Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ace Combat: Assault Horizon porzuca Games for Windows Live

6 postów w tym temacie

Combat - srombat...

Co z Dark Souls do cholery ? Mam (nie)szczęście posiadać wersję PC, coś wiadomo czy Namco również tutaj przeniesie całość na steam* czy oleje sprawę ? To ten sam wydawca w końcu. Czyżby wersja PC sprzedała się słabo i stąd cisza w temacie ;/ ? Oby nie ;/

* Z pecetowych zamordystycznych DRM ten przynajmniej jest wygodną złotą klatką. Pozostając przy tej analogii konkurencja wypada blado, a GFWL prezentował poziom obsranego i ciasnego gołębnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2014 o 12:54, Lordpilot napisał:

Co z Dark Souls do cholery ? Mam (nie)szczęście posiadać wersję PC, coś wiadomo czy Namco
również tutaj przeniesie całość na steam* czy oleje sprawę ? To ten sam wydawca w końcu.
Czyżby wersja PC sprzedała się słabo i stąd cisza w temacie ;/ ? Oby nie ;/

* Z pecetowych zamordystycznych DRM ten przynajmniej jest wygodną złotą klatką. Pozostając
przy tej analogii konkurencja wypada blado, a GFWL prezentował poziom obsranego i ciasnego
gołębnika...

A tak się śmialeś z ludzi, którzy chcieli wymóc na From zmiany DRM na steamowski :P Probowaleś podpiąć swój klucz pod Steam? Nie wiem, czy to przypadek czy to byla jakaś "promocja" od Namco, ale mi kiedyś udalo się podpiąć swój klucz z polskiej wersji pudelkowej do Steama.

A tak btw to twórcy mówili w wywiadach, że wersja PC sprzedala się znacznie powyżej oczekiwań. Na tyle świetnie, że nie wahali się przed tym aby od razu zapowiedzieć, że dwójka także wyjdzie na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> A tak się śmialeś z ludzi, którzy chcieli wymóc na From zmiany DRM na steamowski :P



^^ Na pewno mnie z kimś nie mylisz ? Głowy nie dam, że nie wbijałem jakiejś "szpili", bo już zwyczajnie nie pamiętam, ale z GFWL miałem sporo problemów (i to nie tylko w tej grze), więc... z tym " śmianiem się" to chyba trochę przesadzasz.

ps. Mam wersję cenegowską, key od razu podpiąłem pod steam.

ps2. Znalazłem jeden jedyny mój post w tym temacie. Cóż miałem gry nie kupić właśnie z powodu GFWL (wyszło w końcu inaczej). Post 16:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=75498&tpage=1

^^ Chyba jednak mnie z kimś pomyliłeś ;-). Śmiechu to tam raczej nie ma, jedynie "szpila" w oszołoma, który optował, żeby dać dwa DRMy zamiast jednego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2014 o 12:54, Lordpilot napisał:

Co z Dark Souls do cholery ? Mam (nie)szczęście posiadać wersję PC, coś wiadomo czy Namco
również tutaj przeniesie całość na steam* czy oleje sprawę ? To ten sam wydawca w końcu.
Czyżby wersja PC sprzedała się słabo i stąd cisza w temacie ;/ ? Oby nie ;/

Steamworks to tylko DRM i z tego co wiem serwerów do gier jako takich nie oferuje.
GfWL natomiast coś takiego oferowało i PCtowe Dark Souls jechało na serwerach Microsoftu. Stąd też wywalenie GfWL wiąże się albo ze stratą funkcji sieciowych gry, albo z koniecznością zrobienia od nowa/wynajęcia serwerów.

Anyway, na Steamie podobno są branche testowe GTAIV i Dawn of War II, czyli gier wymagających GfWL do działania. Prawdopodobnie z nich też to usuną.

Wracając do Dark Souls:
http://steamdb.info/app/211420/
Coś tam się niby dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2014 o 15:52, zermithon napisał:

Nie wiem, czy to przypadek czy to byla jakaś "promocja"
od Namco, ale mi kiedyś udalo się podpiąć swój klucz z polskiej wersji pudelkowej do
Steama.


Dać się dało, bo sam to zrobiłem, ale nadal potem wymagana jest aktywacja w GfWL i logowanie tam.

@UP
Company of Heroes (ten pierwszy) też miał serwery zewnętrzne, ale jak miały zostać wyłaczone to przeniesiono wszystko ładnei na Steam i działa. Namco niech po prostu zrobi to samo.

Anyway - Ace Combat mnie nie interesuje, ale to przynajmniej znak, że wydawca coś robi, więc i na DS powinien przyjść czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować