Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dołącz do rewolucji AMD!

70 postów w tym temacie

Łukasz Wiśniewski

Czytaliście nasze artykuły, opublikowane w ramach cyklu Tydzień z AMD? Jeśli nie, to zaraz przeczytacie, bo to właśnie do nich odnoszą się pytania w tym konkursie. Nagrody główne są naprawdę ciekawe, co więcej będzie też sporo nagród pocieszenia...

Przeczytaj cały tekst "Dołącz do rewolucji AMD!" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie nie ma żadnej poprawnej odpowiedzi.
Polecam lekturę http://www.amd.com/us/products/desktop/graphics/r7/Pages/amd-radeon-hd-r7-series.aspx

Drugie pytanie ma co najmniej dwie odpowiedzi (jeśli liczyć rdzenie po amdowsku) lub trzy (jeśli liczyć tak, jak liczy Intel). AMD FX to rodzina, w której znajduje się przecież kilka modeli. Trzeba było w pytaniu podać konkretny model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i to mnie przeraża. Chyba nie świadczy o autorze najlepiej fakt, że tworzy pytanie, na które nie ma odpowiedzi, bo on sam jej nie zna. I to nie jest akademicka dyskusja, bo przez takie rzeczy ktoś ogarnięty, który nie musiał czytać tych tekstów, ale wie o co w tym wszystkich chodzi (zresztą jakby czytał, to mógłby się przerazić tym, co tam zostało napisane) popełni błąd przez źle zadane pytanie. Nie wiem co tu bronić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety czytam pierwsze dwa pytania i już widać że autorzy nie mają pojęcia o czym pisali. A może to tania metoda wyeliminowania części uczestników? Nie wiem, ale wstyd redakcjo, wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BlindObserver ma racje, słaba obrona Lucas. To od teraz gram.pl każdy argument na niekorzyść będzie traktowało jako "dyskusje akademicką"? Wstyd, po prostu wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2014 o 00:07, Avalanche napisał:

BlindObserver ma racje, słaba obrona Lucas. To od teraz gram.pl każdy argument na niekorzyść
będzie traktowało jako "dyskusje akademicką"? Wstyd, po prostu wstyd.

Niet. Ten wypadek za to jest jasny. Pytania są w oparciu o artykuły. Jasno o tym jest i na stronie konkursu i w regulaminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te pytanie są dla osób trochę bardziej sprytniejszych. Lukas już napisał, że są oparte o artykuły, więc po co te dąsy? Wychodzi na to, że jedną z części konkursu jest przeczytanie artykułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Te pytanie są dla osób trochę bardziej sprytniejszych. Lukas już napisał, że są oparte
> o artykuły, więc po co te dąsy? Wychodzi na to, że jedną z części konkursu jest przeczytanie
> artykułów.

Trochę to bez sensu, bo jak ktoś się tym interesuje i jest na bieżąco to po prostu tych artykułów nie czytał bo nic nowego w nich nie znajdzie poza podstawami i oczywistymi oczywistościami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Trochę to bez sensu, bo jak ktoś się tym interesuje i jest na bieżąco to po prostu tych
> artykułów nie czytał bo nic nowego w nich nie znajdzie poza podstawami i oczywistymi
> oczywistościami :)
A także kilkoma błędami i wypaczeniami, z których przykładowo wynika, że FX4100 jest procesorem ośmiordzeniowym (wg. autora artykułu różni się od modelu FX7950 tylko taktowaniem i cache''em - "Różnice są więc zauważalne, ale o ogromnej przepaści mowy być nie może").
No i jeszcze można tam znaleźć całą masę okrągłych słówek i zwrotów z których nic nie wynika i pasują do reklamy dla laików a nie artykułu dla tych, którzy może chcieliby się czegoś dowiedzieć. "innowacyjna", "przełomowa","zaawansowana" - to słowa, których jest zdecydowanie za dużo przy braku wyjaśnienia, co właściwie takiego innowacyjnego lub przełomowego jest w (moja ulubiona perełka) "natywnie ośmiordzeniowych układów dla desktopów AMD FX", gdzie wcześniej mowa była o FX4100 :)
Jak się domyślacie, przeczytałem tylko ten jeden artykuł i więcej nie mam ochoty, bo już po tym jednym trudno się powstrzymać od efektów przesłodzenia....
Szczerze mówiąc - osiągnięty efekt jest odwrotny do zamierzonego, bo autorzy nie włożyli nawet tej odrobiny pracy w dostarczone materiały marketingowe, żeby wyeliminować powtarzające się co akapit stwierdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konkurs zrobiony w oparciu o artykuły sponsorowane, w których znajdują się błędy lub celowe przeinaczenia. Ciekawe... Zwłaszcza, jeżeli, tak jak przedmówcy tutaj napisali, prawidłowa odpowiedź może być więcej niż jedna. Obrona Lucasa wygląda przy tym trochę słabo, na zasadzie "nie, bo nie". Lepiej, gdyby ułożyć pytania, które na pewno mają tylko jedną odpowiedzieć, bo jak widać ci, którzy się znają, wiedzą lepiej niż to, co napisano w reklamach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to jest po prostu jak pytania otwarte w naszej maturze czyli może być wiele odpowiedzi prawidłowych ale tylko niektóre są zaliczane bo istnieje klucz według którego trzeba napisać, tu dodatkowo macie znaczne ułtwienie bo macie jasno podany klucz odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udział wziąłem, pozostaje czekać tylko na wyniki. ;)

btw, tak jak pisał Sethlan, pytania oparte są o artykuły związane z AMD na gram.pl, więc nie wiem po co te nerwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli wyslales swoje zgloszenie - powinienes zostac zdyskwalifikowany - gdyz swiadczy to o tym, ze nie przeczytales regulaminu.

Znajdz go i tam znajdziesz odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty też uważnie go nieprzeczytałeś bo w regulaminie tego konkursu jest napisane że wyniki będą ogłoszone 7 dni po rozstrzygnięciu, a rozstrzygnięcie nie jest równoznaczne z zakończeniem czyli Jury może teraz sprawdzać ile tylko chce, a po wybraniu najlepszych prac ma tydzień na umieszczenie tych wyników.

Następnym razem może poprostu mile odpowiadajmy na pytania innych a nie ich straszmy.

A z tego co wiem wyniki zazwyczaj są publikowane maks. kilkanaście dni po zakończeniu konkursu więc trochę cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozstrzygniecie uwazam za zakonczenie, ktore mialo miejsce kilka dni temu. Od tego czasu ma minac do 7 dni roboczych. Wowczas tez zostana podane wyniki. Jesli jest inaczej - trzbea poczekac, tak jak napisales. Mi nigdzie sie nie spieszy. :P Po za tym - czym go strasze? Przeciez nikt go za to z konkursu nie usunie, ale jesli ktos nie decyduje sie na przeczytanie regulaminu, nie powinien brac udzialu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować