Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Webmastering - HTML, PHP, JavaScript, edytory - temat ogólny

1333 postów w tym temacie

Mógłby mi ktoś pomóc zoptymalizować/poprawić kod CSS, tak by jakoś to wyglądało ;)

Mój kod:

html, body {
color: #000;
margin: 0;
padding: 0;
}

#LOGO {
background-color: #1A2440;
background: url("Logo część.png") repeat-x;
height: 152px;
}

#MENU-glowne {
width: 150px;
float: left;
overflow: hidden;
background-color: #ccc;
background-image: url("Menu-główne część.png");
height: 78px;
}

#MENU-dodatkowe {
clear: both;
width: 150px;
float: left;
position: relative;
background-color: #ccc;
background-image: url("Menu-dodatkowe część.png");
width: 210px;
}

#TEXT {
clear: both;
margin-left: 150px;
background-color: #D5D7DC;
}

#STOPKA {
clear: both;
background-color: #888;
background-image: url("Stopka część.png");
width:
height:
}

#Element 1 {
background-image: url("Element 1.png");
width:
height:
}

#Element 2 {
background-image: url("Element 2.png");
width:
height:
}

Chcę uzyskać /obrazek I/
Rozmieszczenie /obrazek II/

* wszystkie obrazki są pomniejszone
** jest to szablon płynny

20080924194228

20080924194236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z powyższym jakoś się uporałem, ale może ktoś wie jak zrobić by na stronie znajdowały się dwa elementy obok siebie: menu i tekst. Próbowałem divami to gdy jedno się rozszerza to drugie pozostaje tak jak było, dając białą przerwę. Próbowałem na tabeli to znowu kiedy chcę przesunąć tekst to przesuwa się także tabela.... Ma ktoś jakiś pomysł? Błagam o pomoc! ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie nauki tworzenia stron www. Możecie mi powiedziec od czego zacząc jako taką naukę tworzenia stron? Znam podstawy html ale chciał bym do pewnego stopnia opanowac języki niezbędne do tworzenia stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 18:51, Davw napisał:

Mam pytanie odnośnie nauki tworzenia stron www. Możecie mi powiedziec od czego zacząc
jako taką naukę tworzenia stron? Znam podstawy html ale chciał bym do pewnego stopnia
opanowac języki niezbędne do tworzenia stron.


- XHTML i projektowanie na div''ach, a nie tabelkach (są już przestarzałe); sam nie znalazłem wielu kursów czy poradników o tworzeniu na div''ach, ale jak chcesz, to wal do mnie na GG.
- CSS
- PHP
- MySQL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 19:58, Machoni92 napisał:

> Mam pytanie odnośnie nauki tworzenia stron www. Możecie mi powiedziec od czego zacząc

> jako taką naukę tworzenia stron? Znam podstawy html ale chciał bym do pewnego stopnia

> opanowac języki niezbędne do tworzenia stron.

- XHTML i projektowanie na div''ach, a nie tabelkach (są już przestarzałe); sam nie znalazłem
wielu kursów czy poradników o tworzeniu na div''ach, ale jak chcesz, to wal do mnie na
GG.
- CSS
- PHP
- MySQL


Machoni nie masz jakiejs skrocnej wersji kursu CSS? Najlepiej jakby to byla twoja gdyz wczoraj przerobilem twoj kurs html i teraz kapuje tworzenie stron... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 12:43, arti95 napisał:

/ ciach /
Machoni nie masz jakiejs skrocnej wersji kursu CSS? Najlepiej jakby to byla twoja gdyz
wczoraj przerobilem twoj kurs html i teraz kapuje tworzenie stron... ;)


No niestety nie, ale możesz napisać na GG to Ci wszystko wytłumaczę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 12:50, Machoni92 napisał:

> / ciach /
> Machoni nie masz jakiejs skrocnej wersji kursu CSS? Najlepiej jakby to byla twoja
gdyz
> wczoraj przerobilem twoj kurs html i teraz kapuje tworzenie stron... ;)

No niestety nie, ale możesz napisać na GG to Ci wszystko wytłumaczę. :)


Edit: Sorry za spam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie... Korzystam ze skryptu na formularz... Chciałbym, żeby niektóre pola były ''zagwiazdkowane'', jak hasło przy logowaniu. Jak można to osiągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 22:19, szymonsen napisał:

Mam takie pytanie... Korzystam ze skryptu na formularz... Chciałbym, żeby niektóre pola
były ''zagwiazdkowane'', jak hasło przy logowaniu. Jak można to osiągnąć?


<input type="password" name="nazwa" />

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 23:04, Volvox napisał:

> Mam takie pytanie... Korzystam ze skryptu na formularz... Chciałbym, żeby niektóre
pola
> były ''zagwiazdkowane'', jak hasło przy logowaniu. Jak można to osiągnąć?

<input type="password" name="nazwa" />

Ok, dzięki bardzo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 18:23, SaraterWarrior napisał:

O co chodzi?

Wygląda jakby klasa OTS_Player nie została załadowana i wygenerowała wyjątek którego nie przechwyciłeś.
Ale nie znam klasy, nie widzę kodu więc wiele nie pomogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taką sytuację: są 3 pola do wpisywania liczba, kolejno rok, miesiac i dzien :) Czy ktoś zna jakiś javascriptowy kalendarz (wtyczka JQuery lub rozszerzenie do ezPublish 4.0 mile widziane) który pozwoli mi wybrać datę? Wszystkie które znalazłem pozwalały albo wybrać datę i wysyłały ją do jednego inputa, albo wymagały listy rozwijalnej (selecta - a tego zrobić nie mogę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Chciałbym założyć stronę fanowską pewnej gry. Do tej pory tworzyłem strony jedynie w CMS Nuked-klaN 1.6, jak wiadomo, jest to na prawdę CMS dla początkujących, a tworzenie jest może nieco trudniejsze niż stworzenie bloga czy gramsajta. Kolega uznał, że aby strona mogła się wybić, nie powinna być robiona w takim CMSie, ponieważ, jak wskazuje nazwa, ma on zastosowanie raczej w stronach klanowych. Więc, w jaki język powinien być najlepszy na taką stronę? W jakich są najczęściej tworzone takie strony, jak chociażby te z kolektywu? Czy trudne jest stworzenie takiej strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 17:38, Jaki Ganh1 napisał:

Witam. Mam pytanie. Chciałbym założyć stronę fanowską pewnej gry. Do tej pory tworzyłem
strony jedynie w CMS Nuked-klaN 1.6, jak wiadomo, jest to na prawdę CMS dla początkujących


Nie tworzyles strony, a wypelniales gotowy cms. Napisanie autorskiego CMS to gleboka woda, wiec jak nawet nie miales kontaktu z jezykiem programowania to nawet sie za to nie zabieraj. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 17:38, Jaki Ganh1 napisał:

Kolega uznał,
że aby strona mogła się wybić, nie powinna być robiona w takim CMSie, ponieważ, jak wskazuje
nazwa, ma on zastosowanie raczej w stronach klanowych.


Poniekąd zgadzam się z Twoim kolegą, ale powód podał z kosmosu. Są przecież inne darmowe, uniwersalne CMS-y (jeśli komuś to przeszkadza to nawet bez "klan" w nazwie ;)), z których można by było skorzystać. Problem w tym, że postawienie strony za pomocą CMS-a jest nieprofesjonalne i rodzi pytanie - co w przypadku, gdy administrator będzie chciał wprowadzić nową funkcjonalność na stronie, a CMS jej nie przewiduje? To może spowodować, że strona zamknięta w klatce swojego CMS-a nie będzie w stanie prawidłowo ewoluować i najprawdopodobniej padnie trupem :)

Proste pytanie - co zrobisz, gdy przykładowo większość Twoich użytkowników poprosi Cię o moduł do wgrywania, komentowania i oceniania replay-ów z gry? Twój CMS nie będzie pomocny, bo ludzie go piszący nie przewidzieli (i trudno się temu dziwić) takiego rozwiązania. Jeśli rozłożysz ręce i powiesz "nie ma takiej możliwości", to użytkownicy mogą Cię olać i przejść na stronę, gdzie będą mogli się wymieniać repami :)

Słowem - zastosowanie CMS-a może być tylko etapem, byle jak najkrótszym, w rozwoju strony.

Dnia 22.11.2008 o 17:38, Jaki Ganh1 napisał:

Więc, w jaki język powinien być
najlepszy na taką stronę? W jakich są najczęściej tworzone takie strony, jak chociażby
te z kolektywu? Czy trudne jest stworzenie takiej strony?


Nie myl języka z systemem zarządzania zawartością. Językiem, który prawdopodobnie wybierzesz i który osobiście w tym wypadku polecam jest PHP (w tym języku są napisane *wszystkie* strony z kolektywu). A czy napisanie takiej strony jest trudne? Powiem tak - zajrzyj do kodu źródłowego swojego CMS-a Nuked Klan (dowolny, większy plik PHP) i pomyśl, że to wszystko (x liczba plików w projekcie) musisz zaprojektować i zaprogramować od "pustej kartki" w notatniku :) Jeśli nie znasz PHP, a z posta wnioskuję, że nie znasz, to musisz poznać jak najszybciej (ale tylko pod warunkiem, że programowanie, rozwiązywanie trudnych problemów itp. Cię kręcą i jesteś w stanie się temu poświęcić bez znudzenia na minimum 12 godzin dziennie) lub znaleźć kogoś, kto zrobi stronę dla Ciebie. I od razu rada - niech ten ktoś będzie częścią Twojego "teamu", żeby się w przyszłości nie okazało, że nie masz wsparcia programistycznego w momencie gdy go najbardziej potrzebujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 17:55, Jaki Ganh1 napisał:

No dobrze, ale nauczyć się trzeba, a uczyłbym się tworząc własną stronę. Jaki język polecasz?


Na poczatek opanuj HTML''a, albo najlepiej XHTML''a, a do tego jeszcze CSS. Jak juz to wszystko opanujesz (co powinno Ci zajac nie wiecej niz 2-3 miesiace, oczywiscie zakladajac, ze masz duzo czasu :]). Java Script''u nie musisz sie uczyc, bo w Internecie powinienes znalezc skrypty do wszystkiego. Moglbys sie jeszcze nauczyc PHP (troche podobny do Perl''a), ale to juz jest troche trudniejsze (przynajmniej dla mnie;) - do dzis sie go nie nauczylem, glownie z braku czasu), co by Ci sie moglo przydac np. do MySQL.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować