Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 05.11.2007 o 19:28, blacklio2 napisał:

> Jaką byście proponowali mi kartę graficzną , taką do 300zł i pod AGP?
Szukaj X800GTO na DDR3

Ale ta karta nie obsuguje PixelShader 3.0 ;\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 21:08, szypek26 napisał:

http://www.znak.pl/index.php?cid=305&scid=1738&prid=DDR2dual1024667Goo
daje radę? [nie stac mnie na RAMy za 3 stówki]

który sklep internetowy ma najtańsze produkty? [komputerowy] ale tak ogólnie, bo nie będę zamawiał
ramu w jednym, grafy w drugim... bo wiecęj wydam za przesyłkę niż zaoszczędzę


Pamiątki mogą być zobacz Apollo kilka zł taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 21:24, Prateorian napisał:

> > Jaką byście proponowali mi kartę graficzną , taką do 300zł i pod AGP?
> Szukaj X800GTO na DDR3
Ale ta karta nie obsuguje PixelShader 3.0 ;\


To szukaj 7600GS na DDR3 ewentualnie 7300GT na DDR3 ( 7600GS DDR2 odpuść sobie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 21:44, szypek26 napisał:

> Pamiątki mogą być zobacz Apollo kilka zł taniej

o co chodzi z tymi pamiątkami? :O

http://www.znak.pl/index.php?cid=305&scid=1738&prid=DDR2dual1024667Goo
daje radę? [nie stac mnie na RAMy za 3 stówki]

sory, ale albo ty niejasno piszesz, albo ja taki niekumaty jestem ;|


Pamiątki ( pamięci, memki ,memy, etc. itd. ) teraz wyraźniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 21:51, blacklio2 napisał:

Pamiątki ( pamięci, memki ,memy, etc. itd. ) teraz wyraźniej


wybrałeś akurat jedyną opcję, której nie znałem ;|
jasne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy już pierwszą przegraną producenta dysków, który kłamliwie oznacza pojemności swoich twardych dysków. Chodzi o Seagate, które poszło na ugodę z klientami w USA i wypłaca 5% ceny dysku jako rekompensatę za zaniżoną pojemność w stosunku do reklamy.
Na nic zdały się dopiski małymi literkami, że definiowana przez producenta jednostka GB, to dziesiętna potęga ilości bajtów. Sąd uznał, że jest to ta sama miara, która służy powszechnie do oznaczania pojemności pamięci, która jest potęgą dwójkową. Stąd w obliczu oczywistej przegranej Seagate wypłaca różnicę ceny zakupu między pojemnością deklarowaną, a rzeczywistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 01:45, Olamagato napisał:

Mamy już pierwszą przegraną producenta dysków, który kłamliwie oznacza pojemności swoich twardych
dysków. Chodzi o Seagate, które poszło na ugodę z klientami w USA i wypłaca 5% ceny dysku jako
rekompensatę za zaniżoną pojemność w stosunku do reklamy.
Na nic zdały się dopiski małymi literkami, że definiowana przez producenta jednostka GB, to
dziesiętna potęga ilości bajtów. Sąd uznał, że jest to ta sama miara, która służy powszechnie
do oznaczania pojemności pamięci, która jest potęgą dwójkową. Stąd w obliczu oczywistej przegranej
Seagate wypłaca różnicę ceny zakupu między pojemnością deklarowaną, a rzeczywistą.


Właśnie wczoraj to widziałem :) Fajnie gdyby tak w Europie też wytoczyli proces. Bo ja w moim WD mam 80 GB a w kompie widzi 74,5 bodajże ;) Swoją drogą dziwne czemu producenci stosowali jednostkę SI podczas gdy powinni 1024 ? No i długo trwało zanim zaczęło to komuś wadzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebny mi jest jakis test procesorow, dwurdzeniowych ;-) Ktos kilkanascie stron temu wspominal o tym, ale niestety nie moge odszukac. pomozecie ? podajcie jakiegos linka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 07:54, dawidos170 napisał:

dziwne czemu producenci stosowali jednostkę SI podczas gdy powinni 1024 ? No i długo trwało zanim zaczęło to komuś wadzić

Tak naprawdę nie wiem kto wypuścił plotkę, że KB, MB czy GB, to jednostki SI. Układ SI dotyczy wyłącznie jednostek fizycznych i kolejne rzędy wielkości, to tysiące, miliony, miliardy (ang. biliony)... itd. Nie ma fizycznej jednostki pojemności pamięci bo nie ma to za wiele wspólnego z fizyką.
Przedefiniowywanie znanych i ustalonych od 40 lat jednostek (daleko wcześniej zanim powstał układ SI), to wprowadzanie konsumentów w błąd. I za to w USA płaci jako pierwsze Seagate, a ponieważ w Ameryce prawo jest precedensowe, więc płacić musi w praktyce każdy producent dysków musi od tego momentu podawać prawdziwą pojemność, albo obniżać cenę. Warto przypomnieć, że takie firmy jak IBM czy później Hitachi zawsze produkowały dyski o wielkościach zgodnych z dwójkowymi skalami pojemności (czyli KB, MB, GB = 2^10, 2^20, 2^30, zamiast 10^3, 10^6, 10^9).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 01:45, Olamagato napisał:

/.../


A jak się to wszystko ma do przedefiniowania ostatnimi czasy jednostki pojemności pamięci, tak że teraz wielkości kilo, mega, giga oznaczają właśnie 10^3, 10^6 i 10^9?
W zastępstwie starego tradycyjnego nazewnictwa powstały takie pojęcia jak kibibajt, mebibajt czy gibibajt (skrócenia od kilo/mega/giga binary byte) - i to odnosi się właśnie do 2^10, 2^20 czy 2^30 bajtów. Nie wiem jak to się przyjęło ogólnie, ale bodajże w Ubuntu widziałem już to ponad rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 14:58, neo937 napisał:

> > Sory że mnie trochę nie było ale mam na to 600zł tak więc czy kupie Pentiuma 4 (czy
jest
> on
> > jeszcze na półkach sklepowych) + płyte głowną z ASRocka z wejściamia PCIe x16 i AGP
x8
> (mam
> > karte na AGP) i Ram 1gb z GoodRama bądź z Corsaira oczywiście DDR2
>
> zamiat Pentium 4 lepiej kupić o wiele wydajniejszego Intel Dual-Core E2140 1.6 GHz s.
775 Box
> za około 200zł,
> którego można bez problemu podkręcić do 2,8 Ghz.

Ja właśnie nie lubię sie bawićw overlocking ani inne tego typu rzeczy ale zminiełm zadnie i
tak samo jak ray 14 chciałbym kupić celerona 3.20ghz. Mam zasilacz 300W i na razie nie chcę
go zmieniaćbo mi kaski nie wystarczy


A ja tak będę się upierać :P Intel Dual-Core nawet nie podkręcony jest wydajniejszy od Celerona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :). Planuję dokupić do komputera dodatkowe 512 - 1024 MB RAM. Chcę wydać do 100 złotych (im mniej tym lepiej). Jaką kość polecacie? Uwaga - musi być 1 kość, na płycie mam 3 miejsca, dwa są już zajęte.
Pamięć DDR(1).

I oczywiście dane dot. mojej płyty głównej:

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-K8NE

Rzeczywista częstotliwość taktowania 200 MHz
Efektywna częstotliwość taktowania 200 MHz
Częstotliwość taktowania HyperTransport 800 MHz

Właściwości magistrali pamięci
Typ magistrali DDR SDRAM
Szerokość magistrali 64-bitowy(a)
Rzeczywista częstotliwość taktowania 201 MHz (DDR)
Efektywna częstotliwość taktowania 402 MHz
Przepustowość 3216 MB/sek
Liczba gniazd procesora 1 Socket 754
Liczba gniazd pamięci 3 DDR DIMM
Nazwa firmy Gigabyte Technology Co., Ltd.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

którą wybrać?

ASUS GeForce 7300GT 256MB DDR2/128bit TV/DVI PCI-E (Silent) (400/800)
GALAXY GeForce 7300GT 256MB DDR3/128bit TV/DVI PCI-E (Zalman) (1,4ns) (500/1400)
GALAXY GeForce 7300GT 256MB DDR2/128bit TV/DVI AGP (2,8ns) (350/700)
GIGABYTE GeForce 7300GT 256MB DDR2/128bit PCI-E (450/800) (Turbo Force) (Silent Pipe) (Xpand Rally)
PALIT GeForce 7300GT 256MB DDR3/128bit TV/DVI PCI-E (Sonic) (2ns) (500/1000)
PALIT GeForce 7300GT 256MB DDR3/128bit TV/DVI AGP (Sonic) (2ns) (400/1000)
MSI GF 7300GT 256MB DDR2/128b TV/DV PCIE (PAS)
PALIT GF 7300GT 256MB DDR3/128b TV/DV PCI-E Sonic

jakby co to konfiguracja do której kartę dobieram podana w poprzednich postach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 16:41, szypek26 napisał:

którą wybrać?

Dnia 06.11.2007 o 16:41, szypek26 napisał:

GALAXY GeForce 7300GT 256MB DDR3/128bit TV/DVI PCI-E (Zalman) (1,4ns) (500/1400)


Prosta odpowiedź - najlepsza karta w swoim gatunku. Wymiata wszystko inne na śniadanie

Dnia 06.11.2007 o 16:41, szypek26 napisał:

jakby co to konfiguracja do której kartę dobieram podana w poprzednich postach


Mogę coś doradzić ? Zmiana płyty głównej na Foxconna byłaby dobra oraz wziąć płytę bez zintegrowanej grafiki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 16:47, dawidos170 napisał:

Mogę coś doradzić ? Zmiana płyty głównej na Foxconna byłaby dobra oraz wziąć płytę bez zintegrowanej
grafiki ;)


podaj linka do tego foxconna [najlepiej na znaku] oraz wyjaśnij mi łopatologicznie dlaczego i o co chodzi...

EDIT: który zasilacz do tego całego złoma?
http://www.znak.pl/index.php?cid=894&scid=901

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 16:55, szypek26 napisał:

> Mogę coś doradzić ? Zmiana płyty głównej na Foxconna byłaby dobra oraz wziąć płytę bez
zintegrowanej
> grafiki ;)

podaj linka do tego foxconna [najlepiej na znaku]


http://www.znak.pl/index.php?cid=327&scid=2756&prid=s2FoxN5M2AB8KRS2H proszę bardzo ;) Co prawda jest kilkadziesiąt złotych droższy od Twojego wyboru ale wg mojej i nie tylko mojej opinii na pewno będzie znacznie lepszym wyborem

Dnia 06.11.2007 o 16:55, szypek26 napisał:

oraz wyjaśnij mi łopatologicznie dlaczego
i o co chodzi...


Otóż płyta, którą wybrałeś ma zintegrowany moduł graficzny GeForce 6100. A masz zamiar kupić kartę graficzną - a to może Ci przysporzyć czasem parę kłopotów ( przełączanie i wyłączanie grafiki w biosie itp. ). Płyty ze zintegrowaną grafiką są tańsze ale też znacznie bardziej ryzykowne - spalenie się zintegrowanej karty graficznej może pociągnąć za sobą spalenie całej płyty głównej

Dnia 06.11.2007 o 16:55, szypek26 napisał:


EDIT: który zasilacz do tego całego złoma?
http://www.znak.pl/index.php?cid=894&scid=901

http://www.znak.pl/index.php?cid=894&scid=901&prid=zasMod350+MC350ATX+PFC

ten wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się