Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Batman: Arkham Knight

99 postów w tym temacie

Dnia 24.02.2015 o 21:45, Damianuss1 napisał:

> Batman chyba się zdenerwował.
Ktoś w ogóle tego przestrzega?

Wbrew pozorom, to oznaczenie bardzo wpływa na działania marketingowe. Zwłaszcza w USA. Im mniejsza kategoria wiekowa, tym większy target i więcej możliwości zakupu powierzchni reklamowych. Plus oczywiście ten marny procent osób, które nie kupią gry swojemu dziecku, bo ma właśnie takie oznaczenie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2015 o 22:57, kaczek93 napisał:

W sumie Batman nie zabija, a w samej grze też nigdy nie było krwi, więc myślę, że poprzednie
części też mogłyby mieć takie oznaczenie.

Chyba nie zrozumiałeś, albo ja nie rozumiem ciebie - M to oznaczenie gier dla dorosłych, czyli seks, krew i inne atrakcje (GTA na przykład), natomiast poprzednie części miały T, czyli Teen, kategoria niżej. Producenci zazwyczaj wolą trafić w jak najniższą kategorię (to o czym Rick pisze), dlatego ciekawi mnie taka decyzja Rocksteady. Nie żebym potrzebował do szczęścia brutalnych gier, ale jednak poważniejszy klimat nowego Batmana to dobra wiadomość jak dla mnie.

Swoją drogą, kiedyś gdzieś czytałem, że już w Asylum przeciwnicy Batmana mieli krwawić, ale twórców przestraszyła właśnie zbyt wysoka kategoria wiekowa - może wrócili do tego pomysłu? Tym bardziej że seria jest już dobrze znana graczom, więc o wyniki sprzedaży nie muszą się obawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 15:45, Damianuss1 napisał:

Co to? Premiera i taka cisza? Ponoć PCtowa wersja wyszła kompletnie nietetowana. Niezły
klops.


Na razie trudno mi coś powiedzieć, bo grałem kilka minut :D
Sprawdziłem tylko czy rzeczywiście jest blokada na 30 kl/s - niestety jest :D Ubogo wyglądają też opcje graficzne, choć sama gra jest naprawdę ładna (choć to nie poziom W3 czy Unity).
W opcjach Steama pojawil się język polski, zobaczymy czy w grze też jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wersję na PS4. I sobie gram. :) Trochę trudno mi się przyzwyczaić do sterowania, bo konsolę mam dopiero od kilku dni, niemniej jednak póki co gra bardzo mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

To prawda, że Arkham Knight to jest Jason Todd, drugi Robin, którego rzekomo zabił Joker? To było do przewidzenia, że Rocksteady robi ludzi w balona mówiąc, że Arkham Knight to zupełnie nowa postać nie występująca wcześniej w komiksach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 12:27, Ecko09 napisał:

Spoiler

To prawda, że Arkham Knight to jest Jason Todd, drugi Robin, którego rzekomo zabił
Joker?



Spoiler

Tak, to prawda, tylko ma trochę inne historię.

Trochę oczywista była tożsamość Arkham Knighta, szkoda, że się bardziej nie postarali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, o co chodzi osobom, które narzekają na optymalizację Batmana.
Mi, na ustawieniach normalnych, z włączonym AA i V-Sync, gra (jak i przerywniki filmowe) działają płynnie i nie mam się czego czepiać. Później jeszcze sprawdzę, jak będzie z włączonymi opcjami Gameworks, ale póki co jest idealnie i ja mogę polecić tę grę w wersji na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz przypadek GTA IV? W Arkham Knight jest identycznie. To czysta loteria, czy gra będzie chodzić dobrze, czy nie, i nie ma nawet znaczenia moc komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też chodzi płynnie z włączonym wszystkim oprócz dymu i mgły. Najbardziej gra cierpi na brak ultra realistycznych tekstur deszczu na tkaninach i innych powierzchniach. Jak dodadzą to i możliwość włączenia ambient oclusion w jakimś patchu będę szczęśliwy w pełni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra też działa dobrze przez 95% czasu spędzonego z grą. Miałem tylko jedną porządną ścinkę podczas jazdy Batmobilem, mianowicie, gra zwiesiła się przed akceptacją misji diagnostycznej i już chciałem ją wyłączyć.
Ogólnie, graficznie wygląda dobrze, świetne wrażenie robi deszcz, dym i fruwające elementy otoczenia.
Z ciekawostek: Warner wycofał ze sprzedaży wersję PC:

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,18245353,Batman__Arkham_Knight_wycofany_ze_sprzedazy_na_PC.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co mam w Batmanie na liczniku 8 godzin, więc uważam, że mam podstawy do wypowiedzenia się o grze.
Słowem: rewelacja. Arkham Knight to moim zdaniem najlepsza gra akcji, w jaką grałem i zdecydowanie najlepsza z serii Batman: Arkham - udało się jej dokonać czegoś, co uważałem za niemożliwe - zdeklasowania Arkham City.
Grafika jest bardzo dobra, rozgrywka zajmująca, a fabuła wciąga. Jak zwykle u Rocksteady postaci są napisane bardzo dobrze i nie ma się do czego pod tym względem przyczepić. Z mniejszych mankamentów, dual-play wydaje się być wrzucony na siłę (na szczęście nie trzeba z niego korzystać), a batmobil występuje trochę za często (choć przemierzanie miasta z jego pomocą jest bardzo przyjemne).
No, to tyle z pierwszych wrażeń, bardziej rozpiszę się jak przejdę grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2015 o 14:07, Kirabaxior napisał:

Grasz na full albo wysokich? Bo na minimum to mój brat ma te stałe 30 FPS. Ale na świetnych
kompach i na wyższych detalach ta gra jest niegrywalna.


Gram w FHD ze wszystkim na maxa i z efektami Nvidii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2015 o 22:22, Kirabaxior napisał:

W takim razie pewnie o to chodzi, że z tą grą to jak na loterii.


Jak z GTA IV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Do tej pory ta gra dobrze nie działa...
Co lepsze, Rockstar nie umiał tej gry naprawić i zrobili to po prostu gracze. Kolejne pacze powodowały jeszcze większe zepsucie gry. Mi np. w The Lost and Damned całkowicie zniknął ruch uliczny, ale ilość klatek była wtedy stabilna. Może to było rozwiązanie problemu wg. Rockstara...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już trochę pograł, żeby pomóc z samą grą?
Jak dla mnie, jest ona trochę nieczytelna: mam, np. do wyboru misje -

Spoiler

szukanie zaginionych strażaków i śledztwo w sprawie tajemniczego morderstwa.

Niestety, po wyborze odpowiedniej misji nie mogę nic znaleźć na mapie, żadnych wskaźników. Mam tylko sugestię
Spoiler

Alfreda, że w sprawie tajemniczego zabójstwa ważna jest muzyka operowa.

I tyle.
Kolejna kwestia. Batmobil.
Pominę już debilną kwestię walki z czołgami / dronami. Sam pojazd Gacka jest trochę dziwny, zamiast jeździć bardziej się ślizga i nie czuć jego ciężaru, mocy - zwłaszcza w trybie bojowym.
Kolejna kwestia. Szkolenia.
Po otrzymaniu lepszej zbroi mam szereg szkoleń / wyzwań, wśród których są takie głupoty, jak lot przez okręgi a la Spyro the Dragon ... nie cierpię czegoś takiego. Można to ominąć?
Poza tym jest ok, ale grałem nie za długo i wiele się jeszcze może zmienić, Na razie, Orgins bardziej mi się podobał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować