Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pierwszy triumf Microsoftu w "wojnie rozdzielczości"

37 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2014 o 14:31, Piotrek_K napisał:

Czyli co? Kolejna rzecz na XOne ktora dziala w 720p ?

Przynajmniej nie 960x1080 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to będzie wyglądać na Xboxie, ale na PS4 jakość tego streamu jest tragiczna. Masz telewizor full hd i odpalasz to i się załamujesz. Obrazowo, filmiki na youtube w 480p wyglądają lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dostrzegam lekką stronniczość tego portalu...

O, to ciekawe. Na podstawie tego tekstu ją dostrzegasz? W którą stronę?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Dostrzegam lekką stronniczość tego portalu...
>
> O, to ciekawe. Na podstawie tego tekstu ją dostrzegasz? W którą stronę?:>
>

Typowy fanboj Ps4 sie odezwał, więc nie masz co się przejmować :) Już Xbox One w czymś lepszy, to zaczynają płakać. Sony karmi takich ludzi cyferkami aby byli zadowoleni tak jak przy Thief. Co z tego, że gorsza płynność podchodząca niekiedy pod przycinanie się gry, wazne ze 1080p - więcej niż xone. To samo Tomb Raider, powinna ta gra być tak samo ograniczona do 30 klatek jak na XONE, ale nie na PS4 muszą napisać, że 60 klatek - co z tego, że tylko wtedy masz 60 klatek, kiedy Lara stoi i patrzy w niebo :P Nikt nie podważa tego, że PS4 jest mocniejsze technicznie a mimo to cyferki na cele marketingowe na PS4 muszą być zawsze wyższe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Czyli co? Kolejna rzecz na XOne ktora dziala w 720p ?
> Przynajmniej nie 960x1080 ;)
Dobrze by było żeby to było "...x1080" :D, ale tutaj jest 960x540 xDD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz sie z tego smialem w watku PS4. najlepsze jest, ze jak sie ludzie dowiedzieli to sie pojawily glosy: ''cos czulem, ze jest cos nie tak, ale uwazalem, ze to FXAA'' (czy inne). Jakby to byl MS, to by tak dlugo szukali az by znalezli, ze rozdzielczosc jest miejsza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > Dostrzegam lekką stronniczość tego portalu...
> >
> Typowy fanboj Ps4 sie odezwał, więc nie masz co się przejmować :) Już Xbox One w czymś
> lepszy, to zaczynają płakać. Sony karmi takich ludzi cyferkami aby byli zadowoleni tak
> jak przy Thief. Co z tego, że gorsza płynność podchodząca niekiedy pod przycinanie się
> gry, wazne ze 1080p - więcej niż xone. To samo Tomb Raider, powinna ta gra być tak samo
> ograniczona do 30 klatek jak na XONE, ale nie na PS4 muszą napisać, że 60 klatek - co
> z tego, że tylko wtedy masz 60 klatek, kiedy Lara stoi i patrzy w niebo :P Nikt nie
> podważa tego, że PS4 jest mocniejsze technicznie a mimo to cyferki na cele marketingowe
> na PS4 muszą być zawsze wyższe :)

To, że ma takie zdanie uważasz go za fanboya ? Puknij się.... to właśnie Twoja wypowiedź sugeruje kim Ty jesteś i że żal Ci cośtam ściska.

Wracając do pierwszego komentarza, to nie tylko on tak uważa, ale i wiele osób nawet tych co nie posiadają PS4.
Tak naprawdę mi to lotto, ale portal w wielu kwestiach powinien być obiektywny. Jednak jak ktoś coś lubi, to nie będzie przecież pisać o tym nic złego ? przedstawi to po prostu w innym świetle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2014 o 15:21, ekwador15 napisał:

Typowy fanboj Ps4 sie odezwał, więc nie masz co się przejmować :) Już Xbox One w czymś
lepszy, to zaczynają płakać. Sony karmi takich ludzi cyferkami aby byli zadowoleni tak
jak przy Thief. Co z tego, że gorsza płynność podchodząca niekiedy pod przycinanie się
gry, wazne ze 1080p - więcej niż xone.

Mówisz o tym?
http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2014-thief-next-gen-face-off
Thief dropi na One bardziej niż na PS4 mimo niższej rozdzielczości... Tamta recenzja, która pisała o dropach na PS4 była pisana przez fanboja Xbox One, który nie dość, że dostał za to bana na Gafie, to jeszcze później przepraszał za cały syf napisany z "niewiiedzy" i "niepełnych danych".

Dnia 04.03.2014 o 15:21, ekwador15 napisał:

To samo Tomb Raider, powinna ta gra być tak samo
ograniczona do 30 klatek jak na XONE, ale nie na PS4 muszą napisać, że 60 klatek - co
z tego, że tylko wtedy masz 60 klatek, kiedy Lara stoi i patrzy w niebo :P

One miejscami w Tomb Raiderze dropi rozdzielczość w cutscenach do 900p, ma słabsze AO, słabsze AF i dropi framerate do 24 klatek na sekundę, kiedy wersja PS4 jedzie 40+

Dnia 04.03.2014 o 15:21, ekwador15 napisał:

Nikt nie
podważa tego, że PS4 jest mocniejsze technicznie a mimo to cyferki na cele marketingowe
na PS4 muszą być zawsze wyższe :)

Bo są i będą. I tak już zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech się puknie w głowę ten, kto doszukuje się stronniczości w tym newsie dla tych mądrali, którzy tutaj próbują coś udowodnić.

A jesli chodzi o wojnę rozdzielczości, to póki co tylko Xbox ma prawdziwe wyglądającą na nowe konsolę grę, która lata w 1080 i 60 klatek - jest to Forza 5, bo nawet ostatnio się okazało, że lekkie przekłamanie było w Killzone. Hmm teraz tylko policzyć ile to na PS4 jest gier 1080p/60 klatek? Call of Duty przeniesione ze starej konsoli z podbitą rozdzielczością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaprawdę dzieją się tu rzeczy niesamowite:) Cokolwiek się nie napisze, to albo jesteś "fanbojem" sony lub microsoftu, albo pctowcem którego nie stać na konsole i żal mu dupę ściska. W tym wypadku zostałem "fanbojem" PS4, choć nie napisałem nic co by wskazywało na jedną czy drugą stronę. Nawet w domu jedynym sprzętem od sony który mam był, jest i nie wiem czy będzie telewizor. Do nowych konsol mam stosunek obojętny. Nie wiem jak inni, ale ja patrzę na konsole przez pryzmat gier, a chyba nie muszę udowadniać jak krucho z tym teraz. Co do stronniczości... chodziło mi o lekko większe "sprzyjanie" PS4:) Chodź to tylko moje subiektywne odczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Na PS Vita, nie ps4...;
Nie tym razem "Na PlayStation 4 naliczymy natomiast tylko 960x540 pikseli i taką samą jak u konkurencji liczbę klatek animacji na sekundę - 30. ". Prosto z artykułu ;>.

MiChU_0l7 Jakby teraz go nie było... To samo z nowym TES'em. Od streamerów bety aż sie roi na twitchu, do tego multum materiałów na YT co już zaczyna być uporczywe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Niech się puknie w głowę ten, kto doszukuje się stronniczości w tym newsie dla tych mądrali,
> którzy tutaj próbują coś udowodnić.
>
> A jesli chodzi o wojnę rozdzielczości, to póki co tylko Xbox ma prawdziwe wyglądającą
> na nowe konsolę grę, która lata w 1080 i 60 klatek - jest to Forza 5, bo nawet ostatnio
> się okazało, że lekkie przekłamanie było w Killzone. Hmm teraz tylko policzyć ile to
> na PS4 jest gier 1080p/60 klatek? Call of Duty przeniesione ze starej konsoli z podbitą
> rozdzielczością?

CoD także nie ma stałych 60 klatek :P. W sumie to tylko indyki posiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować