• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Crusader

Podłączanie kompa pod TV

Pytanie

Posiadam kartę Radeon 9550 i chciałbym podłączyć swój złom pod telewizor. Wiecie może jak tego dokonać? Wiem, że potrzebny jest do tego jakiś specjalny programik, ale jaki???

Jeśli ktoś może mi pomóc, to prosiłbym o łopatologiczną instrukcję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

27 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

potzebujesz programu o nazwie hydravision :) zainstalujesz i juz bedziesz wszystko wiedziec :) ten program ma sam w sobie lopatologiczna instrukcje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.07.2006 o 20:43, morthi napisał:

potzebujesz programu o nazwie hydravision :) zainstalujesz i juz bedziesz wszystko wiedziec
:) ten program ma sam w sobie lopatologiczna instrukcje :)


Zainstalowalem i cos troszke nie kleje, cos mi tam wypisuje o jakich aktywnych pulpitach (multidesk?) i dzieleniu ekranu...

Jezeli ktos ma karte z serii Radeon i ma podlaczony telewizor (lub monitor i telewizor) to prosilbym go o mala pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może ktoś chociaż powie jak fizycznie podłączyć TV pod kartę. (kable, przejściówki i jak uzyskać obraz z komputera na ekranie telewizora: szukanie typu UHF, VHF ?? )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.07.2006 o 21:41, Rider of Rohan napisał:

Może ktoś chociaż powie jak fizycznie podłączyć TV pod kartę. (kable, przejściówki i jak uzyskać
obraz z komputera na ekranie telewizora: szukanie typu UHF, VHF ?? )


Twoja karta powinna miec wyjscie s-video, tak samo wiekszosc telewizorow ma juz takie wyjscie typu s-video. Kupujesz taki kabel, podlaczasz do kompa i do telewizora, pamietaj by odlaczyc monitor (jesli takowy masz)! ! ! Tak samo mozesz postapic majac eurozlacze na karcie i w telewizorze. S-video to takie okragle wejscie, poznasz na pewno:) a jak nie to zajrzyj do instrukcji karty i instrukcji telewizora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.07.2006 o 21:41, Rider of Rohan napisał:

Może ktoś chociaż powie jak fizycznie podłączyć TV pod kartę. (kable, przejściówki i jak uzyskać
obraz z komputera na ekranie telewizora: szukanie typu UHF, VHF ?? )


Aha, zapomnialem. Najczesciej obraz pojawia sie na kanale "0", jesli go tam nie bedzie przejdz wszystkie kanaly, nie musisz nic ustawiac ani nic regulowac, obraz sam sie pojawi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.07.2006 o 11:59, The-Darkest napisał:

> Może ktoś chociaż powie jak fizycznie podłączyć TV pod kartę. (kable, przejściówki i jak
uzyskać
> obraz z komputera na ekranie telewizora: szukanie typu UHF, VHF ?? )

Twoja karta powinna miec wyjscie s-video, tak samo wiekszosc telewizorow ma juz takie wyjscie
typu s-video. Kupujesz taki kabel, podlaczasz do kompa i do telewizora, pamietaj by odlaczyc
monitor (jesli takowy masz)! ! ! Tak samo mozesz postapic majac eurozlacze na karcie i w telewizorze.
S-video to takie okragle wejscie, poznasz na pewno:) a jak nie to zajrzyj do instrukcji karty
i instrukcji telewizora.


No i jeszcze jedna opcja. Można mieć w karcie grafivznej wyjście s-video a w telewizoże eurozłącze. Ja tak mam własnie i mam taki kabel. Kupiłem go w z sklepie z kablami i różnego rodzaju przejsciówkami (sprzedawca znał się na żeczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.07.2006 o 12:04, BuuBuu napisał:

> > Może ktoś chociaż powie jak fizycznie podłączyć TV pod kartę. (kable, przejściówki

......

Na "RZECZY" chyba!! Miałem program TVtools i TV''ka podłączonego przez eurozłącze. Obraz piękny!, ale chociaż wszystko idealnie podłączone dźwięku NIE BYŁO!!!! Sprzedawca nie wiedział o co chodzi.... oddałem kabel i już więcej nie próbowałem, może lepiej kupić na czincze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.07.2006 o 12:09, Michael1v5 napisał:

Na "RZECZY" chyba!! Miałem program TVtools i TV''ka podłączonego przez eurozłącze. Obraz piękny!,
ale chociaż wszystko idealnie podłączone dźwięku NIE BYŁO!!!! Sprzedawca nie wiedział o co
chodzi.... oddałem kabel i już więcej nie próbowałem, może lepiej kupić na czincze?


Do dzwieku musisz miec osobny kabel i podlaczona karte dzwiekowa pod telewizor :) inaczej nie ma bata by cos bylo slychac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

O to ja, kożystajac z tematu zapytam. Mam karte z wyjściem s-video i kabel taki jak napisałem wcześniej (również jest wpinany do karty muzycznej). Ale jak podpiołem kompa pod telewizor i ustawiłem, zeby karta używała telewizora, to obraz na telewizoże się pojawił, ale strasznie nie wyraźny i w innych kolorach niż powinien (dzwięk szedł z telewizora). No i tu moje pytanie, czy jest jakiś program, żeby to zmienić, czy po prostu to wina TV (a najnowszy już nie jest) ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.07.2006 o 21:47, BuuBuu napisał:

O to ja, kożystajac z tematu zapytam. Mam karte z wyjściem s-video i kabel taki jak napisałem
wcześniej (również jest wpinany do karty muzycznej). Ale jak podpiołem kompa pod telewizor
i ustawiłem, zeby karta używała telewizora, to obraz na telewizoże się pojawił, ale strasznie
nie wyraźny i w innych kolorach niż powinien (dzwięk szedł z telewizora). No i tu moje pytanie,
czy jest jakiś program, żeby to zmienić, czy po prostu to wina TV (a najnowszy już nie jest)
????



Jest cała masa ale trzeba je znaleźć. nP. TVTools...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jezeli chodzi o punkt 3 to ja nie mam nawet tylu zakladek! Raz wlaczylem to mialem dokladnie tak jak na obrazku. ale teraz jak wchodze we wlasciwosci to mam tylko bodajze 6-7 zakladek... To sie jakois aktywuje samo czy co?

http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://www.benchmark.pl/artykuly/porady/jak_ustawic_pelnoekranowe_TV/strona-2.html< br />
przypominam ze mam Radeona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jest jeszcze jeden zonk: ja w TV nie mam polskich znakow na telegazecie, co podsuwa mi na mysl, iz ten telewizor nie jest wyprodukowany pod nasz kraj i to chyba moze miec zwiazek tez z wyborem formatu sygnalu TV. Np. dla Polski jest to PAL - D. Dobrze dedukuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.07.2006 o 13:30, qbalodz napisał:

No wiem, wiem. Tylko że ja nie mam tylu zakładek we wlasciiwosci->ustawienia->zaawansowane

Ja mam raptem tylko 6 zakladek, a nie tak jak jest na rysunku...

Wiesz dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.07.2006 o 13:34, Rider of Rohan napisał:

Wiesz dlaczego?


Niestety mam GeForce''a i z Radeonami nie miałem doczynienia. Coś mi się wydaje, że zrzuty są robione w systemie z zainstalowanymi alternatywnymi sterownikami Omega (zmodyfikowanymi dla uzyskania większej wydajności, jakości obrazu etc., podobne istnieją dla GeForce''ów), zaś Ty masz prawdopodobnie zainstalowane oryginalne sterowniki od ATI.

http://www.omegadrivers.net/

Znalazłem jeszcze jedną stronkę o podłączaniu TV do radeona ale wszystko jest wyjaśnione w oparciu o sterowniki Omega: http://solar.blurp.org/tvout.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

to sa zwykle drivery tyle ze stara wersja w nowych catalistach jest troche inaczej - ale ten poradnik powinien pomoc

jak nie idzie ze sterownikow bawcie sie hydravision. ja juz radeona nie mam od dluzszego czasu ale korzystalem z tego poradnika jak wrzucalem obraz na tv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Drodzy kombinatorzy :) proponuje Wam wywalic wszystkie programy, po prostu podlaczyc dwa kable, audio i obraz i juz! Nic nie trzeba ustawiac, jesli telewizor macie ustawiony OK to nie ma sensu jeszcze grzebac programami:P sam nigdy nie korzystalem z zadnych programow, podlaczam sie pod s-video i czincze auio i wszystko gra, obraz i dzwiek sa super i ok. Nie jest to tez wina driverow, radzilbym tez nic tam nie mieszac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.07.2006 o 20:57, The-Darkest napisał:

Drodzy kombinatorzy :) proponuje Wam wywalic wszystkie programy, po prostu podlaczyc dwa kable,
audio i obraz i juz! Nic nie trzeba ustawiac, jesli telewizor macie ustawiony OK to nie ma
sensu jeszcze grzebac programami:P sam nigdy nie korzystalem z zadnych programow, podlaczam
sie pod s-video i czincze auio i wszystko gra, obraz i dzwiek sa super i ok. Nie jest to tez
wina driverow, radzilbym tez nic tam nie mieszac :)



A jaki masz telewizor, bo ja mam dość stary i obraz po podłączeniu kompa jest beznadziejny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować