Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Śmierć to dopiero początek na nowym zwiastunie Diablo III: Reaper of Souls

30 postów w tym temacie

Przeczytałem Zakon. Nie wiem czy to jest ten sam autor obu książek z szyldem diablo 3 w tle ale po Zakonie zdecydowanie wolę pograć w D3 niż poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2014 o 18:52, Brambor napisał:

"Szczeliny Nephalemów" . Powinni zakazać lokalizacji gier...


Dlatego po wpisaniu kodu z pudełkowej polskiej wersji gry można z całą premedytacją ściągnąć angielską wersję z battle net''a (nie to, że nie jestem fanem polskiej lokalizacji, w D2 fajnie się grało po polsku, ale jak zobaczyłem wstęp w ojczystym języku do D3 szybko ściągnąłem 2 GB angielskiej lokalizacji...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2014 o 18:52, Brambor napisał:

"Szczeliny Nephalemów" . Powinni zakazać lokalizacji gier...

A jak powinno się to nazywać według ciebie po Polsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2014 o 20:14, meJKu napisał:

Co jak co, ale dla mnie polska lokalizacja jest o wiele lepsza niż angielska ; )


Zgadzam się, nie rozumiem tego całego hejtu w stronę polskojęzycznej gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie Diablo 3 jest poprawne, ale dobrym bym go nie nazwał. Jakimś cudem "paragon" stał się "mistrzostwem" i tym podobne kwiatki. Głosy są zdecydowanie gorsze od angielskiej wersji (szczególnie skopali samego Diablo oraz Witch Doctora). Do tego pokuszono się o wstawienie polskich memów, które były popularne jedynie przez bardz ograniczony czas, dzisiaj są już martwe i w sumie tylko w tej grze jeszcze "żyją". No i pewna losowość nazw przedmiotów gorzej wypada w naszym języku ze względu na jego specyfikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, różne tryby i opcje robią zajawkę, ale dwie uwagi:

1. Zwiastunowa muzyka trochę nie pasuje do takich klimatów.
2. ...grafika gorsza niż w Path of Exile. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2014 o 20:45, Arcling napisał:

Tłumaczenie Diablo 3 jest poprawne, ale dobrym bym go nie nazwał. Jakimś cudem "paragon"
stał się "mistrzostwem" i tym podobne kwiatki.

Wolałbyś poziomy doskonałości?

Dnia 19.03.2014 o 20:45, Arcling napisał:

Głosy są zdecydowanie gorsze od angielskiej
wersji (szczególnie skopali samego Diablo oraz Witch Doctora).

Mi większość pasuje, choć diablo i azmodan wypadają zdecydowanie lepiej w angielskiej wersji.

Dnia 19.03.2014 o 20:45, Arcling napisał:

Do tego pokuszono się
o wstawienie polskich memów, które były popularne jedynie przez bardz ograniczony czas,
dzisiaj są już martwe i w sumie tylko w tej grze jeszcze "żyją".

Z tego co wiem podobne zabiegi są w każdej wersji językowej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tłumaczenie Diablo 3 jest poprawne, ale dobrym bym go nie nazwał. Jakimś cudem "paragon"
> stał się "mistrzostwem" i tym podobne kwiatki. Głosy są zdecydowanie gorsze od angielskiej
> wersji (szczególnie skopali samego Diablo oraz Witch Doctora). Do tego pokuszono się
> o wstawienie polskich memów, które były popularne jedynie przez bardz ograniczony czas,
> dzisiaj są już martwe i w sumie tylko w tej grze jeszcze "żyją". No i pewna losowość
> nazw przedmiotów gorzej wypada w naszym języku ze względu na jego specyfikę.

Pisząc poprawne, odnosiłem się tylko do postu trochę wyżej, odnośnie Szczeliny Nephalemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No dobra, różne tryby i opcje robią zajawkę, ale dwie uwagi:
>
> 1. Zwiastunowa muzyka trochę nie pasuje do takich klimatów.
> 2. ...grafika gorsza niż w Path of Exile. :P

Ad.2 Kup okulary... Path of Exile to sterylna, kiepska grafika pokroju Diablo 2 ale o podbitej rozdzielczości. Diablo 3 to piękno modeli, kolorów, dbałość o detale. Nie można czegoś takiego jak PoE zestawiać ze wzorcem, wygląda po prostu biednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polonizacja D2 to była prawdziwa mistrzowska robota, w D3 od początku gram w angielska wersje, zreszta wszystko od oprogramowanie po system i gry mam po angielsku, bo mi nie przeszkadza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2014 o 23:42, Aludra napisał:

Polonizacja D2 to była prawdziwa mistrzowska robota, w D3 od początku gram w angielska
wersje, zreszta wszystko od oprogramowanie po system i gry mam po angielsku, bo mi nie
przeszkadza :)


Szkoda tylko, że D2 jeden aktor podkładał głos sporej ilości postaci i za bardzo się nie starał by zmienić ton czy cokolwiek, ale co tam mistrzowska robota ;p

Obie polonizacje mają cos w sobie dobrego i zarazem złego, ale na pewno D3 nie jest tak zła ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Ad.2 Kup okulary... Path of Exile to sterylna, kiepska grafika pokroju Diablo 2 ale o
> podbitej rozdzielczości. Diablo 3 to piękno modeli, kolorów, dbałość o detale. Nie można
> czegoś takiego jak PoE zestawiać ze wzorcem, wygląda po prostu biednie.

Może w PoE grafika nie jest najwyższych lotów, ale na pewno nie jest sterylna. W oczy kłują najbardziej słabe animacje, reszta jest bardziej w klimatach diablo niż samo diablo, które wcale nie jest takie ładne. Na najwyższych detalach tekstury są paskudne, cienie jak na rok wydania co najwyżej w porządku, modele są całkiem dobre, no i animacje blizzarda zawsze robią wrażenie, ale w Diablo nie chodziło nigdy o kolory, miało być posępnie a jest bajkowo. Dodatkowo dalej są problemy typu nadmierne obciążanie pamięci, problemy z plikiem prefs, który lubi się psuć i zmieniać ustawienia no i ogólny problem z grami blizzarda gdzie gra ruszy na wszystkim ale nawet na najlepszym sprzęcie nie zawsze chodzi dobrze. Dobrze chociaż, że w końcu poprawili gameplay... Po prawie dwóch latach... Jakbym wiedział, że dostanę działającą porządnie grę dopiero teraz to bym dopiero teraz ją kupił. Trzeba jednak przyznać, że w tym momencie gra się bardzo przyjemniej i jakby tak było od początku to nie byłoby tylu rozczarowanych ludzi.
Co do tłumaczenia to dalej żałuje, że nie da się wyłączyć dialogów bo są okropne niezależnie od wersji a po przejściu gry tyle razy naprawdę nie chce się ich słuchać, dobrze chociaż, że można cutscenki wyłączyć.
Beznadziejne jest, że bez dodatku po premierze praktycznie nie będzie się w samą podstawkę opłacało grać. W D2 nie było tego problemu i można było się dalej bawić bez LoD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem rozmowy prowadzone pomiędzy postaciami w D3, w trakcie wędrówki są kpiną. Psuje to klimat którego i tak brakuje w stosunku do poprzednich części.

W Diablo 1 sama muzyka sprawia że gra wciąga mnie do swojego świata.
To były piękne czasy które już nigdy nie wrócą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować