Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tak wygląda edycja kolekcjonerska Dark Souls II

20 postów w tym temacie

Nienawidzę figurek w EK, bo zajmują miejsca, kurz zbierają łapczywie, a cenę windują niemożebnie... No nic, akurat na tej EK mi nie zależy, więc mi to rybka, ale wielokrotnie już mi zależało i nie było stać przez figurkę.
Gdzie te czasy, że wypaśnego zafoliowanego BioShock 2 w sklepie za 160zł kupiłem bez szwendania się po aukcjach internetowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2014 o 08:47, Karfein napisał:

Nienawidzę figurek w EK, bo zajmują miejsca, kurz zbierają łapczywie, a cenę windują
niemożebnie... No nic, akurat na tej EK mi nie zależy, więc mi to rybka, ale wielokrotnie
już mi zależało i nie było stać przez figurkę.
Gdzie te czasy, że wypaśnego zafoliowanego BioShock 2 w sklepie za 160zł kupiłem bez
szwendania się po aukcjach internetowych...


Tobie chyba chodzi o edycje specjalne. Edycja Kolekcjonerska - jak sama nazwa wskazuje, jest dla kolekcjonerów ;) . Dlatego dla jednych są to zbierające kurz figurki, a dla innych "dobra kolekcjonerskie" (inna sprawa, że moje figurki są cały czas w kartonach i czekają na lepsze czasy - ale rozpakowuję je, żeby sprawdzić czy wszystko jest w porządku). Zresztą Dark Souls 2 ma przecież Edycję Specjalną. W każdym bądź razie jestem pewien, że na amazonie widziałem takową. I chyba miała wszystko co EK - bez figurki. Inna sprawa, że teraz chyba już za późno na zamówienie. Może jakieś sklepy w Polsce też ją mają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2014 o 09:06, SirYarpen napisał:

Tobie chyba chodzi o edycje specjalne. Edycja Kolekcjonerska - jak sama nazwa wskazuje,
jest dla kolekcjonerów ;) . Dlatego dla jednych są to zbierające kurz figurki, a dla
innych "dobra kolekcjonerskie" (inna sprawa, że moje figurki są cały czas w kartonach
i czekają na lepsze czasy - ale rozpakowuję je, żeby sprawdzić czy wszystko jest w porządku).
Zresztą Dark Souls 2 ma przecież Edycję Specjalną. W każdym bądź razie jestem pewien,
że na amazonie widziałem takową. I chyba miała wszystko co EK - bez figurki. Inna sprawa,
że teraz chyba już za późno na zamówienie. Może jakieś sklepy w Polsce też ją mają?


Chyba nie zrozumiałeś o co Karfeinowi chodziło... Chodziło mu mianowicie o to, że kilka lat temu właśnie wersje dla kolekcjonerów były sporo tańsze, gdyż w 99% przypadków nie zawierały żadnych figurek tylko inne ciekawe dodatki. Figurki stały się modne jakieś 2-3 lata temu i teraz niemalże każda EK to jakaś mapa, artbook i obowiązkowo figurka... I nagle ceny z ok 200 zł podskoczyły do ok 400 zł.
Dlatego właśnie, choć staram się zawsze kupować wersje kolekcjonerskie gier, w przypadku DS zadowoliłem się zamówieniem Black Armour Edition - czyli właśnie takiej edycji specjalnej. Bo 150 zł za grę to jeszcze przeżyję ale ponad 300 to lekka przesada.
P.S. - "w każdym razie" a nie "w każdym bądź razie" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, aczkolwiek kiedyś nie wciskano tak figurek do niemal wszystkich EK. Czasem też edycje specjalne nie zawierają paru fajnych elementów EK - nie pamiętam, z jakiej gry, ale raz brakło figurki i soundtracku... Przedobrzyli w drugą stronę znowu.

No nic, jak mówiłem, akurat tutaj mi nie zależy, więc lajt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiesz. Pamiętam czasy, gdy mleko kosztowało 1zł a nie 2zł (takie w worku), nie wspominając już o chlebie (cena w górę i jakość w dół). Inflacja, bezczelnie wysokie podatki i ciągłe podwyżki - to nie ma co się dziwić cenom. Gry też były tańsze przecież. Na wspomnianym wcześniej amazonie ceny w okolicy startu pre-order''ów były w miarę normalne.
Edit: Tak wiem, że figurki windują ceny, ale gdyby nie to powyżej to na pewno ceny byłby bardziej przystępne. (wolałem to podkreślić, bo się do tego w ogóle nie odniosłem w pierwotnej wersji posta).
P.S Nie ma co uznawać słownika języka polskiego. Wszystko ciągle ewoluuje. Ostatnio czytałem sobie książeczkę o interpunkcji i gdybyś sobie przeczytał niektóre dzieła polskiej literatury sprzed II RP (daty nie pamiętam, ale to wtedy wszystko "ktoś" unormował) to by Cię chyba szlag trafił, bo żadnej spójności tam nie było. Zresztą "Bądź co bądź" i "W każdym razie" są synonimami, tak więc "w każdym bądź razie" można uznać za mocniejszą wersję obu ;) . Pamiętam, jak jeszcze nauczycielka od polskiego walczyła z używaniem słowa "fajny". Potem nagle jakiś urzędnik aka mądry profesor zadecydował o wpisaniu tego do słownika i (ku wielkiej uldze uczniów) teraz wszystko jest w porządku. Cho..roba, nie ma to ja mały off-top. Do tematu wracać już nie będę. Różnica opinii "fajna" rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się pytam: gdzie jest do licha Black Armour Edition w Polsce? Jak to możliwe, że nie da się tej pre-orderowej edycji u nas zamówić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam wrażenie, że te kolekcjonerki są dla dzieciaków? Ostatnia tego typu wersja jaką miałem nieprzyjemność zakupić to MGS4 Col. Ed. = kiepskiej jakości figurynka + film na BluRay, który jest ogólnodostępny na necie. Współczesne wersje kolekcjonerskie nie mają nic wspólnego z tymi z początku XXI w. lub końcówki lat 90-tych np. kolekcjonerka pierwszego MGS itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgodzę. Figurka smoka ze Skyrima, figurka Alcatraz''a (Crysis 2), obie figurki z EK Batmana - przynajmniej te na Europę - wszystkie były z górnej półki. Co do tej EK to mam faktycznie mieszane uczucia, ale zobaczymy... Zawsze mogę ją sprzedać. Tak jak figurkę Cole z inFamous 2. Kupiłem dwie za 40 zł, sprzedałem jedną za 80 zł. Czysty zysk (i trochę szczęścia). To jest też rada dla tych co myślą, że drogo. Niech sobie to przekalkulują i spróbują sprzedać te elementy, które nie są im potrzebne (np. ja pozbyłem się plecaka z EK Crysisa 2 za wystarczająco dużo, żeby zamortyzować sobie cenę całego zestawu). Jednakże należy z tym ostrożnie - jest w tym sposobie ryzyko ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2014 o 10:10, barth89 napisał:

Ja się pytam: gdzie jest do licha Black Armour Edition w Polsce? Jak to możliwe, że nie
da się tej pre-orderowej edycji u nas zamówić?


Ja w ogóle odpuściłem sobie polskie edycje wydawane przez "wydaffcę" na c...
Jeślo oni wydają grę, a bardzo zależy mi na pre-orderze, to zamawiam z UK.
Black Armour zamówiłem z zavvi.com ( http://www.zavvi.com/games/platforms/pc/dark-souls-2-black-armour-edition-includes-graphic-novel-pre-order-incentive/10856407.html) i spokojnie czekam na premierę :)

@SirYarpen
Tak, zdaję sobie sprawę z inflacji. Ale ceny wersji EK z figurkami wzrosły nieporównywalnie do innych produktów. Oczywiście, jest to kwestia tego, że w większości EK z takimi dodatkami nie są produkowane w przez polskich wydawców tylko centralnie rozdzialane i dystrybuowane do Polski tak jak do innych krajów - a przez to, także i cena jest "międzynarodowa". Z tego powodu odpuściłem sobie EK Deus Ex:HR choć figurka Jensena bardzo mi się podobała. Wybrałem tańszą Augmented Edition bo różnica w cenie była tak duża, że nie opłacało się kupować EK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie większość tej ceny stanowi figurka. Poza nią w sumie nie ma tam szczególnie ciekawych rzeczy. Artbook to standard w kolekcjonerkach, mapa to w sumie też częsty dodatek przy różnej maści RPGach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2014 o 11:13, Phobos_s napisał:

Black Armour zamówiłem z zavvi.com i spokojnie czekam na premierę :)


Zavvi ma naprawdę świetne ceny, szkoda tylko, że od wysyłki do jej otrzymania mija często dwa tygodnie. Jeżeli się komuś nie spieszy to jak najbardziej. Z ciekawości daj znać jak szybko zrealizowali zamówienie, być może coś się pozmieniało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2014 o 18:26, Shinigami napisał:

Zavvi ma naprawdę świetne ceny, szkoda tylko, że od wysyłki do jej otrzymania mija często
dwa tygodnie. Jeżeli się komuś nie spieszy to jak najbardziej. Z ciekawości daj znać
jak szybko zrealizowali zamówienie, być może coś się pozmieniało :)


Dam znać, tylko, że ja zamówiłem na PC, więc trzeba poczekać do bliżej nieokreślonego dnia premiery :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2014 o 21:15, Phobos_s napisał:

Dam znać, tylko, że ja zamówiłem na PC, więc trzeba poczekać do bliżej nieokreślonego dnia premiery :D


Spoko, Też zamówiłem w UK. Tyle, że na amazonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować