Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GOG zapowiada wsparcie dla Linux

17 postów w tym temacie

Steam i GOG mogą sobie linuksować, ale bez wsparcia EA i Activision nie ma szans na wyjście z niszy i bycie alternatywą dla przeciętnego gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Steam i GOG mogą sobie linuksować, ale bez wsparcia EA i Activision nie ma szans na wyjście
> z niszy i bycie alternatywą dla przeciętnego gracza.

I na EA i Acti przyjdzie czas, nie od razu Kraków zbudowano przecież...
Zresztą linuksiarze jakoś nie tęsknią za ich grami zbytnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2014 o 21:14, Boguslav4 napisał:

Zresztą linuksiarze jakoś nie tęsknią za ich grami zbytnio.

Tak, i z tego powodu muszą jęczeć, że nikt się nie interesuje Linuksem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2014 o 21:20, Dared00 napisał:

Tak, i z tego powodu muszą jęczeć, że nikt się nie interesuje Linuksem.


Ich sprawa, ja tak się tym nie przejmuje. Szczególnie, że to ma coraz mniej sensu buahaha :P
Edit. Używam i Windowsa i Linuksa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się cieszę :) Produkcyjnie sporo przeniosłem już na linucha, przy windowsie trzymają mnie gry właśnie. To muszę jednak przyznać, że biblioteka gog''a całkiem całkiem zachęca do kompletnego przerzucenia się (oczywiście dopóki w jakiegoś tylko windowsowego exclusive''a nie będę chciał pograć :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ano, Linuksa powinno być, nie Linuxa.
>
> Wkurza mnie to nieodmienianie iksa.

Obie wersje są poprawne od bardzo dawna można odmieniać wyrazy z x zachowujac go albo zmieniajac na inne znaki . Sprawdź sobie na sjp albo stronie rady jezyka polskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy przeniosą już całą ofertę GoG''a na Linuxa, to będzie to olbrzymi sukces. Użytkownicy Linuxa już nie będą wtedy marudzić, że nie mają w co grać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Gdy przeniosą już całą ofertę GoG''a na Linuxa, to będzie to olbrzymi sukces. Użytkownicy
> Linuxa już nie będą wtedy marudzić, że nie mają w co grać :)

Nie ma szans zeby nowosci ktore sa na gogu przerabiac nowo na opengl czy inna otwarta implementacje. Zrobic sie da ale to sie nikomu nie oplaci. Co do starych gier to moim zdaniem bedzie to po prostu instalka z prekonfigurowanym winem. Inaczej sie tego zrobic nie da bez grzebnia w kodzie. A przy tak wiekowych grach gdy ludzie nie mysleli jeszcze o pewnych technologiach to bedzie sie rownac z przepisaniem wszystkiego co mija zie z celem.

Steam dorobil wsparcie opengl do source, jednego silnika. A reszta to pojedyncze gry ktore dostaly wsparcie ie bezposrednio od tworcow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2014 o 07:13, Pryka napisał:

Nie ma szans zeby nowosci ktore sa na gogu przerabiac nowo na opengl czy inna otwarta
implementacje. Zrobic sie da ale to sie nikomu nie oplaci. Co do starych gier to moim
zdaniem bedzie to po prostu instalka z prekonfigurowanym winem. Inaczej sie tego zrobic
nie da bez grzebnia w kodzie. A przy tak wiekowych grach gdy ludzie nie mysleli jeszcze
o pewnych technologiach to bedzie sie rownac z przepisaniem wszystkiego co mija zie z
celem.

Steam dorobil wsparcie opengl do source, jednego silnika. A reszta to pojedyncze gry
ktore dostaly wsparcie ie bezposrednio od tworcow.


Podejrzeewam, że chodzi o wszystkie gry chodzące na DOSBoksie i wszelakie gry, które mają wersje Linuksowe od dawien dawna. Jest to całkiem spora bibliteka.

Co do reszty, zobaczymy... Większość gier Windowsowych z lat 1990-2005 chodzi bez problemowo na Wine, więc może cos w ten deseń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Steam i GOG mogą sobie linuksować, ale bez wsparcia EA i Activision nie ma szans na wyjście
> z niszy i bycie alternatywą dla przeciętnego gracza.

Zacznijmy od tego, że oferta GOG jest skierowana do swego rodzaju niszy, bo klient masowy jest zainteresowany nowościami, a nie starociami.

Druga sprawa, niech Acti trzyma się konsol, gdzie ich miejsce. EA może mnie cmoknąć w pupę, ich gry zdarza mi się kupować jedynie na sporych wyprzedażach.

Jeżeli Steam będzie w stanie stworzyć sporą bazę użytkowników korzystających z Linuksa, to i korporacyjni wydawcy dostosują swoje produkty na tę platformę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2014 o 22:29, Pryka napisał:

Obie wersje są poprawne od bardzo dawna można odmieniać wyrazy z x zachowujac go albo
zmieniajac na inne znaki . Sprawdź sobie na sjp albo stronie rady jezyka polskiego.


Tak, wiem, że obie poprawne, ale jak zostawisz "Linuxie", to nagle robi się debilizm w postaci czytania tego /linuksje/ zamiast /linuksie/. Dlatego i tak zawsze i wszędzie będę wytykać zostawianie ''x'' w odmianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować