Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Niepotwierdzone: Wiedźmin 2 trafi na Linuksa

12 postów w tym temacie

Dnia 20.03.2014 o 14:46, Yezu napisał:

Ciekawe kiedy CDP coś na ten temat powie.

Już powiedzieli, zaktualizowałem właśnie newsa.

Spoiler: Odmówili komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 15:12, CAPTAINCOMMANDO napisał:

Pytam poważnie. Jaki jest sens używania tego systemu i kto i po co z niego korzysta ?

Linux stanowi świetne rozwiązanie w środowisku serwerowym jako stabilny system, umożliwiający szybką i pełną konfigurację wobec własnych potrzeb.

Poza tym, jeśli odpowiednio się do tego przygotujesz, cały system możesz dostosować pod siebie i decydować o każdym jego aspekcie - w przeciwieństwie do tego, co proponuje Microsoft z płatnym Windowsem, gdzie Twoja władza nad tym, co dzieje się w systemie jest, delikatnie mówiąc, ograniczona.

Większość dystrybucji jest mocno ubogich w porównaniu z Windowsem dla tych, którzy nie chcą poświęcić tych parunastu godzin na przeczytanie jednej lub dwóch książek o Linuksie, stąd całość wolno rozwija się w temacie zwyczajnego użytkownika. W sferze zawodowej zaś, cóż, do wszelkich rozwiązań (czy to programowanie, czy prace z serwerami) niemal zawsze używa się Linuksa.

System pomaga też unikać przedstawicieli (przedstawicielek) płci przeciwnej, jeśli poprzysiągłeś sobie celibat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Pytam poważnie. Jaki jest sens używania tego systemu i kto i po co z niego korzysta
> ?
> >
> Linux stanowi świetne rozwiązanie w środowisku serwerowym jako stabilny system, umożliwiający
> szybką i pełną konfigurację wobec własnych potrzeb.
>
> Poza tym, jeśli odpowiednio się do tego przygotujesz, cały system możesz dostosować pod
> siebie i decydować o każdym jego aspekcie - w przeciwieństwie do tego, co proponuje Microsoft
> z płatnym Windowsem, gdzie Twoja władza nad tym, co dzieje się w systemie jest, delikatnie
> mówiąc, ograniczona.
>
> Większość dystrybucji jest mocno ubogich w porównaniu z Windowsem dla tych, którzy nie
> chcą poświęcić tych parunastu godzin na przeczytanie jednej lub dwóch książek o Linuksie,
> stąd całość wolno rozwija się w temacie zwyczajnego użytkownika. W sferze zawodowej zaś,
> cóż, do wszelkich rozwiązań (czy to programowanie, czy prace z serwerami) niemal zawsze
> używa się Linuksa.
>
> System pomaga też unikać przedstawicieli (przedstawicielek) płci przeciwnej, jeśli poprzysiągłeś
> sobie celibat.
świetne ostatnie zdanie :)

Ale bardzo rzeczowo napisana wypowiedź. Władza na Windowsie? Jaka władza? ;)

Nie wszystko na Linuksie od początku jest proste, trzeba przeczytać parę poradników, ale jeśli człowiek się przyłoży to może stworzyć (z Linuxa i na Linuksie) coś wielkiego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Już powiedzieli, zaktualizowałem właśnie newsa.Spoiler: Odmówili komentarza.

Hahahah, no nie mogę z tego komentarza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ww3pl
Serio? Bez obrazy, ale walisz jakimiś wyuzdanymi sloganami sprzed lat. Alternatywą dla laików jest przykładowo Ubuntu, które intuicyjnością nie odbiega od rozwiązań windowsowych. Problem leży w ludzkich przyzwyczajeniach, braku wiedzy (że w ogóle jakaś alternatywa istnieje) i dostępu do rzetelnych, ogólnodostępnych informacji np. w mass mediach (bo wszędzie jesteśmy bombardowani reklamami gigantów). Wiele jest osób, które korzystają z komputera nie tylko dla gier, więc sens wyrzucania pieniędzy w produkt, którego rzeczywista wartość jest o wiele mniejsza (ale przecież marketing kosztuje) jest znikomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba, która zaczęła uczyć się obsługi Linuksa, żeby móc zrobić z nim coś więcej - przeszedłem przez wersje Ubuntu od 10.04 do 13.10 i biorąc pod uwagę to, co reprezentuje sobą Ubuntu dzisiaj (choć jest znacznie lepiej, niż kiedyś), przyrównywanie podstawowej funkcjonalności systemu i jego przejrzystości do Windowsa to jakiś kiepski żart. W moim przypadku raczej ciężko mówić o przyzwyczajeniach, choć fakt-faktem o dalsze zdobywanie wiedzy staram się na bieżąco.

Oczywiście, mówię w odniesieniu do osób, które przesiadają się z Windowsa czy Mac OS X i z Linuksem szczególnie wiele problemów nie mają.

Co do mojego pierwszego komentarza - nie licząc ostatniego zdania, nigdzie nie wypowiedziałem się o systemie źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 23:09, ww3pl napisał:

przyrównywanie podstawowej
funkcjonalności systemu i jego przejrzystości do Windowsa to jakiś kiepski żart.


Nie zgadzam się, po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 23:09, ww3pl napisał:

Co do mojego pierwszego komentarza - nie licząc ostatniego zdania, nigdzie nie wypowiedziałem
się o systemie źle.


>System pomaga też unikać przedstawicieli (przedstawicielek) płci przeciwnej, jeśli poprzysiągłeś sobie celibat.
lol.

>Większość dystrybucji jest mocno ubogich w porównaniu z Windowsem dla tych, którzy nie chcą poświęcić tych >parunastu godzin na przeczytanie jednej lub dwóch książek o Linuksie, stąd całość wolno rozwija się w temacie >zwyczajnego użytkownik
Unixowe systemu nie muszą być trudne. Mac, Android. Nawet powiedziałbym, że łatwiej się nauczyć korzystać z Gnoma 3 niż z Windows 8.
Mankamentem może być open/libre office, ale system jest prosty w użyciu. Są nawet filmiki na youtubie z osobami starszymi i szybko łapią jak korzystać z systemu. Jest nawet kilka materiałów na youtubie o tym jak osoba starsza się uczy.

20140321153036

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować