Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowa wersja silnika Unity zapowiedziana

7 postów w tym temacie

masz rację, UE4 za 19$/miesięcznie lub można zapłacić raz 19$ by się go uczyć bez subskrypcji. Unity nie ma wyboru zbytnio. Unity5 Pro musi być za free + 5% z zysków gier. W innym razie, wiele osób się od niego odwróci. W sumie Unity stał się teraz mało atrakcyjny. Nawet jeśli będzie tańszy, to i tak nie dorówna UE4 i CryEngine3, który teraz jest za 10$/miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest strasznie perfidne ze strony Unity. Dodają naprawdę drobne zmiany, wiele z nich istniało już w pluginach. Jest tez sporo usprawnień, ale to za mało aby kazać developerom którzy już kupili w wersji 4, czy nawet wcześniej też 3, kupować jeszcze raz i cena upgrade jest bardzo wysoka. Dokładnie to samo było między 3, a 4.

Proponuję więc zwrócić uwagę bardziej na Unreal 4. Kosztuje duzo mniej, jest wydajniejsze, brzmi lepiej w portfolio. Unreal to 19 euro w subskrypcji, gdzie dla porównania unity w wersji podstawowej to 75euro + po 75 euro od platformy mobilnej! To naprawdę dużo biorąc pod uwagę ze developerzy którzy wcześniej kupili Unity 3 i Unity 4 nie mają ani grosza taniej. Dodatkowo Unity wymaga kupna subskrypcji na conajmniej 12 miesięcy. No to juz zupełnie odradzam Unity, mimo ze pracuje na nim zawodowo od 4 lat :) Ale warto jeszcze poczekać, ciekawe co Unity zrobi po wydaniu nowego Unreal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować