Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Giana Sisters: Twisted Dreams w rękach miliona graczy. Gdzie wydawcy mają oczy?

14 postów w tym temacie

Z tego miliona ile osób tę grę przeszły. Gra pojawiła się chyba 2-3 budlach, a takie gry w większości istnieję tylko na liście gier steam, nic po za tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Z tego miliona ile osób tę grę przeszły. Gra pojawiła się chyba 2-3 budlach, a takie
> gry w większości istnieję tylko na liście gier steam, nic po za tym.

Spoko, będzie w co grać na emeryturze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile osób skończyło Mario? Platformery nie są po to żeby je kończyć, tylko żeby odpalić i pograć. To nie są RPG, przygodówki czy inne action adventure, w którym ważna jest fabuła i to jak się skończy historia. Tutaj to gameplay jest tym co dostarcza zabawę.

Ile razy można skończyć sekwecję 1 w dowolnym Assassin''s Creedzie? A taki World 1-1 w Super Mario Bros. chyba każdy kto w Mario grał skończył setki razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2014 o 18:17, Inferno0009 napisał:

Z tego miliona ile osób tę grę przeszły.


Osiągnięcia Steam pokazują, że każdą grę kończy od 40% do 25% graczy. Częściej bliżej tej dolnej granicy.

Dnia 15.03.2014 o 18:17, Inferno0009 napisał:

Gra pojawiła się chyba 2-3 budlach, a takie gry w większości istnieję
tylko na liście gier steam, nic po za tym.


No i co z tego? Pieniądz jest pieniądz. Gra jest świetną platformówką, bawiłem się przy niej przednio. Polecam wszystkim miłośnikom gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marketingowcy muszą (taki ich zawód) stawiać na pewniaki. Ryzykują małe studia, dla których jest to jedyna droga wybicia się, rzadziej duże, które nie chcą stracić pozycji wynikłej z ciągłej produkcji sequeli... Gracze inwestując w miarę małe sumy dostają grę idealnie spełniającą (w teorii) ich potrzeby, duże firmy po za wynikami sprzedażowymi i statystykami wynikającymi z badania rynku (które co za niespodzianka wskażą, że warto zrobić sequel) nie mogą mieć informacji, że nowa gra odniesie sukces.

Zespoły złożone z ponad 100 pracowników (a każdy ma swoje pomysły i sposób realizacji pomysłów innych), zarządzający, mający na głowie zapewnienie stałego zysku dla utrzymania firmy oraz koszty uniemożliwiają tworzenie świetnych gier za każdym razem :P
To tak offtopic na temat dlaczego kickstarter ma jakikolwiek sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Z tego miliona ile osób tę grę przeszły. Gra pojawiła się chyba 2-3 budlach, a takie
> gry w większości istnieję tylko na liście gier steam, nic po za tym.
To nie jest pozycja której podoła byle niedzielny gracz. Poziom trudności jest porównywalny z tym w super meat boyu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, ten milion zawdzięcza serwisom takim jak Humble Bundle - a przynajmniej ja tak to widzę. Sama gierka jeśli chodzi o rozgrywkę jest całkiem niezła, stylistyka niestety mnie nie urzekła, ale to kwestia gustu. Bardzo ciekawy jest mechanizm przełączania się pomiędzy siostrami, dzięki któremu po naciśnięciu jednego przycisku, w bardzo dynamiczny sposób zmienia nam się stylistyka świata, jest to chyba największy plus tej gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że ostatni boss w tej grze łatwy nie jest i wiele osób doszło właśnie tam i się poddało :P Ja na piracie tak zrobiłem, a oryginał zakupiłem i tam mam już większe ambicje, chociaż od przejścia 2 świata jakoś nie mogę się za to zabrać ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kwestia kart kolekcjonerskich. Znam osoby, które tylko dla nich odpalają gry takie, jak Giana Sisters, a po zdobyciu kart (czyli idlowaniu w menu głównym przez godzinę), wyłączają grę i usuwają ją z dysku.

Ja zaś staram się wszystkie moje gry przejść na 100%. Gianę i jej dodatek też zaliczę, jak tylko będę miał nowy komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Z tego miliona ile osób tę grę przeszły. Gra pojawiła się chyba 2-3 budlach, a takie
> gry w większości istnieję tylko na liście gier steam, nic po za tym.


Akurat dla tej gry w większości wypadków były bundle kupowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2014 o 10:00, Sawpel napisał:

Akurat dla tej gry w większości wypadków były bundle kupowane.

Jakieś źródło tej informacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2014 o 10:00, Sawpel napisał:

Akurat dla tej gry w większości wypadków były bundle kupowane.


Nie znalazłem informacji o wszystkich budlach w jakich były. Inaczej to pamiętam. A poza tym, ja nadal nie mam tej gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować