Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pierwszy kandydat do tytułu gry roku? Przegląd ocen Dark Souls II

18 postów w tym temacie

Zastanawiający jest niesamowity downgrade grafiki w stosunku do tego co pokazywano na różnych targach growych. Ciekawe czy to tylko przypadłość wersji "past gen" i czy wersja PC będzie się charakteryzować takim poziomem grafiki jaki nam obiecywano.

Więcej na ten temat łącznie z porównaniem lokacji:

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=781625

Tak wiem, grafika w serii souls jest drugorzędna, sam spędziłem w Dark Souls ponad 100 godzin i uważam tą grę za jedną z najlepszych jakie grałem EVER. Ale CHCĘ tej pięknej grafiki którą nam obiecano! Czekamy na premierę wersji PC - I''m looking at you From Software -____-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiający jest niesamowity downgrade grafiki w stosunku do tego co pokazywano na
> różnych targach growych. Ciekawe czy to tylko przypadłość wersji "past gen" i czy wersja
> PC będzie się charakteryzować takim poziomem grafiki jaki nam obiecywano.
>
> Więcej na ten temat łącznie z porównaniem lokacji:
>
> http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=781625
>
> Tak wiem, grafika w serii souls jest drugorzędna, sam spędziłem w Dark Souls ponad 100
> godzin i uważam tą grę za jedną z najlepszych jakie grałem EVER. Ale CHCĘ tej pięknej
> grafiki którą nam obiecano! Czekamy na premierę wersji PC - I''m looking at you From
> Software -____-
Niestety, PC tez nie dostanie oświetlenia. PC dostanie tylko tekstury, rozdzielczości i framerate. Jak znajdę źródło tych nowinek to dopiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2014 o 13:29, betonowy1 napisał:

Zastanawiający jest niesamowity downgrade grafiki w stosunku do tego co pokazywano na
różnych targach growych. Ciekawe czy to tylko przypadłość wersji "past gen" i czy wersja
PC będzie się charakteryzować takim poziomem grafiki jaki nam obiecywano.


Fakt, różnica pomiędzy prezentacjami a finalnym produktem jest wręcz kolosalna. To już nie tylko kwestia rezygnacji z dynamicznego oświetlenia, ale także niższej jakości tekstur, braku parallax mappingu (czy szeregu innych efektów), skończywszy na ograniczeniu ilości detali w ramach poziomów (brak obrazów na ścianach, elementów wysposażenia wnętrz, zubożenie architektury).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Zastanawiający jest niesamowity downgrade grafiki w stosunku do tego co pokazywano
> na
> > różnych targach growych. Ciekawe czy to tylko przypadłość wersji "past gen" i czy
> wersja
> > PC będzie się charakteryzować takim poziomem grafiki jaki nam obiecywano.
> >
> > Więcej na ten temat łącznie z porównaniem lokacji:
> >
> > http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=781625
> >
> > Tak wiem, grafika w serii souls jest drugorzędna, sam spędziłem w Dark Souls ponad
> 100
> > godzin i uważam tą grę za jedną z najlepszych jakie grałem EVER. Ale CHCĘ tej pięknej
>
> > grafiki którą nam obiecano! Czekamy na premierę wersji PC - I''m looking at you
> From
> > Software -____-
> Niestety, PC tez nie dostanie oświetlenia. PC dostanie tylko tekstury, rozdzielczości
> i framerate. Jak znajdę źródło tych nowinek to dopiszę.

Jeśli to się potwierdzi to zapowiada się ładny shitstorm. Zresztą, już można poczytać że wersja ps3 wygląda bardzo słabo w porównaniu z tym co pokazywano i w co można było zagrać (sic!) na targach i pokazach. Czyżby mocne pc-ty udające ps3? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jedynką nie mogę się przełamać. Męczę i męczę, zanim nauczyłem się grać, stworzyłem parę postaci. I już rzygam tymi samymi lokacjami zwiedzanymi w kółko (nienawidzę Miasta Nieumarłych i tego co pod nim). Może, skoro już "umiem" grać, to z dwójką będzie mi lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że oświetlenie mocno przycięto w stosunku do tego co pokazywano pierwotnie (na mocnym PC chyba, chociaż ci, co grali w betę na PS3 też piszą, że tamten build był ładniejszy niż wersja finalna). Szykuje się afera na miarę tej z Watch Dogs, z tą różnicą, że From nie idzie w zaparte jak UBI, ba - Miyazaki na twitterze pisze wprost:

"FORGOT THE LIGHTING !"

https://twitter.com/HidetakaMiyazak/status/443128547482558464

^^ W końcu gra nosi tytuł "Dark Souls 2", czyż nie ;P ?

Na NeoGafie piękna drama, cóż taka jest cena popularności - jedynka miała grafikę rodem z PS2 i psa z kulawą nogą to nie interesowało.Wyszli z niszy, dostali większy budżet na sequel, przyszła większa presja i większe oczekiwania. From też samo sobie winne, było nie pokazywać gameplayów z wczesnej wersji na wypasionym PC.

No nic - powyzywałbym, ale grafika w DS jest dla mnie rzeczą tak trzeciorzędną, że mi się zwyczajnie nie chce :). Gra już doszła i zaraz po pracy odpalam choć na chwilę, reszta mnie nie interesuje ;-)

ps. Przypomniała mi się anegdotka wpisana w sygnaturce jednego golowicza. Cytując z pamięci szło to mniej więcej tak:

Konsolowiec do konsolowca: Wiesz grałem w ZZZ - kapitalny tytuł, rewelacyjny gameplay,wyraziści bohaterowie, genialna fabuła, fajne miejscówki, świetna rozrywka, polecam z całego serca ! Tak ? To lecę kupić !

Blaszakowiec do blaszakowca: Wiesz grałem w ZZZ ze wszystkim na ultra i z kosmicznym AA, nie schodziło mi poniżej 60 klatek. Tak ? Uuu... to zbieram na upgrejd kompa, bo nie chcę obniżać detali...

^^ Skrót myślowy, ale coś w tym jest ;-). Dwa światy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2014 o 14:25, Lordpilot napisał:

Widzę, że oświetlenie mocno przycięto w stosunku do tego co pokazywano pierwotnie (na
mocnym PC chyba, chociaż ci, co grali w betę na PS3 też piszą, że tamten build był ładniejszy
niż wersja finalna). Szykuje się afera na miarę tej z Watch Dogs, z tą różnicą, że From
nie idzie w zaparte jak UBI, ba - Miyazaki na twitterze pisze wprost:

"FORGOT THE LIGHTING !"


Cudownie, tylko co z tego wynika? Jak powyższą "wypowiedź" (?) rozumieć? Pan Miyazaki raczy sobie z ludzi kpić czy też może ironizuje? I dlaczego po doświadczeniach z Aliens: Colonial Marines "prasa" chowa głowę w piasek, zamiast tępić tego typu praktyki na każdym kroku?

Dnia 13.03.2014 o 14:25, Lordpilot napisał:

ps. Przypomniała mi się anegdotka wpisana w sygnaturce jednego golowicza. Cytując z pamięci
szło to mniej więcej tak:
Konsolowiec do konsolowca: Wiesz grałem w ZZZ - kapitalny tytuł, rewelacyjny gameplay,wyraziści
bohaterowie, genialna fabuła, fajne miejscówki, świetna rozrywka, polecam z całego serca
! Tak ? To lecę kupić !
Blaszakowiec do blaszakowca: Wiesz grałem w ZZZ ze wszystkim na ultra i z kosmicznym
AA, nie schodziło mi poniżej 60 klatek. Tak ? Uuu... to zbieram na upgrejd kompa, bo
nie chcę obniżać detali...

^^ Skrót myślowy, ale coś w tym jest ;-). Dwa światy :)


W krajach anglojęzycznych określa się to jako "wishful thinking"...
Raban związany z DS2 podnieśli gracze... konsolowi, a "wojny na 1080p i 60fps" pomiędzy zwolennikami xone a ps4 w internecie dobitnie pokazują, że rzeczywistość odbiega nieco od Twoich wyobrażeń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest to gra w ktorej grafike stawiam na drugim miejscu a nawet i trzecim, jako ze wychowalem sie na prehistorycznych maszynach ze tak ujme nadajacych sie do jakiegos tam grania, to stawiam na gameplay bardziej niz na wodotryski. Paczke dostalem dzisiaj, wroce z pracy, figurke postawie na polce i z piwkiem w reku odpale konsole i watpie by cokolwiek mnie odrzucilo od gry w jakis sposob, no poza narzeczona prubujaca dobic sie do TV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś grafika nikogo nie odstraszała w Demon Souls i DkS, a obie nie miały bajerów związanych z oświetleniem i nikt nie narzekał. No ale do PC wersji wrzuci się SweetFX i będzie dużo lepiej, a może nawet doczekamy się naprawy tych niedociągnięć. I jakby nie patrzeć DkS 2 nie był nigdy ogłoszony jako "tru next gen", jak Watch Dogs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chodzi nie tyle o stan graficzny produkcji, ale o podejście to klienta. To jak pokazać komuś piękne jabłko a sprzedać ogryzek - zjeść się da, ale to jednak nie to samo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prawdziwe gameplay pokazują gra brzydka jak babcię na początkowym poziomie ale ma klimat + zręcznościowy tryb walki z boss "latać nago bo tak liczy tylko skill i spokój " nic więcej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> prawdziwe gameplay pokazują gra brzydka jak babcię na początkowym poziomie ale ma klimat
> + zręcznościowy tryb walki z boss "latać nago bo tak liczy tylko skill i spokój " nic
> więcej .

No ok, wszystko fajnie pięknie. A teraz napisz po polsku, bo za cholerę nie wiem o co ci biega :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika srafika gdy wiesz na jaką platformę wychodzi gra, wiesz już wszystko -z tego działu co najwyżej zasięg widzenia ma znaczenie. Mnie osobiście bardziej interesuje grywalność: nic tak nie psuje radości z gry jak błędy i zrypane sterowanie. Jeśli tylko te dwa aspekty będą znośne to mam z górki. No i tylko nieśmiałą mam nadzieję, że nie wszystkiego przyjdzie mi się uczyć na zgonach :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2014 o 00:18, zadymek napisał:

No i tylko nieśmiałą mam nadzieję, że nie
wszystkiego przyjdzie mi się uczyć na zgonach :/

Przeca to Dark Souls. Tu nie tylko nie uczysz się na niczym innym, jak zgonach.

Czasem przez zgony robisz się jeszcze głupszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować