Zaloguj się, aby obserwować  
Lex

Parkour

534 postów w tym temacie

Dnia 24.07.2008 o 20:05, SadraX napisał:

> spidera. ^^
Sposobu lądowania wylansowanego przez uff jako "spider" - nie polecam. Może i
fajnie wygląda, ale kolana bardzo na tym cierpią. Wiem to z własnego doświadczenia niestety...
;)
Generalnie staraj się lądować równo na obie nogi, i - co ważne - nie idź na łatwiznę.
Nie poddawaj się grawitacji, nie pozwól żeby tyłek schodził zbyt nisko. Amortyzację zetknięcia
stóp z podłożem hamuj siłą, tak ażeby kąt między udem i podudziem nie był mniejszy niż
90 stopni. Od czegoś w końcu masz te mięśnie w nogach, nie? A stawy kolanowe będą zadowolone
i przy odrobinie szczęścia, nawet nie będą trzeszczeć. ;)


Wiem, wiem... Dlatego rzadko robie spidera, a staram się "rollować". Tylko, że ramię po tak 10 rollach cholernie boli... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z kumplem wdrapaliśmy się na taki dach. Nie był, aż tak wysoki, pobiegliśmy na koniec tego dachu, wzięliśmy rozpęd i skoczyliśmy na dół z rolem. Równiutko to zrobiliśmy xD. mogłem jakiś przewrót zrobic, ale to jeszcze dla mnie zbyt ryzykowne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak lądowałeś? Normalnie na nogi czy może na ręce i od razu salto? Ja ostatnio próbowałem z przewrotem jak Ninja, dobrze, że miałem rękawiczki bo tak to bym miał obolałe ręce jak i kolega :) Choć nie znam się na stylach itp, ogólnie parkourze, to lubię poskakać z różnymi trickami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 20:54, Jaki Ganh1 napisał:

Jak lądowałeś? Normalnie na nogi czy może na ręce i od razu salto? Ja ostatnio próbowałem
z przewrotem jak Ninja, dobrze, że miałem rękawiczki bo tak to bym miał obolałe ręce
jak i kolega :) Choć nie znam się na stylach itp, ogólnie parkourze, to lubię poskakać
z różnymi trickami.


tzn, nie wiem jak to powiedziec ale lądowałem na "rolla". Podobno mniej boli, ale to nie prawda. Albo źle coś zrobiłem, że boli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to lądować "na materac" :) Ja zawsze jak wiem że nie dam rady normalnie wylądować to ląduje bokiem. Najlepiej to się przeturlać, przy dobrym przeturlaniu nic nie boli, albo tylko troszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 22:02, dambialko napisał:

> Jak lądowałeś? Normalnie na nogi czy może na ręce i od razu salto? Ja ostatnio próbowałem

> z przewrotem jak Ninja, dobrze, że miałem rękawiczki bo tak to bym miał obolałe
ręce
> jak i kolega :) Choć nie znam się na stylach itp, ogólnie parkourze, to lubię poskakać

> z różnymi trickami.
>

tzn, nie wiem jak to powiedziec ale lądowałem na "rolla". Podobno mniej boli, ale to
nie prawda. Albo źle coś zrobiłem, że boli ?


Roll jest właśnie po to, żeby nie bolalo... A pzoa tym ladnie wyglada. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 18:43, 19Tsunami92 napisał:

Ładnie też wygląda jak lądujesz na spidermana Lecz pamiętaj, żeby siłą amortyzować lądowanie.
po to masz mięśnie w końcu ;p


Roll wyglada ładniej!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skaczę sobie ostatnio z rozpędu z jakiegoś trzy metrowego dachu i jest fajnie'';) Narazie bez żadnych przewrotów, zwyczajnie na nogi... Może mi ktoś wyjaśnić na czym polega spiderman?
Wczoraj pierwszy raz mi się monkey nie udał:( Przeskakując murek nogi mi zostały, ale na szczęście zdążyłem na bok upaść, bo już bym zębów nie miał :D
Podajcie nazwy jakichś podstawowych ''tricków'' w parkourze, bo jestem początkującym, i niewiele umiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 19:04, kedzior141 napisał:

Skaczę sobie ostatnio z rozpędu z jakiegoś trzy metrowego dachu i jest fajnie'';) Narazie
bez żadnych przewrotów, zwyczajnie na nogi... Może mi ktoś wyjaśnić na czym polega spiderman?

Wczoraj pierwszy raz mi się monkey nie udał:( Przeskakując murek nogi mi zostały, ale
na szczęście zdążyłem na bok upaść, bo już bym zębów nie miał :D
Podajcie nazwy jakichś podstawowych ''tricków'' w parkourze, bo jestem początkującym,
i niewiele umiem:)


ja to monkeye robie: przez słupki,śmietniki, ławkę w parku, na placu zabaw, przez słupy co stoja przy kauflandzie itd. A spider-man to nie wiem szczerze mówiąc co.

Podstawy ?
na początku właśnie wdrapuj się na różne (nei koniecznie bardzo wysokie miejsca) miejsca rozpędzaj się skacz nich na kolejne. Tricki podstawowe to właśnie chyba monkey. Sam mało umiem ;D. Ostatnio przez siatkę skaczę łapię się rękama końca siatki i tylko nogi przeżucam. Fajnie to wygląda i szybkie to jest :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak przeglądając techniki Parkouru, postanowiłem zrobić listę tego co już umiem:)
A więc:
Cat leap, Dive Roll, Lazy Vault, Monkey Plant, Monkey Vault, One hand vault(początki:), Speed Vault, Turn Vault, Two Hand Vault( najłatwiejsze, najczęściej używam), Underbar...

Ale tak jak napisał Dante, i tak najważniejsza jest kreatywność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak zwany spider, jest to sposób amortyzowania lądowania. Mianowicie, lądujesz na obie nogi, zginasz je mniej więcej do kątu 90 stopni, po czym przenosisz środek ciężkości nieco do przodu i podpierasz się rękoma. Po skończeniu spidera odpychasz się rękoma od ziemi, aby dalej kontynuować bieg. Szczerze wole rolla od spidera, bo przy "pajączku" skręciłem nadgarstek... A przy rollu ciężko sobie coś zrobić. ;]
@kędzior141 - parkour nie polega tylko na vaultach!!! ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 22:54, QbaRy napisał:

Tak zwany spider, jest to sposób amortyzowania lądowania. Mianowicie, lądujesz na obie
nogi, zginasz je mniej więcej do kątu 90 stopni, po czym przenosisz środek ciężkości
nieco do przodu i podpierasz się rękoma. Po skończeniu spidera odpychasz się rękoma od
ziemi, aby dalej kontynuować bieg. Szczerze wole rolla od spidera, bo przy "pajączku"
skręciłem nadgarstek... A przy rollu ciężko sobie coś zrobić. ;]


To ja częściej ląduję na spidera...

Dnia 10.08.2008 o 22:54, QbaRy napisał:

@kędzior141 - parkour nie polega tylko na vaultach!!! ;]


Ok, wiem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak zaczac, ale pisze posta bo chcialbym zaczac przygode z parkour'' em i nie wiem jak to zrobic, sa wogole jakies wymagania? Czy jakies kluby to dobra pomysl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 18:19, GoglarZ napisał:

Nie wiem jak zaczac, ale pisze posta bo chcialbym zaczac przygode z parkour'' em i nie
wiem jak to zrobic, sa wogole jakies wymagania? Czy jakies kluby to dobra pomysl?


Raczej na znalezienie jakiegoś klubu masz małe szanse, parkour jest jeszcze za mało znany w Polsce (chyba). Zacznij od czytania na jakimś forum poświęconym parkourowi, nie tylko jeden temat. Ja zacząłem od cwiczenia na podwórku przed domem rolla przez piłkę, a potem podnosiłem poprzeczkę i zaczynałem coś nowego. I najlepiej namów do cwiczeń jeszcze jakiegoś kolegę bo samemu nudno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 18:29, Wolus1 napisał:

Raczej na znalezienie jakiegoś klubu masz małe szanse, parkour jest jeszcze za mało znany
w Polsce (chyba). Zacznij od czytania na jakimś forum poświęconym parkourowi, nie tylko
jeden temat. Ja zacząłem od cwiczenia na podwórku przed domem rolla przez piłkę, a potem
podnosiłem poprzeczkę i zaczynałem coś nowego. I najlepiej namów do cwiczeń jeszcze jakiegoś
kolegę bo samemu nudno ;)


Zdaniem Foucana : "I''ts the best when you are alone! Because you can concentrate on the things that you''re doing" Ale przyznam, że w grupie raźniej. Największe postępy robi się trenując samemu, to uczy determinacji i samozaparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować