Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Webmastering - HTML, PHP, JavaScript, edytory - temat ogólny

1333 postów w tym temacie

Dzieki. Jeszcze mam pytanie jedno... Czy to prawda, ze lepiej jest sie skupic na mniej obleganych keywords w Google, bo inaczej trudno bedzie dojsc do porzadnego PR?

P.S. I co sadzicie o masowym rejestrowaniu domen i ich sprzedawaniu? Np. dot. nowej gry jakiegos duzego producenta? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 00:17, kuba9876543210 napisał:

P.S. A moze oplacaloby sie postawic serwer na domowym komputerze? Proca mam szybkiego
i RAMu 4GB, tylko nie wiem jak z moim laczem - mam Neostrade ze zmiennym IP, a do serwera
trzeba chyba stale (za co trzeba chyba dodatkowo doplaca w TP).


Zmienne IP to nie problem, od tego jest DDNS. Większą przeszkodą jest żałośnie niska prędkość uploadu jaką oferuje neostrada. No i już pomijając koszty, musisz liczyć się z tym że każda awaria prądu czy neta powoduje że twoja strona jest offline, więc trochę ciężko mówić o jakiejś jakości takiego "hostingu".
A na taki serwer www wystarczy komputer sprzed dekady, z ewentualnie dorzuconą większą ilością RAMu. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 08:32, L33T napisał:


Od siebie dodam, że obecnie wg mnie najlepszym darmowym narzędziem przydatnym przy tworzeniu stron wszelakiej maści jest PSPad editor. Rewelacyjne kolorowanie, ogólnie wszystko wypasik =).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie najlepszy jest kED 2.1.4.0, szybki, prosty i lekki :) A z edytorow WYSIWYG''owych Dreamweaver; kiedys potrzebowalem szybko zrobic dla kogos nieduza strone, a ze czasu mialem niewiele udalo mi sie w Dreamweaverze zrobic w 3godzinki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 15:08, 4ny4 napisał:

że z TextPad''a nie zrezygnuję bo niestety moja uczelnia go wymaga.


Ze co? :D Chyba nie chcesz powiedziec, ze zmuszaja Was do ograniczenia sie do software''u wybieranego przez uczelnie? ;]] Nawet u mnie w gimnazjum nauczyciel pozwolil mi, zebym korzystal z kED''a, a nie pajaczka sprzed kilku lat, ktory byl tylko kompatybilny z HTML 3.2 ;]]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy piszę w dobrym temacie, ale wie ktoś może, czy rejestracja blogów jest już nieobowiązkowa, czy dalej obowiązkowa? :P Jakiś link byłby pomocny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam pytanie dot. prowadzenia stron.
Wiadomo, że koszt prowadzenia strony zależy od czasu poświęconego jej.
Ile Wy byście chcieli pieniędzy za prowadzenie strony, poświęcając około 6h tygodniowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche konkretow...
- Jaka tematyka strony (o czym ta strona ma byc, co ma sie na niej znajdowac)?
- Szukasz kogos do stworzenia strony od zera czy administrowania?
Jesli strona juz istnieje, to podaj do niej link.

P.S. Teraz ja mam pytanie... Kupilem wczoraj domene na allegro zarejestrowana w za.pl (NASK). Koszt odnowienia jest dla mnie zbyt drogi :P i chcialbym przeniesc domene np. tu http://www.hekko.pl/transfer_domen.html
bo w hekko hosting i przedluzenie jest tansze niz w az.pl Tylko tam jest napisane, ze w przypadku transferu domeny z NASK, transfer nalezy rozpoczac nie pozniej niz 4 tyg. przed wygasnieciem. A moja domena w NASK na az.pl wygasa 18 stycznia... i jak mam to rozwiazac? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie, ale odniosę się do mojego.
Jest taka organizacja PZHGP (Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych).
Tata w niej jest i jest skarbnikiem w tzw. Międzynarodowym Centrum Lotowym. Moje zadanie jest stworzyć stronkę, umieścić ją (myślę o home.pl - 300zł/rok) i dodać newsy, i w razie potrzeb jakieś inne pierdoły 3 razy na tydzień.
Stronka już istnieje, ale jest w... opłakanym stanie, a ostatni raz była aktualizowana 2007 roku :).

Adres: http://www.naszegolebie.pl/mcl-wilcza

PS: Jestem amatorem. Jak widać, stronka jest na prehistorycznych ramkach. Jeżeli by mnie poprosili o przygotowanie jej, był by to CSS, plus jakieś rzeczy oparte o js, na przykład system newsów.
Pozdrawiam.

PS: Awansowałem z brygadzisty na delegata :) !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, bo robię stronkę internetową na informatykę. Kiedy w firefoxie np. wezmę ctrl+rolka w dół, czyli oddalę widok, widzę, że mój layout się powtarza. Chcę, by poza "raz wklejonym" layem dalej było białe tło. Co trzeba dopisać w backgroundzie? Jakby co, to mam już bgproperties="fixed".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować