Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rozdajemy 1000 kluczy do bety The Elder Scrolls Online!

110 postów w tym temacie

Dnia 25.02.2014 o 19:35, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

Co proponujesz? Ograniczenie możliwości uczestnistwa tylko dla osób, które dokonały zakupu
w naszym sklepie?


Kilka propozycji poniekąd już podałem (ograniczenie uczestnictwa w takich "konkursach" na podstawie stażu na forum, chociażby), inne rozwiązanie podał Budo (udział mogą brać tylko konta założone odpowiednio wcześniej). Tego typu sugestii można podać naprawdę sporo:
- jeden adres IP = jeden kod (przynajmniej część hien odpadnie)
- regularność odwiedzania forum (tu by się Statystyki przydały, osoby mające mniej, niż np. jeden post tygodniowo w trakcie miesiąca poprzedzającego konkurs, nie mogą brać udziału)
- wysyłanie kodów na adresy mailowe powiązane z kontami gramowymi (i znowu - udział może wziąć tylko ktoś z odpowiednim stażem/"średnią postów" i może on dostać tylko JEDEN kod na adres mailowy, podany przy zakładaniu konta)
i tak dalej. Wystarczy trochę pokombinować.

W trakcie dyskusji pojawiło się pytanie, czy takie konkursy mają promować gram, przyciągając "świeżą krew", czy nie. Odwracając trochę kota ogonem, zapytam inaczej - na ile skuteczne jest takie promowanie? Ilu z tego wysypu Obywateli, jaki obserwujemy przy każdej tego typu akcji, rzeczywiście zostaje tu na dłużej?

Jak napisałem wcześniej - zdaję sobie sprawę z tego, że to, co piszę, jest raczej mało przyjemne dla niektórych (szczególnie dla nowego narybku), ale, żeby była jasność: nigdy nie byłem, nie jestem i nie będę przeciwnikiem nowych gramowiczów. Pod warunkiem, oczywiście, iż tymi gramowiczami zostaną. Natomiast osoby, które zakładają nowe konta tylko po to, by wysępić kody dostępu do bety, dodatkowej zawartości itp, doprowadzają mnie do białej gorączki. O osobach, które potem takie rzeczy sprzedają na allegro nawet nie wspomnę, bo nazwanie ich "hienami" obraża te szlachetne stworzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2014 o 21:55, Ring5 napisał:

W trakcie dyskusji pojawiło się pytanie, czy takie konkursy mają promować gram, przyciągając
"świeżą krew", czy nie. Odwracając trochę kota ogonem, zapytam inaczej - na ile skuteczne
jest takie promowanie? Ilu z tego wysypu Obywateli, jaki obserwujemy przy każdej tego
typu akcji, rzeczywiście zostaje tu na dłużej?


Garść statystyk (Źródło: http://gramstaty.rob006.net/) - ogólnie użytkowników jest na gramie 63 543, ale średnio miesięcznie aktywnych jest 1500 - 1800 osób, z tego osoby najaktywniejsze się powtarzają co miesiąc :D Takie akcje więc to jedynie nabijanie wejść na stronę. Na kod oczywiście się nie załapałem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2014 o 22:07, Isildur napisał:

Chcesz zagrać?


Chciałem zobaczyć jak gra w ogóle wygląda i czy MMO mi przypadnie do gustu :D

Dnia 25.02.2014 o 22:07, Isildur napisał:


Jak tak to masz jakiś komunikator?


Choćby Steam: pawbuk6

EDIT: Okazało się, że dostalem jakiś klucz, zobaczę czy działa, bo uznało to za spam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daliście ciała. Trzeba było udostępniać klucze użytkownikom którzy mają konto min X dni na życzenie + zarezerwować X na nowe konta. Tak to właściwie nikt nie zyskał oprócz allegrowiczów ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2014 o 22:10, pawbuk napisał:

EDIT: Okazało się, że dostalem jakiś klucz, zobaczę czy działa, bo uznało to za spam
:D


No dobra skoro dostałeś to ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał niepotrzebny kod i wysłał mi na priv byłbym wdzięczny. Chcę ogarnąć czy gra jest warta swojej ceny. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2014 o 22:42, RadeXMaster napisał:

potrzebujesz może jeszcze klucza?


Dzięki, ale tym razem udało mi się załapać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Emm , czy klucz przychodzi z opóźnieniem na maile? Klikam w pobieranie klucza i nic sie nie dzieje , używam chrome , bez żadnych dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2014 o 21:55, Ring5 napisał:

Jak napisałem wcześniej - zdaję sobie sprawę z tego, że to, co piszę, jest raczej mało
przyjemne dla niektórych (szczególnie dla nowego narybku), ale, żeby była jasność: nigdy
nie byłem, nie jestem i nie będę przeciwnikiem nowych gramowiczów. Pod warunkiem, oczywiście,
iż tymi gramowiczami zostaną. Natomiast osoby, które zakładają nowe konta tylko po to,
by wysępić kody dostępu do bety, dodatkowej zawartości itp, doprowadzają mnie do białej
gorączki. O osobach, które potem takie rzeczy sprzedają na allegro nawet nie wspomnę,
bo nazwanie ich "hienami" obraża te szlachetne stworzenia.


Może będzie to lekko ekstremalne, to co teraz napiszę, ale jeśli będzie się nastawionym na ilość kliknięć/odsłon, a nie zawartości, to tak zawsze będzie.
Poza tym, trzeba mieć szczęście, żeby na taki wysyp kluczy trafić. Tak jakby klucze przychodziły z dnia na dzień. Byłoby ciekawie zobaczyć takie zdanie: " Za tydzień rozdajemy klucze do bety X, otrzymają je forumowicze o stażu miesiąc i więcej".
No, ale cóż trzeba żyć z tym co jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie do osób które dokonały jakiegoś zakupu byłoby bardzo miłe.
I fajnie byłoby gdyby jednak działała zasada 1 klucz na konto.

Obecnie klucze zebrał jakiś parszywiec i wystawia teraz je na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2014 o 02:20, Kijkowaty napisał:

Ograniczenie do osób które dokonały jakiegoś zakupu byłoby bardzo miłe.
I fajnie byłoby gdyby jednak działała zasada 1 klucz na konto.

Obecnie klucze zebrał jakiś parszywiec i wystawia teraz je na allegro.


Nie ma się co przejmować - do tej bety to chyba już w czipsach dają klucze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2014 o 21:55, Ring5 napisał:

- regularność odwiedzania forum


Przykład z tym, że trzeba napisać posta jest akurat głupi, bo ja np. mimo że serwis odwiedzam codziennie od kilku ładnych lat, czytam i sprawdzam co się tu dzieje to raczej mało się udzielam. Bywa, że nawet jednego posta w miesiącu nie napiszę, a jednak mam dość wysoki status na forum. Najlepsza propozycja to chyba właśnie osoby, które zarejestrowały się np. miesiąc przed konkursem czy czymkolwiek + jeden adres IP = 1 kod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2014 o 23:26, maniekk napisał:

Może będzie to lekko ekstremalne, to co teraz napiszę, ale jeśli będzie się nastawionym
na ilość kliknięć/odsłon, a nie zawartości, to tak zawsze będzie.


I ok, niech tak będzie, tylko niech również mają... te, no... niewyklute pisklęta by jasno i wyraźnie powiedzieć "słuchajcie, to dla Gramu jest okazja i tyle" - wtedy wszyscy wiedzą, na czym stoją i już. Postawienie sprawy uczciwie nie jest niczym złym ani wstydliwym, jak rany, a przynajmniej ukróci tego typu dyskusje.

Dnia 25.02.2014 o 23:26, maniekk napisał:

Poza tym, trzeba mieć szczęście, żeby na taki wysyp kluczy trafić.


Dokładnie o to mi chodzi. Jeśli nawet redakcji zależy na nabijaniu odsłon, to przecież można podzielić pulę na dwie części i 80% dać na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy), a 20% udostępnić osobom o pewnym stażu (jak to już tu wspomniano, powiedzmy na zasadzie "jeden klucz na konto, ale tylko takie, które założono X dni przed ogłoszeniem konkursu", dodać do tego newsa odpowiednio wcześniej i, żeby to było jeszcze bardziej przyjazne użytkownikom, wrzucać kolejne porcje kodów co, powiedzmy, 4 godziny, np. o 8, 12, 16 i 20.

@ Bambadil

Dnia 25.02.2014 o 23:26, maniekk napisał:

Przykład z tym, że trzeba napisać posta jest akurat głupi


Jak sam słusznie zauważyłeś, jest to jedynie sugestia, nie nakaz. Natomiast ani zarejestrowanie się wcześniej, ani ograniczenia adresów IP nie są 100% gwarancją, bo to pierwsze można obejść tworząc 1500 kont już dziś i trzymając je "na wszelki wypad", to drugie... wiadomo. Dlatego najbardziej miarodajna jest regularność. Ok, nie sprzeczam się, że musi być to pisanie postów, wystarczy np. raz w tygodniu zalogować się na konto (tak, jak ma to miejsce w przypadku Steam i boosterów).

Kwestia naprawdę jest do rozwiązania, trzeba tylko chcieć. I tu pojawia się najważniejsze pytanie - czy gram CHCE ten "problem" rozwiązać, czy też dyskusja ta jest jałowa, bo i tak nic się w tej kwestii nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować