Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Problem z tworzeniem gier na PS3

27 postów w tym temacie

Hm... a się wszyscy śmialy gdy mówiłem ,że XBOX 360 ma duuuuużo większe szanse na opanowanie rynku ^_^. I zobaczycie - to starcie wygra microsoft. Sony już ich nie nadgoni...
Ale to spekulacje są XD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche wiary... Każdy wie że PS3 to bardzo ambitna konstrukcja(kosmiczyny procesor, Blu-Ray), stąd problemy i nie powinno się stawiać na niej krzyżyka. Trzeba mieć za to nadzieję że taki sprzęt trafi w nasze łapki i będzie na nim można pograć w zajefajne gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sony zachłysnęło się sukcesem i nie może się z niego otrząsnąć.
PS3 pewnie dobrze się sprzeda ale nie będzie to już na taką skalę jak teraz.
Przypomina mi to trochę sytuację między PS a N64, kiedy to znana marka z początku sprzedawała się lepiej, a jak się to skończyło każdy wie.
Zresztą analogii między sytuacją z PS N64, a X360 PS3 jest znacznie więcej.
Oczywiście do walki między PS3, a X360 dochodzi jeszcze Revolution, które jak nie zajmie 1 miejsca to z pewnością ma drugie w kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie- SPOKOJNIE! Niektóre firmy jakoś nie narzekają (Konami, Epic, Square). SDK są od niedawna rozsyłane. A dal tych co lubią analityków- analitycy z Kagen mówią o dominacji X360 w 2006 roku. Natomiast do 2008 54% rynku (17,1 mln konsol) ma należeć do PS3, 24% do X360 (11,1 mln) a 22% do Revo.
http://ps3updates.qj.net/2005/10/kagan-forecasts-xbox-360-sales-win-in.html#comments

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robiąc z PS3 takie monstrum i nie dając odpowiednich narzędzi zrazili do siebie ogromną ilość małych i nowych studiów developerskich, i jak sądze tu przewage ma nowy X.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 15:10, Monio4 napisał:

Robiąc z PS3 takie monstrum i nie dając odpowiednich narzędzi zrazili do siebie ogromną ilość małych i nowych studiów developerskich,
i jak sądze tu przewage ma nowy X.


dla małych i średnich developerów brak odpowiednych narzędzi to i tak bardziej odległy problem, najpierw trzeba zapłacić gigantyczne sumy licencyjne (bez nich nie można dostać devkita)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

->Monio4 masz racje. Dlatego uwazam, ze gry na PC nie zgina jak niektorzy twierdza, bo pisanie gier na ta platforme jest duzo latwiejsze i tansze niz na konsole "nowej" generacji. Male i poczatkujace studia beda zapewne zaczynac od tworzenia gier na PC, a dopiero po zdobyciu odpowiedniej renomy i odpowiednich zasobow finansowych zajma sie tworzeniem na konsole (o ile w ogole sie na to zdecyduja). Przynajmniej tak mi sie to widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

megazielarz z tym danymi to chyba jakis kiepski zart... imo na pewno revo nie sprzeda sie tak dobrze jak Xbox na calym swiecie, chodzby nie wiem co :-/
A gupie Sony ma za swoje, nie ma to jak byc slepo pewnym siebie ;p chociaz stoimy dopiero przed faktami, to i tak sygnaly sa niepokojace :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

---> PaĽdzioch
nie jest w tyle, ps3 daje duze mozliwosci (a czy twojrcy beda potrafili/wykorzystaja je... to juz inna bajka), wyjdzie kolo roku po xbox360 i odniesie sukces, czy bedzie najlepsza konsola? niewiem, ja uwazam ze tak, ale ja nie jestem obiektywny, tak jak i ludize na forum, kazy popiera jakas tam konsole. Wydaje mi sie ze jak an rok przed premiera konsoli wiadomo wiecej niz w porownaniu z analogicznym czasem w stosunku do xbox360...

pozyjemy zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft sie lepiej przygotowal do tej batalii . Zabiera sony coraz wieksza ilosc developerow ,ma zajebiste sdk do swojej konsoli i nie bierze takich kosmicznych oplat licencyjnych jak sony :-] . Moim zdaniem zabawka pana Bill''a jest bardziej wszechstrona + do tego xbox live i jest juz totalnie cycus :-]. Sony jak zawsze ma ambitne plany ale gdy dochodzi do premiery polowy z nich brakuje :D. Lubia wpychac najnowsze bebechy ktore sa jak zawsze drogie wiec jada po ksoztach i pierwsze ich kosole maja zawsze nienajlepszej jakosci pdozespoly :-] (na 100% ,dam sobie jaja uciac ze pierwsze blu-rayki w ps3 beda dosyc szybko padac ;P ,jak to mialo miejsce z ps2 i nadal ma ;P) . Bil lzrobil wydajna i tania konsolke ,ba bardzo tania jak na konsolowa nowosc :-] .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować