Zaloguj się, aby obserwować  
Darkstar181

Assassin''s Creed: Unity

388 postów w tym temacie

Też mam coś takiego :D po patchu występuje rzadziej, ale nie zniknęło całkowicie.

Ktoś tu napisał, że Crysis 3 to nadal najładniejsza gra. Ja bym na równi postawił jeszcze BF4, jednak Unity też robi wrażenie, najbardziej chyba swoim rozmachem :)
Te tłumy na ulicach - miasto "żyje", ludzie robią zakupy, rozmawiają, tańczą. W dodatku jeszcze mamy znacznie więcej wnętrz niż w poprzednich częściach.
Ja wiem, że teraz nie jest popularne chwalenie Ubisoftu, lepiej ich zjechać... Jednak pomijając problemy techniczne, to zrobili wspaniałą grę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2014 o 23:14, Radekl2 napisał:

Mam dokładnie taki sam problem. W moim przypadku podczas tych "przerw w grze" również
kartka graficzna dziwnie się zachowuje. Podczas normalnej rozgrywki ją słychać (coś tam
popiszczy, coś postuka, od takie sobie różne dźwięki wydaje) jednak podczas tych freezów
karta jakby staje na 10s po czym znowu rusza.
Nie jest to bardzo uciążliwe ale polecam wtedy nic nie klikać, bo Arno lubi po wznowieniu
np. zawisnąć w powietrzu. Najlepiej spokojnie poczekać i biec dalej oraz liczyć, że kiedyś
to naprawią :)


Czyli mam rozumieć, że nie jestem osamotniony w boju.
Te freezy są dziwne, gdyż gra działa w największym stresie płynnie bez problemu. A czasami po prostu nawet idąc spokojnie wąską uliczką mam freez na 5 sekund...
Może to wina sterowników albo patcha najnowszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2014 o 23:47, pawbuk napisał:

Te tłumy na ulicach - miasto "żyje", ludzie robią zakupy, rozmawiają, tańczą.


Pojawiają się znikąd, zmieniają kształty, spadają pod mapę, wchodzą w budynki i wiele innych rzeczy jakie one robią :D.

Unity można zarzucać naprawdę wiele, ale trzeba przyznać, że jest bardzo ładną grą i ma na siebie pomysł.A to że nie była grywalna przez miesiąc to inna sprawa :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2014 o 00:06, Hepe napisał:

Pojawiają się znikąd, zmieniają kształty, spadają pod mapę, wchodzą w budynki i wiele
innych rzeczy jakie one robią :D.


Tylko zmiana kształtów rzuciła mi się w oczy :D Natomiast wydaje mi się, że po patchu jest lepiej. Natomiast z pozostałymi przypadłościami nie miałem kontaktu :)
Nie wspominam o czymś, czego nie doświadczyłem, to zrozumiałe :D
Być może dla niektórych gra jest niegrywalna, ja się świetnię bawię i większych problemów nie doświadczylem :)
Tylko zacząlem grać z tydzień temu, choć grę mam od premiery. Warto poczekać jakiś czas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2014 o 23:49, Javier66 napisał:

Może to wina sterowników albo patcha najnowszego?

Patch na to wpływu nie ma, bo u mnie ten problem występuje od samej premiery. Na początku jak wspomniałem Arno lubił zawisnąć w powietrzu gdy ten freez go łapał podczas przechodzenia po linie między budynkami, teraz staram się zachowywać spokój i tylko czasami wejdzie w jakiegoś przechodnia :D Ale gry restartować już nie muszę :)
Co do piękna Unity miszę przyznać, że dopiero teraz mogę się tym cieszyć (a powoli kończę grę), wcześniej bardziej skupiałem się na tym, żeby jakoś przetrwać w tym zabugowanym świecie :) A tak na marginesie- dostałem od Ubi Far Cry 4 w ramach przeprosin i muszę powiedzieć, że ta produkcja może stanąć do walki z Unity pod tym względem, a przynajmniej u mnie działa płynnie i bez większych problemów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długo zwlekałem z pobraniem nowego patcha, w końcu dziś się przełamałem i pobrałem i? ....
Najpierw, gra wysypywała się do pulpitu przed pojawieniem się menu gry, bez możliwości używania myszki, trzeba było używać Menedżera Zadań. Weryfikacja plików gry nic nie dała, pomogła dopiero instalacja najnowszych sterowników Invidii z 23 grudnia. Po owym patchu, gra działa jakby gorzej ... mam czasami mikroprzycięcia, gdy pojawiają się przeciwnicy, lub podczas walki. Do tego pojawiają mi się jakieś dziwne, białe i przerywane linie na budynkach, zwykle gdzieś pod dachem, łukiem, itp. Poza tym jest chyba ok.
Po instalacji sterowników uruchomiłem po raz pierwszy GeForce Experience i program proponuje mi używanie TXAA, ale wolę jednak nie próbować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2014 o 15:11, lis_23 napisał:

Długo zwlekałem z pobraniem nowego patcha, w końcu dziś się przełamałem i pobrałem i?


A jak ci ogólnie chodzi gra? Ile fpsów średnio? Ustawienia graficzne maksymalne?

Dnia 30.12.2014 o 15:11, lis_23 napisał:

(...) program proponuje mi używanie TXAA, ale wolę jednak nie próbować ;)


Wnioskuję, że masz wyłączone aa całkiem, tak? ;)

Ja tam wszystko na maksa, aa -> mssa (czy jak to tam się zwie) x2 i mam średnio, na oko ~55 fpsów. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2014 o 17:01, Kakarotto napisał:

A jak ci ogólnie chodzi gra? Ile fpsów średnio? Ustawienia graficzne maksymalne?


Ilości kl / s nie sprawdzałem ( w ogóle, frapsa użyłem tylko raz w przypadku " Crysisa 2 " ponad trzy lata temu ), gra chodzi na maxa, prawie, gdyż GFE sugeruje mi TXAA, a ja mam MSAA x4.

Dnia 30.12.2014 o 17:01, Kakarotto napisał:

Ja tam wszystko na maksa, aa -> mssa (czy jak to tam się zwie) x2 i mam średnio, na
oko ~55 fpsów. ;D


Ja, jak już wyżej zaznaczyłem mam MSAAx4, ale w panelu sterowania Nvidia miałem wymuszone MFAA, ale teraz nie mam już tej opcji w panelu Invidii, albo nie mogę tego znaleźć ... zakładkę " wygładzanie krawędzi ustawienia " mam nieaktywną i nie wiem, jak ją uaktywnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2014 o 17:01, Kakarotto napisał:

A jak ci ogólnie chodzi gra? Ile fpsów średnio? Ustawienia graficzne maksymalne?

Mogę od siebie dodać, że ten tytuł "chodzi" jak alkoholik Czesiek, ojciec Mietka z pod trójki, po flaszkę do monopolowego :)

Mam wrażenie, że ten tytuł działa jak chce. Mam dni, że się nawet nie zająknie, czasem z kolei cuda wianki odstawia [wysypka na pulpit, zjazd animacji].
Bogu dzięki zmęczyłem fabułę [usłane różami to nie było, dwa razy Arno zablokował mi się w otoczeniu, raz zapadł mi się istotny NPC w Limbo pod mapę], do sanboxowania wrócę pewnie za rok-dwa jak [a raczej o ile] to solidnie "wypaczują".

Obecnie przymierzam się do nadrobienia Black Flag, widziałem, że ta cześć miała optymalizację solidną [na tyle solidną, że może nawet na laptopie zagram i nie będę uwiązany do sesyjek tylko w domu przy stacjonarce]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, powiązanie możliwości gry z instalacją najnowszych sterowników graficznych, jest dziwne ( pierwszy raz się z czymś takim spotykam ). Sam patch, lub sterowniki, albo oba, raczej mi zaszkodziły, niż pomogły ( zcinki i dziwne, białe linie ), do tego, tak hucznie zapowiadany w listopadzie MFAA ... został wycięty wraz z grudniowymi sterownikami Invidii ...
Dziwne to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2014 o 02:59, Pietro87 napisał:

Mogę od siebie dodać, że ten tytuł "chodzi" jak alkoholik Czesiek, ojciec Mietka z pod
trójki, po flaszkę do monopolowego :)


Chodzi na czterech, czyli ledwo ledwo. :P

Dnia 31.12.2014 o 02:59, Pietro87 napisał:

Mam wrażenie, że ten tytuł działa jak chce. Mam dni, że się nawet nie zająknie, czasem
z kolei cuda wianki odstawia [wysypka na pulpit, zjazd animacji].
Bogu dzięki zmęczyłem fabułę [usłane różami to nie było, dwa razy Arno zablokował mi
się w otoczeniu, raz zapadł mi się istotny NPC w Limbo pod mapę], do sanboxowania wrócę
pewnie za rok-dwa jak [a raczej o ile] to solidnie "wypaczują".


Ja tam ledwo trzy razy grę odpalałem i jakoś tam chodzi stabilnie. Bardzo mnie to dziwi, biorąc pod uwagę optymalizację. Patche widocznie pomogły albo miałem szczęście. ;)

Dnia 31.12.2014 o 02:59, Pietro87 napisał:

Obecnie przymierzam się do nadrobienia Black Flag, widziałem, że ta cześć miała optymalizację
solidną [na tyle solidną, że może nawet na laptopie zagram i nie będę uwiązany do sesyjek
tylko w domu przy stacjonarce]


Potwierdzam. Black Flag "chodził" mi na starym kompie zadowalająco. A na nowym by pewnie hulał jak wiatr po polu w zimowy wieczór. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2014 o 16:58, Kakarotto napisał:

Potwierdzam. Black Flag "chodził" mi na starym kompie zadowalająco. A na nowym by pewnie
hulał jak wiatr po polu w zimowy wieczór. ;D


I tu, ciekawostka:
o ile w przypadku " Unity " GeForce Experience zaleca mi grać na maxa, wraz z włączonym TXAA, to już w przypadku " Black Flag ", nie ;) tu, ponoć, mój sprzęt nie pociągnie, min. Physx na full ( co już GTX 780 OC i I5 - 2500K uciągnął ) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakiś sposób na zwiększę liczby przedmiotów jakie można naraz posiadać przy sobie? np: da się mieć więcej niż 5 mikstur uzdrawiających?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2015 o 19:06, ZubenPL napisał:

Czy istnieje jakiś sposób na zwiększę liczby przedmiotów jakie można naraz posiadać przy
sobie? np: da się mieć więcej niż 5 mikstur uzdrawiających?


Trzeba kupić lepsze wyposażenie, choćby nowy pas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest jednak dziwna ....
O ile w samym Paryżu podczas normalnej gry jest ok, poza sporadycznymi przycinkami, problemem z dziwnym przenikaniem tekstur, np. okien przy szybkim ruchu i tym, co już opisywałem ( efekty ostatniego patcha ), gra jest płynna, wykonałem bez problemów misję główną. O tyle, gdy wszedłem w pierwszą anomalię, zaczęła się masakra ....
Niby jest to oskryptowany fragment gry, a działa gorzej, niż otwarte miasto ... są ścinki ( zwykle, gdy pojawia się

Spoiler

pociąg metra

), ale najgorzej było, gdy zmierzałem już do wyjścia z anomalii, wspinając się na miniaturę
Spoiler

statui wolności

, gdzie gra zwiesiła się na ok. 30 sekund i już chciałem użyć MZ.
Podobny efekt pojawiał mi się losowo na poprzednim kompie, gdy grałem w " Wolfenstain New Order ", ale tam zwaliłbym to na brak wsparcia dla Directx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2015 o 18:18, lis_23 napisał:

Gra jest jednak dziwna ....
O ile w samym Paryżu podczas normalnej gry jest ok, poza sporadycznymi przycinkami, problemem
z dziwnym przenikaniem tekstur, np. okien przy szybkim ruchu i tym, co już opisywałem
( efekty ostatniego patcha ), gra jest płynna, wykonałem bez problemów misję główną.
O tyle, gdy wszedłem w pierwszą anomalię, zaczęła się masakra ....
Niby jest to oskryptowany fragment gry, a działa gorzej, niż otwarte miasto ... są ścinki
( zwykle, gdy pojawia się

Spoiler

pociąg metra

), ale najgorzej było, gdy zmierzałem już
do wyjścia z anomalii, wspinając się na miniaturę
Spoiler

statui wolności

, gdzie gra
zwiesiła się na ok. 30 sekund i już chciałem użyć MZ.
Podobny efekt pojawiał mi się losowo na poprzednim kompie, gdy grałem w " Wolfenstain
New Order ", ale tam zwaliłbym to na brak wsparcia dla Directx.

Ja miałem podobnie we wspomnianym przez Ciebie miejscu, a gram właśnie na najnowszych sterownikach i patchu 1.4. Podobnie też w kolejnej anomalii, w drugiej w kolejności względem fabuły.
Ogólnie poprawka 1.4 robi więcej złego niż dobrego względem 1.3 z którą to grało mi się komfortowo. Widać Ubisoft uznał, że gracze PC mają za dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2015 o 15:40, EylembertTigg napisał:

Ja miałem podobnie we wspomnianym przez Ciebie miejscu, a gram właśnie na najnowszych
sterownikach i patchu 1.4. Podobnie też w kolejnej anomalii, w drugiej w kolejności względem
fabuły.
Ogólnie poprawka 1.4 robi więcej złego niż dobrego względem 1.3 z którą to grało mi się
komfortowo. Widać Ubisoft uznał, że gracze PC mają za dobrze ;)


Dokładnie, u mnie gra lepiej działała już na one day patchu. Obawiam się, że dzisiejsze darmowe DLC będzie działać podobnie ze względu na to, iż jego akcja toczy się w dużej mierze pod ziemią, ale to sprawdzę dopiero po ukończeniu głównego wątku fabularnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do forumowiczów grających w Unity przy użyciu klawiatury i myszki:
Zwykle gram w Unity na padzie od X360, ale wczoraj włączyłem grę tylko na chwilę i postanowiłem używać mysxki. Jakie było moje zdziwienie gdy okazało się, że w menu gry myszka jest tak wolna jakby jej tam w ogóle nie było ( sterowanie za pomocną klawiszy jest już ok ). Czy Macie podobnie? Czy to wina gry, jej optymalizacji, czy zbyt wysokich ustawień graficznych ( gram prawie na maxa, bez TXAA ). Dziś po powrocie z pracy sprawdzę, jak gra działa na padzie, we wtorek pobrałem nsjnowsze stery Nvidii i może one coś naknocily?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może gra po prostu ma taką domyślną czułość? W niektórych grach mam taki problem, że nie potrafię wycelowac nawet w "opcje" bo myszka tak wolno lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować