Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy Wiedźmina 3 nie chcą się mieszać w konsolową wojnę na rozdzielczości

23 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

Na tym etapie nie ma sensu rozmawiać ani o rozdzielczości na konsolach, ani o minimalnych wymaganiach sprzętowych na PC - tak pytania o kwestie techniczne Wiedźmina 3 kwituje jeden z przedstawicieli CDP RED.

Przeczytaj cały tekst "Twórcy Wiedźmina 3 nie chcą się mieszać w konsolową wojnę na rozdzielczości" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam takie wymagania na średnie wymagania:
Intel core i3/i5 3.0 GHz
HD 7850 / GTX 660
windows 7/8 64 bit
8 GB RAM
ok. 30GB na dysku


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja obstawiam takie wymagania na średnie wymagania:
> Intel core i3/i5 3.0 GHz
> HD 7850 / GTX 660
> windows 7/8 64 bit
> 8 GB RAM
> ok. 30GB na dysku

Takie to chyba wysokie będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysokie (czyli uwzględniające PhysX) zapewne będą wyższe. Obawiam się, że do pełnych detali w 1080p będzie potrzebny bardzo mocny PC, tak jak było to z W2 i Ubersamplingiem - wtedy nawet najmocniejsze GPU zaczynały się dławić i dopiero teraz można mówić o komfortowym graniu w W2 z max ustawieniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jedno. Kupiłem komputer 5 lat temu za 1900 zł razem z antywirusem ( sam dobrałem elementy w sklepie) i jestem przekonany ze wiedzmina 3 odpale. A tak w ogóle, to czy jest podana jakas pośrednia Data premiery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja wiem jedno. Kupiłem komputer 5 lat temu za 1900 zł razem z antywirusem ( sam dobrałem
> elementy w sklepie) i jestem przekonany ze wiedzmina 3 odpale

"Odpale" nie jest tożsame z "będzie dało się grać", ani tym bardziej z "będzie się grało komfortowo". Pamiętam jak kolega cieszył się, że "odpalił" Gotyka 3 na swoim lapku i grał, co z tego, że było koło 10fps i lokacje ładowały się strasznie długo - grę przecież odpalił :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daty premiery nie ma. Są tylko przypuszczenia, że mogą to być okolice września. Wiadomo tylko, że będzie to 3-4 kwartał, bo gdyby było inaczej już rozpoczęłyby się kampanie reklamowe itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Takie to chyba wysokie będą.

Sądząc po kilku gameplaeyach i to jak słaba była optymalizacja w W1 i W2 to raczej będą minimalne/średnie wymagania, chociaż osobiście wątpię aby i3 uciągnął tą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja obstawiam takie wymagania na średnie wymagania:
> Intel core i3/i5 3.0 GHz
> HD 7850 / GTX 660
> windows 7/8 64 bit
> 8 GB RAM
> ok. 30GB na dysku
>
>
> 8 GB RAM-u nie sądzę, uważam, że będzie 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takich osób co wątpią w i3 spotykałem już od 2 lat i powiem tak od tamtego czasu mam 50-60 fps wszystkich produkcjach przy prawie max detali. i3 2120 8gb ramu dobra płyta główna + msi 770 ostatnio i nic mi nie straszne.

A odnośnie 8gb ramu co kolega wspomina to coraz więcej produkcji tyle zaczyna wymagać plus często system 64bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2014 o 19:11, casiege napisał:

Takich osób co wątpią w i3 spotykałem już od 2 lat i powiem tak od tamtego czasu mam
50-60 fps wszystkich produkcjach przy prawie max detali. i3 2120 8gb ramu dobra płyta
główna + msi 770 ostatnio i nic mi nie straszne.

A odnośnie 8gb ramu co kolega wspomina to coraz więcej produkcji tyle zaczyna wymagać
plus często system 64bit.


skoro dajmy wymagania będą 6 GB ramu to i oczywiste ze będzie wymagany 64 bitowy system przecież nie zainstalujesz na kompie z więcej niz 4 gb ramu 32 bitowego systemu ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2014 o 16:51, johnywol napisał:

Wysokie (czyli uwzględniające PhysX) zapewne będą wyższe. Obawiam się, że do pełnych
detali w 1080p będzie potrzebny bardzo mocny PC, tak jak było to z W2 i Ubersamplingiem
- wtedy nawet najmocniejsze GPU zaczynały się dławić i dopiero teraz można mówić o komfortowym
graniu w W2 z max ustawieniami

Tak bo ten ubersampling był TAAAAAAAAAAAAAK potrzebny... Po 2 http://www.youtube.com/watch?v=26g_GLHEpBA Może to nie 60 fpsów ale grać sie dało więc kolejny raz pokazane że wymagania podane przez twórców mozna sobie włożyć w but... I na bnk W3 nie będzie 8 GB ramu na średnich wymagał (na zalecanych pewnie też nie)... Po 3 przestańcie prorokować to jest temat o artykule a nie "jakie wymagania będzie miała gra W3"... W gry się gra dla fabuły a podziwiać widoczki można przy okazji :D.

GThor Twórcy zapewnili nas że optymalizacja W3 ma być dużo lepsza niż W2 i wymaagania mają być przystosowane tak by trafić do jak najwiekszej liczby odbiorców.


Casiege Tak wymagają że bez problemowo gry chodza na DDR 2 i 2 GB ramu xD, wymagania=pic na wode, marketing i robienie głupców z konsumentów oraz nieumiejętność oceniania jakie wymagania będzie stawiała gra komputerowi :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2014 o 19:20, kaczor112 napisał:

skoro dajmy wymagania będą 6 GB ramu to i oczywiste ze będzie wymagany 64 bitowy system
przecież nie zainstalujesz na kompie z więcej niz 4 gb ramu 32 bitowego systemu ....


Orzeczach oczywistych nie wspominam.

Dnia 10.03.2014 o 19:20, kaczor112 napisał:

Casiege Tak wymagają że bez problemowo gry chodza na DDR 2 i 2 GB ramu xD, wymagania=pic
na wode, marketing i robienie głupców z konsumentów oraz nieumiejętność oceniania jakie
wymagania będzie stawiała gra komputerowi :D.


Przy maksymalnej możliwej rozdzielczości tekstur nie upchnie się w 2 GB. Więc to nie dokońca robienie głupców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wymagań trzeciego wieśka no będą większe od dwójki nie ma co się oszukiwać ale nie mogę zaprzeczyć że W2 był nawet spoko z optymalizacją na karcie hd 4830 512MB GDDR3 dało się spokojnie grać w 1080p na medium-high no ale graficznie gra wynagradzała to znakomicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że mam PS''a :D

By the way, chłopaki jak sądzicie ? Kiedy będzie jakiś konkretny gameplay ? Znaczy ja uważam, że na targach E3 10-12 czerwca już coś pokażą, a czy są wcześniej jakieś imprezy w których udział bierze CDP :d ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moga podac nawet GF MX400 i Pentiuma II w wymaganiach, a jak optymalizacja bedzie taka jak w poprzedniej czesci to i tak pewnie nie zagram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> (...) Tak bo ten ubersampling był TAAAAAAAAAAAAAK potrzebny... (...)

Powiem tak: Efekty ubersamplingu widać w zależności od rozmiarów monitora. Na 22'' nie widziałem różnicy w ogóle. Jednak na 27 calach widać bardzo wyraźnie jak znikają ząbki na ekranie, więc ubersampling jest potrzebny (chociaż to za mocne słowo, powiedzmy... przydatny) jeśli gramy na większych monitorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2014 o 11:41, zjavv napisał:

Powiem tak: Efekty ubersamplingu widać w zależności od rozmiarów monitora. Na 22'' nie
widziałem różnicy w ogóle. Jednak na 27 calach widać bardzo wyraźnie jak znikają ząbki
na ekranie, więc ubersampling jest potrzebny (chociaż to za mocne słowo, powiedzmy...
przydatny) jeśli gramy na większych monitorach.


No tylko ile % ludzi ma monitor większy niż 22-23"?

Matidawajnawoleja12 Był pół roku temu gameplay nagrywany "żelazkiem" a oficjalny stawiam jakoś w wakacje/przed wakacjami. Ciekawe jak to będzie w prawdziwej grze wyglądało w końcu pierwszy RPG który nie jest robiony na starą generację :>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować