Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z AMD: czym jest Mantle?

14 postów w tym temacie

Mantle to świetna sprawa, ale co z tego, skoro jest w 20% gier? Niektóre firmy trzymają z AMD, inne z Nvidią, niestety. Gdyby to było dostępne we wszystkich grach, to byłby spory argument za zakupem karty AMD jeżeli ktoś ma słabszy procesor.

Tak w ogóle, to w skrócie: Mantle odciąża procesor, dlatego jest dobrym dodatkiem do PC z prockiem ze średniej półki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mantle to świetna sprawa, ale co z tego, skoro jest w 20% gier? Niektóre firmy trzymają
> z AMD, inne z Nvidią, niestety. Gdyby to było dostępne we wszystkich grach, to byłby
> spory argument za zakupem karty AMD jeżeli ktoś ma słabszy procesor.
Mantle dopiero wchodzi na rynek, dlatego tak mało gier go ma. Miejmy nadzieje, że w najbliższym czasie się to zmieni i większość nowych produkcji będzie go posiadało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Mantle to świetna sprawa, ale co z tego, skoro jest w 20% gier? Niektóre firmy trzymają
>
> > z AMD, inne z Nvidią, niestety. Gdyby to było dostępne we wszystkich grach, to byłby
>
> > spory argument za zakupem karty AMD jeżeli ktoś ma słabszy procesor.
> Mantle dopiero wchodzi na rynek, dlatego tak mało gier go ma. Miejmy nadzieje, że w najbliższym
> czasie się to zmieni i większość nowych produkcji będzie go posiadało.

Dokładnie, dopiero co wchodzi, więc nie ma co narzekać, równie podobnie było z technologią Psyhx''s od Nvidii, która stała się standardem w ówczesnych grach, także trzeba uzbroić się w cierpliwość i przeczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jak, Mantle jest na tym samym stadium jak na początku Nvidia PhysX, Raczej niczego wielkiego bym się nie spodziewał. Dlaczego porównuję to do PhysX? Tak po prostu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze dodać, że testowałem Beta 14.2 w grach, które nie korzystają z Mantle. Wszystkie gry, które testowałem, GTA4, BioShock: Infinite, Dirt 3, Civ 5 żadnej różnicy, za to w Battlefield 3... tragedia. BF3 tak się zacinało, że nie szło grać, obojętnie czy na Ultra, czy Low. Zwykle gram na Ultra i mówię o Multi Player.

AMD FX 6300 (4.1GHz) + 7790

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zapomniałem jeszcze dodać, że testowałem Beta 14.2 w grach, które nie korzystają z Mantle.
> Wszystkie gry, które testowałem, GTA4, BioShock: Infinite, Dirt 3, Civ 5 żadnej różnicy,
> za to w Battlefield 3... tragedia. BF3 tak się zacinało, że nie szło grać, obojętnie
> czy na Ultra, czy Low. Zwykle gram na Ultra i mówię o Multi Player.
>
> AMD FX 6300 (4.1GHz) + 7790

Bo jestes tuman i nie przeczytales ze trzeba przeprowadzic czysta isntalacje bety 14.2...
(az musialem sie zalogowac bo ignorancja mnei urzekla xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mantle... ale jakoś architekci i programiści AMD nie potrafią zoptymalizować swojej platformy, gdyż:
procesor amd + karta amd jest zawsze mniej wydajna w grach niż procesor intela (w tej samej cenie co amd) + karta amd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że Mantle choć trochę zatrze różnice między konsolami a PC z których wynikają różnorakie problemy z działaniem gier (chodzi mi o porty z konsoli na pc). Coś takiego bardzo by się przydało, bo jak na razie to wymagania gier zmuszają nas do wymieniania podzespołów naszego komputera co 2-3 lata a nawet częściej co znacząco wpływa na opłacalność użytkowania komputerów pc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale pierdzielisz jakie częściej? ja we 2010 rok wrzesień zakupiłem phenoma II 955 8Gbr ram i gtx460OC i do dziś wszystko mi lata bardzo ladnie w ful HD max detale jedynie nie ktore gry AA mam wylaczone . Wyjątkiem sa tez crysis 3 , far cry3 bf4 i asasin tu gram na wysokich ustawieniach nie na bardzo wysokich :)
i spokojnie jeszcze minimum rok pogram na wysokich ustawieniach w kazda gre ale np. w rozdzialce 1680x1050 :)


> Mam nadzieję, że Mantle choć trochę zatrze różnice między konsolami a PC z których wynikają
> różnorakie problemy z działaniem gier (chodzi mi o porty z konsoli na pc). Coś takiego
> bardzo by się przydało, bo jak na razie to wymagania gier zmuszają nas do wymieniania
> podzespołów naszego komputera co 2-3 lata a nawet częściej co znacząco wpływa na opłacalność
> użytkowania komputerów pc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Zapomniałem jeszcze dodać, że testowałem Beta 14.2 w grach, które nie korzystają
> z Mantle.
> > Wszystkie gry, które testowałem, GTA4, BioShock: Infinite, Dirt 3, Civ 5 żadnej
> różnicy,
> > za to w Battlefield 3... tragedia. BF3 tak się zacinało, że nie szło grać, obojętnie
>
> > czy na Ultra, czy Low. Zwykle gram na Ultra i mówię o Multi Player.
> >
> > AMD FX 6300 (4.1GHz) + 7790

> Bo jestes tuman i nie przeczytales ze trzeba przeprowadzic czysta isntalacje bety 14.2...
> (az musialem sie zalogowac bo ignorancja mnei urzekla xD)

A ja skontruję, bo mnie twoja ignorancja urzekła, wiem jak się instaluje sterowniki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować