Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

The Walking Dead Season Two: A House Divided - przegląd ocen

6 postów w tym temacie

Osobiście nie grałem, ale oglądam u pewnego zagrajmera i dochodzę do wniosku, że iluzja Telltale Games już na mnie nie działa. Metro GameCentral ma sporo racji (choć ocena mocno zaniżona, ja osobiście dałbym 80/100). Gdy tak oglądam tą grę i widzę decyzje jakie podejmuje zagrajmer, to choćby wybrał drugą opcję to jej skutek zawsze wydaje się prowadzić do jednej, jedynej konsekwencji. Drobne rozgałęzienia, odnogi, w końcu i tak stykają się w tym samym miejscu. Np. [Spoiler Alert!]

Spoiler

kwestia wyboru za kim podążymy przy stawie - zawsze zginie Pete, czy to z Clementine, czy bez niej. // Drugi przykład - Nick zabija gościa na moście, przez pomyłkę. Jest to przyjaciel jednego faceta z schroniska, gdzie docierają bohaterowie w drugim epizodzie. Ów facet domyśla się śmierci przyjaciela, ale ile by mu Clem nie nakłamała, Nick sam w końcu się przyznaje. Może słaby przykład, ale zwrócił moją uwagę, bo Clementine niepotrzebnie nadstawia tyłek i psuje swój "wizerunek".

Co by nie mówić, to nadal dobra przygodówka z ciekawą fabułą. Dla fanów serialu czy poprzedniej części, w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy w tej grze chodzi o manipulację fabuły? Wybory mają być dla gracza, a nie dla fabuły. Wybierasz to, co chciałbyś zrobić gdyby znalazł się na miejscu bohatera. Zabić kogoś, a uratować to ogromna różnica, nawet jeżeli ta osoba zaraz i tak by zginęła.
Utarło się stwierdzenie, że wybór musi decydować o wszystkim, a dla gracza nie ma znaczenia co on by uczynił w takiej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2014 o 13:54, Cecylio napisał:

Co by nie mówić, to nadal dobra przygodówka z ciekawą fabułą.


TWD to nie jest przygodówka, tylko film interaktywny. Przygodówką jest Gabriel Knight: Sins of the Fathers, którego to remake wyjdzie w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować