Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Warhammer 40,000: Storm of Vengeance z pierwszym trailerem i datą premiery

28 postów w tym temacie

Dnia 25.02.2014 o 15:58, Ziw napisał:

Na PC nie dałoby się sprzedawać DLC z zestawami figurek po 100 zł za każde, a to dla
GW jest nie do przyjęcia ;)


Politykę licencyjną GW trudno zrozumieć, bo na przykład o Blood Bowl słyszałem, że jest wierne planszówce i może ją zastępować (choć głowy nie dam, bo w wersję stołową nie grałem, bazuję na zasłyszanej opinii).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2014 o 18:11, Strange101 napisał:

Politykę licencyjną GW trudno zrozumieć, bo na przykład o Blood Bowl słyszałem, że jest
wierne planszówce i może ją zastępować (choć głowy nie dam, bo w wersję stołową nie grałem,
bazuję na zasłyszanej opinii).

Tylko Blood Bowl zaczynał jednak jak gra bardzo mocno inspirowana planszówką, dopiera później dostali licencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O jakość gier komputerowych to ja raczej obwiniał bym developerów tychże gier, niż Game Workshop.
Jakaś firma jest zainteresowana, wykupuje licencję, którą GW sprzedaje ( trudno by nie mieli tego robić jak mają z tego czysty zysk ) i później mędrcy w tych firmach myślą, aż para z uszu idzie i wymyślają gry. MOBA bo to przecież na czasie, TD bo przecież na komórkę można wrzucić. Do tego te gry robi się szybko, nie zajmują one dużo miejsca, dorzuca się do nich nieco mikropłatności ( no bo przecież bez nich świat się skończy ) i już zaciera się rączki na zysk, który ich zdaniem, gra przyniesie. Wszystko to pazerność firm developerskich oraz to że po prostu nie chce im się pracować, by stworzyć coś naprawdę wielkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2014 o 18:29, Dvight napisał:

O jakość gier komputerowych to ja raczej obwiniał bym developerów tychże gier, niż Game
Workshop.
Jakaś firma jest zainteresowana, wykupuje licencję, którą GW sprzedaje ( trudno by nie
mieli tego robić jak mają z tego czysty zysk ) i później mędrcy w tych firmach myślą,
aż para z uszu idzie i wymyślają gry.

Uważam, że nie do końca jest tak jak mówisz. Aby dostać licencję muszą pewnie przedstawić jakiś koncept po co im ta licencja. Gdyby tak chcieli rozdawać na prawo i lewo, ktokolwiek zapłacił, to by zaraz by się pojawiły wibratory sygnowane GW na przykład, a tak to muszą się martwić o wizerunek, czy ten projekt go nie spartoli. Chociaż patrząc na ten tytuł to mam wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2014 o 18:29, Dvight napisał:

O jakość gier komputerowych to ja raczej obwiniał bym developerów tychże gier, niż Game
Workshop.

Tak niestety nie jest, GW jest współodpowiedzialne. To oni wybierają komu użyczą licencji, a że ją roztrwaniają nie ulega wątpliwości. Trudno oczekiwać dobrych rezultatów, jeżeli powierzają ją małym studiom, z myślą o zrobieniu prostych, słabych gierek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2014 o 23:12, PrototypX12 napisał:

Zwykła minigierka jak się komuś nudzi niech dodadzą jeszcze takie frakcję jak chaos tyranidzi
i nekroni to będzie ciekawiej

Whoa, w takie cos tyle pakować? To się nie opłaca. Poza tym nawet jak dadzą dodatkowe frakcje to na pewno będzie płatne DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować