Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Scenarzysta Far Cry 3: nieprędko ujrzymy grę z homoseksualistą w roli głównej

67 postów w tym temacie

Dnia 28.02.2014 o 15:45, hammerfall87 napisał:

Ale robicie problem nawet jakby powstała giera z takim bohateren to ją nie kupicie skoro
was to brzydzi

No przecież o tym news jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2014 o 15:41, Zgreed66 napisał:

Jak się zastanowić czym jest "normalność", to odpowiedź wydaje się być banalna.

Definicja "normalności" nie jest stała. W starożytnej Grecji normalne bylo, że mężczyźni
ze sobą spółkowali. Mało tego, często było tak, że starsi robili to z młodszymi. Normalne
też było posiadanie niewolników i sąd, że kobiety nie są zdolne do rozumowania (Arystoteles).
Można mnożyć przykłady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2014 o 15:47, maggit napisał:

Definicja "normalności" nie jest stała.

Jest stała. Odnosi się do obowiązujacych norm. To normy są zmienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2014 o 15:44, Zgreed66 napisał:

> Robocop nie ma płci. Wycięli mu prawie wszystkie narządy. Derp.
Robocop jako typ bohatera który zajmuje się eksterminajcą hord wrogów.
Jak weźmiesz takiego dooma, quaka, albo coś podobnego, gdzie nie ma kompletnie tego tematu.
Wyjdzie dokładnie to samo.


I co z tego? Czy ten fakt czyni go mężczyzną? Robocop nie ma narządów płciowych i nie czuje pociągu seskualnego
- ergo nie jest "prawdziwym" facetem. A co, Samus Aran i Lara Croft nie eksterminowała wrogów na pęczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2014 o 15:50, maggit napisał:

I co z tego?

To z tego, że pisałem o typie bohatera, którego pociąg seksualny nie był przedstawiany w ogóle.
Doom, quake itd. Tego tematu nie ma. Równie dobrze, mogą być transwestytami, zoofilami, pedofilami, nekrofilami. I Wszystkim tym czym sobie zamarzysz. Dokłądnie tak samo. Jak Dumbledore, może zostać gejem, albo Lara lesbijką.
Bo ten temat nigdy nie był przedstawiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2014 o 15:46, Zgreed66 napisał:

No przecież o tym news jest :D

wiem ale po komentarzach widze,że dla ludzi jest nie doprzyjecia ,że beda taka narzucona postacia grac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgodzę, bo choć "w idealnej sytuacji" by tak było, to moim zdaniem wciąż z góry się zaklada, że taki bohater jest hetero. Doomguy, Ranger, itd. jednak wpisują się w archetyp maczo, który jednak zakłada heteroseksualizm bohatera (chyba, że podchodzimy do tego subwersywnie, a'la żarty z Gears of War jako przykład kryptohomoerotyki).

Z Robo sytuacja jest troszeczkę odmienna z wymienionych wcześniej powodów. Wydaje mi się ponadto, że Verhauven kpi z maczyzmu takich bohaterów sceną z ratunkiem kobiety od gwałtu. Stereotypowo scena rozegrałaby się tak, że albo babka by z nim poszła do łóżka w ramach "podziękowania" lub przynajmniej dostałby całus, zauważ jak się do niego przytula po załatwieniu niedoszłych gwałcicieli, na co on tylko stwierdza, że powiadomi poradnię dla ofiar gwałtu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy tylko od 1 rzeczy :D Mówimy tu o kobietach czy o mężczyznach? Bo Jeżeli o paniach to raczej nikt nie będzie miał z tym problemów jeśli wiecie o co mi chodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2014 o 16:07, maggit napisał:

Nie do końca się zgodzę, bo choć "w idealnej sytuacji" by tak było, to moim zdaniem
wciąż z góry się zaklada, że taki bohater jest hetero.

Wiesz, ja w ogóle się dziwię, że ludzie przekładają totalną fikcję na rzeczywistość...
To, że się coś nakręci, albo przedstawi nie znaczy, że będzie to tak wyglądało w rzeczywistości.

Dnia 28.02.2014 o 16:07, maggit napisał:

Doomguy, Ranger, itd. jednak wpisują się w archetyp maczo, który jednak zakłada

No ja nie wiem w co się wpisują, bo bo jak dla mnie w nic się nie wpisują. Kto jak to odczyta, zależy od jego subiektywnej woli (czyli jak on woli). Jak dla mnie oni też "jaj" nie mają. W końcu to piksele, a kobiet na horyzoncie brak.
To jest takie proste sprowadzenie stosunków międzyludzkich wprost do seksu.

Dnia 28.02.2014 o 16:07, maggit napisał:

heteroseksualizm bohatera (chyba, że podchodzimy
do tego subwersywnie, a''la żarty z Gears of War jako przykład kryptohomoerotyki).

No właśnie zależy to od konkretnego przedstawienia. W innym wypadku jak ktoś powie, tak sobie będzie.

Dnia 28.02.2014 o 16:07, maggit napisał:

Z Robo sytuacja jest troszeczkę odmienna z wymienionych wcześniej powodów.

Dlatego jego konkretnego nie miałem na myśli, bo on tego problemu nie ma. Tak samo jak uważam z innymi "podobnymi" bohaterami.

Dnia 28.02.2014 o 16:07, maggit napisał:

Wydaje mi się ponadto, że Verhauven kpi z maczyzmu takich bohaterów sceną z ratunkiem kobiety od
gwałtu.

Przyznam, że nie wiem co jest w tym takiego szczególnego. Może jest, nie wiem.

Dnia 28.02.2014 o 16:07, maggit napisał:

Stereotypowo scena rozegrałaby się tak, że albo babka by z nim poszła do łóżka
w ramach "podziękowania" lub przynajmniej dostałby całus, zauważ jak się do niego przytula
po załatwieniu niedoszłych gwałcicieli, na co on tylko stwierdza, że powiadomi poradnię
dla ofiar gwałtu.

Bardzo kiepski stereotyp. W zasadzie jak każdy. Jakiś czas temu wyszła gierka Ride to Hell: Retribution.
To tam właśnie wykorzystano taką mechanikę. Ratujesz laskę i potem się dupczycie w ubraniach.
Bardziej żałosne, jak zrozumiałe ;) [pod tym względem kiedyś filmy sens. były robione. Koleś się z laską poznają, i już pierwsza noc i łózio]

Ale kończę ten marny temat. Mnie tam te tematy nie jarą xD Już miałem koszmary po już obecnych bohaterach :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2014 o 16:28, Zgreed66 napisał:

Ale kończę ten marny temat. Mnie tam te tematy nie jarą xD Już miałem koszmary po już
obecnych bohaterach :<


W porządku, przynajmniej jakaś rzeczowa dyskusja się wywiązała. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma gender ale też jest fajnie ;p

A tak serio, to rzeczywiście bardziej realnym problemem jest to, że nie opłaca się twórcom robić gier z kobietą jako głównym bohaterem, bo zainteresowanie od razu leci w dól. Niby to zrozumiałe, szczególnie w przypadku FPP, ale z drugiej strony stworzyło by to naprawdę nowe możliwości, w końcu formuła na męskich bohaterów w końcu się wyczerpie (a właściwie już się wyczerpuje lub wyczerpała). Wczucie jakby większe ale i klisza coraz większa. Tak samo homoseksualny główny bohater - to również dużo nowych możliwości i przełamanie schematów, ale rzeczywiście jego miejsce z całą pewnością nie jest i jeszcze długo nie będzie, w segmencie AAA. Bo raz że sprzedaż mniejsza na bank, a dwa że i pewnie mało kto potrafiłby to umiejętnie zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem? FPP z full body awareness a''la Tresspasser (tylko udane) dla facetów hetero i lesbijek mógłby być interesujący. :P Ale serio, podpisuję się pod tym, co piszesz, z tym, że jeżeli nikt nie zacznie przełamywać stereotypów, to nigdy się nie doczekamy gry AAA z nieheteronormatywnym bohaterem.
http://pcmedia.ign.com/media/reviews/image/trespasser027.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy tu o homoseksualistach, a ilu jest na przykład jasnowłosych głównych bohaterów? ŻADEN z dotychczasowych protagonistów serii GTA nie był blondynem (chyba, że Johnny, ale on pewnie jest rudy), a przypominam, że od początku "ery 3D" było ich już 11 (nie liczę CW).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że co by to zmieniło w grze....W serii Mass Effect można było wielokrotnie spotkać podteksty homoseksualne (patrz assari, przypadkowe osoby bądź część załogi)....
To może być jedynie ciekawostka w grze która nie zmienia jej o 180 stopni.
Na mnie tego typy sceny nie powodowały u mnie białej gorączki jak co u niektórych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2014 o 15:47, maggit napisał:

czym jest "normalność"?


Kobieta i mężczyzna jako dwie kochające się osoby, tworzą nowe życie w naturalny sposób.

Homoseksualiści mogą krzyczeć, że się kochają, ale to wszystko - nie mogą płodzić dzieci.
A potem masz lobby na adopcje dzieci przez el-bi-dżi-ti.

Na tym polega różnica w normalności i nienormalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2014 o 16:57, Madoc napisał:

Wy tu o homoseksualistach, a ilu jest na przykład jasnowłosych głównych bohaterów? ŻADEN

Hmm, ja znam kilku:
Nukem, Baird, Menethil, Kenway, Strife, Valentine, Son of Sparda, Chicken Chaser, Hero of Hyrule, Gwynnbleid, Aran, Greene, Willson, Stobbart, Blazkowicz...
...ale to pewnie nic nikomu nie mówiące indywidua.

Dnia 28.02.2014 o 16:57, Madoc napisał:

z dotychczasowych protagonistów serii GTA nie był blondynem (chyba, że Johnny, ale on
pewnie jest rudy), a przypominam, że od początku "ery 3D" było ich już 11 (nie liczę
CW).

Bo typki spod ciemnej gwiazdy nie mogą świecić w ciemnościach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I zrobiliście z gramu kolejny portal polityczny. Zadowoleni? To już nawet sobie o grach spokojnie poczytać nie można? Ehhhh... Niech sobie robią gry z czym chcą. Ja tam nie jestem politycznie poprawny ani tolerancyjny i jak mi zrobią tytuł gdzie się biega transem czy innym pedałem to go nie kupię i tyle. Temat do zamknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2014 o 17:59, Cygi napisał:

Kobieta i mężczyzna jako dwie kochające się osoby, tworzą nowe życie w naturalny sposób.

A jak jednak nie mogą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować