Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox One: Rozdzielczość Titanfall może się jeszcze zmienić

25 postów w tym temacie

Kurde, jeśli wychodzi na to, że dumają, czy wprowadzić jedno kosztem drugiego, to naprawdę - nekstgen pełną gębą. <załamka>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, next-gen, gry bez optymalizacji powinny chodzic w 60 fpsach, ultra fultra hd. Ludzie, nie przesadzajcie. Załamka to jest gdy czytam takie komentarze. Dajcie czas na zapoznanie się z konsolami i poczekajcie jak trochę pobędą na rynku.

Co do tematu - podoba mi się, że mimo gotowej gry myślą nad czymś takim. Wie ktoś może, czy będzie demo tej gry na X360?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2014 o 21:07, oxygar napisał:

Jasne, next-gen, gry bez optymalizacji powinny chodzic w 60 fpsach, ultra fultra hd.
Ludzie, nie przesadzajcie. Załamka to jest gdy czytam takie komentarze. Dajcie czas na
zapoznanie się z konsolami i poczekajcie jak trochę pobędą na rynku.

Co do tematu - podoba mi się, że mimo gotowej gry myślą nad czymś takim. Wie ktoś może,
czy będzie demo tej gry na X360?


No ale nie oszukujmy się gra działa na Source Engine który już nie jest pierwszej świeżości i raczej od nowych konsol oczekuje się że będzie potrafiła uciągnąć grę wykorzystującą (tak wiem że bardzo mocno zmodyfikowaną) bądź co bądź starą technologię. Titanfall nie prezentuje się jakoś niesamowicie graficznie i raczej nowe konsole powinny ją uciągnąć w 1080p z AA bez najmniejszych problemów nawet jak nie jest do końca zoptymalizowana. Takie kompromisy to powinny być przy grze która naprawdę wygląda niesamowicie i jest jakimś przełomem na początku generacji a potem taka grafika staje się standardem bo potrafią już wykorzystać moc nowych konsol i pokazują jeszcze lepszą grafikę. A tu przeciętna wizualnie grafika już je dławi to przypuszczam że w szczytowej formie te konsole za dwa lata dogonią dzisiejsze kompy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na zasoby jakie zjada ta gra odpaona na moim rocznym lapku to sadze ze na Xboxie powinna smigac w 60 na w full hd, coz albo kiepski silnik albo konsola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podniesc rozdzialke? To co oni zrobia jak OBECNIE w wiekszych rozpierduchach klatki leca na leb na szyje (niepotwierdzone pogloski mowia o liczbie fps na poziomie <10!!)?? Wykastruja z tekstur, obniza liczbe graczy do 3 i pozbeda sie botow (choc te _podobno_ sa obslugiwane przez serwery Azure - az trudno w to uwierzyc :D)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wszystkie informacje (a jest ich mnostwo z kazdej strony) o tym ze next geny nie moga uciagnac gier w stabilnych 60 fps przy 1080p to po prostu pelna kompromitacja... Najwiekszym wygranym next-genowego rynku konsolowego sa PeCety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak dla mnie wszystkie informacje (a jest ich mnostwo z kazdej strony) o tym ze next
> geny nie moga uciagnac gier w stabilnych 60 fps przy 1080p to po prostu pelna kompromitacja...
> Najwiekszym wygranym next-genowego rynku konsolowego sa PeCety :)
Wszyscy narzekacie na next-geny, a tylko xbone ma problemy. Na ps4 developerzy nie maja problemu osiągnąć 1080p i zazwyczaj 60 klatek na sekunde. Co do samych klatek to pamiętam, że w poprzedniej generacji standardem było 30fps i grało się super, a więcej klatek i tak ludzkie oko nie wychwyci. Nie bez przyczyny telewizja ma nie więcej niż 30fps.
Co do opinii: "Najwiekszym wygranym next-genowego rynku konsolowego sa PeCety"
To pocieszaj się dalej! 6mln PS4 sprzedanych 3 miechy po premierze nazywasz przegraną?? Zobacz ile gier wciąż wychodzi na x360 i ps3, a wiesz dlaczego? Bo jest ich bardzo dużo na rynku. Psioczysz na konsole a sam pewnie masz komputer który jest 2x słabszy, a mówisz o hipotetycznych możliwościach komputera za 4-5tys którego i tak pewnie jeszcze długo nie będziesz miał, a ja przez najliższe 5-6 lat będę sobie bez problemu grał we wszystkie nowe tytuły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ciulas, jeśli uważasz, że ilość klatek powyżej 30 nie ma znaczenia i porównujesz grę z telewizją, to polecam czym prędzej poszerzyć swą wiedzę w tym temacie, nim do końca się ośmieszysz. Podobnie zresztą mylisz się uważając, że jedynie PC 2x droższy od nowych konsol jest w stanie pobić je wydajnością. Już w momencie premiery zabawek od Microsoftu oraz Sony pojawiło się wiele testów dowodzących, że komputer mieszczący się w ich przedziale cenowym jest minimalnie szybszy, a przecież ceny podzespołów spadają z każdym miesiącem. Idąc dalej, zarzucasz innemu forumowiczowi, że teoretyzuje, bo gra na rzęchu i na nic lepszego nie będzie go długo stać. Cóż, to w takim razie wypowiem się ja, bo faktycznie posiadam komputer za te 5 tysięcy ze sporym hakiem - sama moja karta graficzna (GTX 780 Ti) jest dokładnie 6x mocniejsza od konsolowych układów. Sześć razy. A mamy dopiero początek 2014 roku. Czy mam pisać dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> I co wyszło z tych next genów? Kompromisy...

Zajebiści są ci pececiarze... Powiem tylko, że jeśli ktoś robił by grę która ma chodzić na TWOJEJ konfiguracji, choćby i aktualnie najmocniejszej. to też byś dostał 720p. Bo obniżenie rozdzielczości ma większy sens niż cięcie wszystkie poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam najpierw poszerz swoją wiedzą, zanim zaczniesz komuś doradzać -_-
Do dzisiaj żaden ceniący się portal nie złożył peceta, który mógłby za mniej niż 500$ rywalizowac z ps4, ostatnio wyszło na jaw, że kosztująca 150 dolców GTX 750Ti radzi sobie lepiej niż X1, z Titanfallem, raptem tyle (bo gdyby gpu w X1 miał normalny RAM, to siedemset-pięćdziesiątka pokryłaby się brązem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2014 o 11:32, kodi24 napisał:

Sam najpierw poszerz swoją wiedzą, zanim zaczniesz komuś doradzać -_-
Do dzisiaj żaden ceniący się portal nie złożył peceta, który mógłby za mniej niż 500$
rywalizowac z ps4, ostatnio wyszło na jaw, że kosztująca 150 dolców GTX 750Ti radzi sobie
lepiej niż X1, z Titanfallem, raptem tyle (bo gdyby gpu w X1 miał normalny RAM, to siedemset-pięćdziesiątka
pokryłaby się brązem).

Skoro tak uważasz, to pozwolę ci tkwić w błogiej nieświadomości, co mi tam. Powiem tylko tyle, że żaden z "hardkorowych konsolowców" nie zdaje sobie sprawy jak bardzo został oszukany wizją "next-genu". Cofnij się troszkę pamięcią, tak do roku premiery X-360 i przypomnij sobie, jak wielką miał on przewagę nad pecetami. A teraz wróć do teraźniejszości i zrozum, że role się odwróciły - nowa generacja konsol już na starcie przegrywa z PC, ale skutki niekompetencji MS i Sony odczuwać będziemy wszyscy przez wiele kolejnych lat. Wy dostaniecie grafikę na miarę możliwości waszych zabawek, a nas czeka stagnacja, jako, że zostaniemy zalani przez porty wykorzystujące może 1/3 mocy obliczeniowej naszego sprzętu. Po raz kolejny konsole skutecznie wstrzymają rozwój gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak zasadniczo to kto powiedział że konsole mają się ścigać z PC ? xd
Finał tej wojenki jest tylko jeden słuszny : każdy gra na czym mu wygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Skoro tak uważasz, to pozwolę ci tkwić w błogiej nieświadomości, co mi tam. Powiem tylko
> tyle, że żaden z "hardkorowych konsolowców" nie zdaje sobie sprawy jak bardzo został
> oszukany wizją "next-genu". Cofnij się troszkę pamięcią, tak do roku premiery X-360 i
> przypomnij sobie, jak wielką miał on przewagę nad pecetami. A teraz wróć do teraźniejszości
> i zrozum, że role się odwróciły - nowa generacja konsol już na starcie przegrywa z PC,
> ale skutki niekompetencji MS i Sony odczuwać będziemy wszyscy przez wiele kolejnych lat.
> Wy dostaniecie grafikę na miarę możliwości waszych zabawek, a nas czeka stagnacja, jako,
> że zostaniemy zalani przez porty wykorzystujące może 1/3 mocy obliczeniowej naszego
> sprzętu. Po raz kolejny konsole skutecznie wstrzymają rozwój gier.

Bla bla bla... Nie ma to kompletnie żadnego znaczenia. Gry AAA robione są z myślą o konsolach. A PC mają co najwyżej podbitą rozdziałkę (ekranu/tekstur) i wyłączone optymalizacje. Są wyjątki jak BF3 który miał promować Origin więc wersja PC była ładniejsza, albo jakieś featurki za których dorzucenie płaci NVIDIA żeby opchnąć ten swój nikomu niepotrzebny złom. Więc generalnie nie ma co się podniecać mocą PC''tów. Grafika i tak rozwija się i będzie się rozwijać w rytmie konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Po raz kolejny konsole skutecznie wstrzymają rozwój gier.

Daruj sobie. Mało gier PC''ty mają na wyłącznośc? Tam niech się rozwijają w miarę możliwości waszych komputerów. Potem też narzekajcie, że nie zoptymalizowane, że taka grafika powinna miec mniejsze wymagania. To pewnie też wina konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2014 o 11:52, Shaddon napisał:

Skoro tak uważasz, to pozwolę ci tkwić w błogiej nieświadomości, co mi tam.


Raczej guzik masz do powiedzenia w tej kwestii. Zwłaszcza mnie;

Dnia 11.03.2014 o 11:52, Shaddon napisał:

Powiem tylko
tyle, że żaden z "hardkorowych konsolowców" nie zdaje sobie sprawy jak bardzo został
oszukany wizją "next-genu".


Nie pieprz, błagam. Bardzo dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, co dostajemy za własnoręcznie zarobione/zainkasowane pieniądze. Lepiej niż ty, ewidentnie.

Dnia 11.03.2014 o 11:52, Shaddon napisał:

Cofnij się troszkę pamięcią, tak do roku premiery X-360 i
przypomnij sobie, jak wielką miał on przewagę nad pecetami.


Mogę się cofnąć nawet do czasów Magnavox, ale co z tego, skoro postęp technologiczny nie przebiega liniowo;

Dnia 11.03.2014 o 11:52, Shaddon napisał:

A teraz wróć do teraźniejszości
i zrozum, że role się odwróciły - nowa generacja konsol już na starcie przegrywa z PC


...bo postęp technologiczny nie przebiega liniowo...

Dnia 11.03.2014 o 11:52, Shaddon napisał:

ale skutki niekompetencji MS i Sony odczuwać będziemy wszyscy przez wiele kolejnych lat.


Jakiej niekompetencji?? Co ich obchodzą twoje jęki i twój komputer??

Dnia 11.03.2014 o 11:52, Shaddon napisał:

Wy dostaniecie grafikę na miarę możliwości waszych zabawek


...gdyż postęp technologiczny nie przebiega liniowo?..

Dnia 11.03.2014 o 11:52, Shaddon napisał:

a nas czeka stagnacja, jako,
że zostaniemy zalani przez porty wykorzystujące może 1/3 mocy obliczeniowej naszego
sprzętu.


Jak na razie wasze sprzęty ledwie zipią przy obecnych grach. Zaś te bardziej przyszłościowe, jak GTX 780 są w posiadaniu zbyt małej grupy graczy, by ktoś to potraktował poważnie. Może za parę lat.

Dnia 11.03.2014 o 11:52, Shaddon napisał:

Po raz kolejny konsole skutecznie wstrzymają rozwój gier.


Piszecie to od lat a potem okazuje się, że byle gówno jak babski kucyk czy psie futerko kroją framerate o połowę.
Proponuję zakazać sprzedaży pecetowych komponentów klasowo niższych niż i7 z GTX 780, wtedy bedziemy mogli z ręką na sercu napisać, że to przez konsole;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Kolego Ciulas, jeśli uważasz, że ilość klatek powyżej 30 nie ma znaczenia i porównujesz
> grę z telewizją, to polecam czym prędzej poszerzyć swą wiedzę w tym temacie, nim do końca
> się ośmieszysz. Podobnie zresztą mylisz się uważając, że jedynie PC 2x droższy od nowych
> konsol jest w stanie pobić je wydajnością. Już w momencie premiery zabawek od Microsoftu
> oraz Sony pojawiło się wiele testów dowodzących, że komputer mieszczący się w ich
> przedziale cenowym jest minimalnie szybszy
, a przecież ceny podzespołów spadają z
> każdym miesiącem. Idąc dalej, zarzucasz innemu forumowiczowi, że teoretyzuje, bo gra
> na rzęchu i na nic lepszego nie będzie go długo stać. Cóż, to w takim razie wypowiem
> się ja, bo faktycznie posiadam komputer za te 5 tysięcy ze sporym hakiem - sama moja
> karta graficzna (GTX 780 Ti) jest dokładnie 6x mocniejsza od konsolowych układów. Sześć
> razy. A mamy dopiero początek 2014 roku. Czy mam pisać dalej?

Dla mnie ilość fps ponad 30 nie ma znaczenia, nie ma też dla mnie żadnego znaczenia, że twój komputer jest mocniejszy niż moja konsola bo ważniejsze od graficznych wodotrysków są dla mnie takie aspekty gier jak fabuła i grywalność. Wytłumacz mi dlaczego tacy ludzie jak ty i twój poprzednik próbują na siłę ludzi przkonać, że konsole to zły wybór, że są gorsze i nie warto ich kupować, skoro miliony ludzi na ziemi kupują te urządzenia, ponieważ zostały stworzone z myślą o graniu i tylko o tym(z wyjątkiem Xkości). Kupujesz w sklepie płytkę z grą wkładasz do konsoli i grasz, bez martwienia się o sterowniki/ podzespoły/framerate/beznadziejny windows który nażera sie mułu po kilku miesiącach użytkowania. W dodatku twoj mocarny komputer za 5 tysi za kilka lat straci zupełnie na znaczeniu, bo będziemy grali w chmurze przez gaikai itp. i bedzie do tego wystarczyl kontroler i ekran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować