Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Webmastering - HTML, PHP, JavaScript, edytory - temat ogólny

1333 postów w tym temacie

Witam :).
Prosiłbym o ocenę layoutu na stronie:
http://eccms.pl .
Ma być to funkcjonalna strona, za pomocą której będę reklamował swoją działalność związaną z pisaniem skryptów na strony internetowe (sklepy, cms''y itd). Dzięki za wszelkie uwagi/sugiestie, pozdrawiam :).
Ps1 - tym niedorobionym flashem proszę się nie przejmować, to pierwsza animacja wykonana przeze mnie w tej technice, zresztą z samym adobe flashem zaznajomiłem się dopiero wczoraj.
Ps2 - tak, wiem, że ie6 nie obsługuje poprawnie hoverów. Pracuję nad tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2010 o 13:02, mateuszbanach0 napisał:

Słuchajcie, dlaczego moja strona działa tylko w Firefoxie, a nie działa w IE???? To
jest dość kłopotliwe, co zrobić żeby chodziło i w Explorerze??


Hmm... Wróżek tu nie ma... Ale pomyślmy... Niepozamykane tagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2010 o 13:07, Piterus_Von_Drackus napisał:

> Słuchajcie, dlaczego moja strona działa tylko w Firefoxie, a nie działa w IE????
To
> jest dość kłopotliwe, co zrobić żeby chodziło i w Explorerze??

Hmm... Wróżek tu nie ma... Ale pomyślmy... Niepozamykane tagi?


chodzi o <meta name="keywords" content="...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2010 o 13:02, mateuszbanach0 napisał:

Słuchajcie, dlaczego moja strona działa tylko w Firefoxie, a nie działa w IE???? To
jest dość kłopotliwe, co zrobić żeby chodziło i w Explorerze??


To jest właśnie urok robienia stron ;)
Niestety różne przeglądarki różnie interpretują kod HTML (a w zasadzie CSS) i dlatego wyniki są różne. Czasem można zrezygnować z tych elementów, a czasem trzeba robić obejście tworząc osobne wersje CSSa (nie całego, ale tylko wadliwego elementu) pod inna przeglądarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2010 o 13:16, Volvox napisał:

> Słuchajcie, dlaczego moja strona działa tylko w Firefoxie, a nie działa w IE????
To
> jest dość kłopotliwe, co zrobić żeby chodziło i w Explorerze??

To jest właśnie urok robienia stron ;)
Niestety różne przeglądarki różnie interpretują kod HTML (a w zasadzie CSS) i dlatego
wyniki są różne. Czasem można zrezygnować z tych elementów, a czasem trzeba robić obejście
tworząc osobne wersje CSSa (nie całego, ale tylko wadliwego elementu) pod inna przeglądarkę.


a nie da rady coś w kodzie dodać żeby to chodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2010 o 13:30, mateuszbanach0 napisał:

a nie da rady coś w kodzie dodać żeby to chodziło?


Niestety nie ma jednej magicznej komendy która wszystko naprawia :)
Trzeba zobaczyć co i jak, a potem pomyśleć jak to naprawić. Zwykle warto zrobić wersje podstawową zgodną z jakimś standardem i jak będzie poprawna to przejść do poprawiania wyglądu.
http://validator.w3.org

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2010 o 14:02, Volvox napisał:

> a nie da rady coś w kodzie dodać żeby to chodziło?

Niestety nie ma jednej magicznej komendy która wszystko naprawia :)
Trzeba zobaczyć co i jak, a potem pomyśleć jak to naprawić. Zwykle warto zrobić wersje
podstawową zgodną z jakimś standardem i jak będzie poprawna to przejść do poprawiania
wyglądu.
http://validator.w3.org


Skoro piszesz o validatorze, a kolega napomknął coś o IE, to nie wolno zapominać o pewnej rzeczy. A mianowicie - Internet Explorer do wersji 7 NIE BYŁ zgodny ze standardami. Bardzo często coś, co powinno działać bez najmniejszych problemów... po prostu nie działa. Stąd webmasterzy mają sporą bolączkę, gdy robią profesjonalną stronę, która ma wyglądać na większości (niestety, IE6 wciąż jest, ciekawe dlaczego, popularną wśród firm przeglądarką) web-browserów tak samo. Ja np. teraz cholernie męczę się z hoverowaniem divów. Zawsze to omijałem poprzez robienie hovera tylko dla "a", jednak do obecnego projektu potrzebuję hover całego diva. Wszędzie działa, tylko na IE 6 nie. :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2010 o 14:12, Choinix napisał:

(...)


Zrób hover-a w JavaScripcie (w miarę możliwości bardziej profesjonalnie niż za pomocą "onmouseover") albo olej IE6 (po tym, jak ze wsparcia dla tej przeglądarki wycofał się m.in. Google, nie powinieneś mieć jakichś wielkich dylematów moralnych) - najlepiej z jakimś eleganckim komunikatem dlaczego strona wygląda tak jak wygląda (i screenshotami jak mogłaby wyglądać ;)). Geek-i się przyczepią, ale nie szkodzi, bo oni przyczepiają się nawet do wykorzystywania frameworków typu Prototype czy jQuery (nie zauważając analogii w stosunku np. używania PHP).

Jeżeli do wsparcia dla IE6 zmusza Cię szef (co nie jest niestety rzadkie), to zostaje Ci opcja z JS i żmudne przekonywanie go, że wspieranie IE6 na siłę nie ma sensu (najlepiej podparte ilością czasu, jaki spędzasz przystosowując stronę do tej przeglądarki - do szefów trafiają argumenty kosztowe ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2010 o 17:16, Vilmar napisał:

/Ciach/


No właśnie JS miał być ostatecznym wyjściem z sytuacji. Na chwilę obecną - niestety priorytetowym. Olanie IE6 niestety nie wchodzi w grę :(. Ciekawe, czy dożyję czasów, kiedy będzie wystarczyło robić wszystko zgodnie ze standardami nie musząc martwić się o to, że jakiś baran zepsuł swoją przeglądarkę (chociażby dodając własne elementy, czy zapominając o automatycznych przypomnieniach-aktualizacjach - których w IE chyba nie ma do dzisiaj?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o joomle

Mam własną stronę zrobioną na web serwie, chce otóż przenieść ją na serwer (yoyo.pl) eksportuje bazę do pliku zip zaznaczając tryb zgodności MYSQL40 i dodając drop table (gdzieś przeczytałem że tak powinno być) no i co zrobić dalej? Gdy instaluje joomle na serwerze pod koniec chce wczytać dane więc wybieram tą bazę danych i mi się wyświetla błąd, że jos_table ,,already exist" próbowałem również przez bazę danych na koncię yoyo.pl to przy wczytywaniu był komunikat "Nie otrzymano żadnych danych do importu. Albo nie została wysłana nazwa pliku, albo plik był zbyt duży (maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku określa się w konfiguracji PHP). Zobacz FAQ 1.16." chodż plik ma bodajże 160kb" nie wiem co robić byłbym niesamowicie wdzięczny gdyby mi ktoś pomógł gdyż jest to moja praca zaliczeniowa i jutro muszę ją oddać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błagam o pomoc: mam zagrożenie poprawką w sierpniu z informatyki, muszę zrobić tabelkę w html i mam pytanie (bo mi nie dziala):
<Table border="1">
<TR><TH width=100% height=20%> Nagłówek strony
<TR><TD width=20% height=100%> Menu <TD> Notatki
</TABLE>

I dlaczego NOTATKI NIE MOGĄ BYĆ SZERSZE OD MENU!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 15:24, Adamak napisał:

<Table border="1">
<TR><TH width=100% height=20%> Nagłówek strony
<TR><TD width=20% height=100%> Menu <TD> Notatki
</TABLE>

I dlaczego NOTATKI NIE MOGĄ BYĆ SZERSZE OD MENU!


Nie mam pojęcia co to znaczy, że "NOTATKI NIE MOGĄ BYĆ SZERSZE OD MENU", ale jest tu kilka błędów. Nie zamknąłeś żadnego tagu wewnątrz table, czyli masz niezamknięte TR, TH i TD. Po drugie - skoro TH jest jedyną komórką w wersie, to po co ustawiać width na 100%? I w ogóle nie rozumiem po co ustawiasz w TD height na 100%. Właściwie to w ogóle nie rozumiem co chcesz osiągnąć, ten kod nie jest ani trochę zgodny z jakąkolwiek specyfikacją O.o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 16:05, Choinix napisał:

Nie mam pojęcia co to znaczy, że "NOTATKI NIE MOGĄ BYĆ SZERSZE OD MENU", ale jest tu
kilka błędów. Nie zamknąłeś żadnego tagu wewnątrz table, czyli masz niezamknięte TR,
TH i TD. Po drugie - skoro TH jest jedyną komórką w wersie, to po co ustawiać width na
100%? I w ogóle nie rozumiem po co ustawiasz w TD height na 100%. Właściwie to w ogóle
nie rozumiem co chcesz osiągnąć, ten kod nie jest ani trochę zgodny z jakąkolwiek specyfikacją
O.o.

To mógłbyś mi zrobić poprawnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 18:49, Adamak napisał:

To mógłbyś mi zrobić poprawnie?

http://www.kurshtml.boo.pl/html/struktura_tabeli,tabele.html - wyjaśnione krok po kroku co i jak.
Co do zrobienia tego poprawnie - jak pisał Choinix, nie zamknąłeś (czyli nie użyłeś czegoś w stylu </td>) kilku znaczników. Jak to zrobisz (a zajmie to z 15 sekund pracy...), to zacznie działać.
No i tak przy okazji - czemu to <TD> z dużych liter? Co prawda (nowsze) przeglądarki to obsłużą, ale należy unikać takich konstrukcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 15:24, Adamak napisał:

Błagam o pomoc: mam zagrożenie poprawką w sierpniu z informatyki, muszę zrobić tabelkę
w html i mam pytanie (bo mi nie dziala):


Bo w każdym wierszu musi być taka sama liczba komórek. W pierwszym chcesz mieć jeden szeroki nagłówek, więc trzeba poinformować przeglądarkę aby traktował tamtą jedną komórkę jako dwie (pogrubiłem tą właśnie zmianę):
<Table border="1">
<TR><TH width=100% height=20% colspan=2> Nagłówek strony
<TR><TD width=20% height=100%> Menu <TD> Notatki
</TABLE>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 19:51, Volvox napisał:

jako dwie (pogrubiłem tą właśnie zmianę):


+ poprawiając to co ja napisałem otrzymujemy takie coś:

<Table border="1">
<TR><TH colspan=2> Nagłówek strony</TH></TR>
<TR><TD width=20%> Menu </TD><TD width=80%> Notatk</TD></TR>
</TABLE>

Jednakże dalej nie wiem co chcesz osiągnąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mały, upierdliwy problem ze stroną internetową. Mianowicie postanowiłem sobie zrobić menu w formie mapy obrazów (korzystając z rysunku tła), a samą mapę umieścić jako niewidzialny obrazek w tabeli, którą umiejscowiłem na uprzednio przygotowanym tle. Tzn. chodziło mi o to, że nie da się zrobić mapy obrazów bezpośrednio na tle, więc ustawiłem na nim niewidzialny obrazek. I to w sumie działa...Ale no właśnie widać to na dołączonym obrazku - przez mój obrazek (umieszczony w tabeli) sama tabela zaczyna się rozrastać, powodując mnożenie tła.

Czyli, mówiąc po ludzku - jak umieścić rysunek w tabeli w taki sposób, żeby się nie rozrastała? Od razu uprzedzam, że position: absolute raczej nie wchodzi w grę - wystarczy, ze ktoś ma inną rozdzielczość przeglądarki od mojej i wszystko się rozjedzie.

20100509232801

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2010 o 23:31, ziptofaf napisał:

Czyli, mówiąc po ludzku - jak umieścić rysunek w tabeli w taki sposób, żeby się
nie rozrastała? Od razu uprzedzam, że position: absolute raczej nie wchodzi w grę - wystarczy,
ze ktoś ma inną rozdzielczość przeglądarki od mojej i wszystko się rozjedzie.


Możesz użyć diva (albo w komórce, albo na zewnątrz tabeli), zdefiniować w nim stałe wymiary i ustawić overflow na "hidden". Z tym że wciąż nie bardzo rozumiem czemu chcesz to zrobić - skoro "niewidzialny" obrazek ma być "interfejsem" do tła, to chyba powinien mieć dokładnie taką samą wielkość? I jeszcze jedno - position: absolute Ci się nie rozjadą jeśli powstawiasz w strategicznych miejscach position: relativy :) Wiesz, że position: absolute odnosi się do pierwszego blokowego rodzica, który ma position: relative (a nie do całej strony), prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2010 o 10:00, Vilmar napisał:

Możesz użyć diva (albo w komórce, albo na zewnątrz tabeli), zdefiniować w nim stałe wymiary
i ustawić overflow na "hidden". Z tym że wciąż nie bardzo rozumiem czemu chcesz to zrobić
- skoro "niewidzialny" obrazek ma być "interfejsem" do tła, to chyba powinien mieć dokładnie
taką samą wielkość? I jeszcze jedno - position: absolute Ci się nie rozjadą jeśli powstawiasz
w strategicznych miejscach position: relativy :) Wiesz, że position: absolute odnosi
się do pierwszego blokowego rodzica, który ma position: relative (a nie do całej strony),
prawda?


Szczerze mówiąc, problem już rozwiązałem dwa dni temu, właśnie tym sposobem, jaki opisałeś - position:relative w tabeli dało pożądany efekt ;)
Tym niemniej, dzięki za radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować