Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Webmastering - HTML, PHP, JavaScript, edytory - temat ogólny

1333 postów w tym temacie

niezbyt ;)
Ale użyj do tego php. Zmienne superglobalne $_SERVER i funkcja header() powinny rozwiązać Twój problem :). A manual Twoim przyjacielem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 15:10, loli80 napisał:

Co zrobić aby na stronie były wyświetlane polskie znaki??

Deklaracja strony kodowej:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 15:50, DJ Danielus napisał:

> Co zrobić aby na stronie były wyświetlane polskie znaki??
Deklaracja strony kodowej:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />

Dzięki. Działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki edytor polecacie? Miałem CoreEditor - bardzo fajny i dobry, na licencji rocznej, ale mi się skończyła.... Zastanawiam się czy nie przedłużyć jej na kolejny rok za 59zł, czy poszukać czegoś innego, tańszego lub darmowego - tu czekam na Wasze propozycje.

PS. Listę edytorów znalazłem, ale chciałbym poznać Wasze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 10:28, DJ Danielus napisał:

/.../
PS. Listę edytorów znalazłem, ale chciałbym poznać Wasze opinie.


Praktycznie to ja wychowałem się na edytorze EzHTML. Jest to prosty edytor, który ma już kilka lat na karku, ale mimo tego nadal znakomicie się w nim pisze strony. Jest prosty w obsłudze, nie jest wypchany po brzegi zbędnymi bajerami, dzięki czemu szybko funkcjonuje i nie zamula komputera. Moim zdaniem jeden z lepszych programów do tworzenia stron internetowych.

Warto także popatrzeć na Aptana Studio. Od pewnego czasu to w tym programie tworze strony internetowe - zdecydowanie bardziej rozwinięty od EzHTML, ma więcej funkcji, a także na przykład bieżące sprawdzenie walidacji. Ostatnio pisałem w nim pewną stronę i działał bez zarzutu - pracowało mi się przyjemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jeśli php nie jest jedynym językiem w którym cokolwiek piszesz to polecam Eclipse''a. Niesamowity program, jeden do wszystkiego i działa świetnie :). Wystarczy odpowiedni plugin i możesz mieć obsługę praktycznie dowolnych języków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eclipse i Aptana są ciężkimi programami. Wystarczy ponad 1000 linijek w CSS i mają problemy z pamięcią ze względu na bieżące monitorowanie zależności między plikami (id, nazwy funkcji, itp.)

Jeśli potrzebujecie kombajnu z podobnymi funkcjami to polecam Komodo Edit. Jest zdecydowanie szybszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i owszem ciężki program. Dlatego poleciłem go wspominając też o innych językach. Osobiście chociaż zauważam lekkie spowolnienie systemu podczas używania Eclipse w porównaniu z czasami, kiedy używałem na przykład Quanty do pisania w php to jednak nie jest ono na tyle poważne, żebym chciał odzwyczajać się od tego środowiska ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 10:28, DJ Danielus napisał:

Jaki edytor polecacie? Miałem CoreEditor - bardzo fajny i dobry, na licencji rocznej,
ale mi się skończyła.... Zastanawiam się czy nie przedłużyć jej na kolejny rok za 59zł,
czy poszukać czegoś innego, tańszego lub darmowego - tu czekam na Wasze propozycje.

PS. Listę edytorów znalazłem, ale chciałbym poznać Wasze opinie.


Mi sie dobrze pracowalo na darmowym, (rodzimym) kED 2. Zajmuje malo miejsca, dosyc szybko chodzi, i co wygodniejsze, umozliwia bezposredni podglad tego co piszemy po odswierzeniu ekranu.

Teraz ja mam do was prosbe :) Moglibyscie mi polecic jakies edytory, ktore pozwalaja zarowno na WYSIWYG''owanie, jak i bezposrenia edycje do kodu. Moga byc komercyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mama pytanko - robię sobie stronkę w Zajączku (na razie dla własnej satysfakcji, bez zamiaru publikowania tego w necie) i robię sobie podstronę - w jaki sposób w kodzie sprawić, by otwierała się ona w tej samej karcie w przeglądarce? U mnie odnośnik wygląda następująco:
<A HREF="yuhuu.html" TARGET="_blank"><P ALIGN="CENTER"><font><B>14 lat po Dniu E</A></B></P></font> i jak narazie podstrona otwiera się w nowej karcie. Mnie to osobiście nie przeszkadza, ale jeśli zrobię kilka podstronek w ten sposób to może być to nieco uciążliwe. Zna ktoś remedium, bo ja na razie nic nie wymyśliłem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 16:49, Rogallos napisał:

/.../


Zamknięcie składni jest zrobione niepokolei, pomieszałeś za bardzo i mogą z tego wyniknąć problemy.

Powinno to wyglądać tak:
<A HREF="yuhuu.html" TARGET="_blank"><P ALIGN="CENTER"><font><B>14 lat po Dniu E</B></FONT></P></A> - poczytaj nieco o kolejności zamykania składni. Zawsze to co jest na początku, zawsze jest też na początku przy zamykaniu - o ile oczywiście wewnątrz występują inne znaki, takie jak tutaj. I zalecałbym pisanie małymi literami, jest to bardziej czytelne. W przypadku <p> mogłeś zdefiniować całą klasę w CSS, dzięki czemu zaoszczędziłbyś <font> oraz <b>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, postanowiłem zastosować się do rad i wyszło coś takiego:
<A HREF="yuhuu.html"><B><P ALIGN="CENTER">14 lat po Dniu E</P></B></A>
Już jest lepiej czy jest jeszcze coś do poprawy? Zaznaczam, że czymś takim bawię się po raz pierwszy i na chwile obecną są to raczej eksperymenty:) A z tymi małymi literami chodzi o to, że mogę poprawić np. duże P i B???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 17:26, Rogallos napisał:

OK, postanowiłem zastosować się do rad i wyszło coś takiego:
<A HREF="yuhuu.html"><B><P ALIGN="CENTER">14 lat po Dniu E</P></B></A>
Już jest lepiej czy jest jeszcze coś do poprawy? Zaznaczam, że czymś takim bawię się
po raz pierwszy i na chwile obecną są to raczej eksperymenty:) A z tymi małymi literami
chodzi o to, że mogę poprawić np. duże P i B???

Znacznik <b> powinien być pomiędzy <p> i </p>. Poza tym nie potrzebujesz tutaj znacznika <p>. Ja bym to zapisał tak:
<center><a href="yuhuu.html"><b>14 lat po Dniu E</b></a></center>

Ew. użył CSSa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 21:05, DJ Danielus napisał:

Znacznik <b> powinien być pomiędzy <p> i </p>. Poza tym nie potrzebujesz
tutaj znacznika <p>. Ja bym to zapisał tak:
<center><a href="yuhuu.html"><b>14 lat po Dniu E</b></a></center>


<center> jest znacznikiem przestarzałym i nie powinien być stosowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować