Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Thief - recenzja

97 postów w tym temacie

Aaa coś tak czułem że ten Thief nie będzie tak dobry jak go zapowiadano... ale że aż taki średniak ? Szkoda, mogli powtórzyć sukces Deus Ex : Human Revolution

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogli. Do tego trzeba by było starej ekipy i Thiefa 4, a nie reboota tworzonego przez "speców" od dzisiejszej papki i jakichś amatorów najwyraźniej. Nie ma co mówić, że "szkoda", bo nie szkoda - na przeciętniaka ten tytuł zapowiadał się od początku i prognozy się sprawdziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Literówka: Sahadows.
Recenzja ma, moim zdaniem, trochę negatywny wydźwięk.
Tak czy tak, dopiero gdy zagram, będę mógł stwierdzić, z czym mamy do czynienia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwila, ale przecież nowy Thief to całkiem fajna gra. Owszem może nie jest idealna, ale dla kogoś, kto pierwszy raz w nią gra całkiem fajna. Tak, może starym wyjadaczom nie do końca pasować, ale umówmy się, jest kierowana do zupełnie innego odbiorcy. Dla hardkorowców zresztą też coś jest;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2014 o 22:38, Hayeck napisał:

Narzekacie, ale po ustawieniu na odpowiedni poziom trudności, będziecie grać i dziwić
się co to za gra;)

Wysoki poziom trudności nie naprawi spieprzonej fabuły, problemów z wydajnością, małych map czy słabego AI. Ta gra jest spieprzona na poziomie samego rdzenia rozgrywki i nic już na to się nie poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2014 o 01:20, Heartbreaker napisał:

Trafiło Ci się opakowanie metalbooka ze źle (prawdopodobnie) nałożonym trójwymiarowym
obrazkiem? Ja u góry mam jakby przycięte i wolną przestrzeń.


Nie zwróciłem na to uwagi i chyba wszystko wygląda ok ... ale ja jestem osobą słabowidzącą i widzę tylko na jedno oko, więc mogę czegoś nie dostrzec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy, jak to Henrar już dobitnie określił spieprzonym rdzeniu rozgrywki nie bawiłbym się w utrudnianie sobie zabawy, bo to tylko pogorszy sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2014 o 23:27, Henrar napisał:

Ta gra jest spieprzona na poziomie samego rdzenia rozgrywki i nic już na to się nie poradzi.


Wiesz, kto świadomy pogra za te kilka dolarów, adekwatnie do jakości gry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysza, akurat używanie przez Garretta Oka w celu dostrzeżenia tego czy tamtego jest jak najbardziej uzasadnione dla każdego, kto grał w poprzednie części ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2014 o 23:27, Henrar napisał:

Wysoki poziom trudności nie naprawi spieprzonej fabuły, problemów z wydajnością, małych
map czy słabego AI. Ta gra jest spieprzona na poziomie samego rdzenia rozgrywki i nic
już na to się nie poradzi.


Tyle, że wiele minusów to niuanse, które nie każdemu muszą przeszkadzać, najważniejsze z nich to słaba optymalizacja ( ponoć, gdyż ja jeszcze nie miałem czasu zagrać ), niezbyt trafna budowa poziomów oraz ... nieciekawe przedmioty, które można ukraść ( jakieś widelce, śrubki, itp. jest tego za dużo i jest to nieprzydatne ), na plus zalicza się warstwę wizualną gry na którą składa się nie tyle oprawa graficzna, co design świata / miasta, ciekawy klimat oraz sposób poruszania się postaci i to przede wszystkim dwa pierwsze plusy zachęciły mnie do kupna gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem recenzji, bardzo dobra i zgadza się w sumie z tym co widziałem na Youtubie.
Informacja o słabej fabule to przesądza sprawę dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra recka, w pelni oddaje rozterki grajacego. Jakkolwiek gdy przestalem porownywac gre do dwoch pierwszych czesci a skupilem sie na porownaniu ze wspolczesnie wydawanymi produkcjami to ogolna ocena znacznie wzrosla. Moze nie wytrzymuje konfrontacji z dziedzictwem serii ale klimat na najwyzszych poziomach trudnosci i po wylaczeniu elementow interfejsu jest wyczuwalny, skradanie sie przelamuje nude i schematycznosc owczesnych gier akcji i gra jednak przukuwa do monitora. Dla zagorzalych fanow serii tylko 6-7/10 ale po odzegnaniu sie od historycznych nostalgii jest spokojnie 8,5 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi Cię rozczarować, ale się mylisz. Grę przechodzę(jestem już przy końcu) na najwyższym poziomie trudności i AI naprawdę nie jest głupie. Potrafią po usłyszeniu hałasu dokładnie przeczesać lokacje. Patrole potrafią się zmieniać. Dużo osób przyczepiło się do tego, że strażnicy są ślepi. Nie zobaczą Cię tylko wtedy, gdy siedzisz w kompletnym cieniu, a nawet wtedy jak podejdą w twoją stronę to na bank zostaniesz zauważony(niestety przyznam, że głupieją, gdy schowasz się w szafie - nie potrafią jej otworzyć). Osiągnięcie 100% skarbów jest trudne jak cholera. Klimat jest świetny, a fabuła nie taka zła. Ja większych problemów z wydajnością nie miałem, może jestem jednym z tych szczęśliwców? Na trzyletnim komputerze(który już wtedy był średnio-niską półką cenową) gra śmiga bez zastrzeżeń na wysokich detalach. Ciężko mi powiedzieć jak na grę wpływa utrudnianie sobie jej, bo nie mam punktu odniesienia(sam utrudniłem sobie jak mogłem nie włączając tylko trybu ironmana i zostawiając możliwość zapisu w dowolnym momencie), ale mój własny poziom trudności bardzo mi odpowiada. Miałem co prawda problem podczas ucieczki przed strażą(tą oskryptowaną, z pasmi z pokazu). Mam włączone spowolnienie postaci i ucieczka dla mnie była katorgą(z ok. 30 sekundową sekwencją męczyłem się z 15 min), chyba twórcy nie uwzględnili tego podczas robienia gry. Ogółem nie jest źle jak ludzie malują, po prostu trzeba odpalać ją od razu na najwyższym poziomie trudności. Co bawi mnie, w tym temacie najwięcej mają do powiedzenia osoby, które gry nawet nie tknęły. Po prostu czasem warto nie patrzeć na recenzje i sobie samemu zaryzykować. Ja tak zrobiłem i nie pożałowałem. Co do oceny dałbym 7.5, a może nawet 8 z minusem, bo gra ma swoje wady nie przeczę, ale nie jest tak źle jak wielu twierdzi. Niestety recenzenci moim zdaniem zabili tą grę przez co raczej dobrze się nie sprzeda, a szkoda.

@Henrar
Fabuła jak wspomniałem nie jest zła(Dishonored miało moim zdaniem gorszą), problemy z wydajnością u co nieponiektórych naprawią patche. Mapy może nie są duże, ale za to cholernie dopracowane, poza tym mamy mnóstwo "znajdziek", które ciężko znaleźć. Co do słabego AI to jest kwestia poziomu trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę... Ciekawe co na to twórcy CoDa...;) W każdym razie ja tam nie narzekam, przesadnie. Może gra nie jest genialna, ale daje dużo funu i to dla mnie najważniejsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować