Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Heroes of the Storm - już graliśmy!

81 postów w tym temacie

Dnia 23.03.2014 o 21:28, Gumisiek2 napisał:

A co takiego się dzieje na 30 poziomie? W co drugim meczu wcale nie spotykasz LeBlanc/Gragasa/Nidalee/Volibeara/Kha''Zixa/Riven/Nasusa/Shyvany/Diany/Shaco/Kassadin
a*, prawda? ;-) A ludzie wcale, ale to wcale nie biorą mniej lub bardziej OP postaci
i grają czymś niekonwencjonalnym dla przyjemności ;-)


Owszem. Po części dlatego, że najbardziej przegięte postacie są banowane a po części dlatego, że ludzie są faktycznie zmęczeni oglądaniem ciągle tych samych czempionów. Zresztą, jak dojdziesz do 30 i rozegrasz trochę ranków, to sam zdasz sobie sprawę, że to, co działo się poniżej 30 było nieistotne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2014 o 15:51, KeyserSoze napisał:

Supp Morgana to żadna nowość, gram nią od roku na supporcie, ba, wracając nią na mida
czułem się właśnie strasznie dziwnie... i okazało się, że wymiata wcale nie mniej niż
w S2, kiedy była nieustannie banowana przecież :)


Nierozumiemy się to ,że ty nia grales nieoznacza ,że ta postać byla viable w mecie supportow.Spotkanie Morgany na suporcie graniczylo z cudem w soloq.To samo tyczyło się annie ,alistara ,leony,zyry.Pamietam ,że jak gralem zyra na supporcie po premierze to typowa rekacja na rankedach był taka: " ty trollu zasługujesz na raka ze swoja rodzina"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2014 o 21:07, hammerfall87 napisał:

Nierozumiemy się to ,że ty nia grales nieoznacza ,że ta postać byla viable w mecie supportow.


Była, tylko nie grano nią na turniejach. Każdy, kto choć raz zobaczył, jak E Morgany zatrzymuje Q Blitza wiedział, że ona jest świetnym supportem. Od ponad roku czy nawet dwóch nie zmieniano nic w Morganie, oprócz dodania %missinghealth na W - a już przed tym była świetnym suppem z bardzo długim rootem na Q i masą cc na R.

Dnia 24.03.2014 o 21:07, hammerfall87 napisał:

" ty trollu zasługujesz na raka ze swoja rodzina"


tia, ja to teraz słyszę w 4 na 5 meczach w których biorę Kennena na suppa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu newsa jednoznacznie stwierdzam, że to będzie niewypał.
Osobiście jako były fan Doty a teraz fan Heroes of Newerth uważam, że zubożnając rozgrywkę poprzez niekupowanie przedmiotów, bez lasthitowania i ogółem koniecznego farmienia, zarabiania, bez konieczności levelowania, wrcania się sprawili MOBA - kaszankę dla samych noobków. Gdyby takie rozwiążania były na DOTA&W3 nie zaczynał bym swojej pasji na tym gatunku.
Im mniej wytycznych tym łatwiej jest grać, nie ma dylematów, nie ma tego ryzyka, dynamiki, bez finezji gdzie będzie towarzyszyć większa nuda niż w DOTA.
Gdy w obu drużynach są lepsi gracze, bardziej ogarnięci to same last hity, kupowanie itemów, szybkie levelowanie i wyczucie kiedy zabić danego hirosa nie wystarczy, są jeszcze wardy i sprawianie aby przeciwna drużyna ich w ogóle nie miała.
Ludzie pograją i odejdą. Za czasów Wacrafta 3 było mnóstwo mapek do jakiś tam pomniejszych misji i tułania się po nich właśnie w systemie coopeariot. Te mapki miały krótkie branie i umarły. Blizzard chciał na siłę zrobić coś innowacyjnego ale ta innowacja nie daje grywalności bo świat się już przekonał o tym dawno. Dla mnie po zakończeniu serii SCII korporacja jest jak niczym wypalone naczynie gdzie jest już prawie dno. Ta firma broni się przed upadkiem bo na rynek wchodzą lepsze gry i ciekawsze pomysły. Wyobraźcie sobie państwo blizzarda bez SC i SCII, to kompletna dziura. Poprzednie ich gry są już ograne i znudzone, dlatego teraz wypuszczają jakieś dziwactwa pokroju karcianki i lipnej moba.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaproponował osobiście blizzardowi, jeśli chce zmartwychwstać - spóbować się wzorować na innym fanowskim pomyśle, również w tych czasach kiedy dota się rodziała a mianowicie Footmen. Jak wiadomo footmenów było naprawdę wiele ale w końcu gracze sami ocenili który jest najbardziej ciekawy i przez bardzo długi czas kiedy W3 był popularny przed SCII, Footmen Frenzy 5,4 AR/SD miał olbrzymią popularność. Szukałem go na SCII ale nie była łaska go zrobić. Więc blizzard mógłby wykorzystać ten nieopatentowany pomysł bo był by genialny pod warunkiem że w wersji 5,4 i żadnej innej. Tam były by wykorzystane elementy strategii jak i crpg czy slash-rpg.
Problem ze złożeniem drużyn też nie był by trudny bo jak bywało w grach moba jest 10 osób a były wersje po 12 osób jak i w footmenach. Gdybym miał jakiś ludzi co znają się na zaawansowanej grafice i programowaniu to sprawili by zafinnansowanego footmena przez kickstartera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

żeby zmartwychwstać, to najpierw trzeba umrzeć, a blizz ma się dobrze i nigdzie się nie wybiera. Ta śmieszna karcianka zapełniła niszę, o którą nikt nawet nie walczył- konkurencji nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2014 o 11:03, Budo napisał:

żeby zmartwychwstać, to najpierw trzeba umrzeć, a blizz ma się dobrze i nigdzie się nie
wybiera. Ta śmieszna karcianka zapełniła niszę, o którą nikt nawet nie walczył- konkurencji
nie ma.


Konkurencja jest, tylko ty jej nie znasz :) poguglaj Duel of the Champions :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ta giera wygląda mi na bardziej skomplikowaną niż hearthstone. Nie wiem, bardziej w kierunku mtg. W każdym razie skoro gry nie ma w "wtf is" od total biscuita, to znaczy, że nie istnieje ^^
Chodzi mi o karcianki proste jak konstrukcja cepa, w hearthstone nawet menu ma tylko kilka przycisków. Casualowa gierka nastawiona na prostotę i fun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowny gram.pl
Od ponad tygodnia administratorzy stron w Kolektywie próbują dowiedzieć się dlaczego Ich strony nie działają. Nikt jednak na nasze pytania nie odpowiada. Niezależnie od tego czy próbujemy się skontaktować z osobą odpowiedzialną za Kolektyw, bezpośrednio z Wami na facebooku, pisząc maile czy dzwoniąc.
My, Zanzibar, straciliśmy premierę kolejnej odsłony i nawet nie to jest problemem, problemem jest brak reakcji ze strony gram.pl
Ten post powstał tylko by zwrócić Waszą uwagę na nas - Kolektyw.
Z wyrazami szacunku
kul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 17:44, Budo napisał:

Ta giera wygląda mi na bardziej skomplikowaną niż hearthstone. Nie wiem, bardziej w kierunku
mtg. W każdym razie skoro gry nie ma w "wtf is" od total biscuita, to znaczy, że nie
istnieje ^^
Chodzi mi o karcianki proste jak konstrukcja cepa, w hearthstone nawet menu ma tylko
kilka przycisków. Casualowa gierka nastawiona na prostotę i fun.

Yup. W porównaniu do Hearthstone, Duel of Champions nawet menu ma skomplikowane. Chociaż (to już na marginesie) w moim osobistym i niezależnym odczuciu DoC sprawia dużo więcej frajdy podczas gry i satysfakcji z wygranego meczu niż Hearthstone, który z definicji ma być prosty i zabawny. Wychowany w zeszłym stuleciu jestem przyzwyczajony, że na zwycięstwo muszę zapracować, dlatego takie gry jak karcianka Blizzarda mnie nie kręcą. :(
I z tego co czytam to samo będzie z HotSem. Chcę wyzwań, po to są gry. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Widzisz, ja też poprzednie stulecie, prawie trzy dychy na karku, a jednak hearthstone doskonale trafia w moje gusta. Czasami po pracy mam ochotę na partyjkę czegoś łatwego i lekkiego, a nie orać się ze strategią i nie wiadomo jak skomplikowaną grą... w magica już się w realu nagrałem.
Także każdy ma inne preferencje, ale na pewno pozytywne jest, że kolejne nisze są zapełniane, bo ludzie mają przynajmniej z czego wybierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę tak jak niektóre osoby tutaj, że nowa MOBA Blizzarda może podbić serca wielu graczy. Po pierwsze ze względu na bohaterów z ich znanych produkcji, po drugie w grze mamy kilka nowych pomysłów i piękną grafikę.
Od 3 lat gram w LoL-a ale wydaje mi się, że twórcy tej gry sami strzelili sobie w kolano. Każda nowa postać nie za bardzo różni się od poprzednich, może mieć stuna, dasha lub slowa. W LoL nie może powstać żadna niekonwencjonalna, inna, oryginalna postać. Jak w przypadku Doty czy HoTS... Grając 80% swoich gier na topie w 90% przypadkach buduję ten sam build, bo inny po prostu nie działa. Sunfire Cape/Omen Rainduina przeciwko AD i Spirit Visage/Banshee przeciwko AP.
W grze Blizzarda można tworzyć postacie jakie się chce i to jest ogromny + tej gry !
I z pozoru prosta rozgrywka może mieć bardzo wiele taktycznych rozwiązań, po liczbe osób wysyłanych do kopalni, szybkiego zabijania i przejmowania stworów w jungli po całkowite ignorowanie zbierania czaszek..
Tak jak ktoś wspominał wcześniej w lolu możliwość budowy wielu itemów to tylko POZÓR, na ADC w 90% są to te same 3/4 itemy, na TOP również, Jedynie MID ma troszkę większy wybór.
Poza tym z tego co zauważyłem w LoLu gra na lini często nie ma prawie żadnego znaczenia(lub małe). Jeśli twoja drużyna dobrze dobierze postacie to nawet przegrywając linię 0-5 można bezproblemowo wygrać większość TF.

A co do wspomnianego minusa jeśli chodzi o nooba w teamie i feedowanie całej przeciwnej drużyny, można też przecież trafić na mistrza który całą naszą drużynę poniesie do zwycięstwa, poza tym ten kto uważa że w tej grze nie będzie wymagany "skill" bardzo się myli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie mogłem się przekonać do League of Legends, szczególnie z powodu tego toksycznego środowiska graczy. :P Dlatego też chętnie spróbuję swoich sił w Heroes of the Storm.
Z drugiej strony patrząc ciekawe zagranie ze strony Blizzarda. Ich targetem są tacy "niedzielni mobowcy"(nie wiem jak to ująć inaczej), czyli celuje w inną grupę graczy niż obecny lider, tym samym nie wchodzą sobie w paradę. Blizzard jaki by nie był, to nie wiem czy udało by mu się wygrać z, jakby nie patrząc, najpopularniejszą obecnie grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 14:13, KeyserSoze napisał:

Konkurencja jest, tylko ty jej nie znasz :) poguglaj Duel of the Champions :)


Drogi autorze.. prosze DoC.. stoczył sie tak mocno ze szkoda gadac... po jednym z ostatnich patch.. to nawet niechciało mi sie odpalać gry, Ubi w docu pół roku naprawiali jedna karte.. Wracając do tekstu autor chyba niezabardzo sie przyłożył. " brak itemów to zuooo" chciałbym zauważyć iz w LoL-u.. jes w pyte itemów a i tak uzywa sie konkretnych itemów do poszczególnych champów.. zmienia sie tylko kolejność składania.. więć artykół BARDZO stronniczy dziekuję postoję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2014 o 22:40, Muntrill napisał:

Drogi autorze.. prosze DoC.. stoczył sie tak mocno ze szkoda gadac... po jednym z ostatnich
patch.. to nawet niechciało mi sie odpalać gry, Ubi w docu pół roku naprawiali jedna
karte.. Wracając do tekstu autor chyba niezabardzo sie przyłożył. " brak itemów to zuooo"
chciałbym zauważyć iz w LoL-u.. jes w pyte itemów a i tak uzywa sie konkretnych itemów
do poszczególnych champów.. zmienia sie tylko kolejność składania.. więć artykół BARDZO
stronniczy dziekuję postoję.

Z DoCem się zgadzam. Uczestniczyłem w becie, ale gra nie wciągała.
Co do LoLa, to comunity jest tragiczne dlatego nie lubie tej gry. Plusem lola będzie większa modyfikowalność rozgrywki, bo itemy sporo zmieniają, ale z drugiej strony HoTs będzie najbardziej User friendly.

Czas pokaże w każdym razie co wyjdzie z HoTsa. Mi się gra podoba i chętnie zajrzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz racje itemy zmieniaja duzo, ale ten fakt nie zmienia faktu iz wiekszosci z nich sie nie składa / kupuje.. W hotsie itemy, masterki glyphy zostały sprowadzone do 1 rzeczy a mianowicie talentow które pozwalaja w jakims ograniczonym stopniu bawic sie postacia jak np zrobic z tanka assasyna.. oczywiscie nie bedzie to tak samo dobry assassyn jak postac stworzona do tej roli.. ale tez beedzie dawac rade..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować