Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Webmastering - HTML, PHP, JavaScript, edytory - temat ogólny

1333 postów w tym temacie

Dnia 09.12.2008 o 22:49, vadit napisał:

Jeśli już trzymamy się standardów to przydałoby się zastosować też <strong> zamiast
<b>.


Z tą różnicą, że <b> jest dozwolone, a <center> - nie. "Powinność" stosowania <strong> w miejsce <b> jest czysto uznaniowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 22:42, Vilmar napisał:

<center> jest znacznikiem przestarzałym i nie powinien być stosowany.

align="center" też nie powinien być używany, ale CSSa mu nie podawałem, bo nie wiem czy chciał/znał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 14:37, lurynowicz napisał:

W wersji Transitional - dozwolony ;]


Też się zdziwiłem, ale:
http://rea.gram.pl/shared/xhtml11.php
http://validator.w3.org/check?verbose=1&uri=http%3A%2F%2Frea.gram.pl%2Fshared%2Fxhtml11.php
http://validator.w3.org/check?verbose=1&doctype=XHTML+1.0+Strict&uri=http%3A%2F%2Frea.gram.pl%2Fshared%2Fxhtml11.php

Edit: pardon, Ty mówiłeś o <center>. Wybacz, nie miałem złych intencji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem - dodałem tło do tabel (obrazkowe) jako klasa:
td.td2 {
background-image: url("px2.png")
}

<td class="td2">

Niestety na moim komputerze wszystko jest OK, po wrzuceniu na serwer nie działa (pliki są na serwerze). Gdzie popełniłem błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się tylko wydaje czy to faktycznie IE 7 ma takiego irytującego "buga", że nie potrafi poprawnie zinterpretować "line-height" w css''ie?* Co za gówniana przeglądarka. A tak dobrze już optymalizowało mi się stronę. Ale nie... Zawsze musi być jakiś pieprzony wyjątek...


* mam nadzieję, że się mylę i ktoś mnie poprawi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 12:14, DJ Danielus napisał:

Niestety na moim komputerze wszystko jest OK, po wrzuceniu na serwer nie działa (pliki
są na serwerze). Gdzie popełniłem błąd?


Wielkosc liter w nazwie pliku sprawdz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 12:14, DJ Danielus napisał:

Mam problem - dodałem tło do tabel (obrazkowe) jako klasa:
td.td2 {
background-image: url("px2.png")
}

<td class="td2">

Niestety na moim komputerze wszystko jest OK, po wrzuceniu na serwer nie działa (pliki
są na serwerze). Gdzie popełniłem błąd?


Jeżeli serwer jest oparty o jakiegoś UNIXA to pamiętaj, że ważną rzeczą jest by wielkość liter w nazwie plików i w ścieżce dostępu była taka sama. Dla tych systemów Nazwa i nazwa to nie jest to samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 16:42, zpawelz napisał:

Czy mi się tylko wydaje czy to faktycznie IE 7 ma takiego irytującego "buga", że nie
potrafi poprawnie zinterpretować "line-height" w css''ie?* Co za gówniana przeglądarka.
A tak dobrze już optymalizowało mi się stronę. Ale nie... Zawsze musi być jakiś pieprzony
wyjątek...
* mam nadzieję, że się mylę i ktoś mnie poprawi...

IE7 potrafi interpretować line-height. Sam robiłem stronę z divem, który miał taką właściwość, i nic nie musiałem optymalizować pod IE7. Choć może twój przypadek jest bardziej złożony... Ja żadnego "buga" nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Volvox & Piterus_Von_Drackus

Nie wiem co to było, ale po usunięciu tych linijek kodu, a następnie przekopiowaniu ich jeszcze raz (bez zmian) dało pozytywny rezultat. Niestety nie rozumiem tego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie robię strone w HTML/XHTML. Po środku (center) już zrobiłem żądane elementy ale nie wiem jak zrobić menu boczne OBOK tych elementów. Bo jak piszę z poleceniem <ol id="menu1" align=left> to wyswietla sie nad tymi elementami. jakim poleceniem zrobic, żeby było OBOK????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu nie mogę zainstalować Javy, do Mozilli. Próbowałem już po 2 formatach, ale za każdym razem wyskakuje mi błąd runtime. Próbowałem także ręcznie zainstalować ten program, ale również bez skutku. Dawniej działo wszystko w porządku, używałem także Mozilli i teraz nie wiem w czym problem.
Może ma ktoś dla mnie rozwiązanie tego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Potrzebuję zrobić mini stronkę internetową, ale chyba się już zestarzałem lub zmądrzałem i nie chce mi wklepywać komend w notatniku,ani ściągać szablonu ze strony i poł dnia rozkminiać co do czego, bo przeważnie pełno w nich niepotrzebnych pierdół
Tak wiec po tym wstępie prosiłbym o wskazanie jakiś darmowych programów w których szybko zrobię dość prostą, stronę internetową (nagłówek, pole z głównym tekstem , linki z tabeli z boku i inne pierdoły)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mnie ktoś uświadomić, czy stronę internetową trzeba zarejestrować jako prasę? A jeśli tak to ile to kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 21:49, Marrbacca napisał:

jakiś czas temu była afera że koniecznie trzeba. Ale od tamtego czasu internet na tem
temat milczy ;)


Prawdopodobnie dlatego zamilkło, że strony rządowe też nie są zarejestrowane jako prasa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować