Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft zapowiada DirectX 12, pierwsze gry wykorzystujące DX12 ukażą się pod koniec 2015 roku

32 postów w tym temacie

Jestem miło zaskoczony kierunkiem w który Microsoft udał się ze swoimi bibliotekami. Nadal jednak mam nadzieję, że mimo wszystko DX zacznie powoli odchodzić na bok a OpenGL zacznie zyskiwać na popularności. Było by to z pewnością dużo zdrowsze dla rynku PC. Swoją drogą - jestem nieco zdziwiony tym, że Nvidia i AMD pozwalają na tego typu zagrywki - ta druga nawet stworzyła własne API dzięki któremu gry będą chodziły lepiej. Widać wyścig polygonów i innych teslaciątek skończył się na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2014 o 03:41, Eternal101 napisał:

Dobrze że znajdują sie tacy "wybitni" ludzie jak ty którzy zawsze mi wyjaśnią... Bo sam
no nie umiem czytać...


Przecież ewidentnie nie przeczytałeś (wtedy) -_- Nie pierwszy raz zabierasz się za temat z wysokości nagłówka;

Dnia 22.03.2014 o 03:41, Eternal101 napisał:

Przeczytałem i zobaczymy jak ta kompatybilnośc im wyjdzie... Po
2 pisać to oni sobie mogą, XOne też miał być cudem technologicznym a jedyne co się polepszyło
to hmm lekko grafika która od PS4 i komputerów to odstaje jak nieuczesany włos.


A co to kurde ma do rzeczy? To będzie w ogromnej mierze to samo API, tylko z poszerzonym dostępem do zasobów procka, co tu może być niekompatybilne i z czym?? Najwyżej z systemem operacyjnym, ale wówczas wystarczy stosowny upgrade do wersji jakiejś tam, żadna wymiana grzały czy coś w tym stylu;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2014 o 21:11, Eternal101 napisał:

Microsoft jak zawsze na propsie, nie ma kart wykorzystujacych DX 12 ale oni chcą wydawać
gry wykorzystującego go... Genius...

Czytałeś o DX12, czy przeczytałeś tylko newsa?

Już się nie tłumacz, bo widać, że nie przeczytałeś. Wszystkie karty zgodne z DX11 są zgodne z 12. To tylko API.

Besides, nawet gdyby, to co z tego? Karty zgodne z DX12 wyjdą tak czy siak a gracze jak zrobią upgrade, to odpalą gry w nowym trybie. Tak było zawsze. Witamy na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dx12 nie będzie w windowsie 7 to można śmiało uznać tego directxa za próbę przekonania graczy do przenosin na kolejne wersje windy. Oby tylko producentom gier nie strzeliło do łba wydawać wtedy pozycji z obsługą wyłącznie dx12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2014 o 09:51, Henrar napisał:

Besides, nawet gdyby, to co z tego? Karty zgodne z DX12 wyjdą tak czy siak a gracze jak
zrobią upgrade, to odpalą gry w nowym trybie. Tak było zawsze. Witamy na PC.

Ja się nie muszę przed nikim tłumaczyć a już szczególnie przed tobą i innymi osobami z tego forum, nie czytałem o DX12 bo mam go gdzieś, czytałem tylko newsa ale widze że TY i paru innych użytkowników zawsze i we wszystkim musicie swoje 3 grosze wtrącić... Po 2 wyjdą z DX12 i co z tego? Karta za 3-4k ? Ile osób ją kupi, błagam cię... A i właśnie nie mówi mi że zagranicą ludzie sobie pozwolą bo nawet za granicą nikt kto nie ma milionów na koncie nie kupi kompa za 20k z grafiką za 4k byle mieć DX12. Ale jeśli faktycznie tak jak napisali DX12 będzie działał np z takim GTX 770 i gry będą się odpalały w DX12 to dobrze/


kodi24 Nie wmawiaj mi (po raz kolejny) że czegoś nie zrobiłem jak tego nie wiesz... Bo to co napisałeś to są tylko TWOJE domysły i nic po za tym... Po 2 właśnie o to chodzi Microsoftowi żeby ludzie polecieli po nowe systemy (choć nie wiem po co) pełna moc DX 11 nie jest wykorzystana a oni już DX12 byle tylko ludzie kupili ich nowy system... To jest żałosne dla mnie... Z xboxem One nie wyszło im to liczą na zyski większe z nowego systemu, kto myśli że nie chodzi o kasę widać albo się dopiero urodził albo nie wie w jakim świecie żyje. Tak swoją drogą jeszcze mówisz upgrade zrobią tak? Hmmm a wiesz że już siódemka nawet DX 11.1 nie obsługuje prawda? Że jest to exclusive dla W8? Pewnie DX 12 będzie exem dla W9.

IC81 Raczej nie dadzą inni twórcy, takie absurdy to może tylko Microsoft w swojej desperacji wymyślać żeby ludzi zmusić do kupna nowego systemu. Mam nadzieję że nie tylko karty z DX11 będą obsługiwały DX12 ale i W7 maks W8 również będzie w stanie go obsłużyć a nie że sobie exa dla W9 wymyślą. A to że chodzi im o kasę to jest oczywiste ;>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2014 o 14:12, Eternal101 napisał:

Ja się nie muszę przed nikim tłumaczyć a już szczególnie przed tobą i innymi osobami
z tego forum, nie czytałem o DX12 bo mam go gdzieś, czytałem tylko newsa ale widze że
TY i paru innych użytkowników zawsze i we wszystkim musicie swoje 3 grosze wtrącić...


Czyli nie czytałeś, ale musisz się wypowiedzieć, mimo że nie masz racji. I ty chcesz być traktowany tutaj poważnie?
Wiesz, jak łatwo udowodnić to, że newsa nie przeczytałeś? patrz nieco niżej...

Dnia 23.03.2014 o 14:12, Eternal101 napisał:

Po 2 wyjdą z DX12 i co z tego? Karta za 3-4k ? Ile osób ją kupi, błagam cię...

Chwila, chwila, chwila. To nie ty mówiłeś, że na PCtach jest postęp a konsole to stagnacja? Postęp kosztuje, witamy w prawdziwym świecie, zwłaszcza IT.
Na DirectX 9.0 czy 11 też narzekałeś, bo gier było mało? LOL.

Dnia 23.03.2014 o 14:12, Eternal101 napisał:

A i właśnie
nie mówi mi że zagranicą ludzie sobie pozwolą bo nawet za granicą nikt kto nie ma milionów
na koncie nie kupi kompa za 20k z grafiką za 4k byle mieć DX12. Ale jeśli faktycznie
tak jak napisali DX12 będzie działał np z takim GTX 770 i gry będą się odpalały w DX12
to dobrze/

http://www.extremetech.com/gaming/178904-directx-12-detailed-backwards-compatible-with-all-recent-nvidia-gpus-will-deliver-mantle-like-capabilities
One of the surprise announcements at the show is that Nvidia will support DX12 on every Fermi, Kepler, and Maxwell-class GPU. That means nearly every GTX 400, 500, and 600 series card will be supported. Interestingly, AMD isn’t necessarily following suit — the company has indicated that it will support DX12 on all GCN-based hardware, but hasn’t indicated if HD 6000 or HD 5000 cards will be included in that.

Dnia 23.03.2014 o 14:12, Eternal101 napisał:

kodi24 Nie wmawiaj mi (po raz kolejny) że czegoś nie zrobiłem jak tego nie wiesz...

Przecież widać po twoim poście, że wiele o DX12 nie wiesz...

Dnia 23.03.2014 o 14:12, Eternal101 napisał:

Bo to co napisałeś to są tylko TWOJE domysły i nic po za tym...

To teraz tutaj dowód:
Nvidia zamierza zapewnić wsparcie sprzętowe DX12 w systemach operacyjnych Microsoftu - wprowadzi obsługę API DX12 we wszystkich procesorach graficznych opartych na architekturach Fermi, Kepler i Maxwell, które obsługują obecnie API DX11. W ten sposób firma zapewni deweloperom gier wsparcie dla większości obecnego rynku (jak podaje, produkty te obejmują ponad 50% rynku, 65% w przypadku kart dedykowanych).
Wiesz, skąd to cytat?

Dnia 23.03.2014 o 14:12, Eternal101 napisał:

Po 2 właśnie o to chodzi
Microsoftowi żeby ludzie polecieli po nowe systemy (choć nie wiem po co) pełna moc DX
11 nie jest wykorzystana a oni już DX12 byle tylko ludzie kupili ich nowy system...

Zdefiniuj, co znaczy "pełna moc DX11"...

Dnia 23.03.2014 o 14:12, Eternal101 napisał:

To jest żałosne dla mnie...

Nope, to się nazywa zarabianie pieniędzy i robienie wszystkiego, by ludzie nie odchodzili z ekosystemu Microsoftu na rzecz innych.

Dnia 23.03.2014 o 14:12, Eternal101 napisał:

Z xboxem One nie wyszło im to liczą na zyski większe z nowego
systemu,

SHOCKING NEWS:
Microsoft zarabia na Windowsie o wiele więcej niż na Xbox One. More news at 11.

Dnia 23.03.2014 o 14:12, Eternal101 napisał:

kto myśli że nie chodzi o kasę widać albo się dopiero urodził albo nie wie w
jakim świecie żyje. Tak swoją drogą jeszcze mówisz upgrade zrobią tak? Hmmm a wiesz że
już siódemka nawet DX 11.1 nie obsługuje prawda? Że jest to exclusive dla W8? Pewnie
DX 12 będzie exem dla W9.

http://techreport.com/news/23907/windows-7-update-brings-some-dx11-1-features

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując dopiszę coś, co odwiecznie stanowiło dyskusyjny motorek napędowy tego forum (i wielu innych): postęp musi być ;D Chrzciciele "standardów" nie powinni stawać na przeszkodzie...standardom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żeby zaostrzyć już tą 2 stronicową wojenkę.

Ale czy czasem nie mamy powtórki z rozrywki jeśli chodzi o tą grafikę i obsługę hardware, bo szczerze nawet ja pamiętam jak na DX9 wiele osób psioczyło po upie do wersji DX9c (praktycznie to samo co dzisiaj wersja DX1X.x na końcu).

I teraz mamy tego nieszczęsnego DX12 który jest powtórką z poprzednimi wersjami. DX10 jako polepszona wersja DX9c która ostatecznie niewiele wnosiła do sfery grafiki. Potem mieliśmy DX 10.1 który w rzeczywistości naprawdę coś pomagał ale potem został zastąpiony przez DX11 który zdrowo polepszał w niektórych przypadkach oraz wydajnościowo w większości nie było tak źle jak z DX10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2014 o 16:53, Henrar napisał:

Chwila, chwila, chwila. To nie ty mówiłeś, że na PCtach jest postęp a konsole to stagnacja?
Postęp kosztuje, witamy w prawdziwym świecie, zwłaszcza IT.
Na DirectX 9.0 czy 11 też narzekałeś, bo gier było mało? LOL.

Czy ja narzekam że gier jest mało? Czytaj uwaznie co ja piszę a nie z góry z hatem lecisz...

Dnia 23.03.2014 o 16:53, Henrar napisał:

Przecież widać po twoim poście, że wiele o DX12 nie wiesz...

Póki co opieram się na newsach, wyjdzie to wyjdzie tylko niech potem nie łkają że znowu nie zarobią na swoich durnych pomysłach tak jak Xbox One który jest failem generacji na samym starcie :D.

Nope, to się nazywa zarabianie pieniędzy i robienie wszystkiego, by ludzie nie odchodzili

Nope to się nazywa wydawanie tego samego "kotleta" odsmażanego ze zdjętą starą panierką i daną nową (ale
mięso to samo :))

Dnia 23.03.2014 o 16:53, Henrar napisał:

Microsoft zarabia na Windowsie o wiele więcej niż na Xbox One. More news at 11.

Już nie długo, niech jeszcze więcej gier zacznie wychodzić na linuksa zobaczymy wtedy na czym zarobią a z tego co mi wiadomo niektórzy twórcy mają taki plan by robić gry również na Linuksa ;>.

Dnia 23.03.2014 o 16:53, Henrar napisał:

Ok cofam to nie wiedziałem że jednak zrobili ŁASKAWIE dla W7 ;>, myślałem że dalej jest tylko na W8 exem ;>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2014 o 19:03, Eternal101 napisał:

Czy ja narzekam że gier jest mało? Czytaj uwaznie co ja piszę a nie z góry z hatem lecisz...

Właśnie to robisz? Nie tutaj, ale na GoLu jak najbardziej.

Dnia 23.03.2014 o 19:03, Eternal101 napisał:

Póki co opieram się na newsach

Które mówią, że poprzednie generacje kart są zgodne z DX12...

Dnia 23.03.2014 o 19:03, Eternal101 napisał:

Nope to się nazywa wydawanie tego samego "kotleta" odsmażanego ze zdjętą starą panierką
i daną nową (ale
mięso to samo :))

Widziałeś co wprowadza DX12? Lol, jeżeli to jest odgrzewany kotlet, to nie istnieje na świecie nic świeżego.
Weź na spokojnie poczytaj, o co chodzi w DX12, potem pisz głupoty. Podobno znasz się na informatyce, więc powinieneś wiedzieć, co znaczy niskopoziomowe API.

Dnia 23.03.2014 o 19:03, Eternal101 napisał:

Już nie długo, niech jeszcze więcej gier zacznie wychodzić na linuksa zobaczymy wtedy
na czym zarobią a z tego co mi wiadomo niektórzy twórcy mają taki plan by robić gry również
na Linuksa ;>.

Bo oczywiście Linux spowoduje, że wszyscy się nań przesiądą. I oczywiście gry spowodują, że te 80% ludzi korzystających z PC porzuci Windowsa na rzecz Linuksa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2014 o 19:29, Henrar napisał:

Właśnie to robisz? Nie tutaj, ale na GoLu jak najbardziej.

Że niby tam piszę że gier jest mało z DX11? Ty chyba mnie z kimś mylisz już naprawdę za dużo hate;u do mnie widać...

Dnia 23.03.2014 o 19:29, Henrar napisał:

Które mówią, że poprzednie generacje kart są zgodne z DX12...

Przekonamy się jak będzie pod koniec 2015 roku czyli 1,5 roku jeszcze około.

Dnia 23.03.2014 o 19:29, Henrar napisał:

Widziałeś co wprowadza DX12? Lol, jeżeli to jest odgrzewany kotlet, to nie istnieje na
świecie nic świeżego.
Weź na spokojnie poczytaj, o co chodzi w DX12, potem pisz głupoty. Podobno znasz się
na informatyce, więc powinieneś wiedzieć, co znaczy niskopoziomowe API.

Ja tutaj akurat pisałem o Windowsie ;>.

Dnia 23.03.2014 o 19:29, Henrar napisał:

Bo oczywiście Linux spowoduje, że wszyscy się nań przesiądą. I oczywiście gry spowodują,
że te 80% ludzi korzystających z PC porzuci Windowsa na rzecz Linuksa...

Nie wszyscy ale napewno Ci co mają dość bełkotu Microsoftu typu "Musimy zmienić Windows bo nie mozemy zaimplementowac w starym czegoś tam" co jest bullshitem szczególnie że W8 dla mnie to porażka (próba ukonsolowienia PC''tów ) jeszcze pad w paczuszce i mamy większą modyfikowalną konsolę :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2014 o 18:36, Phobos_s napisał:

Raczej to wątpliwe. Wyraźnie jest w tekście napisane, że pierwsze gry obsługujące DX12
mają pojawić się pod koniec 2015. Luty 2015 to nie koniec roku.
Poza tym, na tę chwilę, inwestycja zasobów w poprawianie renderera tak żeby wykorzystywał
DX12 to strata czasu.


Z jednej strony prawda, ale studia dostają informacje o nowych technologiach wcześniej niż "normalni zjadacze chleba". I mozliwe, że CDP R miało cynk o DX 12 wcześniej od NV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować