Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

O kobietach w przemyśle gier wideo rozmawiamy z nimi samymi

38 postów w tym temacie

"raport przygotowany przez zamknięte już pismo Game Developer Magazine w 2012 roku nie napawa optymizmem. Na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród 4000 studiów wynikało, że zaledwie 4% programistów i inżynierów pracujących w branży to kobiety. Trochę lepiej wypadają na tym tle działy projektowe, gdzie panie to 11% procent projektantów oraz artystyczne, w których 16% artystów i animatorów to płeć piękna. "
Eee, a co w tym złego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2014 o 15:55, zadymek napisał:

"raport przygotowany przez zamknięte już pismo Game Developer Magazine w 2012 roku
nie napawa optymizmem. Na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród 4000 studiów wynikało,
że zaledwie 4% programistów i inżynierów pracujących w branży to kobiety. Trochę lepiej
wypadają na tym tle działy projektowe, gdzie panie to 11% procent projektantów oraz artystyczne,
w których 16% artystów i animatorów to płeć piękna. "

Eee, a co w tym złego?


Równouprawnienie, parytety, kobieta > mężczyzna. Zapomniałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2014 o 16:00, skyline20 napisał:

Równouprawnienie, parytety, kobieta > mężczyzna. Zapomniałeś?

Ale ...co w tym złego? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2014 o 16:02, zadymek napisał:

Ale ...co w tym złego? ;)

Z rozmowy z feministą, która widzi w czymś takim patriarchat. A ten prowadzi do przemocy wobec kobiet itd.
Nie ogarniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego tak mało kobiet pracuje w branży?
To chyba dość oczywiste. Kobiety nie nadają się do tej pracy tak jak np do pracy w kopalni. Tak już jest. Są wyjątki ale pamiętajmy to tylko i wyłącznie wyjątki. I to nie żadna dyskryminacja tylko natura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Dlaczego tak mało kobiet pracuje w branży?
> To chyba dość oczywiste. Kobiety nie nadają się do tej pracy tak jak np do pracy w kopalni.
> Tak już jest. Są wyjątki ale pamiętajmy to tylko i wyłącznie wyjątki. I to nie żadna
> dyskryminacja tylko natura.


<facepalm> Jak czytam takie komentarze, to w sumie wstyd mi, że ktoś mnie wrzucił do jednego worka z Tobą i podpisał "płeć: mężczyzna"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > Dlaczego tak mało kobiet pracuje w branży?
> > To chyba dość oczywiste. Kobiety nie nadają się do tej pracy tak jak np do pracy
> w kopalni.
> > Tak już jest. Są wyjątki ale pamiętajmy to tylko i wyłącznie wyjątki. I to nie żadna
>
> > dyskryminacja tylko natura.
>
>
> <facepalm> Jak czytam takie komentarze, to w sumie wstyd mi, że ktoś mnie wrzucił
> do jednego worka z Tobą i podpisał "płeć: mężczyzna"

A mi żal Ciebie że równasz mężczyzn z Kobietami. Są niesamowite w tym do czego zostały stworzone. Ale nie w powiedzmy programowaniu czy kopaniu dołów. To są fakty, Temu nie ma co zaprzeczać. Tak jak moda jest dla Kobiet tak programowanie jest dla mężczyzn. Co nie znaczy że nie ma wyjątków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2014 o 19:17, ElBorro napisał:

A mi żal Ciebie że równasz mężczyzn z Kobietami. Są niesamowite w tym do czego zostały
stworzone. Ale nie w powiedzmy programowaniu czy kopaniu dołów. To są fakty, Temu nie
ma co zaprzeczać.

Jakieś źródło tych faktów o kobietach i programowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej zapytał o źródło faktów o kopaniu rowów. Może są w tym całkiem niezłe, ale patriarchalna zmowa uniemożliwia im realizację się na tym polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2014 o 19:17, ElBorro napisał:

A mi żal Ciebie że równasz mężczyzn z Kobietami. Są niesamowite w tym do czego zostały
stworzone. Ale nie w powiedzmy programowaniu czy kopaniu dołów.


Nie widzę powodów, dla których kobiety nie mogłyby być świetnymi programistkami. Skoro mogą być znakomitymi matematykami i fizykami, to również i programistkami. Tak czy inaczej programowanie to jedna z wielu specjalizacji w sektorze elektronicznej rozrywki. Jest jeszcze wiele innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2014 o 19:17, ElBorro napisał:

A mi żal Ciebie że równasz mężczyzn z Kobietami. Są niesamowite w tym do czego zostały
stworzone. Ale nie w powiedzmy programowaniu czy kopaniu dołów. To są fakty, Temu nie
ma co zaprzeczać. Tak jak moda jest dla Kobiet tak programowanie jest dla mężczyzn.

Bredzisz gościu, wiesz o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2014 o 19:17, ElBorro napisał:

A mi żal Ciebie że równasz mężczyzn z Kobietami. Są niesamowite w tym do czego zostały
stworzone. Ale nie w powiedzmy programowaniu czy kopaniu dołów. To są fakty, Temu nie
ma co zaprzeczać. Tak jak moda jest dla Kobiet tak programowanie jest dla mężczyzn. Co
nie znaczy że nie ma wyjątków.

Twoje komentarze bolą – serio. Nie mam już dziś siły odpisywać szeroko, więc napiszę tylko, że znam wiele świetnych kobiet z growej branży, absolutnych wymiataczek, które robią naprawdę duże rzeczy.

Chcesz zobaczyć jak kobiety potrafią ogarniać temat gier? Polecam teksty Magdy Cieleckiej, które kiedyś miałem szczęście opublikować na łamach gram.pl:

http://www.gram.pl/artykul/2011/12/24/anatomia-gier-grajac-w-bezczasie.shtml

http://www.gram.pl/artykul/2012/01/16/anatomia-gier-niepokorni-i-romantyczni-czyli-o-flirtowaniu-w-grach-wideo.shtml

http://www.gram.pl/artykul/2012/03/24/anatomia-gier-taksonomia-gracza-pokaz-mi-jak-grasz-a-powiem-ci-kim-jestes.shtml

http://www.gram.pl/artykul/2012/04/14/anatomia-gier-cyfrowe-zmartwychwstanie.shtml

http://www.gram.pl/artykul/2012/08/04/anatomia-gier-inkarnacja-czy-opetanie.shtml

http://www.gram.pl/artykul/2012/12/03/grzybki-stimpacki-dekokty-narkotyki-w-grach-wideo.shtml

Otwiera oczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2014 o 19:17, ElBorro napisał:

A mi żal Ciebie że równasz mężczyzn z Kobietami. Są niesamowite w tym do czego zostały
stworzone. Ale nie w powiedzmy programowaniu czy kopaniu dołów. To są fakty, Temu nie
ma co zaprzeczać. Tak jak moda jest dla Kobiet tak programowanie jest dla mężczyzn. Co
nie znaczy że nie ma wyjątków.


*tips fedora*

Od dawna jesteś fanem pana Korwin-Mikke? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Zdaje się, że nie chodziło mu o to (w każdym razie nie tego dotyczyła jego wypowiedź), że kobiety nie mogą znać się na grach i mądrze o nich pisać, tylko że specyficzne zdolności, niezbędne do tego żeby być dobrym programistą, występują wśród kobiet dużo rzadziej niż wśród mężczyzn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż powiem tylko tyle że bardzo często milej się gra jeśli można posterować płcią przeciwną:D Kobiety dodają często grą lepszych kolorów xD A czy kobiety znają się na grach to podejrzewam że nie jedna zna się lepiej niż co 5 facet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak zrozumienia moich słów... Smutne... Hejtujcie dalej bo rozumieć nie chcecie a to zabawne. Tylko kilku zrozumiało o co mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2014 o 23:21, ElBorro napisał:

Brak zrozumienia moich słów... Smutne... Hejtujcie dalej bo rozumieć nie chcecie a to
zabawne. Tylko kilku zrozumiało o co mi chodzi.


Są niesamowite w tym do czego zostały stworzone. Ale nie w powiedzmy programowaniu czy kopaniu dołów. To są fakty, Temu nie ma co zaprzeczać.

Gdzie tu pole do interpretacji? Wszystko czarno na białym napisałeś, więc teraz nie udawaj niewiniątka. Brakowało mi tylko stwierdzenia, że kobiety najlepsze są w rodzeniu i wychowywaniu dzieci, jako gospodynie domowe i ewentualnie w kuchni. I pomyśleć, że mamy XXI wiek...

To, że jest mało kobiet na stanowisku programistek, nie oznacza, że się nie nadają. Są jeszcze inne przyczyny wyobraź sobie. Świat nie jest zero-jedynkowy. Na taki, a nie inny stan rzeczy, składa się wiele powodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować