Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

No cóż dla mnie ten procek jest bardzo drogi, a dla innych może nie... W takim razie jak ma dużo to niech kupi.

Ale moim zdaniem raczej wartałoby poczekać na premierę nowych procków i w tedy kupić (nowy lub stary - myślę, że potanieją).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 20:02, DJ Danielus napisał:

No cóż dla mnie ten procek jest bardzo drogi, a dla innych może nie... W takim razie jak ma
dużo to niech kupi.


Ale jeżeli stać go na procek za 3,5 k to tym bardziej na E6850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choć jeżeli chodzi o opłacalność to E6750, ale to już nie moja sprawa. Po prostu E6850 jest w tej chwili najmocniejszym dwurdzeniowcem, jeżeli chodzi o 4 rdzenie to nie polecam żadnego - nie dość, że drogie to jeszcze nie można ich w pełni wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 20:06, DJ Danielus napisał:

Choć jeżeli chodzi o opłacalność to E6750, ale to już nie moja sprawa. Po prostu E6850 jest
w tej chwili najmocniejszym dwurdzeniowcem, jeżeli chodzi o 4 rdzenie to nie polecam żadnego
- nie dość, że drogie to jeszcze nie można ich w pełni wykorzystać.


Dokładnie. Zresztą E6750 jest najdroższym z najszybszych bo E6850 to taki potwór i nie powinien się zaliczać do kategorii z innymi C2D bo jest nieosiągalny dla nich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 17:30, DJ Danielus napisał:

Tak, ale byle byłby tani, np.
apollo
ecs
proline

Możesz też poszukać innych modeli, ale markowych (nie no-name i innych niepewnych) z tymi samymi
timingami i taktami lub też poszukać gdzie indziej tego samego modelu.


http://www.apollo.pl/store/show_detail/109/23584
znalazlem to w apollo. Jak myslisz-nadaje się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 20:04, DJ Danielus napisał:

Powinien dobrze chłodzić.... Sprawdź, czy radiator dobrze styka z procesorem.

Jaki to model chłodziwa?

4 lata nie zmieniałem tej pasty między procek / wentylator Wentylator sie styka dobrze z procesorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie - E6750 kosztuje ok. 675zł. Droższe są:
E6700
E6600
Dlatego zapewne, bo już się ich nie kupuje i powoli wychodzą ze sprzedaży.


E6850 to prawdziwy potwór - masz rację! W testach Chip jest na 4 miejscu i prawie przegania układy za ponad 3,5k, niestety odbija się to wysoką ceną - ok. 950zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 20:06, DJ Danielus napisał:

Choć jeżeli chodzi o opłacalność to E6750, ale to już nie moja sprawa. Po prostu E6850 jest
w tej chwili najmocniejszym dwurdzeniowcem, jeżeli chodzi o 4 rdzenie to nie polecam żadnego
- nie dość, że drogie to jeszcze nie można ich w pełni wykorzystać.


Tzn. masz na myśli gry tutaj ;d. Bo oczywiście w firmach korzystających z profesjonalnego oprogramowania przeznaczonego do np. obróbki grafiki, obróbki wideo, montażu, projektowania modeli itd. można jak najbardziej w pełni je wykorzystać :p.

Uważam, że nie powinniśmy na Jana polecać byle co, bo najlepsze, nie patrząc na cenę, bo dla każdego liczą się pieniądze, a nie ukrywajmy się - taki E4300 po dobrym podkręceniu będzie dawał lepsze osiągi, niż E6750 [osobiście sprawdzałem porównując do testów E6xxx ;d].
Osobiście polecił bym w tym wypadku E6750 ;d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyżej pisał do czego będzie wykorzystywał komputer:
Gry , programowanie ,serwer
Więc raczej 2 rdzenie w zupełności wystarczą. Ja sam chętnie bym brał E6750, ale jak gość ma dużo kasy to niech weźmie E6850 - jest bardzo wydajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 20:14, DJ Danielus napisał:

Teraz się tak zaczęło dziać? Podkręcałeś?

ja mam te problemy od ponad pól roku prawie zawsze była na oryginalnych czyli 2,8ghz i było 70c a jak odpaliłem GW itd 80-85 robiło a dzisiaj klawiatura mi wysiadła więc obniżam i zaczęła chodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... Nie wiem...

Raczej mało możliwe, że przez zmniejszenie taktowania temperatura wzrasta...

Możesz ustawić coś takiego:

>> CPU z automatu <<

C1E Support, C1E Function, Cool''n''Quiet, Cool''n''Quiet control

Płyty główne z procesorami Intela (C1E-support) i AMD (Cool''n''Quiet) umożliwiają zmniejszenie zegara, gdy moc nie jest w pełni wykorzystywana.

Dzięki tej funkcji zmniejsza się zużycie energii i emisja ciepła. Dla płyt z procesorami AMD ustawiamy Auto, dal Intela - Enabled. Dla AMD musi być w systemie Windows aktywowany schemat zasilania - minimalne zużycie energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 20:17, DJ Danielus napisał:

Wyżej pisał do czego będzie wykorzystywał komputer:
Gry , programowanie ,serwer


Wiem, bo bynajmniej sam się o to zapytałem.
A napisałem to, co napisałem, bo Ty napisałeś tak, jakby w ogóle nie było oprogramowania, które by te 4-rdzenie wykorzystywało.
Cytat Twojej wypowiedzi : "jeżeli chodzi o 4 rdzenie to nie polecam żadnego - nie dość, że drogie to jeszcze nie można ich w pełni wykorzystać.".
Pozdrawiam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 20:24, DJ Danielus napisał:

Kurcze... Nie wiem...

Raczej mało możliwe, że przez zmniejszenie taktowania temperatura wzrasta...

Możesz ustawić coś takiego:

>> CPU z automatu <<

C1E Support, C1E Function, Cool''n''Quiet, Cool''n''Quiet control

Płyty główne z procesorami Intela (C1E-support) i AMD (Cool''n''Quiet) umożliwiają zmniejszenie
zegara, gdy moc nie jest w pełni wykorzystywana.

Dzięki tej funkcji zmniejsza się zużycie energii i emisja ciepła. Dla płyt z procesorami AMD
ustawiamy Auto, dal Intela - Enabled. Dla AMD musi być w systemie Windows aktywowany schemat
zasilania - minimalne zużycie energii.


zobaczę czy mam Enabled

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorka - źle sformułowałem:
jeżeli chodzi o 4 rdzenie to nie polecam żadnego - nie dość, że drogie to jeszcze nie można ich w pełni wykorzystać. Tu chciałem zawrzeć to co ty - większość aplikacji nie wykorzystuje wielu rdzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepsze to one nie są - są mniej więcej takie same. Mniej niż CL3 w 1GB jest przy tej cenie bardzo rzadko spotykane, więc jeżeli się tym nie przejmujesz to kup te moduły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 20:24, DJ Danielus napisał:

Kurcze... Nie wiem...

Raczej mało możliwe, że przez zmniejszenie taktowania temperatura wzrasta...

Możesz ustawić coś takiego:

>> CPU z automatu <<

C1E Support, C1E Function, Cool''n''Quiet, Cool''n''Quiet control

Płyty główne z procesorami Intela (C1E-support) i AMD (Cool''n''Quiet) umożliwiają zmniejszenie
zegara, gdy moc nie jest w pełni wykorzystywana.

Dzięki tej funkcji zmniejsza się zużycie energii i emisja ciepła. Dla płyt z procesorami AMD
ustawiamy Auto, dal Intela - Enabled. Dla AMD musi być w systemie Windows aktywowany schemat
zasilania - minimalne zużycie energii.



Mam disable szukałem w Biosie ale nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się