Zaloguj się, aby obserwować  
Darkstar181

Assassin''s Creed: Unity

388 postów w tym temacie

Dnia 15.11.2014 o 11:53, lis_23 napisał:

nawet uzbrojonych, teraz trzech żołnierzy z bronią palną i leżysz

Zanim wyszedłem przez to okno zginąłem aż 3 razy, raz próbowałem walczyć z nimi wszystkimi, za drugim dostałem salwę w plecy za wszystkie punkty zdrowia. Zabawnie to wyglądało bo już jedną nogę Arno miał na parapecie praktycznie i nagle baaaam! Rozbryzgany na ścianie, za trzecim ponownie za dużo mieczy i nie było jak tego wybronić.

Przy okazji ten zmieniony system szybkiego schodzenia jest świetny, szkoda że wpadli na to dopiero przy tej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko: gdzie wpisać kod na DLC z Empiku?

W zestawie znajdują się:
Pakiet Pruski – kamizelka pruska i sztucer klonowy.
Pakiet Muszkietera – kaptur z oblężenia Maastricht i rapier z hiszpańską rękojeścią.
Pakiet Strzelecki – kaptur lipskiego regimentu i pistolet o podwójnej lufie.

Uplay go nie przyjmuje, kod ma szesnaście znaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, że walka jest trudniejsza? Jest... na samym początku. W momencie kiedy dostajemy sklep z toną uzbrojenia (o ile wcześniej zbieraliśmy sobie skrzynki, nie wszystkie) i możemy wydać pierwszą kasę wszystko staje się łatwiejsze :P. Z dostępnych mieczy, pistoletów czy kapturów/butów/spodni itd spokojnie przeskoczyłem kilka pozycji uzbrojenia kupując te lepsze.

Pozwoliłbym sobie na jeszcze lepszy oręż kosztem czegoś innego, ale reszta przedmiotów wymaga innych opcji, ukończ sekwencję, zalicz określoną misję itd. Nie powiem, że jest już łatwiutko jak pasztet, ale dla przykładu o ile na samym początku musiałem wyprowadzić z 6 ciosów szablą aby położyć gościa to teraz wystarczają 3-4. Pierwszy Asasyn, w którym przydają mi się do czegoś bomby dymne, serio. W poprzednich odsłonach nawet nie chciało mi się z nich korzystać, tutaj w Unity są przydane na większą ilość przeciwników.

Nie posuwam osi fabularnej do przodu jak szalony, eksploruję i to całkiem sporo (stąd ta kasa ze skrzynek na zakup stafu). Baaardzo podobają mi się misje poboczne, są naprawdę ciekawe. Np zagadka zabójstwa, szukanie poszlak. Oczywiście wzrok orła wiele podpowiada, ale niekiedy... tutaj nie napiszę nic więcej. Przepiękna jest ta gra, Ulice są pełne ludzi, zbiorowiska, jakieś losowe starcia na ulicach. Czasami zatrzymuję się i oglądam co się dzieje. Wszystko to w tej otoczce paryskich uliczek itp, niesamowita robota.

Takie pytanie. Czy Arno może dzierżyć tylko dwa rodzaje broni? W momencie kiedy mam muszkiet to nie mam szabli i odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2014 o 12:30, lis_23 napisał:

Też próbowałem z nimi walczyć. Najpierw z tymi dwoma strzelcami, a potem z cała resztą,
niewykonalne ;)


Wykonalne, bo mi się udało ich rozwalić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kodę z dlc tego z pre-orderu (30zł zniżki i dodatki) na xboxowym reedem code nie mogę tego zrobić bo ma za mało znaków więc niech ktoś da linka do strony gdzie mógłbym wpisać kod lub powie gdzie na konsoli mogę to zrobić byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2014 o 02:00, Accid napisał:

Wypuszczenie tej gry przed 2015 powinno być uznane za przestępstwo. Albo nie- kupienie
jej przed wydaniem powinno być karane :D Bardziej zabugowany był ostatnio G3 w dniu premiery
tylko.

Powiem szczerze, że jak gram te kilka h już to jeszcze czegoś takiego nie uświadczyłem. Miejscami tylko te klatki czuć, że lecą. Ewentualnie jeszcze ludzie wchodzący na stoły np w barach i zacinający się na nich :p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że w grze nie ma normalnego cyklu dnia i nocy, jak w poprzedniej części, a noc jest oskryptowana fabularnie?
Biegałem po Paryżu przez ok. 3h i nic, ciągle jest dzień, pada deszcz, chmurzy się, ale nocy brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2014 o 11:45, Damianuss1 napisał:

> nocy brak.
Dobre pytanie. Też to zauważyłem, a mam te kilka h za sobą.


Już wiem, że nie ma ( a taki " Black Flag " miał ). Jest taka opcja w menu " Part of day " ( u mnie z kłódką ), która zmienia narzucone z góry pory dnia ( poranek, południe, wieczór i noc ) ale nie zmieniają się one dynamicznie .... niezły regres w tej " next genowej " oprawie graficznej ... mój pierwszy, wielki minus dla Unity ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wierzę, ja dopiero po około 60h z Fifą doznałem wrażenia, że to najbardziej zabugowana część w historii. To, co reklamowali najbardziej- bramkarze- są w tej grze jak słupki. Raz odbije się od nich piłka a raz nie, a tyle razy już doświadczyłem gola z buga, że dziękuję bardzo. Szkoda, że tak olali tego Unity. Dlaczego nie robi tego kilka studiów tak jak np. CoDa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać, że silnik już po prostu niedomaga i nie wyrabia, czyżby te tłumy na ulicach oraz szczegółowość otoczenia wpłynęły na brak dynamicznego oświetlenia w grze/ Przecież to powrót do zasad z pierwszej części gry ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest wytłumaczone dlaczego zablokowali cykl dnia i nocy The removal of the automatic day-night system, in favor of locking the time of day in the game at various times. The idea is to keep players from feeling rushed and from having some of their in-game progress reset by the quick passing of sunrise and sunset. (I wonder, but didn''t ask, if it''s also because of changes to how the game world will be illuminated and animated.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2014 o 12:09, Gacol08 napisał:

Tutaj jest wytłumaczone dlaczego zablokowali cykl dnia i nocy


A możesz przetłumaczyć? ;)
Ponoć tak samo to wygląda w " Infamous Secont Son " w " Unity " trzeba najpierw przejść jakąś misję o danej porze dnia, żeby odblokować w manu zmianę pory dnia .... pierwszy raz się z czymś takim spotykam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, żebyś nie miał poczucia pośpiechu np. masz misje, którą trzeba wykońać w nocy i jakby funkcjonował automatyczny cykl dnia i nocy to byś gnał na złamanie karku żeby owe zadanie wykońać w tym czasie, a tak możesz na spokojnie robić. W nawiasie jest podane przypuszczenie, że winą takiego stanu rzeczy mogą być zmiany animacji i oświetlenia w grze (pewnie chodzi o ten cały PBR i inne graficzne bajery, które zostały zaimplementowane w grze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2014 o 12:28, Gacol08 napisał:

Chodzi o to, żebyś nie miał poczucia pośpiechu np. masz misje, którą trzeba wykońać w
nocy i jakby funkcjonował automatyczny cykl dnia i nocy to byś gnał na złamanie karku
żeby owe zadanie wykońać w tym czasie, a tak możesz na spokojnie robić. W nawiasie jest
podane przypuszczenie, że winą takiego stanu rzeczy mogą być zmiany animacji i oświetlenia
w grze (pewnie chodzi o ten cały PBR i inne graficzne bajery, które zostały zaimplementowane
w grze)


A w trójce czy w BF to nie przeszkadzało?
Zresztą, skoro zrobili zmianę pory dnia w menu to mogli to już zrobić tak, jak np. w FC2 czy w RPGach ( Gothic, TES ), czyli przyspieszanie czasu co godzinę, np. podczas spania i zostawić normalny tryb dobowy ... bez tego gra traci jeden ze swoich atutów, zresztą, sam Paryż także.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2014 o 12:32, lis_23 napisał:

A w trójce czy w BF to nie przeszkadzało?
Zresztą, skoro zrobili zmianę pory dnia w menu to mogli to już zrobić tak, jak np. w
FC2 czy w RPGach ( Gothic, TES ), czyli przyspieszanie czasu co godzinę, np. podczas
spania i zostawić normalny tryb dobowy ... bez tego gra traci jeden ze swoich atutów,
zresztą, sam Paryż także.


Nie mnie pytaj ja tylko podałem ci to co twórcy mówili na ten temat.
Moim zdaniem powinni dać ten cały cykl dnia i nocy wydłużyć go nieco tak żeby poszczególne pory dnia trwały 1-2h i cały cykl połączyć z tym nowym systemem adaptacji misji, który jest w AC Unity. Takie rozwiązanie nie pusło by realizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2014 o 12:32, lis_23 napisał:

Zresztą, skoro zrobili zmianę pory dnia w menu to mogli to już zrobić tak, jak np. w
FC2 czy w RPGach ( Gothic, TES ), czyli przyspieszanie czasu co godzinę, np. podczas
spania i zostawić normalny tryb dobowy ... bez tego gra traci jeden ze swoich atutów,
zresztą, sam Paryż także.

Normalny tryb dobowy wyglądałby sztucznie w Unity przez to, jak zostało zrobione oświetlenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować