Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z AMD - technologie przydatne graczom

26 postów w tym temacie

> > Ktoś to wgl czyta? :D
> No newsy chyba nie piszą redaktorzy dla siebie.
Ciekawe ile im zapłacili... -.-
Każdy wie, że Nvidia jest o niebo lepsza niż AMD.
Tressfx działał mi też na karcie od Nvidii przy czym stwarzał ogromne problemy z Tomb Raiderem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczytałem.

Rady dla autora:
1. Rozbić tekst na kilka krótkich artykułów w ciągu tygodnia zamiast jednego długiego.
2. Dajcie jakieś informacje o kartach, które wspierają tę technologię.
3. Mniej tekstu i opisywania jak co działa, a więcej filmików (żeby ludzie nie musieli sobie wyobrażać jak to włosy Lary się bujają, bo zdjęcia nie oddają ruchu).

btw. "żywe" włosy Lara miała już w 4-tej części gry na psx więc tressfx to żadna nowość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co mi te wszystkie informacje o wspaniałości, zdumiewającości i nieprawdopodobności tego i tego efektu, jeżeli każdy portal komputerowy testuje sprzęt i widzę na wykresie, że nvidia jest wydajniejsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Każdy wie, że Nvidia jest o niebo lepsza niż AMD.

Ja nie wiem...
Czasami się zastanawiam, czy tego typu komentarze to nie jest jakaś akcja Nvidii i gram.pl, ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem te włosy tresefiksowe i poza paroma drobnymi babolkami są całkiem spoko.

Co jak co, ale dawno nie czytałem tekstu z większą ilością wazeliny. Tak wiem, akcja promocyjna i w ogóle. Przeciętny użytkownik i tak nie zetknie się z większością tych rzeczy, bo ich nie potrzebuje. Nieprzeciętny również, bo kogo stać na kilka kart graficznych i trzy monitory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2014 o 19:00, Eternal101 napisał:

> Ktoś to wgl czyta? :D
No newsy chyba nie piszą redaktorzy dla siebie.


To nie są newsy, tylko artykuły sponsorowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2014 o 19:09, SteamerPL napisał:

Ciekawe ile im zapłacili... -.-
Każdy wie, że Nvidia jest o niebo lepsza niż AMD.
Tressfx działał mi też na karcie od Nvidii przy czym stwarzał ogromne problemy z Tomb
Raiderem.


Tja, wmawiaj sobie dalej, karty AMD są minimalnie gorsze od Nvidii (niektóre nawet lepsze tyle że nie mają suber uber PHYSIx''a) i są dużo tańsze...

leszeq gdzie ty tu piszesz sponsoring? Czyli benchamrk też sponsoruje (hmm czyżby działali na dwóch frontach) bo również piszą o zaletach i wadach kart graficznych ;>, to też jakby nie było jest z rozrywką i grami związane wiec ja tu sponsoringu nie widzę. Wskaż mi go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włosy Lary po włączeniu TressFX wyglądają nieźle, tylko zupełnie nie pasują do gry. Lara w najnowszym Tomb Raiderze został sponiewierana do granic możliwości. Z każdym kolejnym aktem coraz bardziej ubłocona i oblepiona krwią, swoją i wrogów. A włosy? Lśniące i ułożone jakby 5 minut wcześniej wyszła z salonu fryzjerskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> wiec ja tu sponsoringu nie widzę.
> Wskaż mi go.
Zabawny jesteś.
>Tydzień z AMD jest wspólną akcją promocyjną firm AMD i gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2014 o 21:51, Jave napisał:

Zabawny jesteś.


No nie za bardzo, możesz mi dać dowód na to że jest sponsoringiem? Bo test "zabawny jesteś" bez dowodu że jest inaczej można sobie w but wsadzić ;>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwalają mnie te kłótnie dwóch stron barykad, z jednej skrajności w drugą, a tych którzy stoją pomiędzy jest chyba niewielu. Owszem Nvidia ma mocniejsze karty, ale wraz z wyższą mocą rośnie i cena o czym sporo osób zapomina. Dlatego powstało takie coś jak stosunek ceny do jakości, który ukazuje prawdziwą wartość jakiejś karty, procesora, sprzętu itp. AMD ma trochę słabsze grafiki, ale za to za widocznie niższą cenę, z Nvidią jest na odwrót. Dlatego też w tej kwestii nie można powiedzieć że AMD czy Nvidia jest lepsza bo tak, bo słupki tak pokazują. Każda ze stron ma swoje wady i zalety. Jedni kupią wydajniejszego GeForce''a jeśli mają na to kasę, drudzy kupią Radeona jeśli chcą mieć rozsądną moc za jak najniższą cenę.
Poza tym powinniśmy się cieszyć że i jedna i druga strona ma się dobrze, bo bez konkurencji nie byłoby rozwoju, czyli TressFx, Mantle itp.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Eternal101
Jeśli Ty uważasz, że to są merytoryczne teksty, na dodatek niesponsorowane to żyjesz w Nibylandii. Kolega Jave wyraźnie wkleja Ci, że jest to akcja promocyjna, a Ty masz problem z przyjęciem tego do wiadomości. I tak, jeśli widziałeś tego typu teksty na innych portalach opisujące szereg technologii jednego producenta, to jest to najczęściej tekst sponsorowany. Jeśli ktoś pisze o zaletach i wadach, czyli robi test (i jest on przeprowadzony rzetelnie) to o akcji promocyjnej nie ma mowy. Patrząc na te kilka tekstów nie ma żadnych wad, żadnych porównań wydajnościowych z konkurencją. Nic. Naprawdę trzeba być mocno naiwnym i nie mieć pojęcia jak to wygląda na innych portalach, by uważać, że to co tutaj widzisz, nie jest artykułem sponsorowanym.

A o nędzy tych tekstów już się wypowiedziałem przy jednym ze wcześniejszych. Tylu błędów merytorycznych nie spotkałem chyba nigdzie jeśli chodzi o opisy kart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz dylemat... Co zrobić, chcę złożyć steamboxa i nie wiem, czy iść właśnie w stronę AMD, tak procesor jak i grafa, czy jednak zostać z intelem i nvidią... No kruca nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować