Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Castlevania: Lords of Shadow 2 - recenzja

20 postów w tym temacie

Wychodzi na to, że gra, podobnie jak poprzedniczka, znowu zbierze mieszane opinie. Mimo wszystko, dla mnie must have, choć niekoniecznie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i po co im się tych skradankowych etapów zachciało, jak się czyta recenzje gry, to bez nich średnia na metacritic byłaby chyba większa o 10 punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No i po co im się tych skradankowych etapów zachciało, jak się czyta recenzje gry, to
> bez nich średnia na metacritic byłaby chyba większa o 10 punktów.
Niestety czasem wywalenie całych fragmentów bywa zbyt bolesne dla ambitnych twóców. W dodatku mogli uznać, że jeszcze bardziej stracą na opinii jeśli gra będzie krótsza. Kto ich tam wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam za sobą 4 godziny gry i jest naprawdę fajnie. Podoba mi się system mistrzostwa oręża zmuszający do wykorzystywania różnych technik w walce(nie zauważyłem jego opisu powyżej). Nic tylko czekać na mirror of fate na pc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy vampirem miało się możliwość zagrać już w Castlevani Symphony of the Night w której sterowało się synem Draculi, Alucardem.
A sama gra podoba mi się bardziej póki co niż część pierwsza. Zdecydowanie mocniejszy klimat : ). W lipcu jeszcze wyjdzie na PC Mirror of Fate HD to już w ogóle będzie uczta dla fana serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że gra godna jest uwagi ale czy warto kupić ją chociażby w dniu premiery lub jakiś niewielki czas po niej? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sam. Ja na pewno zagram mimo różnych opinii kwestia tego kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam straszne problemy z odnalezieniem sie w tej grze. Skonczylem jedynke bez problemu ale dwojka to dla mnie czarna magia. Od samego poczatku zarzucaja mi milionem informacji z ktorych nic nie rozumiem, jakis syn, pozniej jakis drugi nie wiem czy to syn czy kto to, zjednoczyl sie z tamtym, zabil drakule ale jednak go nie zabil, nagle pojawia sie Zobek, z jakims rycerzem i chce zebym walczyl z szatanem. Biegam raz bo jakies fabryce, zaraz po zamku, gdybym w recenzji nie przeczytal ze to wspomnienia to bym sie nie domyslil. W samej grze tez sie juz pogubilem, zabilem Bossa w fabryce, wrocilem do ''bazy'' po czym znowu wyladowalem w zamku, tam nic nie moglem zrobic wiec nie wiem po co mnie tam wyslano...przywolalem wilka zeby wrocic a ten mnie wyslal spowrotem do fabryki...nie czaje tej gry.

Edit: Jak sie wychodzi z gry? Jest jakis sposob wyjscia do Menu? Save game? czy tylko przycisk PS to jedyne wyjscie?

Juz wiem czemu sie pogubilem, jest bug, jak wracam do zamku powinienem moc wskoczyc na lancuch ale u mnie nie mozna...super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam straszne problemy z odnalezieniem sie w tej grze. Skonczylem jedynke bez problemu
> ale dwojka to dla mnie czarna magia. Od samego poczatku zarzucaja mi milionem informacji
> z ktorych nic nie rozumiem, jakis syn, pozniej jakis drugi nie wiem czy to syn czy kto
> to, zjednoczyl sie z tamtym, zabil drakule ale jednak go nie zabil, nagle pojawia sie
> Zobek, z jakims rycerzem i chce zebym walczyl z szatanem. Biegam raz bo jakies fabryce,
> zaraz po zamku, gdybym w recenzji nie przeczytal ze to wspomnienia to bym sie nie domyslil.
> W samej grze tez sie juz pogubilem, zabilem Bossa w fabryce, wrocilem do ''bazy'' po
> czym znowu wyladowalem w zamku, tam nic nie moglem zrobic wiec nie wiem po co mnie tam
> wyslano...przywolalem wilka zeby wrocic a ten mnie wyslal spowrotem do fabryki...nie
> czaje tej gry.
>
> Edit: Jak sie wychodzi z gry? Jest jakis sposob wyjscia do Menu? Save game? czy tylko
> przycisk PS to jedyne wyjscie?
>
> Juz wiem czemu sie pogubilem, jest bug, jak wracam do zamku powinienem moc wskoczyc na
> lancuch ale u mnie nie mozna...super!

Mozliwe ze zle skaczesz... Poprobuj pod roznymi katami... Milo zobaczyc kogos kto nie ulegl tej chorobie psychicznej na jaka choruja wszyscy aka "nie spojleruj" nienawidze tych zwyczajow przychodzacych z zachodu. Kiedys mogles opowiedziec cala fabule i nikt nie krzyczal a teraz powiedz jedno zdanie dotyczace fabuly juz cie wyklinaja ;p

Sama gra jest dobra ale gorsza od jedynki no i chyba kady chcial aby dziala sie w okresie sredniowiecza a nie w przyszlosci. Co do wspomnien draculi nie mam calkowitej pewnosci ze dzieja sie tylkow jego glowie wolalbym myslec iz jest to rodzaj jakiegos magicznego przemieszczenia jazni w mistyczny sposob wraz z cialem do przeszlosci, ktore dzieje sie w ulamku sekundy. Prawda jest taka ze pozniej wszystko to sie wyjasnia i dowiadujesz sie kto byl synem ilu ich bylo kto czyim kim jest ten albo tamten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest bardzo przyzwoita. Choć fakt, jedynka była lepsza, troszkę tu nie wykorzystali pełnego potencjału i czuć to bardzo. Ale nie przeszkadza to bardzo fajnie się przy niej bawić.
Z niecierpliwością czekam na spolszczenie i Mirror of Fate.

Do jedynki spolszczenie jest. Poszukajcie na google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie, fajne, wciągający prolog. Pograłem z dwie godziny wczoraj, dwie dzisiaj... padłem, co za nudne walki... ja już mam dość. Nie mam zamiaru walczyć pół godziny, skakać kolejne pół godziny, żeby łaskawie usłyszeć zdanie scenariusza gry, które nie ma dla mnie sensu, bo po takich długich wędrówkach, człowiek zapomina o czym była mowa wcześniej. Jestem na NIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.03.2014 o 17:06, CDRV napisał:

Mozliwe ze zle skaczesz... Poprobuj pod roznymi katami... Milo zobaczyc kogos kto nie
ulegl tej chorobie psychicznej na jaka choruja wszyscy aka "nie spojleruj" nienawidze
tych zwyczajow przychodzacych z zachodu. Kiedys mogles opowiedziec cala fabule i nikt
nie krzyczal a teraz powiedz jedno zdanie dotyczace fabuly juz cie wyklinaja ;p


Musialem resetowac poziom i wskoczyl za pierwszym razem. Mi sie gra ogolnie podoba, chodz mam podobnie - wolalbym biegac ciagle w sredniowieczu, chyba ze miasto byloby z naszych czasow, a te obecne jest jakies takie dziwaczne. Elementy skradankowe strasznie potrafia irytowac i tak naprawde sa nie potrzebne. Walka natomiast jest super, szczegolnie z Bossami, klimat momentami wylewa sie z ekranu (krwawo!), ogolnie nie jest zle i czasami gra jest dosc trudna, przynajmniej dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować