Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

South Park: Kijek Prawdy - recenzja

66 postów w tym temacie

Pierwszy dzień przepełniony jest samouczkami, zwiedzaniem mapy, zbieraniem questów pobocznych. To preludium skierowane jest głownie do zagorzałych fanów serii. Jako "New Kid" poznajemy większość bohaterów serii, odwiedzamy domy bohaterów, w ich szafach znajdujemy nawiązania do poszczególnych odcinków (m.in. kostiumy Awesom-O i Profesora Chaosa). To bardzo głęboki ukłon w stronę fanów serialu. Możliwe, że zbyt głęboki dla osób umiarkowanie zafascynowanych SP. Nie uważam się za jakiegoś megafana Cartmana i spółki, jednak obejrzałem gameplaye z 2 różnych źródeł ukazujące pierwszych kilkadziesiąt minut rozgrywki i... nadal mam ochotę samodzielnie "przegrać" ten pierwszy dzień :). Obawiałem się ocen związanych z kwestiami technicznymi i mechaniką gry. Po tej recenzji i tym co widziałem wiem już, że się nie zawiodę.
Dzięki za reckę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2014 o 15:44, Heartbreaker napisał:

A ja mam takie pytanie. Czy gra może mi przypasować, skoro nie cierpię humoru, który
prezentuje South Park, ale chciałbym mieć grę ze względu na osiągnięcia i ewentualne
karty kolekcjonerskie. Czy warto ją kupować, mimo odrzucającego mnie humoru?


Odradzam, z tego co widziałem grą jest przesiąknięta specyficznym humorem. Bywa, że pojawia się kilka ostrych gagów/scen w odstępie minuty. Jeżeli nie jesteś nawet obojętny wobec humoru prezentowanego przez SP a raczej Ci on przeszkadza umęczysz się grając w to. Nawet jeśli spodoba Ci się system walki przedstawiony na wczesnych gameplayach wiedz, że w późniejszych fazach gry również on roi się od humoru w stylu SP:

Spoiler

jedna z przyzwanych do walki postaci dosłownie pochłania odbytem jednego z wrogów.



Szkoda Twojego czasu i pieniędzy na kilka osiągnięć, zwłaszcza że wiążą się one dosyć mocno ze specyficznym humorem np. osiągnięcia związane z puszczaniem bąka na innych - jest ich 8 albo i więcej. Jeżeli chodzi o karty, to nie wiem czy się pojawią. Na stronie sklepu Steam Kijek prawdy nie ma kolekcjonerskich kart wpisanych w specyfikację.

Pozdrawiam
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A ja mam takie pytanie. Czy gra może mi przypasować, skoro nie cierpię humoru, który
> prezentuje South Park, ale chciałbym mieć grę ze względu na osiągnięcia i ewentualne
> karty kolekcjonerskie. Czy warto ją kupować, mimo odrzucającego mnie humoru?

Powiem Ci, że nie używam Steama więc na dobrą sprawę nie wiem co dają mi osiągnięcia i karty kolekcjonerskie (bo kurde może da się je sprzedawać albo dają jakieś zniżki na gry) ale ... powiedz mi jaki jest sens grać w coś co Ci się nie podoba? Gra ma dawać przyjemność a nie wkurzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że konsulat sklepowy na forum jest "martwy", zapytam tutaj - o jakich godzinach mniej więcej wysyłane są klucze z pre-ordera cyfrowej edycji w sklepie gram.pl? Automatycznie zaraz po północy w dzień premiery, czy jakoś później? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bugsidian <3 Cieszę się, że ponownie zrobili odjazdową grę, nic tylko grać! Swoją drogą, system walki przypomina ten z Mario & Luigi Bowser''s Inside Story, który chociaż kojarzy się z QTE to wcale nim nie jest, a wręcz przeciwnie. Angażuje gracza w to co dzieje się na ekranie, ale z tą różnicą że nie kara nas mocno za opóźnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2014 o 15:44, Heartbreaker napisał:

A ja mam takie pytanie. Czy gra może mi przypasować, skoro nie cierpię humoru, który
prezentuje South Park, ale chciałbym mieć grę ze względu na osiągnięcia i ewentualne
karty kolekcjonerskie. Czy warto ją kupować, mimo odrzucającego mnie humoru?

Zdobyłeś karty i osiągnięcia we wszystkich innych grach, że teraz chcesz kupować tę, która cię odrzuca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A ja mam takie pytanie. Czy gra może mi przypasować, skoro nie cierpię humoru, który
> prezentuje South Park, ale chciałbym mieć grę ze względu na osiągnięcia i ewentualne
> karty kolekcjonerskie. Czy warto ją kupować, mimo odrzucającego mnie humoru?

Jeśli gra Cię odrzuca, stać Cię na kupienie jej dla samych kart i osiągnięć to z przyjemnością przyjmę klucz do gry i oddam Ci wszystkie karty ;)
Gorzej będzie z osiągnięciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale zdarza mi się kupować dziadostwa tylko dla kart i osiągnięć. Dla przykładu Postal 2. Uważam tę grę za największą głupotę, jaką stworzono, za grę bez żadnego celu, ale przez dodanie do wersji Steam osiągnięć i kart, jakoś tak wyszło, że kupiłem na promocji -75% i scalakowałem.


Temat można uznać za zakończony. South Park niech sobie zostanie, ja uznałem, że bez promocji -80% tego nie kupię. Fanem nigdy nie byłem (śmiałem się tylko na South Park: The Movie), to nic nie stracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coz ja czekam na moja przesyleczke z owym tytulem. Gra przeznaczona glownie dla fanow south parka, ktorzy ogladli wszystkie odcinki i kojaza dane postacie z konkretnych odcinkow czy ich znane kwestie. Co do humoru typowy south park ^^ ci co znaja serial beda sie swietnie bawic...ci co nie ogladaja poprostu go nie zrozumieja i wyda im sie glupi (ale coz czlowiek sie z reguly smieje z czegos glupiego).

Obecnie na rynku malo jest pozycji ktore nie sa traktowane na luzie tylko wszystko na super serio...tutaj dodatkowo podczas walki czlowiek musi sie angazowac i obserowac czujnie animacje dla perfekcyjnie wykonanego ataku i nie jest to typowy "point & click" (jak w serii heroes czy final fantasy).

Pozostaje tylko czekac ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

recenzent był przychylny, ale widać że w south parku zębów nie wyjadł;D gram już kilka dobrych godzin i nie mam zamiaru nawet opuszczać tego''''nudnego etapu'''' dosłownie wszystkie odcinki można sobie przypomnieć, miliony znajdziek i cały czas uśmiech na ustach:) nie wiem jakie będą następne akty, ale dla mnie już 10/10, za to, że wszystko wygląda jak jedna z moich ulubionych bjeczek i można wszystko obejrzeć wedle uznania;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2014 o 12:01, fandango666 napisał:

recenzent był przychylny, ale widać że w south parku zębów nie wyjadł;D


bo recenzent jest raczej fanem Family Guy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o hoho, to tak jak ja:) piter jest idealną metaforą typowego amerykanina:) do tego dołącz jeszcze futuramę, simpsonów i american dad;D miło by było zobaczyć gry o takich nazwach, ale tylko jak w wypadku sp, gdzie Twórcy twardą ręką bronili ich własnej wizji:) bo to jedyna chyba opcja dobrej gry na licencji;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że kody DLC z preorderów wam nie działają :/ preordera zrobiłem, dziś premiera, chcę ściągnąć mój frak samuraja a tutaj jak klikam na kod to wyskakuje puste okno... Co z moim kodem drogie gram.pl ?
I ps. wasza nowa strona jest pełna jakichś takich baboli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7 godzin na liczniku, a moja postać dopiero obudziła się drugiego poranka. Będzie jeszcze sporo zabawy z tym :).
cHicek nie jesteś sam. Ja też mam problem z tym ;-/. Obsługa serwisu poinformowała mnie, że problem został skierowany do IT i już z tym walczą. Może jutrzejszy dzień przyniesie postęp ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polskie tłumaczenie to najsłabszy element gry. Gdybym miał wybierać pomiędzy ocenzurowaną grą, a polską wersją językową, wybrałbym ocenzurowaną. No i to dlc, zamówiłem wersję PRZEDpremierową, a nie POpremierową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tez mam ten problem z DLC (puste okienko) szkoda bo chcialem od level1 bawic sie strojami... a tak wedruje na chwila obecna w komplecie stroju druida (dopiero level4)... ale fakt faktem fajniue sie gra i mocno wciaga wczoraj usiadlem tak kolo 20 a skonczylem kolo 1 w nocy xD, ale tylko dlatego ze zauwazylem ktora godzina wskoczyla na licznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w wersję na PS3 i wcale nie mam tam polskich napisów, ani nie widzę ich w opcjach, żeby ustawić. Co mi wcale nie przeszkadza - wręcz jestem zachwycony tym, że mogę grać w pełni angielską wersję. Ale czy to nie jest jakiś błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować