Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

The Walking Dead: A House Divided - recenzja

8 postów w tym temacie

Łukasz Berliński

A House Divided, drugi odcinek drugiego sezonu The Walking Dead od Telltale Games, rozwiewa wszystkie wątpliwości jakie miałem po zagraniu w All That Remains. Jeśli tak ma wyglądać reszta sezonu, szykuje nam się kolejne GOTY.

Przeczytaj cały tekst "The Walking Dead: A House Divided - recenzja" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast miałem ochotę dać twórcom w mordę. Widocznie recenzent i wojtas grali po myśli twórców. Ja natomiast na każdym kroku byłem blokowany w tym co chcę uczynić. Najgorsze, pełne frustracji były dla mnie momenty, kiedy producenci zaoferowali mi złudny wybór. Np czy chcę iść z Drakiem przez most. Nie chce! A jednak muszę. Czy chce wspiąć się jak małpa na bocianie gniazdo? Nie chcę, a jednak w następnej scenie się wspinam. Czy chcę iść poszukać jedzenia? Nie chcę, czemu czarnuch nie pójdzie? Czemu małą dziewczynkę gdzieś wysyłają za każdym razem i muszę chodzić, gdy zwyczajnie nie chcę. Poza tym, nie chcę wędrować z tymi nie godnymi zaufania ludźmi. Niestety muszę. Ale chwila, jednak nie muszę, mogę wyłączyć grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2014 o 02:54, leartist napisał:

Np czy chcę iść z Drakiem przez most.

Z kim?
>Nie chce! A jednak muszę. Czy chce wspiąć się jak

Dnia 18.03.2014 o 02:54, leartist napisał:

małpa na bocianie gniazdo? Nie chcę, a jednak w następnej scenie się wspinam. Czy chcę
iść poszukać jedzenia? Nie chcę, czemu czarnuch nie pójdzie?

Masz rację. Do nie do pomyślenia, żeby grając główną bohaterką gry przygodowej wykonywać jakieś czynności. Lepiej jakby Clem siedziała na dupsku przez cały odcinek. To byłoby mega ekscytujące. Lee

Spoiler

nawet z jedną ręką

musiał wszystko robić. Takie życie protagonisty. Deal with it.
>Czemu małą dziewczynkę gdzieś

Dnia 18.03.2014 o 02:54, leartist napisał:

wysyłają za każdym razem i muszę chodzić, gdy zwyczajnie nie chcę.

O widzisz, to tak jak w życiu. Czasem ludzie mają gdzieś czego chcesz, a czego nie chcesz i po prostu musisz to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja natomiast miałem ochotę dać twórcom w mordę. Widocznie recenzent i wojtas grali po
> myśli twórców. Ja natomiast na każdym kroku byłem blokowany w tym co chcę uczynić. Najgorsze,
> pełne frustracji były dla mnie momenty, kiedy producenci zaoferowali mi złudny wybór.
> Np czy chcę iść z Drakiem przez most. Nie chce! A jednak muszę. Czy chce wspiąć się jak
> małpa na bocianie gniazdo? Nie chcę, a jednak w następnej scenie się wspinam. Czy chcę
> iść poszukać jedzenia? Nie chcę, czemu czarnuch nie pójdzie? Czemu małą dziewczynkę gdzieś
> wysyłają za każdym razem i muszę chodzić, gdy zwyczajnie nie chcę. Poza tym, nie chcę
> wędrować z tymi nie godnymi zaufania ludźmi. Niestety muszę. Ale chwila, jednak nie muszę,
> mogę wyłączyć grę.

Ta cala seria jest nedzna, ale wpisuje sie w gusta przecietnego ogladacza seriali, wiec nie powiniens byc zaskoczony. Tu wszystko jest "emocjonalne", "mroczne" i "inteligentne", calosciowo reprezentujac glebie kaluzy. Produkcja durna do imentu, infantylna niepradowpodobnie, mentalnie dla nastolatkow ale ludzie/gracze chyba tego typu "rozrywki" jednak oczekuja. Na szczescie, jak widze, nie wszyscy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Galnospoke za poparcie. Rozumiem, że gra się może podobać. Pierwszemu sezonowi wybaczyłem złudne wybory bo.. powiedzmy, nie mieli budżetu. Ale dorobili się hajsu tyle, że robią bodajże 3 gry naraz, więc oczekiwałem postępu w rozwoju ich gry. Poza tym spędzili 3 miesiące nad 1,5 godzinnym fragmentem. Oczekiwałem wieloliniowości, zwłaszcza w momentach, gdzie telltale zdecydowało się dać graczowi wybór kliknięcia różnych kwestii dialogowych. Mnie drugi sezon absolutnie nie satysfakcjonuje. Nawet wrócę do korzeni, że reakcje 11letniej dziewczynki nijak się mają do moich realnych reakcji. Popieram odważny krok w obsadzeniu niestereotypowej postaci w roli głownej, ale niewielu graczy chyba osiągnie immersje z nią.

Btw, Drake... no ten typ wygląda jak Drake z Uncharted. Myślałem, że skojarzysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2014 o 08:07, mati285 napisał:

O widzisz, to tak jak w życiu. Czasem ludzie mają gdzieś czego chcesz, a czego nie chcesz
i po prostu musisz to zrobić.


Ale jak się uprę, że nie chcę, to doprowadzę czasem do kłótni. Taka kłótnia chociaż dałaby mi satysfakcje, że postawiłem na swoim. Clementine jest caaaałkowicie pozbawiona zadziorności w dialogach, tej którą prezentuje jej mimika.

Imo niewybaczalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Walking Dead to najlepsza seria w jaką kiedykolwiek grałem. Każdy odcinek był wyjątkowy i podczas całej mojej przygodny nie nudziłem się ani przez moment. Mimo, że nie jestem fanem tematu Zoombie to tę serię mogę polecić każdemu. Choćby po to , aby zobaczyć jak wygląda najlepsza przygodówka ostatnich lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować