Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

1,5 godzinny film o powstawaniu The Last of Us do obejrzenia na YouTube

4 posty w tym temacie

Robert Sawicki

Film określany jest jako prawdziwy dokument, wychodzący poza ramy zwykłego "Making Of", więc jeśli zdołaliście znaleźć nieco miejsca w swoim serduszku na The Last of Us i macie wolne 90 minut, to wiecie co robić.

Przeczytaj cały tekst "1,5 godzinny film o powstawaniu The Last of Us do obejrzenia na YouTube" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do każdej części Uncharted dołączano tonę materiałów dodatkowych, więc brak takowych na płytce z TLoU był dla mnie sporym rozczarowaniem.
Nie wiem jednak czy wytrwam aż 1.5 godziny przy powyższym filmie. Może po ukończeniu dlc będzie większy zapał.
Natomiast z przyjemnością wysłucham co ma do powiedzenia Gustavo Santaolalla, bo soundtrack był fantastyczny, a i sam kompozytor sprawia wrażenie sympatycznej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokument naprawdę wart obejrzenia. Najciekawsze jest to w jaki sposób robili animacje twarzy. W przeciwieństwie do ostatnich dużych gier gdzie pokazywali jak robili pełny motion capture z tymi kropkami na twarzy (np. Beyond, MGS V) lub z hełmem z kamerą filmującą twarz aktora (Splinter Cell Blacklist), tutaj animacje twarzy robili klatka po klatce na podstawie ujęć z różnych kamer podczas kręcenia scen (36:40). Efekt wyszedł im genialnie.

Oglądałem go już dawno temu, można było znaleźć go w Internecie, ale specjalnie kupiłem Season Passa żeby obejrzeć sobie z polskimi napisami, bo było zrobione tłumaczenie, a się okazało, że schrzanili polskie napisy bo każdy polski znak typu ą, ę jest zastąpiony kodem, prawdopodobnie źle wybrane kodowanie znaków przy zapisie napisów. Ale to byłby pikuś gdyby można było wyeksportować napisy z pliku video i samemu pozamieniać kody na odpowiednie litery, ale dali plik video w rozszerzeniu .divx gdzie napisów nie można wyeksportować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować