Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Respawn tłumaczy się z 48GB potrzebnego miejsca dla pecetowej wersji Titanfall

26 postów w tym temacie

Szkoda też, ze w swojej wspanialomyslnosci nie pomysleli o "rozkodowanych" teksturach, które pod next gen to nie podpadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Bo oczywiście zrobić to jako opcję to cholernie trudna sprawa...

No tak, bo albo umieszczasz na płycie pliki zakodowane albo niezakodowane. Jeśli chcesz pozwolić na wybór to musiałbyś umieścić dwie wersje zatem taka opcja nie miałaby sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę jakie pojemności dysków są obecnie dostępne i ile kosztują, to wcale nie jest dużo.

Niech ktoś sobie przypomni choćby pełną instalacja Baldur''s Gate w okolicach premiery. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No tak, ale w erze dysków SSD 48GB to jednak sporo, bo 128gb to popularny rozmiar tego
> dysku.

Dlatego ma się dysk SSD i HDD.
Po co komu jeden SSD, który zapełni się po kilku grach? Nie mówię od razu o 1TB HDD, ale chociaż te 500 GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Biorąc pod uwagę jakie pojemności dysków są obecnie dostępne i ile kosztują, to wcale
> nie jest dużo.
>
> Niech ktoś sobie przypomni choćby pełną instalacja Baldur''s Gate w okolicach premiery.
> :D

O tak... to był wyczyn ! ;D Ja leciałem z płytek po kolei. Nie miałem takiego dysku by to udźwignąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech EA się wytłumaczy dlaczego w PL premiera jest za dwa dni. Każdy gra, Ci z Polski co stosują obejścia polskiego IP grają w Polskiej wersji językowej więc ja się pytam.. na CHOLERĘ te dwa dni czekania?;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, ja myślałem, że to przez te wielkie tytany tyle miejsca potrzeba :)
Jak taki wielki tytan zmieści się na takim małym dysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się pytam, czemu nie wprowadzili tego jako opcji? Możliwości wgrania nie skompresowanych plików lub skompresowanych... Jak zwykle producent wie wszystko najlepiej i z góry narzuca konsumentom coś co oni uważają za świetne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu producent wie, ze przecietne kompy by sobie nie poradzily, wiec ulatwil zadanie ''pc master race'', zeby sie nie musieli meczyc przy malej liczbie fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Po prostu producent wie, ze przecietne kompy by sobie nie poradzily, wiec ulatwil zadanie

Dnia 11.03.2014 o 17:06, Piotrek_K napisał:

''pc master race'', zeby sie nie musieli meczyc przy malej liczbie fps.


^^ Złośliwości niepotrzebne, niemniej trafiłeś w sedno:

http://www.eurogamer.pl/articles/2014-03-11-dlaczego-titanfall-zajmuje-49-gb-na-pc

^^ Problem nie dotyczy mocniejszych kompów i Xbona (ten ma wbudowany dekoder sprzętowy, więc w ogóle luz-blues), mnóstwo blacharzy jednak wciąż jedzie na dwurdzeniowych procach. Z ankiet hardwarowych na steam jasno wynika, że to wciąż najpopularniejsze procesory, quady dopiero je gonią. IMO słuszna decyzja i pod klienta - jeśli alternatywą do ssania kosmicznych ilości danych miałby być przymusowy upgrejd tych dwurdzeniowych zabytków, to chyba lepiej, że zrobili tak jak zrobili, prawda ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2014 o 17:06, Piotrek_K napisał:

Po prostu producent wie, ze przecietne kompy by sobie nie poradzily, wiec ulatwil zadanie
''pc master race'', zeby sie nie musieli meczyc przy malej liczbie fps.

Nie mogłeś sobie odpuścić złośliwości... To już się żałosne robi... Jakos do tej pory sobie radziły, po 2 powinna to byc opcja do wyboru... Tak jak autor newsa napisał pomysleli o słabszych PC ale nie o tych co mają mocne pc i mały dysk... Po 2 czytaj co jest napisane zanim zaczniesz swoje wywody, bo napisałem że powinna być OPCJA! do wyboru! Czyli masz słaby komputer instalujesz nie skompresowane dźwięki i muzykę a masz mocny komp instalujesz skompresowane, dotarło do ciebie wreszcie? Czy dalej będziesz te swoje złośliwe posty pisał które nie wnosza nic a nic do wątku? Jak ci się tak nie podobają PC''ty to idź grać na konsolach, poczekam 2 lata i znów będą płacze o next geny bo "PS 4 NIE MA ROZDZIELCZOŚCI 4K A PC MAJOM" (błąd celowo zrobiony).

Spoiler

Złośliwośc za złośliwość




Lordpilot Szkoda tylko że pierdoły dają w formie opcji a tak ważnych rzeczy nie, aż taki problem im zrobiłoby gdyby dali możliwość wyboru dla ludzi?


rabsonek My przynajmniej te 4k mamy jako PC'towcy a konsolowcy no cóż "Mogą wąchać, ale nie będzie im dane skosztować " :D. Więc odpuśc sobie złośliwości ;>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> ^^ Problem nie dotyczy mocniejszych kompów i Xbona (ten ma wbudowany dekoder sprzętowy,
> więc w ogóle luz-blues), mnóstwo blacharzy jednak wciąż jedzie na dwurdzeniowych procach.
> Z ankiet hardwarowych na steam jasno wynika, że to wciąż najpopularniejsze procesory,
> quady dopiero je gonią.

hmm.. jak to jest niby możliwe ? przecież wszyscy na swoich blaszakach wszystkie gry odpalaja w 4K na ustawianiach ultra przy 120 kl/s z nielicznymi spadkami 10 klatek w dół ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Lordpilot Szkoda tylko że pierdoły dają w formie opcji a tak ważnych rzeczy nie,

Dnia 11.03.2014 o 17:43, Eternal101 napisał:

aż taki problem im zrobiłoby gdyby dali możliwość wyboru dla ludzi?



^^ Akurat tu się z Tobą zgadzam, też wole jak takie rzeczy są jako opcje jak np. tekstury w wyższej rozdzielczości do Sleeping Dogs (masz tony ramu na grzałce - pobierasz, masz słabszą grafikę - olewasz, bo przecież i tak tego nie włączysz). Myślę po prostu, że w tym wypadku się nie dało inaczej, więc wybrano takie rozwiązanie, żeby ludzie ze słabszym sprzętem też mogli pograć. Ale to już tylko deweloper/wydawca wie, nie ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> hmm.. jak to jest niby możliwe ? przecież wszyscy na swoich blaszakach wszystkie gry
> odpalaja w 4K na ustawianiach ultra przy 120 kl/s z nielicznymi spadkami 10 klatek w
> dół ;)

Tak sie mowi ale prawda jest taka ze wiekszosc ludzi posiada 2-rdzeniowke i Intel HD Graphics 4000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować