Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CryEngine i Unreal Engine 4 w zasięgu przeciętnego zjadacza chleba

14 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Crytek ogłosił start programu Engine-as-a-Service Program, dzięki któremu z niezwykłej technologii CryEngine będzie mogło skorzystać znacznie większe grono odbiorców niż dotychczas. Również Epic Games ogłosiło nowy model subskrypcji na Unreal Engine 4.

Przeczytaj cały tekst "CryEngine i Unreal Engine 4 w zasięgu przeciętnego zjadacza chleba" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie mogę się doczekać przetestowania Unreal''a 4. Zapowiadają się wygodne zmiany dla
> początkujących/lajków.

Niestety darmowej wersji programu już nie ma. Jest tylko wersja z abonamentem. Nie wielki to abonament i same warunki użytkowania lepsze ale jednak 20euro trza bulić miesiecznie za samą zabawę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brzmi zachęcająco... Chętnie bym spróbował własnych sił. Fajnie, że jest oferta skierowana dla tych, co będą zaczynali zabawę w programowaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Nie mogę się doczekać przetestowania Unreal''a 4. Zapowiadają się wygodne zmiany
> dla
> > początkujących/lajków.
>
> Niestety darmowej wersji programu już nie ma. Jest tylko wersja z abonamentem. Nie wielki
> to abonament i same warunki użytkowania lepsze ale jednak 20euro trza bulić miesiecznie
> za samą zabawę :(
20 dolarów nie euro, drobna różnica :P Możesz zapłacić raz i zrezygnować, nie będziesz miał dostępu do aktualizacji, ale nic nie stoi na przeszkodzie w wykupywaniu abonamentu kiedy pojawia się update na który czekasz. W tej formie licencja jest bardzo fajnie przemyślana, odsieje to trochę spam pseudo-gierek, a pomoże to wybić się ludziom zaangażowanym i z pasją.

Zawsze jest Unity :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 21:41, Kafar napisał:

Niestety darmowej wersji programu już nie ma. Jest tylko wersja z abonamentem. Nie wielki
to abonament i same warunki użytkowania lepsze ale jednak 20euro trza bulić miesiecznie
za samą zabawę :(


Czyli, że nie będzie wersji Trial 30-dniowej? Ewentualne 19$ za miesięczną zabawę można poświęcić i wtedy zdecydować, czy bardziej się angażować, ale taki trial byłby całkiem przyjemny i ułatwiłby tę decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 22:00, DeithWX napisał:

20 dolarów nie euro, drobna różnica :P


Ah ok ;) fakt 19$

Dnia 20.03.2014 o 22:00, DeithWX napisał:

Możesz zapłacić raz i zrezygnować, nie będziesz
miał dostępu do aktualizacji, ale nic nie stoi na przeszkodzie w wykupywaniu abonamentu
kiedy pojawia się update na który czekasz.


Owszem ;)

Dnia 20.03.2014 o 22:00, DeithWX napisał:

W tej formie licencja jest bardzo fajnie przemyślana,
odsieje to trochę spam pseudo-gierek, a pomoże to wybić się ludziom zaangażowanym i z
pasją.


Zgadzam sie, tym bardziej z tym 5% które jest duzo korzystniejsze dla twórców a i jest na dłuższą metę korzystniejsze dla epic ;) moim zdanie takie rozliczenia sa łatwiejsze.

Dnia 20.03.2014 o 22:00, DeithWX napisał:

Zawsze jest Unity :P


Unity jest też świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > 20 dolarów nie euro, drobna różnica :P
>
> Ah ok ;) fakt 19$
>
> > Możesz zapłacić raz i zrezygnować, nie będziesz
> > miał dostępu do aktualizacji, ale nic nie stoi na przeszkodzie w wykupywaniu abonamentu
>
> > kiedy pojawia się update na który czekasz.
>
> Owszem ;)
>
> > W tej formie licencja jest bardzo fajnie przemyślana,
> > odsieje to trochę spam pseudo-gierek, a pomoże to wybić się ludziom zaangażowanym
> i z
> > pasją.
>
> Zgadzam sie, tym bardziej z tym 5% które jest duzo korzystniejsze dla twórców a i jest
> na dłuższą metę korzystniejsze dla epic ;) moim zdanie takie rozliczenia sa łatwiejsze.
>
> > Zawsze jest Unity :P
>
> Unity jest też świetny.
>
Niestety, ale jest 19 euro. Po wejściu dalej w zakup dostajemy informacje że europejczycy mają podniesioną cenę do 19 euro z powodu podatków :P

Unity świetne ale... w tej chwili kosztuje duzo duzo więcej niz Unreal4 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > 20 dolarów nie euro, drobna różnica :P
> >
> > Ah ok ;) fakt 19$
> >
> > > Możesz zapłacić raz i zrezygnować, nie będziesz
> > > miał dostępu do aktualizacji, ale nic nie stoi na przeszkodzie w wykupywaniu
> abonamentu
> >
> > > kiedy pojawia się update na który czekasz.
> >
> > Owszem ;)
> >
> > > W tej formie licencja jest bardzo fajnie przemyślana,
> > > odsieje to trochę spam pseudo-gierek, a pomoże to wybić się ludziom zaangażowanym
>
> > i z
> > > pasją.
> >
> > Zgadzam sie, tym bardziej z tym 5% które jest duzo korzystniejsze dla twórców a
> i jest
> > na dłuższą metę korzystniejsze dla epic ;) moim zdanie takie rozliczenia sa łatwiejsze.
>
> >
> > > Zawsze jest Unity :P
> >
> > Unity jest też świetny.
> >
> Niestety, ale jest 19 euro. Po wejściu dalej w zakup dostajemy informacje że europejczycy
> mają podniesioną cenę do 19 euro z powodu podatków :P
>
> Unity świetne ale... w tej chwili kosztuje duzo duzo więcej niz Unreal4 :D
Ale możesz wypróbować za darmo

Eh, kiedy się nauczą 1 € != 1$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz wyprobowac za darmo chyba ze nie widze opcji, drugi krok to podanie karty i od razu z niej sciagnie:)

No to z tym euro dobrze jednak widziałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak unity wypada bardzo blado od tego co epik dał i musi coś zrobić.. mają 75$ (56euro chyba) ale + tyle samo za androida i + tyle samo za ios :(

Podejrzewam że nowa wersja silnika także nie będzie za free dostępna. Teraz jest 4 ale mówie o 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie możesz wyprobowac za darmo chyba ze nie widze opcji, drugi krok to podanie karty
> i od razu z niej sciagnie:)

Pisałem o Unity, źle się wyraziłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem 59zł. Czyli płaciłem w $. Podaje się dane z karty i już. Co do Unity, póki co ma monopol na rynku gier indie. Może trochę obniżą cenę, ale tańszy od UE4 raczej nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą testowałem demko Unreal Engine 4 na swoim kompie w natywnej rozdzielczości i pełnych detalach to znów tekstury za późno się wczytują :P Ale wyniki mieściły się w granicach 45 a 22 fps, gdzie średnio było około 30 klatek. Super zadowolony nie jestem, ale to pewnie swego rodzaju benchmark więc gry powinny być mniej wymagające :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować