Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Czy zmiana 7600gs na radeona 1950Pro da widoczny przyrost wydajności? Czy może nie opłaca się narazie wymieniać karty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 22:04, AdiN2 napisał:

Czy zmiana 7600gs na radeona 1950Pro da widoczny przyrost wydajności? Czy może nie opłaca się
narazie wymieniać karty?


W nowszych tytułach na pewno. w starszych niekoniecznie. no i zależy to od reszty parametrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 10:13, Klimos napisał:

A jak się to wszystko ma do przedefiniowania ostatnimi czasy jednostki pojemności pamięci,
tak że teraz wielkości kilo, mega, giga oznaczają właśnie 10^3, 10^6 i 10^9?

Można próbować. Ale moim zdaniem to się nie uda. W każdym razie niezbyt szybko. Podobnie jak z wyjątkami językowymi - coś co używa się nagminnie, a jednocześnie stało się tradycją ma znikomą zmienność. Wyjątki i niespójności mogą trwać przez wieki. Tym bardziej, że programiści Microsoftu są w tej sprawie bardzo tradycyjni. Dlatego jestem raczej sceptyczny do powodzenia próby "uporządkowywania" rzędów wielkości. Podobne rzędy wielkości występują we współczesnej fizyce (szczególnie przy energiach zderzeń w akceleratorach lub przy sile ciągu silników rakietowych i odrzutowych), lecz fizycy sobie z tym poradzą, a laicy będą powszechnie ich używali tych nazw wyłącznie w odniesieniu do pamięci komputerowej, z którą będą mieli na codzień styczność.

Dnia 06.11.2007 o 10:13, Klimos napisał:

W zastępstwie starego tradycyjnego nazewnictwa powstały takie pojęcia jak kibibajt, mebibajt
czy gibibajt (skrócenia od kilo/mega/giga binary byte) - i to odnosi się właśnie do 2^10, 2^20 czy 2^30 bajtów.

Dla mnie to działa tak samo jak zawracanie rzeki kijem.
Przecież równie dobrze można było przedefiniować odwrotnie na przykład nazwać rzędy wielkości dziesiętnych przez np. Kideniutony czy Gideelektronowolty :)
Od Kilo decimal Newton czy Giga decimal eV. Kto powiedział, że to fizyka i system dziesiętny muszą być najważniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam Athlona 2500, Radeona X1300Pro/256MB AGP i 1GB RAM.
1. Czy warto zmieniać grafikę na Radeona 1650Pro?
2. Czy lepiej kupić Radeona 1950Pro i ewentualnie dokupić lepszy zasilacz?
3. A może lepiej wymienić płytę i procesor (500-600zł)?
Chodzi mi o konfigurację która pozwoli pograć np. w TDU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 09:51, mariusz00 napisał:

Witam.

Mam Athlona 2500, Radeona X1300Pro/256MB AGP i 1GB RAM.
1. Czy warto zmieniać grafikę na Radeona 1650Pro?
2. Czy lepiej kupić Radeona 1950Pro i ewentualnie dokupić lepszy zasilacz?
3. A może lepiej wymienić płytę i procesor (500-600zł)?
Chodzi mi o konfigurację która pozwoli pograć np. w TDU.


1 - imho nieopłacalne - karty są na tyle do siebie podobne, że wzrost będzie ale nie jakiś gwałtowny - być może wystarczy na TDU w średnich to raz a dwa,że nie jestem zwolennikiem takiego upgradu - wymieniać część słabą na lepszą tylko o poziom

2 - chyba najlepsze rozwiązanie.

3 - wymienisz płytę procesor i okaże się,że nie pasuje grafika i ram bo nie wiem czy mają jeszcze płyty na socket a lub 939 w sprzedaży bądź też pod starsze pentiumy z obsługą agp i ddrI. zdecydowanie najgorsza opcja. jak już to do wymiany płyta procesor karta i ram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ma kompa z takimi parametrami:
Pentium 3 cpu 3.04 ghz ,
512 ram :P
Geforce FX 5500 128 mb
Pamięc całkowita 115 GB

Mam zamiar tak upgradowac kompa zeby np wiedzmin chodził na wyskoich detalach i rozdzielczosci
oczywiscei zeby to nie był upgrade za 1000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 14:25, witek194 napisał:

Witam ma kompa z takimi parametrami:
Pentium 3 cpu 3.04 ghz ,
512 ram :P
Geforce FX 5500 128 mb
Pamięc całkowita 115 GB

Mam zamiar tak upgradowac kompa zeby np wiedzmin chodził na wyskoich detalach i rozdzielczosci
oczywiscei zeby to nie był upgrade za 1000 zł



Nie masz żadnych szans aby ci Wiedźmin chodził na full. Masz kartę na AGP, więc lepiej będzie sprzedać sprzęt, który masz i dołożyć to co uzyskasz do sumy, którą masz i wtedy kupić coś nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 14:30, KrzysztofT napisał:

> Witam ma kompa z takimi parametrami:
> Pentium 3 cpu 3.04 ghz ,
> 512 ram :P
> Geforce FX 5500 128 mb
> Pamięc całkowita 115 GB
>
> Mam zamiar tak upgradowac kompa zeby np wiedzmin chodził na wyskoich detalach i rozdzielczosci

> oczywiscei zeby to nie był upgrade za 1000 zł
>
>

Nie masz żadnych szans aby ci Wiedźmin chodził na full. Masz kartę na AGP, więc lepiej będzie
sprzedać sprzęt, który masz i dołożyć to co uzyskasz do sumy, którą masz i wtedy kupić coś
nowego.


Np nie moge wymienic karty i dokupic ramu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 14:31, witek194 napisał:

> > Witam ma kompa z takimi parametrami:
> > Pentium 3 cpu 3.04 ghz ,
> > 512 ram :P
> > Geforce FX 5500 128 mb
> > Pamięc całkowita 115 GB
> >
> > Mam zamiar tak upgradowac kompa zeby np wiedzmin chodził na wyskoich detalach i rozdzielczosci

>
> > oczywiscei zeby to nie był upgrade za 1000 zł
> >
> >
>
> Nie masz żadnych szans aby ci Wiedźmin chodził na full. Masz kartę na AGP, więc lepiej
będzie
> sprzedać sprzęt, który masz i dołożyć to co uzyskasz do sumy, którą masz i wtedy kupić
coś
> nowego.
>
>
Np nie moge wymienic karty i dokupic ramu?



Możesz, ale jest to całkowicie nieopłacalne. Karty AGP są o około 20-30% droższe od wersji PCI-E, a pamięć DDR jest już droższa od DDR2. Sprzedaj "złoma", który masz i kup sobie coś nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 14:38, KrzysztofT napisał:

> > > Witam ma kompa z takimi parametrami:
> > > Pentium 3 cpu 3.04 ghz ,
> > > 512 ram :P
> > > Geforce FX 5500 128 mb
> > > Pamięc całkowita 115 GB
> > >
> > > Mam zamiar tak upgradowac kompa zeby np wiedzmin chodził na wyskoich detalach
i rozdzielczosci
>
> >
> > > oczywiscei zeby to nie był upgrade za 1000 zł
> > >
> > >
> >
> > Nie masz żadnych szans aby ci Wiedźmin chodził na full. Masz kartę na AGP, więc lepiej

> będzie
> > sprzedać sprzęt, który masz i dołożyć to co uzyskasz do sumy, którą masz i wtedy
kupić
> coś
> > nowego.
> >
> >
> Np nie moge wymienic karty i dokupic ramu?


Możesz, ale jest to całkowicie nieopłacalne. Karty AGP są o około 20-30% droższe od wersji
PCI-E, a pamięć DDR jest już droższa od DDR2. Sprzedaj "złoma", który masz i kup sobie coś
nowego.

wiez u mnie z kasa jest kiepsko bo wrzystko na nowa gitare i piecyk wydałem.MOze jednak cos zaproponujesz zeby nie sprzedawac kompa i tylko cos dokupic zeby te dzisiejsze gry chodziły znosnie ,oczywiscie nie na max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 14:56, witek194 napisał:

> > > > Witam ma kompa z takimi parametrami:
> > > > Pentium 3 cpu 3.04 ghz ,
> > > > 512 ram :P
> > > > Geforce FX 5500 128 mb
> > > > Pamięc całkowita 115 GB
> > > >
> > > > Mam zamiar tak upgradowac kompa zeby np wiedzmin chodził na wyskoich detalach

> i rozdzielczosci
> >
> > >
> > > > oczywiscei zeby to nie był upgrade za 1000 zł
> > > >
> > > >
> > >
> > > Nie masz żadnych szans aby ci Wiedźmin chodził na full. Masz kartę na AGP, więc
lepiej
>
> > będzie
> > > sprzedać sprzęt, który masz i dołożyć to co uzyskasz do sumy, którą masz i wtedy

> kupić
> > coś
> > > nowego.
> > >
> > >
> > Np nie moge wymienic karty i dokupic ramu?
>
>
> Możesz, ale jest to całkowicie nieopłacalne. Karty AGP są o około 20-30% droższe od wersji

> PCI-E, a pamięć DDR jest już droższa od DDR2. Sprzedaj "złoma", który masz i kup sobie
coś
> nowego.
wiez u mnie z kasa jest kiepsko bo wrzystko na nowa gitare i piecyk wydałem.MOze jednak cos
zaproponujesz zeby nie sprzedawac kompa i tylko cos dokupic zeby te dzisiejsze gry chodziły
znosnie ,oczywiscie nie na max.


Sapphire ATI X1950PRO 512MB AGP - 579zł :

http://allegro.pl/item261548071_sapphire_ati_x1950pro_512mb_agp_nowe_gwarancja_.html


+


GEIL DDR 2x512MB 400Mhz CL2.5 - 229zł :

http://allegro.pl/item260746583_geil_ddr_2x512mb_400mhz_cl2_5_radiator_dual_chann_.html


I powinno być OK.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 15:03, KrzysztofT napisał:

> > > > > Witam ma kompa z takimi parametrami:
> > > > > Pentium 3 cpu 3.04 ghz ,
> > > > > 512 ram :P
> > > > > Geforce FX 5500 128 mb
> > > > > Pamięc całkowita 115 GB
> > > > >
> > > > > Mam zamiar tak upgradowac kompa zeby np wiedzmin chodził na wyskoich
detalach
>
> > i rozdzielczosci
> > >
> > > >
> > > > > oczywiscei zeby to nie był upgrade za 1000 zł
> > > > >
> > > > >
> > > >
> > > > Nie masz żadnych szans aby ci Wiedźmin chodził na full. Masz kartę na AGP,
więc
> lepiej
> >
> > > będzie
> > > > sprzedać sprzęt, który masz i dołożyć to co uzyskasz do sumy, którą masz
i wtedy
>
> > kupić
> > > coś
> > > > nowego.
> > > >
> > > >
> > > Np nie moge wymienic karty i dokupic ramu?
> >
> >
> > Możesz, ale jest to całkowicie nieopłacalne. Karty AGP są o około 20-30% droższe
od wersji
>
> > PCI-E, a pamięć DDR jest już droższa od DDR2. Sprzedaj "złoma", który masz i kup
sobie
> coś
> > nowego.
> wiez u mnie z kasa jest kiepsko bo wrzystko na nowa gitare i piecyk wydałem.MOze jednak
cos
> zaproponujesz zeby nie sprzedawac kompa i tylko cos dokupic zeby te dzisiejsze gry chodziły

> znosnie ,oczywiscie nie na max.

Sapphire ATI X1950PRO 512MB AGP - 579zł :

http://allegro.pl/item261548071_sapphire_ati_x1950pro_512mb_agp_nowe_gwarancja_.html


+


GEIL DDR 2x512MB 400Mhz CL2.5 - 229zł :

http://allegro.pl/item260746583_geil_ddr_2x512mb_400mhz_cl2_5_radiator_dual_chann_.html


I powinno być OK.



czy sam to mogę założyć? i czy będzie zgodność z innymi urządzeniami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 15:10, witek194 napisał:

> > > > > > Witam ma kompa z takimi parametrami:
> > > > > > Pentium 3 cpu 3.04 ghz ,
> > > > > > 512 ram :P
> > > > > > Geforce FX 5500 128 mb
> > > > > > Pamięc całkowita 115 GB
> > > > > >
> > > > > > Mam zamiar tak upgradowac kompa zeby np wiedzmin chodził na wyskoich

> detalach
> >
> > > i rozdzielczosci
> > > >
> > > > >
> > > > > > oczywiscei zeby to nie był upgrade za 1000 zł
> > > > > >
> > > > > >
> > > > >
> > > > > Nie masz żadnych szans aby ci Wiedźmin chodził na full. Masz kartę
na AGP,
> więc
> > lepiej
> > >
> > > > będzie
> > > > > sprzedać sprzęt, który masz i dołożyć to co uzyskasz do sumy, którą
masz
> i wtedy
> >
> > > kupić
> > > > coś
> > > > > nowego.
> > > > >
> > > > >
> > > > Np nie moge wymienic karty i dokupic ramu?
> > >
> > >
> > > Możesz, ale jest to całkowicie nieopłacalne. Karty AGP są o około 20-30% droższe

> od wersji
> >
> > > PCI-E, a pamięć DDR jest już droższa od DDR2. Sprzedaj "złoma", który masz
i kup
> sobie
> > coś
> > > nowego.
> > wiez u mnie z kasa jest kiepsko bo wrzystko na nowa gitare i piecyk wydałem.MOze
jednak
> cos
> > zaproponujesz zeby nie sprzedawac kompa i tylko cos dokupic zeby te dzisiejsze gry
chodziły
>
> > znosnie ,oczywiscie nie na max.
>
> Sapphire ATI X1950PRO 512MB AGP - 579zł :
>
> http://allegro.pl/item261548071_sapphire_ati_x1950pro_512mb_agp_nowe_gwarancja_.html
>
>
> +
>
>
> GEIL DDR 2x512MB 400Mhz CL2.5 - 229zł :
>
> http://allegro.pl/item260746583_geil_ddr_2x512mb_400mhz_cl2_5_radiator_dual_chann_.html

>
>
> I powinno być OK.
>
>
>
czy sam to mogę założyć? i czy będzie zgodność z innymi urządzeniami :)


Możesz sam - jeżeli potrafisz. A zgodność będzie. Napisz tylko jaki masz zasilacz - bo jak jakiś Codegen, czy inne badziewie to ci może przy tej grafie spa;ić kompa, więc może być potrzeba jego wymiany.

Dnia 07.11.2007 o 15:10, witek194 napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ...ja sie jednak za te klocki nie biorę.Kupie kartę i ram i oddam do jakiegoś serwisu żeby oni mi doradzili czy będzie zgodność czy nie i zamontowali mi to.A jak coś nie wypali to zawsze będę miał gwarancje :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 15:17, witek194 napisał:

Wiesz co ...ja sie jednak za te klocki nie biorę.Kupie kartę i ram i oddam do jakiegoś serwisu
żeby oni mi doradzili czy będzie zgodność czy nie i zamontowali mi to.A jak coś nie wypali
to zawsze będę miał gwarancje :).


Twoja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 18:22, dawidos170 napisał:

A tego to nie rozumiem kompletnie. Po co Ci w zapasie aż 12 Gb ?


lepiej mieć więcej niż mniej. chociaż oczywiście, że do 16 giga nie dojdę..

co do płyty głównej: po konsultacji z informatykiem z serwisu wybrałem gigabyte''a :) - lepszy chipset

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takiego kompa:
procek intel core 2 duo E6300 1.86 ghz
grafika geforce 7100 gs
1.5 gb ramu
Co polecacie mi zmienic zeby gry smigaly przynajmniej na srednich detalach, choć wolałbym zeby śmiagały na wysokich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zdecydowanie grafika. Zmień obecnie posiadaną na przynajmniej 7600GT lub 7900GS a z nowszych na 8800GTS. Reszta jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 16:07, szypek26 napisał:

co do płyty głównej: po konsultacji z informatykiem z serwisu wybrałem gigabyte''a :) - lepszy
chipset


źle napisałem... wybrałem foxconna :) bo n550 jest lepszy od 430 :)

@miszczu - ja bym wymienił vga, ale ja się nie znam aż tak bardzo xP

EDIT: dużo lepszy RAM 800 od 667?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to może troszkę nie odpowiedni temat, ale tematycznego nie znalazłem. Sprawa wygląda następująco. Nie tak dawno zakupiłem nowego PieCyka, więc stary wala się po pokoju :P I tu moje pytanie czy ktoś mógłby oszacować ile to jest warte na dzień dzisiejszy, oraz gdzie mógłbym to opchnąć. :)

Athlon xp 1,8 GHz (Palomino) socket A + cooler
Asus A7V600-X - AGP, Socket A, 3 x DDR 400.
Sapphire Radeon 9550 128bit 128 MB (zmienione chłodzenie gdyż stare się zchajcało :P)
256 MB Ram Samsung 266MHz.

Z góry thx :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się