Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 06.11.2007 o 17:04, dawidos170 napisał:

Otóż płyta, którą wybrałeś ma zintegrowany moduł graficzny GeForce 6100. A masz zamiar kupić
kartę graficzną - a to może Ci przysporzyć czasem parę kłopotów ( przełączanie i wyłączanie
grafiki w biosie itp. ). Płyty ze zintegrowaną grafiką są tańsze ale też znacznie bardziej
ryzykowne - spalenie się zintegrowanej karty graficznej może pociągnąć za sobą spalenie całej
płyty głównej


ok, ale jak duże jest prawdopodobieństwo że się coś zacznie fajczyć? - niewielkie. poza tym foxconn obsługuje max 4gb ramu, gigabyte - 16. i jeszcze jedno - do czego komp będzie używał tej zintegrowanej, kiedy będę miał gf? konflikty... - jak bardzo prawdopodobna i uciążliwa rzecz w tym wypadku?
nie znam się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 17:12, szypek26 napisał:

> Otóż płyta, którą wybrałeś ma zintegrowany moduł graficzny GeForce 6100. A masz zamiar
kupić
> kartę graficzną - a to może Ci przysporzyć czasem parę kłopotów ( przełączanie i wyłączanie

> grafiki w biosie itp. ). Płyty ze zintegrowaną grafiką są tańsze ale też znacznie bardziej

> ryzykowne - spalenie się zintegrowanej karty graficznej może pociągnąć za sobą spalenie
całej
> płyty głównej

ok, ale jak duże jest prawdopodobieństwo że się coś zacznie fajczyć? - niewielkie. poza tym
foxconn obsługuje max 4gb ramu, gigabyte - 16. i jeszcze jedno - do czego komp będzie używał
tej zintegrowanej, kiedy będę miał gf? konflikty... - jak bardzo prawdopodobna i uciążliwa
rzecz w tym wypadku?
nie znam się xP


To zależy - czasem są to wypadki losowe i coś Ci się zjara ( jak mi na płycie kondensatory ) ale też może nic się nie wydarzyć. Nie patrz na ilość obsługiwanej pamięci ram - w życiu nie będziesz tam miał więcej jak 4 GB ram DDR 2 bo nie potrzeba. Maksymalne zapotrzebowanie systemu Windows XP, przy którym widać wzrost wydajności to 2 Gb ramu. Potem wzrost wydajności jest znikomy. W Windows Vista nie wiem ale też nie więcej jak 4 Gb mają sens. Komputer ma domyślnie włączoną obsługę zintegrowanej karty graficznej i to z niej będzie korzystał. Jak włożysz GF to nic się w tej materii nie zmieni. Musisz w biosie wyłączyć kartę graficzną i włączyć GF. A jak zmienisz to zintegrowana karta do niczego nie będzie używana - stanie się niepotrzebna. Konflikty - losowo ale problemy są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie wiem czy ktoś pisał o podstawce AM2+ i, że już się płyty pojawiły ? W znaku mają już Gigabyte na chipsecie AMD 790 FX z kosmiczną ceną ( najtańsza mobo 615 zł ) i Asusy na Nforce 430 za raptem 185 i 205 złotych. Na tego drugiego się chyba skuszę ale najpierw musiałbym mieć jakieś info o tym a na stronce Asusa nawet nic nie ma o tej płycie bo strona w przebudowie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 17:18, dawidos170 napisał:

Nie patrz na ilość obsługiwanej pamięci ram - w życiu
nie będziesz tam miał więcej jak 4 GB ram DDR 2 bo nie potrzeba.


wiem... teraz mam 512, więc 2 giga to i tak dla mnie szok ^^ zawsze jednak miec więcej w zapasie

>Komputer ma domyślnie

Dnia 06.11.2007 o 17:18, dawidos170 napisał:

włączoną obsługę zintegrowanej karty graficznej i to z niej będzie korzystał. Jak włożysz GF
to nic się w tej materii nie zmieni. Musisz w biosie wyłączyć kartę graficzną i włączyć GF.
A jak zmienisz to zintegrowana karta do niczego nie będzie używana - stanie się niepotrzebna.


tym się juz facet w serwisie będzie bawił :) ja mu tylko podetknę pudełka i ''montuj pan''

Dnia 06.11.2007 o 17:18, dawidos170 napisał:

Konflikty - losowo ale problemy są.


dobra... thnx za pomoc... zobaczę jeszcze... wyślę maila do serwisu... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 17:25, szypek26 napisał:

> Nie patrz na ilość obsługiwanej pamięci ram - w życiu
> nie będziesz tam miał więcej jak 4 GB ram DDR 2 bo nie potrzeba.

wiem... teraz mam 512, więc 2 giga to i tak dla mnie szok ^^ zawsze jednak miec więcej w zapasie


A tego to nie rozumiem kompletnie. Po co Ci w zapasie aż 12 Gb ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 20:46, AdiN2 napisał:

Możecie mi powiedzieć która karta w cenie do 450zł z seri geforce 7xxx jest najbardziej wydajna
?


Nie wiem czy 7900GS jest za 450 zł jeżeli nie to 7600GT ( bo 7800 raczej nie dostaniesz w sklepach jeżeli tak to chyba są droższe ale bardzo dobre )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 20:56, AdiN2 napisał:

7800GTX kosztuje 400zł a 7900GS 450zł ,czy ta druga jest lepsza?

7800GTX za 400? masz linka do tego ? swoja droga 7800GTX jest wydajnosciowo porownywalny z 7900GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 20:56, AdiN2 napisał:

7800GTX kosztuje 400zł a 7900GS 450zł ,czy ta druga jest lepsza?


A wiesz,że tutaj mnie zagiąłeś :) Gdyż nie mogę znaleźć testów obu kart razem :/ Ale z osobnych testów tak jak porównuje wyniki to jednak 7900 Gs wychodzi lepiej. Tylko,że jedna uwaga - mają tak dużo fpsów,że i jedna i druga karta pozwalają grać spokojnie na wysokich detalach płynnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 20:58, Van Waterflew napisał:

Witam! Możecie mi poradzić kartę graficzną do 340zł AGP. Może być GF lub Radeon mi to obojętne.


Na AGP ? http://znak.pl/index.php?cid=143&scid=3142&prid=kgATIHD2600ProSap512+bulk -> bardzo intrygująca karta. http://znak.pl/index.php?cid=143&scid=3116&prid=kgATIX800GTOPal256+DDR3+B -> bardzo dobra karta. http://znak.pl/index.php?cid=143&scid=2791&prid=kg7600GSLea256+BOX -> no a to przedstawiciel jednego z najbardziej znanych serii. 7600 Gt niestety w znaku nie mieszczą się w budżecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 21:24, AdiN2 napisał:

kupowanie drozszego sprzetu na allegro niesie zawsze pewne ryzyko. Ten model mimo ze juz dosc stary to nadal daje rade. Z nowych za podobne pieniadze tez jest co wybrac:
PowerColor Radeon X1950Pro (Arctic Cooling) 256MB DDRIII /256bit/ VIVO 439.00
GALAXY GEFORCE 7900 GS 256MB DDR3 (1.4ns) 256bit TV/2xDVI PCI-E box 79SEF6HBZE 389.56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 21:37, AdiN2 napisał:

Która z wymienionych przez ciebie kart sprawuje się lepiej w nowych grach? Radeon X1950Pro
czy GeForce 7900gs?

nie mam doswiadczenia z tym radkiem, w nowych grach sprawuje sie chyba dobrze (lepiej niz geforce z serii 7) skoro wszyscy go polecaja. Ja mam pare innych kart ATI w domu i nie jestem specjalnie zadowolony, GFy sprawowaly sie jednak lepiej, takie jest moje zdanie dlatego ja bym kupil 7800/7900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 21:37, AdiN2 napisał:

Która z wymienionych przez ciebie kart sprawuje się lepiej w nowych grach? Radeon X1950Pro
czy GeForce 7900gs?

Lekko lepiej X1950Pro, ale różnica jest mała, a Radeony są bardziej problematyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 21:57, blacklio2 napisał:

Jakoś miałem na zmianę radeony z GF i żadnego problemu nie stwarzały. W tej chwili mam X1950Pro
i również zero problemów

Nie powiedziałem że wszystkie, poza tym nie chodziło mi o to że dużo bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się