Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Bethesda: wybraliśmy abonament w The Elder Scrolls Online ze względu na regularne i duże aktualizacje

43 postów w tym temacie

A co z gaczami takimi np. jak ja. Lubię sobie pograć, ale mam na to hobby niewiele czasu. Gram może 20-30h w miesiącu. Czerpię przyjemność z rozgrywki, jest to dla mnie forma odpoczynku i relaksu. Nie wyobrażam sobie płacić 50zł m-c za grę, której przejście podstawowej zawartości zajmie mi pół roku, nie wspominając o aktualizacjach. Arenanet jakoś sobie radzi i tworzy zawartość co 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2014 o 19:28, msrgreg napisał:

A co z gaczami takimi np. jak ja. Lubię sobie pograć, ale mam na to hobby niewiele czasu.


Nie bierz sie za MMO.

>. Arenanet jakoś sobie

Dnia 25.02.2014 o 19:28, msrgreg napisał:

radzi i tworzy zawartość co 2 tygodnie.


A ta zawartosc jest taka potezna w GW2 ze masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z początku comiesięczne opłaty mnie odrzuciły ale byłem skłonny je opłacać, dopóki nie obejrzałem pierwszych gameplay- ów i ceny. 179 zł za zwykłą wersję na PC! Dziękuje, nie skorzystam... Już wolę pobawić się modyfikacjami do Skyrima i czekać na nową odsłonę The Elder Scrolls.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tylko od siebie tyle ze gram w gry MMO ladnych pare lat i grajac w Elder Scroll Online mialem wrazenie ze gram nadal ciagle w ta sama gre. Nie wiem czym oni chca zawojowac rynek, ta gra nie wyroznia sie niczym specjalnym na tle innych gier tego typu. Jezeli mysla ze samo to ze dzieje sie to w swiecie TOS wystarczy to nic bardziej mylnego, bo fani single playera tej serii beda zawiedzeni uproszczeniami jakie wynikaja z tego ze jest to jednak masive multiplayer online a nie rozgrywka dla pojedynczego gracza. Natomiast fani masowek szybko wyczyszcza content i beda sie nudzic, badz mordowac i przeszkadzac innym w grze :) A te co miesieczne aktualizacje tego i tak nie zmienia, o ile takowe beda. Nie zdziwie sie (jak to z grami online bywa) ze beda mieli tyle problemow technicznym, bugow, etc przy i po starcie gry, ze nie zrobia obiecanych updatow tlumaczac to tym ze sa zajeci naprawianiem bledow gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2014 o 20:37, czopor napisał:

Większość osób w mmo to własnie tacy ludzie więc nie gadaj głupot.


I wlasnie dlatego wszystkie MMO ida w strone casuali, a potem te same casuale placza na forach ze gra jest za prosta, ot taki bezsens :)

BTW robiles jakies badania ze wiesz ze akurat wiekszosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2014 o 18:06, TigerXP napisał:

A ja sie z tym jak najbardziej zgadzam. Wole zaplacic abonament i miec wszystko + czesto
duze aktualizacje.
I prosze mi tu nie wspominac o GW2, bo aktualizacje do tej gry sa tak duze ze az smiac
sie chce.


Podpisuję się pod tym wszystkim w czym mogę utrzymać długopis, ale...ALE jeżeli idzie o samego TES''a i większość wydawanych ostatnimi laty MMO to odmawiam - nie tyle płacenia, co grania po prostu. Beznadziejne, wtórne, nudne. Jest dosłownie parę MMO w które aktualnie warto grać, a z tych "wielkich" to chyba i tak najlepszy jest leciwy WoW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem weteranem WoW, ale ostatecznie zmeczyl mnie przed Pandaria.
Od tamtego czasu probowalem wiele MMO, F2P, P2P, B2P.
Zadne z nich nawet w polowie nie wciagnelo mnie tak jak zrobila to beta TESO.
Moze jedynie TSW bylo blisko.

Sorry, panie i panowie, ale bazujac na wlasnym doswiadczeniu oraz widzac komentarze na zagranicznych forach nie przewiduje aby w przeciagu najblizszych lat TESO mialo przejsc na F2P.

Oczywiscie z mojej strony maja zapewnione 2 abonamenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A ja jestem weteranem WoW, ale ostatecznie zmeczyl mnie przed Pandaria.
> Od tamtego czasu probowalem wiele MMO, F2P, P2P, B2P.
> Zadne z nich nawet w polowie nie wciagnelo mnie tak jak zrobila to beta TESO.
> Moze jedynie TSW bylo blisko.
>
> Sorry, panie i panowie, ale bazujac na wlasnym doswiadczeniu oraz widzac komentarze na
> zagranicznych forach nie przewiduje aby w przeciagu najblizszych lat TESO mialo przejsc
> na F2P.
>
> Oczywiscie z mojej strony maja zapewnione 2 abonamenty.

Myślę, że to bardzo zależy od forum i od samego tematu jak bo ja np widziałem samych wieszczacych F2P i kilka nakręconych osób, twierdzących że gra jest super. Każdy ma swój gust i to czy się podoba czy nie to jego sprawa, ale ta gra oferuje tak mało nowych rzeczy, których nie było gdzie indziej, że po prostu nie uwierzę, że się uda póki nie zobaczę. Każde nowe mmo w zbyt dużym stopniu przypomina mi wowa i mimo wprowadzania jakichś tam zmian i tak czuję się wowa, a jak będę chciał grać w wowa to sobie odświeżę subskrypcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2014 o 10:25, Afgncap napisał:

Myślę, że to bardzo zależy od forum i od samego tematu jak bo ja np widziałem samych
wieszczacych F2P i kilka nakręconych osób, twierdzących że gra jest super. Każdy ma swój
gust i to czy się podoba czy nie to jego sprawa, ale ta gra oferuje tak mało nowych rzeczy,
których nie było gdzie indziej, że po prostu nie uwierzę, że się uda póki nie zobaczę.
Każde nowe mmo w zbyt dużym stopniu przypomina mi wowa i mimo wprowadzania jakichś tam
zmian i tak czuję się wowa, a jak będę chciał grać w wowa to sobie odświeżę subskrypcję.

Ale rzecz w tym, ze ja wogole nie czuje WoW w TESO. Co jest jedna z najfajnieszych rzeczy.
No i ostatecznie, WOW tez niczego nowego nie oferowal. Gra nie musi epatowac nowosciami aby sie sprzedawala. Dla mnie wystarczy, ze prezentuje wysoka jakosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z kolegą w 100%. tez moge sie troche nazwac wow weteranem bo jestem z nim od poczatku. I prakrycznie kazde mmo mialem w swoich rekach. (tzn procz tych w ktorych sie kieruje statkami kosmicznymi typu eve itd). i uwazam ze wow, jest swietny i kroluje. (poki co) ,ale jest juz stary i znam go na pamiec.mnie juz znudzil do tego stopnia ze granie jedna postacia jednoczesnie stalo sie zbyt nudne i robilem cos ala multibox tylko bez tych ulatwiajacych zycie programow do klawiszy..zachwycalem sie gw2 na poczatku , a potem zorientowalem sie ze sie nudze. wbilem max level. jakies troche farmienia itemow i tyle. Natomiast teso ciagnie mnie jak syreni spiew zeglarzy. i juz wiem ze zaniedbam prace i treningi od kwietnia :) gralem w bete i mialem bardzo gdzies wbijanie leveli. a to dlatego ze samo zwiedzanie mnie zachwycalo. co prawda urok psuly tabuny graczy biegajacych jak kretyni po startowej lokacji i krzyczacy na czacie ze jaka bieda ile bledow i nie kupia....
ja jestem ogromnym fanem placenia abonamentu. stac mnie na niego i jak dla mnie moze byc nawet wyzszy. a dlaczego? bo dlatego ze to wykosi (potencjalnie) bande dzieciuchów, i ludzi ktorym tak naprawde gra bimba. graja ot bo graja. ale klimat i sama gre maja w powazaniu. Dlatego abonament na 100% a ze w kazdym mmo zazwyczaj predzej czy pozniej towarzyszy mi moja druga lepsza polowa wiec zenimax ma ode mnie dwa abonamenty. i juz wyprzedzam fale krytyki ze ja nie mam casu grac po iles godzin ia musze placic itd. ja tez mam malo czasu. (praca treningi i nauka do aplikacji). ale skoro chce grac chociaz przez godzine w miesiacu to rozumiem ze musze zaplacic. bo wiem ze dla mojej jednej godziny , ktos przez caly miesiac musi obslugiwac serwer itd. to sa koszty, o ktorych wiekszoszc z nas nie mysli. wiec zamiast hejtowac to pomyslcie czy chcielibyscie trzymac choc jednego pracownika za frajer i modlic sie zeby jakis byl przychod z jakiegos bzdurnego sklepiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ale rzecz w tym, ze ja wogole nie czuje WoW w TESO. Co jest jedna z najfajnieszych rzeczy.
> No i ostatecznie, WOW tez niczego nowego nie oferowal. Gra nie musi epatowac nowosciami
> aby sie sprzedawala. Dla mnie wystarczy, ze prezentuje wysoka jakosc.

No dla mnie wręcz odwrotnie tyle co pograłem to nie bardzo wiedziałem w kogo celuje deweloper, czy w fanów TES czy w fanów mmo czy wszystko po trochu. Dla mnie to wciąż to samo bicie mobków, to samo levelowanie i ten sam pasek umiejętności (choć nieco krótszy). Innowacyjne rozwiązania widziałem już w WAR i Terze. Jedyne co wyróżnia to widok z pierwszej osoby, który dla mnie był tragiczny i w pvp, na którym bardziej skupiona wydaje się być gra, kompletnie bezużyteczny. Nie twierdzę, że nie może się podobać, ale nie sądzę żeby skupił tyle graczy żeby się utrzymać z takim modelem biznesowym (mogę się mylić). Mi po graniu w WoW''a bardzo podobał się WAR i też myślałem, że się utrzyma po tym jak grałem w betę, niestety EA zabiło go decyzją o przedwczesnym wydaniu. Ciągłe sypanie się serwerów i tragiczna optymalizacja odrzuciły większość graczy, a gra opierała się na mass pvp więc szybko stała się niegrywalna. WoW nie był innowacyjny ale mmo było wtedy tak niszowym gatunkiem, że niezorientowanym w temacie wydawał się czymś super nowym, co dodatkowo polepszał fakt, że gra umieszczona była w popularnym uniwersum, a mechanika była już wtedy dziecinnie prosta do opanowania. Po tylu latach ludzie jak słyszą mmo to robi im się niedobrze. Teraz w modzie są survivale typu DayZ czy Rust, era mmo minęła i to tylko moja opinia ale nie sądze, żeby szybko wróciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, jeśli gra będzie miała stała bazę graczy to będzie się regularnie rozrastać i stawać coraz lepsza, patrzcie na Eve online, tej grze abonament nigdy nie zaszkodził (proszę nie mówić mi o PLEXach i próbach gry za darmo, bez ugruntowanej pozycji w świecie Eve, zbieranie na PLEXy to nic innego jak zabijający radość z gry grind), a dzięki stałym wpływom do kasy można zaplanować kolejne ekspansje co przy f2p takie łatwe nie jest, jednego miesiąca zarobisz tyle, drugiego tyle, i weź zatrudniaj tu programistów i planuj ekspansje... F2p to system dla casuali, którzy najgłośniej płaczą pod tym niusem, MMO nigdy nie były grami na chwilę, i wymagały czegoś więcej, właśnie dzięki takiemu systemowi płatności wróżę tej grze dobrą przyszłość, z trudnym startem, ale jednak. Mózgi wam wyprał ten fp2, kickstarter i inne alphaacessy. hejt za 3, 2, 1 go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie to martwi. Czyli poza kupnem gry trzeba jeszcze opłacać comiesięczny abonament? Chciałem kupić imperialną edycje, ale gra + abonament chyba nie jest na moją kieszeń. Dobrze rozumiem, że tak to będzie działać? Czy każdy będzie mógł ściągnąć grę, ale będzie musiał płacić abonament, a osoby, które kupią grę mogą po prostu grać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2014 o 19:52, Dared00 napisał:

Abonament dla wszystkich. Było o tym wiadomo od pierwszej zapowiedzi.


A byłem tak podekscytowany widząc wszystkie zapowiedzi i gameplay''e. Dostałem klucz do bety i jutro zobaczę czy będzie warto. Szkoda, że tak to rozegrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to,ze cała stylistyka, wygląd i styl gry to niemal kopia Skyrima. Oglądając materiały z bety byłem w szoku, jakbym widział Dovakhina. Pewnie grając widzi się różnice, ale nie sposób nie odnieść wrażenia, że ktoś cholernie idzie na łatwiznę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować