Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Intel Extreme Masters Katowice 2014 - relacja

15 postów w tym temacie

1. Poza Gambit i może KTB to w LoLu nie było ani jednej drużyny uważanej za czołówkę.
2. Roccat nie porwadzi w LCS
3. Mecze z udziałem iG oglądało się przyjemnie, iG vs KTB to był najlepszy mecz jaki widziałem od początku 3 sezonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> 1. Poza Gambit i może KTB to w LoLu nie było ani jednej drużyny uważanej za czołówkę.
>
> 2. Roccat nie porwadzi w LCS
> 3. Mecze z udziałem iG oglądało się przyjemnie, iG vs KTB to był najlepszy mecz jaki
> widziałem od początku 3 sezonu

ad 1 cmon, Cloud 9 to drugi najlepszy team NA po TSM. To, że w NA jest niższy poziom to już inna bajka :)
ad 2 masz rację, nie patrzyłem na statystyki po ostatnim tygodniu, jest trzeci faktycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że entuzjazm publiczności podczas finałów CS''a był spowodowany w dużej mierze obecnością polskiej drużyny.
Jeśli chodzi zaś o LoL''a to nie jest wina organizatorów imprezy, że aktualnie meta wygląda tak a nie inaczej. Ciężko wyobrazić sobie, żeby porzucili oni szanse na wygraną tylko po to aby wybrać coś niekonwencjonalnego. To nie LCS, gdzie mamy 28 (dobrze liczę?) meczy i nawet jeśli nie będziemy pierwsi mamy szansę na finały, możemy wybierać Mordekaiser''a. Tutaj każda wygrana się liczyła, dlatego grali bezpiecznie. Nie były to więc może najbardziej porywające rozgrywki, ale IMHO moc była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie opisany IEM, chociaż zabrakło nieco opisu czesci wystawowej. Zgadzam sie absolutnie z tezą, że "CS KRUL" i jest dla mnie zupełnie niepojęte, że na WCG nie ma zadnej strzelaniny. Na IEM też troche ten cs ''na doczepke'', bo w ramach EMS One. Organizatorzy mają jednak tego pecha, że trudno znaleźć inną grę poza csem. Bo co? Quake Live? Od biedy. Zresztą był i wypadł. Tournament dogorywa, Shootmania nie wypaliła i jest żadna. Został chyba tylko Black Ops 2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Jeśli chodzi zaś o LoL''a to nie jest wina organizatorów imprezy, że aktualnie meta wygląda
> tak a nie inaczej. Ciężko wyobrazić sobie, żeby porzucili oni szanse na wygraną tylko
> po to aby wybrać coś niekonwencjonalnego.

Ja to rozumiem, ale prawda jest taka, że gdy w kolejnym meczu zobaczyłem mid LeBlanc vs Gragas, top Renekton vs Shyvana i bot Lucian/Morgana vs Sivir/Thresh to myślałem, że puszczę pawia. A niekonwencjonalne wcale nie znaczy złe - KTB wyciągnęli w pierwszym meczu finałowym Olafa na Shyvanę bodajże i tak ją sponiewierał, że głowa mała. Jak często się widzi Olafa na turniejach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Finały lola nie porywały (przy 3 grze zacząłem już ziewać), ale za to cs-a i sc były bardzo emocjonujące.

Cosplayerzy naprawdę się przyłożyli przy wykonywaniu strojów, w pamieć zapadli mi Lee Sin, Thresh i Anka :D

Świetny doping, bardzo podobało mi się ze publiczność po finale cs-a przez chwile skandowała "NIP!" - aż się ciepło w środku robiło :P

Jak dla mnie impreza na duży plus, za rok na pewno się pojawię ponownie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Emocjonujący finał SC? Widowiskowe rozstrzygnięcia? Ten finał był najgorszym jaki kiedykolwiek został rozegrany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu wszyscy zobaczyli jaki lol jest naprawdę. Prosty i nudny. Do tego strasznie przewidywalny. Mogli na telebimie przed Spotkiem cs''a grać, a nie lola. Poza tym kto widział ten wie. 80% wszystkich obecnych to były dzieci które przyszły oglądać lola. Następnym razem powinni finały lola zrobić tydzień wcześniej/później niż innych gier i wszystko byłoby dobrze.

Co do komentatorów w Spotku. Przepraszam bardzo, ale to są finały "mistrzostw świata". Było wielu ludzi z zagranicy. Przykro mi, ale jak interesujesz się e-sportem to musisz znać angielski. Nie ma wytłumaczenia. Chcesz oglądać po polsku, licz na streamy w internecie. Dotyczy się to wszystkich. Nie obchodzi mnie to, że masz 10 lat i w szkole nie uczyli. Trudno. To nie jest miejsce dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie... Od niedawna jest także Battlefield 4 rozgrywany w ramach EMS One i wygląda on całkiem spoko. Inna sprawa to to, że WCG już nie ma i raczej dobrze, że tak się stało. Od jakiegoś czasu była to naprawdę mierna impreza, jakby nie wiem... jeśli to miała być taka e-sportowa olimpiada to jednak wymagałoby się od tego profesjonalizmu na najwyższym poziomie. A tak oglądając stream z SC II (gdzie też nie wiedziałem totalnie co, gdzie, kiedy oglądać) czułem się jak na świniobiciu na żywca. Tak więc dobrze, że tak się stało i są takie imprezy jak Dreamhack czy IEM, które zahaczają o kilka tytułów i stawiają na fajne zawody.

Natomiast co do tematu finałów SC II - tak, to były naprawdę słabe finały. Nie dlatego, że pvp, ale ze względu na styl gry sOs''a. Ja rozumiem dobrze, że zwycięstwo nawet najbardziej słabą techniką jest zwycięstwem, ale fromage dwa razy pod rząd to słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Natomiast co do tematu finałów SC II - tak, to były naprawdę słabe finały. Nie dlatego,
> że pvp, ale ze względu na styl gry sOs''a. Ja rozumiem dobrze, że zwycięstwo nawet najbardziej
> słabą techniką jest zwycięstwem, ale fromage dwa razy pod rząd to słabo.

Ej, to właśnie było zabawne, że go dwa razy takim serem pojechał :) Gdyby tak nie było można, to by nie było tego w grze.

> Przykro mi, ale jak interesujesz się e-sportem to musisz znać angielski.

Znam angielski prawdopodobnie lepiej niż ty znasz polski, co widać po tym, jak uparcie nazywasz Spodek Spotkiem. Nie zmienia to faktu, że 99% widowni to byli Polacy i dobry polski komentarz byłby o wiele lepszy niż ten angielski, zwłaszcza gdyby komentatorzy umieli robić show i ożywiać nieco nudnawe rozgrywki.

> W końcu wszyscy zobaczyli jaki lol jest naprawdę. Prosty i nudny.

Tak, zdecydowanie LoL jest prosty. Przecież to takie logiczne - CSa oglądali wszyscy ze zrozumieniem, nawet ci co nie grają. W SC2 też kumali co się dzieje mniej więcej. A w LoLu nie mieli bladego pojęcia co się dzieje wszyscy ci, którzy nie zrobili 30 lvl jakiś rok temu przynajmniej. Ba, oni nawet nie rozumieli co mówią komentatorzy. To oczywiste więc, że LoL jest najprostszą gier z wymienionych, nie? Naprawdę, to co piszesz ma wiele, wiele sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 00:40, KeyserSoze napisał:

Ej, to właśnie było zabawne, że go dwa razy takim serem pojechał :) Gdyby tak nie było można, to by nie było tego w grze.


No tak tak, tylko przypominając sobie np. co działo się podczas finałów drugiego sezonu WCS, gdzie każda gra była naprawdę emocjonująca... oj tam, po prostu chciał łatwo zdobyć 100k ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować