Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox One zdobywa pierwszą nagrodę - produkt roku w ankiecie konsumenckiej

33 postów w tym temacie

Uwielbiam te konsolowe walki na forum:D
Można się przerzucać argumentami, ze ta konsola ma to, a ta tamto. Niestety nie zmienia to faktu, że nowe konsole są jak na razie dość dużym rozczarowaniem. Trzeba czekać co przyniesie przyszłość:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> ja tam jestem zapalonym pecetowcem i nie trawie takiego ścierwa jak konsole do grania,

Mimo wszystko trzeba pamiętać, że bez tego "ścierwa" rynek gier nie wyglądałby tak, jak wygląda obecnie. I nie ma się co łudzić, że wyglądałby lepiej, bo nie byłoby "ograniczeń sprzętowych". Granie po prostu nie zdobyłoby popularności w obecnym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie no przesadziłem, konsole mają swoje tam zalety oczywiście, nawet gram u kolegi czasem w gta v, póki nie mogę u siebie więc to była by lekka hipokryzja, ale nie przepadam za nimi. Może się przyzwyczaiłem ale komfort odczuwam lepszy na pc za każdym razem kiedy pomorduje się na padzie, nie wiem jak obracać kamerą i wciskać jeszcze x o x o w jednym momencie i to mnie irytuje najbardziej;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Mimo wszystko trzeba pamiętać, że bez tego "ścierwa" rynek gier nie wyglądałby tak, jak
> wygląda obecnie. I nie ma się co łudzić, że wyglądałby lepiej, bo nie byłoby "ograniczeń
> sprzętowych". Granie po prostu nie zdobyłoby popularności w obecnym stanie.

Oczywiście, że byłoby lepiej. Nie mielibyśmy tylu zwalonych, uproszczonych, konsolowych portów. Rynek byłby mniejszy, z mniejszą ilością każuali, a przez to typowy konsument byłby bardziej wymagający i świadomy. No i mniej do powiedzenia miałyby przedsiębiorstwa o korporacyjnej mentalności typu EA i Acti, które leją na klientów (a szczególnie na graczy PC). Niestety, konsolowe produkty to w dużej mierze tasiemce, mające tyle polotu co żarcie w mcdonaldzie. Dlatego innowacji i świeżości upatruję w crowdfundingu, małych producentach i wydawcach, oraz indykach, bo ostatnimi czasy tylko tam dzieje się coś ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@fenr1r
Zabawne, o pc''tach możnaby napisac dokładnie to samo i też byłoby pozbawione racji jak twój wywód. Nic nie poradzisz na to, że grupa konsumentów cały czas rośnie i przedsiębiorcy chcą by cały czas rosła. Dlaczego niby to wina konsol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@fenr1r
Konsole ten rynek ukształtowały(Wiesz ósma generacja jest ósma nie tylko z nazwy :) ). Nie wiem skąd to przeświadczenie u niektórych graczy PC, że konsole to pojawiły się znikąd i wszystko popsuły. Każuale ?Zobacz, na której platformie gry społecznościowe świecą triumfy. Z resztą i tak "Rasa Panuff!!11" już dawno pokazała swoją klasę i hardkorowość przy DA:O, gdzie pierwszy patch obniżał trudność gry(na życzenie, a raczej płacz graczy) lel. Konsolowe gry to tasiemce ? GeoW, Gran Turismo, Forza, Halo, MGS, Uncharted, TloU, RDR, GTA. Te gry wyznaczały standardy w tej generacji.
@ekawdor15
Hę ? 750ti jeśli już. Ta karta nie daje rady z TR na ultra, a ty mi tu mówisz o "miazdze" next-genów.
Metro 2033, wysokie, AAA 36.8fps
Śmiech na sali. Prawdziwe różnice między PC, a next-genami zaczynają się od 3,5 tys. zł.
Ale i tak fajnie się patrzy jak ktoś przy dyskusji o przewadze technicznej ps4 na X1 nagle przeskakuje na argument "PC i tak lepsze".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2014 o 23:50, Ksywiarz napisał:

Ale i tak fajnie się patrzy jak ktoś przy dyskusji o przewadze technicznej ps4 na X1
nagle przeskakuje na argument "PC i tak lepsze".


Bo tak to jest jak trafi tu jakiś osamotniony PCetowiec którego nie stać na konsole :(

Swoją drogą chciałbym zaznaczyć że gdyby nie konsole (tak NESy itp. to też były konsole) to wiele gier na PC by nie powstało, dodam też dla fenr1r że prawdopodobnie PC by nie rozwijał się jako platforma do gry jak się rozwija dzięki takiej historii a nie innej.

Mniejsza ilość "każuali" to źle? eh debilizm mnie przeraża. A ja myślałem że czym więcej ludzi gra tym więcej gier a czym więcej gier tym większa szansa że a) trafi się coś niesamowitego i b) zawsze mam wybór w co chce zagrać. Ale co ja tam wiem w końcu tylko od 25 lat jestem graczem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2014 o 23:50, Ksywiarz napisał:

Konsole ten rynek ukształtowały(Wiesz ósma generacja jest ósma nie tylko z nazwy :) ).
i wszystko popsuły


Czego największe spustoszenie widać po FPSach. Przykro to mówić, ale ten gatunek po dupie dostał najbardziej, bo przeciętny konsument obecnie oczekuje od gier tego typu fabuły i filmowości, a nie frajdy wynikającej z mechaniki gry. Do tego shootery projektuje się pod zupełnie nieprzystosowany interfejs jakim jest pad.

Dnia 26.02.2014 o 23:50, Ksywiarz napisał:

Każuale ?Zobacz, na której platformie gry społecznościowe świecą
triumfy.


Zupełnie inny segment odbiorców. Równie dobrze można przytoczyć przykład rynku mobilnego.

Z resztą i tak "Rasa Panuff!!11" już dawno pokazała swoją klasę i hardkorowość

Dnia 26.02.2014 o 23:50, Ksywiarz napisał:

przy DA:O, gdzie pierwszy patch obniżał trudność gry(na życzenie, a raczej płacz graczy)
lel.


To DA:O miało być hardkorowe? Raczej w pewnym stopniu oldschoolowe. Zresztą grało się w to bardzo przyjemnie. Hardkorowe to są rogaliki z permadeath. ;) Jak już jesteśmy przy RPGach to mam bardzo dobry przykład, mianowicie Skyrim ze totalnie zawalonym konsolowym UI. Nawet jeden z deweloperów przynzał, że przygotowany przez moderów SkyUI jest znacznie lepszy.

Dnia 26.02.2014 o 23:50, Ksywiarz napisał:

Konsolowe gry to tasiemce ? GeoW, Gran Turismo, Forza, Halo, MGS, Uncharted, TloU,
RDR, GTA. Te gry wyznaczały standardy w tej generacji.


A CoD i AC? Przecież są to gry typowo konsolowe. Gearsy mogłyby dla mnie w ogóle nie istnieć, beznadziejna mechanika osłon i fabuła oparta na nadętych mięśniakach ze spiętymi pośladami. Halo też słabe. Gran Turismo to może było innowacyjne, ale za czasów PSXa. Jak ktoś chce na poważnie podejść do racing simów to wybierze PC. Nawet Forza odstaje szczególnie, że xbox nie posiada kierownicy z prawdziwego zdarzenia. GTA skończyło się na VC, chociaż i tam brakowało klimatu i frajdy klasycznych tytułów od DMC. Czwarta cześć i jej beznadziejny PCtowy port to zupełne zaprzeczenie serii. Więcej ducha GTA od tego potworka miał Driver SF. Chociaż nawet na konsolach potrafią się wydarzyć ciekawe rzeczy, jak np. Dark Souls. Szkoda, że port beznadziejny, ale za to twórcy zostali miło zaskoczeni ciepłym przyjęciem tytułu przez pecetowców, więc jest nadzieja wobec drugiej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2014 o 00:17, Kafar napisał:


Swoją drogą chciałbym zaznaczyć że gdyby nie konsole (tak NESy itp. to też były konsole)
to wiele gier na PC by nie powstało, dodam też dla fenr1r że prawdopodobnie PC by nie
rozwijał się jako platforma do gry jak się rozwija dzięki takiej historii a nie innej.


A to niby dlaczego?

Dnia 27.02.2014 o 00:17, Kafar napisał:


Mniejsza ilość "każuali" to źle? eh debilizm mnie przeraża. A ja myślałem że czym więcej
ludzi gra tym więcej gier a czym więcej gier tym większa szansa że a) trafi się coś niesamowitego
i b) zawsze mam wybór w co chce zagrać. Ale co ja tam wiem w końcu tylko od 25 lat jestem
graczem :(


I to ma niby podnieść twój autorytet? Dla mnie tego typu masowy odbiorca mógłby w ogóle nie istnieć, bo o kształcie gry decyduje marketing a nie pasja. Korpo nie dba o klientów tylko o zadowolenie akcjonariuszy, stąd mamy taki gnioty jak BF4 i płatne DLC ze starymi mapami do niego. Dziwne jest, że małe studia potrafią tworzyć dodatkową zawartość po premierze i udostępniać ją klientom zupełnie za darmo, a taki moloch jak EA nie jest w stanie wydać poprawnie działającej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>
> Czego największe spustoszenie widać po FPSach. Przykro to mówić, ale ten gatunek po dupie
> dostał najbardziej, bo przeciętny konsument obecnie oczekuje od gier tego typu fabuły
> i filmowości, a nie frajdy wynikającej z mechaniki gry. Do tego shootery projektuje się
> pod zupełnie nieprzystosowany interfejs jakim jest pad.
>

Ja wiem, co jest złego w dzisiejszych fpsach? Ktoś każe Ci grac na siłę w CoD''y? Dla mnie rynek jest na tyle zróżnicowany, że jestem zadowolony. Nierozumiem też dlaczego oceniasz cały gatunek patrząc przez pryzmat CoD''ów, czy kampani w Bfie.


> RPGach to mam bardzo dobry przykład, mianowicie Skyrim ze totalnie zawalonym konsolowym
> UI. Nawet jeden z deweloperów przynzał, że przygotowany przez moderów SkyUI jest znacznie
> lepszy.

To mogli się bardziej postarac nie? Jakoś w innych rpg''ach jest lepiej.


Reszta to już twoja opinia odnośnie gier konsolowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2014 o 02:01, fenr1r napisał:

I to ma niby podnieść twój autorytet? Dla mnie tego typu masowy odbiorca mógłby w ogóle
nie istnieć, bo o kształcie gry decyduje marketing a nie pasja. Korpo nie dba o klientów
tylko o zadowolenie akcjonariuszy, stąd mamy taki gnioty jak BF4 i płatne DLC ze starymi
mapami do niego. Dziwne jest, że małe studia potrafią tworzyć dodatkową zawartość po
premierze i udostępniać ją klientom zupełnie za darmo, a taki moloch jak EA nie jest
w stanie wydać poprawnie działającej gry.


Od razu uprzedze że fanem firmy EA nie jestem, olewam ich produkty i w taki sposób protestuje przeciwko temu jak ta firma olewa klientów i jak wydaje swoje produkty ale.. no własnie ale jest jeden tytuł który to zawsze sprawia mi przyjemność i który od niech kupie. Mianowicie seria Battlefield i nie wiem dlaczego mówisz że BF4 jest gniotem skoro za 89zł dostałem tytuł który mnie bawi już kilkaset godzin. Nie kupuje DLC ani nie mam do BF4 premium jeszcze i jakoś zabawa nadal jest mega z tym produktem.

Co do gier konsolowych a pc, masz np. takie strategie których komfort gry na konsoli jest bardzo zły, natomiast to samo mozna powiedzieć o grach typu TPS jak Tomb Raider (kto pamietał 1 część i granie na klawiaturze ten wie że to była męczarnia oczywiście patrząc z perspetywy czasu), Castlevania czy chociażby seria Assasinów w które dzieki konsolom ostatniej generacji w koncu na PC można grać normalnie dzięki padom które są do tych gier przystosowane. Kiedyś tak dobrze to nie działało jak sie kupowało pada w latach 90 a granie w takie gry na klawiaturze z komfortem ma zero wspólnego. Oczywiście mozna ale to jest jak krojenie chleba tępym nożem. Więc już tak nie krytykuj konsol które dużo usprawniły pc, a ograniczenia graficzne? serio aż tak widzisz różnice.. na pc widzisz lokacje a na konsoli jej nie widzisz? Są różnice tekstur, rozdzielczości ale bez przesady że to jest AŻ taka duża różnica aby mozna było kogoś atakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2014 o 01:49, fenr1r napisał:


Jak już jesteśmy przy
RPGach to mam bardzo dobry przykład, mianowicie Skyrim ze totalnie zawalonym konsolowym
UI. Nawet jeden z deweloperów przynzał, że przygotowany przez moderów SkyUI jest znacznie
lepszy.


Ale nie rozumiem to wina konsol czy developerów?:) jakoś inne gry mają dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie w padzie denerwuje np to, że skaczę sobie po platformach wciskając co sekunde x o xo, i jak niby w tym samym czasie mam obracać kamerą, czyli prawą gałką, kiedy muszę jednocześnie skakać i zaraz wcisać jeszcze co innego żeby skok był dalszy? nie ma to jak myszka:) kiedyś na pegazusie to spoko 2 przyciski fire i jump a druga ręka sterowanie, ale teraz mamy więcej przycisków, a gałki 2, nie da się precyzyjnie działać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować