Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Steam: Dzielenie się grami ze znajomymi dostępne dla wszystkich

32 postów w tym temacie

Nigdzie nie widzę opcji dodania jakiegoś znajomego z mojej listy. Tak jakby druga osoba musiała podać mi swoje credentiale, ja się zaloguję na jego konto i dopiero wtedy mogę go dodać i wypożyczyć mu gry (?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinienem czyć siewinny: Valve daje mi nową opcję a ja już szukam sposobu na ominięcie ograniczeń -ciekawe czy właściciel może nadal odpalać gry w trybie offline...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to załączyć? Zautoryzowałem mojego laptopa w pokoju obok, przelogowałem na drugie konto i gdzie mam dostępne te gry z pierwszego konta? Nigdzie ich nie ma... Ehhh... coś to lipnie chodzi... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz się zalogować na komputerze z którym chcesz się dzielić, po czym musisz go autoryzować w ustawieniach Family/Rodzina. Tak samo musisz dać zezwolenie temu drugiemu kontu na korzystanie z Twojej biblioteki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Musisz się zalogować na komputerze z którym chcesz się dzielić, po czym musisz go autoryzować
> w ustawieniach Family/Rodzina. Tak samo musisz dać zezwolenie temu drugiemu kontu na
> korzystanie z Twojej biblioteki.

To beznadziejnie to wykonali. Kiedyś jak miałem grę w pudełku mogłem pożyczyć bez problemu grając w inne swoje, a teraz gdy chce dać komuś pograć to sam nie mogę w nic innego, nie mówiąc już o tym że muszę do niego iść i się logować. Świat był lepszy bez Steama, dużo lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zostało tak zaprojektowane, by wypożyczać gry tylko osobom, które zna się osobiście. Aby zezwolić komuś na korzystanie z naszej biblioteki, musimy na urządzeniu tej osoby (np. komputerze kolegi), zalogować się na swoje konto i wejść w Steam -> Ustawienia -> Rodzina i tam autoryzować urządzenie, na którym jesteś zalogowany, oraz zezwolić na dostęp danemu użytkownikowi Steam.

EDIT: Widzę, że inni mnie wyprzedzili ;)

[24] @Chopek: Sprawdź, czy nie masz w bibliotece włączonego filtra, który pokazuje tylko Twoje gry. Aby widzieć wszystko, wybierz "Wszystkie gry". Teraz powinny być na dole biblioteki "Gry użytkownika X".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Logowanie się na innym komputerze jest jednorazowe, a druga osoba zyskuje dostęp do całej Twojej biblioteki Steam.

Ciężko nazwać mi to czymś ''beznadziejnym''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Logowanie się na innym komputerze jest jednorazowe, a druga osoba zyskuje dostęp do całej
> Twojej biblioteki Steam.
>
> Ciężko nazwać mi to czymś ''beznadziejnym''.

W normalnym świecie gdy kupowało się gry można było je odsprzedać, Steam łamie to prawo. Poza tym nie miałbym nic do tego, że druga osoba zyskuje dostęp do mojej bilbioteki, ale dlaczego ja muszę być online i dlaczego nie mogę grać w inne tytuły? Blizzard udostępnił StarCrafta znajomym żeby mogli grać przyjaciele razem, a Steam... nie dość że nie można grać ze znajomym, to jeszcze w nic nie można grać. Do dupy takie coś. Steam to jest gówno straszne i czasy, kiedy gry nie miały przypisywanych jednorazowych kluczy to lepsze czasy, również dla jakości gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci, którzy narzekają, że trzeba się najpierw zalogować na innym komputerze żeby udostępnić na nim swoją bibliotekę chyba nie zauważyli, że ten system nazywa się "Steam FAMILY Sharing". Ma on docelowo służyć do dzielenia się grami z RODZINĄ a nie z losowymi typami z internetu, którzy oferują wymianę bibliotek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować