Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Titanfall - recenzja

54 postów w tym temacie

Dnia 15.03.2014 o 22:58, CAPTAINCOMMANDO napisał:

W tym czymś nie ma singla ?

Jest taki singiel, że grasz 9 meczy na różnych mapach z przerywnikami filmowymi między nimi i voice actingiem w trakcie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2014 o 20:35, Henrar napisał:

Jak powszechnie wiadomo, gra, która ma mało graczy w multi jest słaba.


Tragiczna, nie ma przecież nic gorszego niż CS ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie spodziewałem się, że stary PeCetowy hardkorowiec KeyzerSoze wystawi grze dla casuali taką ocenę :P Coś się dzieje i ja nawet wiem co - gra jest po prostu dobra.

Generalnie zgadzam się z recenzją, celnie na początku wypunktowano te prztyczki wymierzone w nos ludzi z Activision. To prawda, wprowadzenie tytanów naprawdę się udało, relacja pomiędzy małymi a dużymi jest przemyślana i dobrze zrobiona, wszystko tu gra i ma balans. Podstawowym hasłem, jakie przyświecało twórcom była "przystępność", ale grze wyszło to w większości na dobre, tylko ten Smart Pistol jest IMO nienormalnym pomysłem. Miniony są okej, system poruszania się został tak zrobiony, by ograniczyć konieczność wciskania klawiszy do minimum, mała ilość okołomechanicznych pierdółek czyni całą grę bardziej czytelną w odbiorze. Kampania w sumie i dla mnie mogłaby nie istnieć, ale po pierwsze - jest eksperymentem, także w przyszłości możemy spodziewać się czegoś lepszego, a po drugie - twórcy chyba czuli, że muszą zrobić jakiś lore i nadać jakiś kontekst całej walce pomiędzy IMC i Rebeliantami. Jak tam sobie chcą.

Nie zgadzam się natomiast, że na wszystkich mapach gra się tak samo, oj nie. Być może TDM tak, ale kto by grał TDM? Toć to najnudniejsze możliwe tryby we wszystkich strzelankach ;P W każdej lokacji można po wyuczeniu się layoutów wypracować sobie naprawdę fajne ścieżki do celu, przeróżne taktyki na zdobywanie flag / punktów, tam jest prawdziwa gra. No po prostu nie można powiedzieć, że na ciasnej mapie Angel City gra się tak samo jak na otwartej Lagoon. Relic też ma świetne patenty, a na Fracture, jak na żądnej innej mapie znaczenie ma podział na przejmujących punkty i broniących. Sam się złapałem, że tak szybko nauczyłem się nazw tych wszystkich mapek - to o czymś świadczy :P

Moje minusy:
- okej, gra ma być przestępna i przejrzysta, ale takie pierdółki, jak choć odrobinka personalizacji, głosowanie na mapę, czy porównywanie statystyk mogliby dodać.
- za mało trybów gry. Przydałyby się chociaż jeszcze ze dwa oparte na zadaniach.
- w CTF można schować się w tytanie z flagą. Czasami to kompletnie zabija grę.
- Smart Pistol jest jakąś pomyłką nad pomyłkami, ale jak już jest, przydałby się nerf, przynajmniej celności z biodra.
- balans matchmakingu nie istnieje.
- dołączenie w trakcie meczu jest zrobione kretyńsko, zbyt często dołącza do gier na dosłownie 30 sekund przed końcem.

Ogólnie dałbym taką samą ocenę jak recenzent. Bawię się świetnie. Nie wiem jak mały mózg trzeba mieć, żeby ocenić grę, w ogóle w nią nie grając albo na podstawie ilości graczy (lol2, od kiedy ilość = jakość?), ale nie będę się na ten temat rozpisywał, bo wpadnie Karharot i powie, że nie szanuję zdania innych. Także wracam do gry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać jeszcze w minusach że gra jest strasznie nudna, w sumie kto kupił to długo w to nie pogra. Od taka najbardziej nadmuchana bańka tego roku, pewnie też nie ostatnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najwiekszy minus to zerowa niszczalnosc otoczenia - siedze sobie w wielkim jak stodola tytanie i O! plotek, kurcze musze obejsc grzecznie bo nie przejde.... fail

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kampania rzeczywiście tak na siłę, ale lepiej to niż nic. Właśnie mapy to najlepsza część tej gry, CoD poszedł za bardzo w drugą stronę i mapy są niekiedy tak źle zrobione, że ginie się po 5 razy pod rząd, bo respawn wrzuca tuż pod lufę przeciwnika. Tytany świetnie działają, szczególnie ten lekki z "unlimited dash", lata się po całej mapie rozjeżdżając wszystkich, a przy tym nie jest przesadzony, bo 2-3 strzały i wybucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie zgadzam się z ostatnim minusem... -.-
> Kampania multiplayer jest dla urozmaicenia rozgrywki i pozwala odblokować nowe modele
> tytanów.Na dodatek zapoznaje nas z światem gry i wydarzeniami które miały tam miejsce.
> SI zapełnia pustkę jako iż jest tylko 12 graczy w jednym machu. Mi z żaden sposób nie
> przeszkadza w rozgrywce. Ciekawe ile pan recenzent grał w tą grę nim napisał recenzje.
>
Potwierdza, kampanie przeszedł em 4 razy i dalej chce mi się ja przechodzić, najlepsza kampania ostatnich lat, cod zawsze ma to samo, przedzierając się przez 100 wrogów i na końcu gry zabij szefa w epicki sposób, bo nie można go po prostu zastrzelić. Bf ma akurat dość fajna kampanie bf bc i bf BC 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2014 o 20:12, Kafar napisał:

Co do kampanii się nie zgodzę, nie wiem co to za minus jak COŚ jest w grze dodane głupota.


Może niektórzy by woleli, żeby była dodana jako dlc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2014 o 22:20, Prooli napisał:

Powodzenia. Pomyśl, co by było, jakby na 1 normalnej mapce (czyli takiej nie modyfikowanej
z gry), byłoby 24 osoby, każda z 1 mechem. Każdy może wyjść z mecha, czyli wychodzi na
to że jeśli w Titanfall''u, było by możliwość 24 osobowych serwów, to była by możliwość,
że w jednej walce, uczestniczyło by 48 graczy ( liczę to jako 1 pilot, z mechem AI ).
Teraz jest idealnie, ponieważ max. jest 24 graczy ( 1 pilot i 1 mech).


Wystarczy wprowadzic limity mechow na mapce w tym samym momencie i problem znika... i nie bedzie 24mechow ale np. 6-10 jednoczesnie... jezeli ktos ma przygotowanego to czeka az ktoregos rozwala zeby w jego miejsce sie wpasowac... taka opcja zmusza graczy do jak najszybszej walki zeby byc jednym z tych 10 do pierwszego zrzutu i miec nieco przewagi

chociaz jak dla mnie najwieksza porazka produkcji to ten smart pistol... jeszcze rozumiem jakby trzeba bylo celowac nim prawym myszki (tak jak trzeba karabin do oka przyciagnac zeby w cos wogole trafic) a tutaj nie trzeba dokladnie nic robic tylko Fire... jak juz ten fire to zeby dodali przynajmniej utrate celnosci strzelajac z biodra (np biegnac z karabinem nie moge caly czas biec i mierzyc [bez tego rozsiew pociskow tak duzy ze trafic nic sie nie trafi nawet z paru metrow]... kazde przymierzenie konczy bieg.... a jak tylko sie zatrzyma to smartgun sciagnie) dlatego uwazam ze ten pistolecik powinni zbalansowac i jak juz ma mierzyc sam to niech dostanie w kosc strzelanie z niego podczas biegu, skoku itd... (prawy myszki aktywacja trybu namierzania... puszczenie robi z niego normalny pistol)


Producenci musza na biegu wymyslic nowe tryby bo gra sie szybkooo wypali... wedlug mnie to cos z objectives...zeby chociaz troche wymusic teamwork miedzy graczami a nie tylko fragi ^^ inna opcja jest wprowadzenie cos ala coop... my vs obcy ^^ oni tez dysponujacy wlasnymi silniejszymi maszynkami wiec teamwork musi istniec zeby wygrac.

Ostatnia rzeczy ktora mogliby dodac to chociaz szczatkowe zniszczenie otoczenia jak malutkie murki czy chociazby krzaki, drzewka.... bo smieszne to jest ze idziemy paronasto tonowa maszyna a tu nagle nas taki maly patyk czy 1cegielka zatrzymuja... nie mowie ze mamy rowalac cale miasto ale takie cos jak 1m murek czy taki patyk wystajacy z ziemi powinien zostac uszkodzony bo to nieco smieszne jest ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ufałem tej grze, beta mnie nie powaliła. Grafika na poziomie L4D, czy CS:GO, identyczne mapy i reszta minusów z recenzji, cena, no i chyba najważniejszy minus znaczek EA. Żeby nie wtopić kasy kumpel udostępnił mi konto. Po godzinie grania gorączkowo szukałem karty kredytowej żeby zapłacić za swoją kopie. To nie jest gra dla wszystkich. Ludzie którzy nie lubią dobrej, dynamicznej, wciągającej jak narkotyk, satysfakcjonującej strzelaniny nie znajdą tutaj nic dla siebie. A co do botów to mają swój cel, dzięki temu jak zaczynasz i jeszcze nie poznałeś mechaniki i możliwości sprzętu masz szansę pomiędzy scenami z wizualizacji twojej śmierci, kogoś lub coś ustrzelić. Od Mass Effect 3 jest to pierwsza gra od EA, którą kupiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Kampania multiplayer jest dla urozmaicenia rozgrywki i pozwala odblokować nowe modele
> tytanów.Na dodatek zapoznaje nas z światem gry i wydarzeniami które miały tam miejsce.

... i zapoznaje tak świetnie, że przez jej totalnie drewniany scenariusz przestało mnie obchodzić zupełnie kto z kim i o co się tutaj bije :)

> No nie do końca. W DOTA2 creepy stanowią bardzo istotny element gry, dający dużo do złożoności rozgrywki, który można i należy wykorzystywać na różne sposoby.

Dokładnie tak, porównanie SI z Titanfalla do creepów/minionów z DOTA czy LoLa dowodzi tylko monumentalnej nieznajomości zasad tamtych gier, w których stworki sterowane przez SI odgrywają kluczową rolę - jest to tylko nieoczywiste na pierwszy rzut oka.

> Z tego co wynika z różnych donirsień, boty w Titanfall to zwyczajnie wypełniacz.

Zgadza się, są tylko po to, by nowicjusze mieli na czym nabijać w punkty w chwilach pomiędzy kolejnymi zgonami z rąk lepszych graczy, ale jednocześnie dezorientują tych samych nowicjuszy, którzy nie odróżniają graczy od botów lub nie rozumieją, że strzelając do botów ujawniają swoją pozycję i ułatwiają zabicie samych siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu mogłem się po raz kolejny spodziewać nierzetelnego tekstu? No tak: Sławek Serafin. Ani słowa o skopanej polonizacji, która razi tak bardzo, że już po 10 minutach robi się restart i przez linię komend zmienia język. Przykłady? Służę uprzejmie (aż dziwne, że tak wnikliwy recenzent jak SS przegapił):
1. Supercarrier został przetłumaczony jako SUPERGALEON.
2. Smart Pistol to teraz Pistolet Cyfrowy.
3. Osiągnięcia były tłumaczone przez różne grupy tłumaczy, co widać od ręki: "Zabij tyle tytanów: xx", a gdzie indziej "Przebiegnij xx metrów".

Sama rozrywka jest wtórna. Po raz kolejny jest skopany netcode, co można zaobserwować podczas szybkich akcji na serwerze (przy niskim pingu serwer ma duże opóźnienia w przetwarzaniu, czyli tickrate). Tickrate jest na tyle wspaniałe, że po pewnym czasie nie celuje się na przeciwnika, tylko za niego i trafia od ręki. GJ!

Przyczepię się również do balansu map, bo random spawn pointy nie są balansem tylko właśnie random spawn pointami. Coś takiego z balansem nie ma nic wspólnego. Sama konstrukcja map nie zachwyca, nie zachwycają również błędy na mapach z wodą. Chyba, że twórcy nie znają pojęcia fizyka i nie rozumieją, że granat wytwarzający ładunek elektryczny wrzucony do wody porazi wszystkich, którzy tej wody dotykają.

Gdzie ta rzetelność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2014 o 02:28, Deathscythe napisał:

Gdzie ta rzetelność?


OMG, nie obniżyłem oceny o 4 punkty choć smart pistol to pistolet cyfrowy w polskiej wersji!!! AAAA!!! I jeszcze nie poleciały dalsze 3 punkty bo granaty elektryczne nie rażą prądem w wodzie!!! SZOK!!! Jak można było pominąć tak szalenie istotne aspekty rozgrywki?! Chyba się zatrudnię do sortowania ziemniaków, tak bardzo nie potrafię pisać recenzji. Teraz już to wiem, unaoczniłeś mi to doskonale. Jesteś taki wspaniały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę tylko,że od 2008 do niedawna jedyną grą którą uruchomiłem więcej jak 5 razy był CoD4 na multi. Przy grze w Titanfall''a odczułem że to następna gra która da mi zabawy na następne parę lat i jest to pierwsza gra do której dokupiłem DLC-mianowicie Season Passa a nigdy tego nie robiłem i nie zamierzałem tego zrobić. O grze dowiedziałem się parę dni przed betą,dostałem się do bety i po ograniu od razu wiedziałem że to gra dla mnie :]. Jest świetna jedynym minusem wersji PC jest optymalizacja bo mam dość wiekowy komputer jednak spełniam wymagania bez problemu a i tak odczuwam spadki klatek szczególnie na niektórych mapach śmieszne jest też to że ilość klatek jest taka sama bez względu na jakich ustawieniach gram i spadek wydajności czuć dopiero jak ustawię tekstury na Insane i...włączę cienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2014 o 11:08, KeyserSoze napisał:

OMG, nie obniżyłem oceny o 4 punkty choć smart pistol to pistolet cyfrowy w polskiej
wersji!!! AAAA!!! I jeszcze nie poleciały dalsze 3 punkty bo granaty elektryczne nie
rażą prądem w wodzie!!! SZOK!!! Jak można było pominąć tak szalenie istotne aspekty rozgrywki?!
Chyba się zatrudnię do sortowania ziemniaków, tak bardzo nie potrafię pisać recenzji.
Teraz już to wiem, unaoczniłeś mi to doskonale. Jesteś taki wspaniały.


Popieram fragment o ziemniakach, bo do pisania się nie nadajesz, co udowadniasz po raz kolejny. Do kontaktów z ludźmi też zresztą. Chociaż ziemniaki też bałbym się Tobie dać, bo byś pomyślał, że to ryż ;o Przynajmniej taki wniosek wynoszą widząc Twoje zdolności poznawcze.

Punktami głównymi był brak informacji o SKOPANEJ polonizacji, który bardzo zgranie pominąłeś i nie wysnułeś żadnych kontrargumentów. Natomiast drugim skopany netcode, o którym też nie ma ani słowa, a jest klątwą ostatnich produkcji od EA.

Innymi słowy pokazujesz, że gram.pl nie warto czytać, a tym bardziej odnosić się w żaden sposób do pseudorecenzentów, którzy nie widzą, co mają na ekranie. Ach, nie! Zapomniałem, że tylko Ty nie umiesz pisać w tym serwisie ;( Cóż: czasami jedna osoba wystarcza, żeby zepsuć reputację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować