Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Thief - recenzja

97 postów w tym temacie

Dnia 03.03.2014 o 14:59, darkwind21 napisał:

Mógłbyś podać specyfikację swojego kompa, cały czas myślę nad Thiefem ale wymagania mnie
trochę odstraszają.


Intel Core i3 2125, zegar ustawiony na 3.30 GHz. 8gb ramu,ale myślę, że 4 spokojnie wystarczy i Radeon 6870. Tutaj zaznaczam, że nie grałem na monitorze full HD tylko na rozdziałce 1680x1050.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2014 o 16:59, Jerjerrod napisał:

Tak, warto spróbować, ale jak grę będą dodawać do czipsów, a nie teraz, gdy kosztuje
słono. Chyba, że mi zafundujesz?


Słono kosztuje? Tak samo jak każda premierowa gra, a nawet taniej jak udało Ci by się dorwać klucze z allegro z promocji AMD. Uważam, że recenzje powinny być pisane bez oceny końcowej, bo to po prostu tak jak mówiłem zabija gry. Widzę to po tobie, który zobaczy 6.5/10, które nie jest złą oceną i już odwala wielką histerię, że mu serię popsuli. Sam autor recenzji mówi, że nie żałował spędzonego czasu z Thiefem, ale wszyscy którzy gry nawet nie tknęli już wiedzą, że to crap. Widziałem też, że jak ktoś napisał byście sami zagrali i wydali osąd został lekko zlinczowany, że kasy nie będą wyrzucali w ciemno. Niestety świat tak działa, że póki sam nie spróbujesz to się nie dowiesz i żadna recenzja prawdy Ci nie powie. Jeśli macie wątpliwości to poczekajcie do jakiejś wyprzedaży, gry square enix z reguły tanieją bardzo szybko więc znając życie na wakacje będziecie mogli dorwać grę za jakieś 50 zł. Ja postanowiłem zaryzykować i dać tej grze kredyt zaufania i zamówiłem preorder i moim zdaniem opłacało się. Jednak jeśli nie kupiliście to przynajmniej powstrzymajcie się od komentowania gry, po to co się dzieje obecnie jest śmieszne (szczególnie jak patrze na forum thiefa na steamie, gdzie ludzie często zakładają tematy, gdzie się zastanawiają czemu gra jest tak hejtowana).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2014 o 20:17, Jerjerrod napisał:

Wskaż mi, gdzie niby histeryzuję, że mi "serię popsuli". To po prostu się do Thiefów
nie umywa, ale nie jest to część tamtej serii.


Zgodzę się z tym, że ze wszystkich części ta jest najsłabsza, ale stawiam ją troszkę niżej niż Deadly Shadows co nadal jest bardzo porządnym produktem. Mówiąc, że histeryzujesz miałem na myśli, że od początku mówisz, że gra jest nic nie warta, narzekasz, że grę robili amatorzy, oceniasz ją jako przeciętną nawet w nią nie grając. Narzekasz na AI i udźwiękowienie nie mając tak naprawdę o nim bladego pojęcia. Po prostu trzeba się trzymać w życiu zasady, że jak się czegoś nie wie (w tym przypadku się nie grało) to się na ten temat nie wypowiada, bo ocenianie gry na podstawie iluś tam przeczytanych recenzji mija się z celem i każdy recenzent Ci to powie. Po prostu grzechem thiefa jest to, że poziom Mistrz powinien być normalnym poziomem trudności. Zwykle recenzenci przechodzą gry na poziomie normalnym, ponieważ zwykle jest to optymalny poziom, pod który gra była tworzona i dlatego moim zdaniem Thief ma takie marne oceny. A fabuła moim zdaniem wcale nie jest durna, powiem nawet, że jest lepsza niż w takim Dishonored, który pomimo tego, że był świetny to miał słabe aktorstwo i głupawą historie(desing świata jednak nadrabiał te wady).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko czytałem recenzje, oglądałem też gameplaye i śledziłem proces produkcyjny. Nie rozumiem twojego oburzenia i postawy "jak śmiesz nie lubić gry, w którą nie grałeś, a którą ja kupiłem i mi się podoba". Oceniam grę negatywnie, bo nie jest to coś, w co chcę grać - nie chcę trwonić swojego czasu i pieniędzy. Kilka recenzji mnie przekonało, żeby sobie Thiefa odpuścić, a przede wszystkim ta ze Sneaky Bastards - wypunktowała to, czego nie chciałem w tej grze, ale się tu zjawiło. Nie rozumiem o co się plujesz, przecież nic na tym nie tracisz. A że gra sprzeda się słabiej? Bardzo dobrze! Da to do zrozumienia, że jak się zabierać za duchowego następcę Thiefa (nie jest to kolejna część serii) to jak należy, a nie byle jak. Dobrze sprzedające się przeciętniaki to zły przykład, bo pokazują wydawcom, że mogą wydawać byle co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że musi Ci się gra podobać tylko po prostu uważam, że ocenianie jej aspektów technicznych i całej mechaniki tylko na podstawie gameplayów i recenzji jest co najmniej nierozsądne. Szczególnie, że poza recenzentami spotkałem więcej pozytywnych opinii o grze od samych graczy(którzy grę kupili i przeszli) niż tych negatywnych. Nie mówię, że musisz lubić tą grę, bo mi się podoba więc nie możesz mieć innego zdania. Chce powiedzieć, że warto dać jej szanse, bo może niejednego pozytywnie zaskoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2014 o 21:57, Jerjerrod napisał:

Ale ja jej nie dam szansy i co mi zrobisz. :P


Co, oczekujesz, że spalę Cię na stosie :P? Nie jest to gra typu must have, ale uważam, że fani skradanek powinni być zadowoleni. Ogólnie mam wrażanie, że jakby gra nie miała Thief w tytule to by była oceniona dużo lepiej, a tak zatwardziali fani są oburzeni, że gra nie jest taka jaką sobie wymarzyli. Niektórzy za dużo sobie oczekiwali licząc, że zupełnie inne studio zrobi coś na miare Dark Project. Ja oczekiwałem, że dostane porządną skradankę i się nie zawiodłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AI w starych Thiefach (zwłaszcza w jedynce i dwójce) było dobre powiadacie? Graliście w ogóle? Tam, strażnik cię usłyszał i szedł od razu do ciebie, ty zmieniasz w cieniu miejsca a on i tak cudem trafia bezbłędnie prosto na ciebie? Oszustwo wynikające z ograniczeń silnika. To jest wg. was dobry AI ?? Proszę nie osłabiajcie mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o grach z lat 90. Dzisiaj mamy 2014, a AI nadal nierozwinięte. Kiedyś było lepsze, bo dużo więcej umiało jak na tak ograniczoną w stosunku do dzisiejszych możliwości technologię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No poziom technologiczny jest inny to fakt ale czego można oczekiwać po strażniku miejskim z pochodnią? No chyba nie tego, że będzie się chował za skrzynką i ciepał w Garretta kamieniami? Moim zdaniem zachowują się jak należy. Jeśli jest jeden strażnik - idzie zobaczyć co się stało, gaszę mu pochodnię lub ognisko - zaraz je rozpala. Zapalanie zgaszonych lamp było np. w drugiej części ale bardzo rzadko i tylko niektóre lampy. Gdy jest dwóch - jeden stoi i się przygląda a drugi idzie sprawdzić co się stało. Strażnicy bardzo dobrze reagują na wszelki ruch Garretta i na poziomie Mistrz trzeba uważać (nie wiem jak jest na najłatwiejszym, bo na takim nie gram) ale na Mistrzu często trzeba pokombinować jak np. w Południowej Dzielnicy - 2 łażących kuszników, jeden z latarnią a do tego dwa psy w klatkach, które zaraz robią raban.
Dziwią mnie trochę te recenzję, nie tylko tutaj ale na innych portalach także. Zupełnie jakby ludzie oczekiwali nie wiadomo czego, a to niby sandbox, otwarty świat może jeszcze kilka zakończeń? Przecież to nie cRPG - moim skromnym zdaniem nowy Thief ma ogólnie mówiąc większość tego co miały poprzednie części - Miast, ciekawa historia, mnóstwo skarbów, sakiewek i sekretów, świetną muzykę i niesamowity mroczny klimat. Jak do tej pory przegrałem 20 godzin a dopiero dotarłem do burdelu - tyle zajęło mi nieśpieszne zwiedzanie i zbieranie sekretów. Wszystko czego oczekiwałem w nowym Thiefie - znalazłem i się nie zawiodłem.
Gra ma swoje minusy - może z czasem wkurzać wciskanie E i otwieranie ciągle zamkniętych okien, do tego gorzej działający kryształ (jasny, półciemny i ciemny - w poprzednich częściach było więcej stanów pośrednich) no i dźwięk mógłby być lepszy i mieć większe znaczenie, z drugiej strony bardzo dobrze reagują na stąpanie po stłuczonym szkle, trzeba też uważać, żeby nie strącić butelki - ale ten element to raczej na plus tej gry.
Dla tych co pędzą na najłatwiejszym poziom tylko za strzałką, byle do przodu ta gra rzeczywiście może wydawać się głupie, nudna i prosta a lokacje małe z małą ilością przedmiotów do zrabowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Thief to świetna gra w którą warto zgrać z tego co czytałem, słyszałem i mam zamiar ją kupić i zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem (gram/łem w Thiefa na PS3) to gra jest całkiem niezła. Cóż, mówie to opinią laika, gdyż w pozostałe części serii nie grałem (wstyd, oj wstyd...), ale to co prezentuje sobą ta gra jest dla mnie porównywalne do Dishonored pod względem jakości produktu, gdyż trudno zrównać ze sobą grę o złodziejaszku i skrytobójcy. Jednakże gry najprawdopodobniej nie dokończę gdyż twórcy dali cudowny szpital psychiatryczny, a ja...no cóż, w wieku lat 17 nie zamierzam zejść z tego świata z powodu palpitacji serca :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, pomyśl sobie, że

Spoiler

do czasu aż włączysz taki generator nie będzie żadnych wrogów a potem to już górki, bo zostanie nawet wtedy robi się mniej strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2014 o 01:10, Saref napisał:

Spokojnie, pomyśl sobie, że

Spoiler

do czasu aż włączysz taki generator nie będzie żadnych
wrogów a potem to już górki, bo zostanie nawet wtedy robi się mniej strasznie


U mnie nie polega to na obawie

Spoiler

że zaraz będę gryźć piach bo coś na mnie wyskoczy i zabije, lecz np. z obejrzanych gameplay''ów by się przygotować co mnie czeka chodzi o rzeczy typu człowiek wychodzący z korytarza i znikający za rogiem, to "coś" w windzie, manekiny...a to ostatnie najgorsze, oglądając to myślałem że moje życie zakończy się zawałem i zrobię jakiemuś ratownikowi kiepski początek dnia :D

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować