Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Webmastering - HTML, PHP, JavaScript, edytory - temat ogólny

1333 postów w tym temacie

Dnia 02.01.2010 o 15:55, Kirabaxior napisał:

Powiedz to mojemu facetowi od informatyki...


Pogadaj z nim, moj nie mial nic przeciwko temu, ze pisalem strony w xhtmlu transistional z arkuszami stylow i masa rzeczy, ktore on pominal wpajajac innym podstawy... HTML 3.2 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale to jest na zaliczenie, każdy pisze w HTMLu to i ja muszę. Zresztą facet nie koniecznie musi się na CSS znać(a będzie szczegółowo sprawdzał notatnik), tak więc wiesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wy w notatniku piszecie strony?! Buehehehehe xD ... nie wiedzialem, ze ktos tak jeszcze dzisiaj robi... :D
Sciagniej sobie jakis edytor np. kED czy Notepad++ bedzie przejrzysciej, latwiej, wygodniej i szybciej...

P.S. Powiadasz, ze niekoniecznie sie musi nauczyciel od informatyki na CSSie znac? To moze on jest nauczycielem HTML''a? ;] Dobra, nie bede sie juz nasmiewal, sam wiem co nieco o "informatykach"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 15:47, Kirabaxior napisał:

Sorki, ale mi chodzi o HTML a nie CSS ;)


Zrobienie tego za pomocą HTMLa, to jak próba zbudowania w dzisiejszych czasach samochodu na parę - przestarzałe, niepraktyczne, i niezgodne ze standardami. ;] Ktoś powinien wytłumaczyć to waszemu informatykowi, bo krzywdę wam robi wbijając do głowy rzeczy, które już nie są aktualne, a co dopiero za kilka lat...
A jeśli nie zna CSSa, to niech albo pozna, albo nie zadaje prac z dziedziny na której się nie zna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 16:19, Kirabaxior napisał:

To tzw. Program szkolny się kłania, a nie wiedza informatyka ;P


Taaa, jasne, ciekawe jak ma się program nauczania do szczegółów pracy jaką zadaje nauczyciel na zaliczenie... Żaden rozsądny człowiek nie będzie podcinał skrzydeł i kazał korzystać z nieaktualnych i w zasadzie potępianych metod tworzenia stron www...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 16:14, kuba9876543210 napisał:

To wy w notatniku piszecie strony?! Buehehehehe xD ... nie wiedzialem, ze ktos tak jeszcze
dzisiaj robi... :D
Sciagniej sobie jakis edytor np. kED czy Notepad++ bedzie przejrzysciej, latwiej, wygodniej
i szybciej...

P.S. Powiadasz, ze niekoniecznie sie musi nauczyciel od informatyki na CSSie znac?
To moze on jest nauczycielem HTML''a? ;] Dobra, nie bede sie juz nasmiewal, sam
wiem co nieco o "informatykach"...



Nas znam powiedział, że jak ktoś jeszcze tworzy strony za pomocą ramek czy tabel, to jest w epoce kamienia łupanego :)
A programu, jakiego używaliśmy w gimnazjum to dowolny (mogliśmy pobrać, byle darmowy, to ja pobrałem Ager Web Edytor)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy. Jeśli cała klasa robi w tym samym języku, bo tego się uczyliśmy na lekcji(i z tego jest właśnie "kartkówka"), nie pozwoli mi odejść od lekcji HTML do CSS, bo powie że "to osobny temat".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 19:35, Kirabaxior napisał:

Zależy. Jeśli cała klasa robi w tym samym języku, bo tego się uczyliśmy na lekcji(i
z tego jest właśnie "kartkówka"), nie pozwoli mi odejść od lekcji HTML do CSS, bo powie
że "to osobny temat".


CSS to dodatek do HTML, służy tylko do modyfikacji wyglądu strony, samą stronę tworzy się właśnie za pomocą HTMLa, więc to nie jest żadne odejście od tematu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 20:25, rob006 napisał:

CSS to dodatek do HTML, służy tylko do modyfikacji wyglądu strony, samą stronę tworzy
się właśnie za pomocą HTMLa, więc to nie jest żadne odejście od tematu...

Ale od lekcji - jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 21:00, Kirabaxior napisał:

Ale od lekcji - jak najbardziej.


Jak chcesz wyważać otwarte drzwi - proszę bardzo. Najlepiej poszukaj sobie jakiegoś prehistorycznego poradnika gdzie będzie opisane jak to zrobić (o ile da się to zrobić), teraz ustawienia tła robi się na CSSie, więc możesz mieć z tym problem. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 21:00, Kirabaxior napisał:

Ale od lekcji - jak najbardziej.


<body style="background: KOLOR url(adres/do/obrazka.png) no-repeat">
Innej metody nie ma i nie było - bgproperties="fixed" dotyczy czegoś innego i działa tylko w IE. Jeżeli się przyczepi do tego, że to nie jest HTML tylko CSS, to się z nim kłóć i niech Ci pokaże alternatywną, SENSOWNĄ metodę (z tych mniej sensownych możesz stworzyć obrazek tła o bardzo dużej wysokości - większej niż najdłuższa z wyświetlanych podstron).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy warto sugerowac sie stronami takimi jak websiteoutlook.com (tutaj moja strona zostala wyceniana na ok. $800), buildstats.com (tutaj na ok. $4000) czy innymi obliczajacymi "wartosc" domeny na podstawie roznych czynniki takich jak PR, ilosc odwiedzin, itp. czy lepiej jest zlecic to jakiejs firmie (komu?)...
z gory dziekuje...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 15:38, Adamak napisał:

Wszedłem na stronke, która miała atak ddos (eRepublik, taka gra) , czy ja nie załapie
wirusa?

DDOS to atak przez blokowanie portów serwera za pomocą ogromnej ilości zapytań o połączenie. To nie ma nic wspólnego z infekowaniem. Wikipedię czasem sobie otwórz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 15:19, kuba9876543210 napisał:

czy lepiej jest zlecic to jakiejs firmie (komu?)...
z gory dziekuje...:)


Podstawowa zasada ekonomi - rzecz jest tyle warta ile ktoś chciałby za nią zapłacić. Jak nie będziesz miał chętnych na zakup to nie ma co wyceny robić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 22:09, kuba9876543210 napisał:

Tak masz racje, ale jeslibym pokazal wiarygodna wycene


Wycena z automatu nigdy nie będzie wiarygodna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2010 o 20:29, Jan_Czarny napisał:

Java script

Jak pobrać z tabeli wygenerowanej z php

np . wartości z komórek tabeli ?

// wiele szukałem ale nie mogłem nigdy znaleźć rozwiązania


Javascript generowany dynamicznie:

var data = <?php echo json_encode($data); ?>;

Jeżeli dane w tablicy mogą zawierać inne kodowanie niż UTF-8 (np. ISO-8859-2), to będzie to wyglądało tak:

var data = <?php echo json_encode(unserialize(iconv(''ISO-8859-2'', ''UTF-8'', serialize($data)))); ?>;

Jeżeli tablica jest generowana iteracyjnie (np. za pomocą mysql_fetch_row), to:

var data, i = -1;
<?php while($row = mysql_fetch_row($result)) { ?>

data[++i] = <?php echo json_encode($row); ?>;
<?php } ?>

Potem tablicy używasz w ten sposób (założenie: tabela w bazie danych zawiera pola "first_name" i "last_name" i następujące wiersze: ["Jan", "Kowalski"], ["Adam", "Nowak"]):

data[0].first_name + " " + data[0].last_name // wynik: Jan Kowalski
data[1].first_name + " " + data[1].last_name // wynik: Adam Nowak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować